Tŕpnutie rúk a nôh? Čím to môže byť spôsobené?

jana822
1. aug 2009

Ahojte , vie mi niekto poradiť. ☹
Zacali mi od včera trpnut ruky od rama az po končeky prstov a taktiež chodidla.
Problem zacal ked som absolvovala poslednú masáž -4 v poradí. Vie mi niekto poradiť čo by som mala asi robiť,alebo kde sa obrátiť na ten prblém???Neviem či by mi pomohli nejaké lieky alebo....
Bidem rada,ak mi niekto poradí,Dakujem 🙂

titkovamiriam
1. aug 2009

mas asi niaky blok na krčnej chrbtici ☹

jana822
autor
1. aug 2009

a aky by som to mala riešiť???
Maly by som ist este na jednu masáž??Dakujem

jona74
1. aug 2009

to nie je dobre mala by si skocit k dokimu ☹ myslim si ze je to fakt chrbtice takze nesranduj radsej maj istotu lebo maly ta potrebuje zdravu...tak drzim palce aj ja sama mam problemy s krcnou chrbticou a tolko odkladam rehabilitaciu ze tiez sa mi to vypomsti...zatial pri silnych bolestiach si davam lieky na uvolnenie-ale bola som u lekara takze na predpis-ale tiez by som mala ist znova lebo mi tiez nie je najlepsie.ale aby so to uzavrela treba ist urcite to nie je neaka banalita fakt.... 😉 napis ako si dopadla

lindda
1. aug 2009

chod u neurologovi nieje to normalne ak to mas po masazi ja uz by som na dalsiu bez lekarsek kontroli nesla

titkovamiriam
1. aug 2009

janka napisla som ti ip a tu mas skoro to co som tui napisala ja 🙂

jona74
1. aug 2009

presne tak suhlasim s babami neriskuj

jana822
autor
1. aug 2009

Ok dakujem za odpovede,asi zájdem k neurologovii.Len mi je trapne,lebo naposledy ked som
mala problem s chrbticou,ten len že treba cviciť, 🙂
Ale samotne cvičenie mi akosi nepomáha

jona74
1. aug 2009

urcite to nebude len o cviceni aj ked mne napriklad kalanetika dnes tomu zasa hovoria aerobne cvicenia velmi pomohli ked som mala problemy este pred otehotnenym...ale toto urcite nie je malickost ...ono to moze mat tisic suvislosti stre,s nic pri detoch nestihame v kuse sa niekam ponahlame a nemame na seba cas ....ale nie som lekar.. 😝

jana822
autor
1. aug 2009

Ja som mala problem s chrbticou,tak som chcela si dopriat nejaku masaz.Hoci moj neurolog neuznava nic ine iba cvičenie-ziedne rehabilitacie.len niekedy si myslim,ze samotne cvicenie nepomaha

jona74
1. aug 2009

asi je cas vymenit neurologa 😀 fakt ja by som skusila niekoho ineho... 😉

jana822
autor
1. aug 2009

ked vies tu v PO ,nemas ani výber. 🙂
je strasne tazke najst nejakeho dobreho odborníka

jona74
1. aug 2009

to ti verim ale skus cez znamych ja tiez nie som typ ktory je rad u lekara ale dnes si musis hladat pomoc sama a vsade ..ale mozno znamy v tvojom okoli byti vedeli poradit fakt aspon by si si vypocula aj iny nazor.ja viem ze v mensich mestach si nenavyberas sama pochadzam z banoviec kde je jedno zdrav,stredisko kazdy sa s kazdym pozna....ale za pokus to stoji ...drzim palce 😉

michaelak.
1. aug 2009

A tlak mas v poriadku?Mne sa tiez stavalo ked som mala nizky tlak,ze mi ruky a nohy trpli.

jana822
autor
1. aug 2009

Ano tlak mam dobre.Ale trpnut mi zacali az teraz po tej poslednej masazi,tak preto si myslim,že skoro
na 99% ze je z toho.Len neviem ako mi lekar s tym pomoze,tak preto sa pytam 🙂

jana822
autor
2. aug 2009

Dakujem za všetky rady

maser
21. okt 2011

Pokiaľ sa na tebe masér neučil naprávanie neviem ako ti mohol takéto niečo spôsobiť.Ja mam skusenosť v tom že ľuďom od takéhoto problému pomôžem . Radím iného lekára s lepším prístupom a aj iného maséra.

jarka2901
14. mar 2013

Dobry den.Mam problem uz dlhsiu dobu mam trpnutie ruky a noh neistu chodzu.Viete mi poradit co mam robit.Bola som na par vysetreni a nic sa nezistilo.

akrimbb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubkomiska
8. máj 2013

Potrebuješ uvoľniť krčnú chrbticu a to C6 a C7 a dobre rozmasírovať ruky a okolo lopatiek!!!

gajdosovam
20. júl 2013

@akrimbb Ahoj a ak je to dlhodobe? Mala som tento problem castejsie aj ja potom pauza. Ale do nedavna som brala hak a nejak som po case nemala pocit zeby to vracalo. Mam podobny problem. Teraz mam hak vysadenu na 6tyzdnov kvoli testom na hematologii pre castu tvorbu modrin a zacali zase trpnut nohy ruky a opuch ruk vonka ...ja mam okrem toho osteoartritidu klbov a zacala som pred mesiacom do fitka na bicykel.

enyka27
13. nov 2013

Dobry den,
ludia,ak mozte,pomozte... Ja som uz zufala nacisto. Asi pred 2 tyzdnami to zacalo,trpnutie noh. Najskorej to bolo len mravencenie v chodidlach,teraz je to akoby v krci,a postupuje ta strpnutost smerom hore,uz to doslo az do ruk. Este nikdy som taketo nieco nemala...
Neviem ci je to relevantne,ale mne sa zda,ze to zacalo po navsteve masera. On mi nieco potlacil v oblasti pecene a mne uz vtedy bolo spatne a na zvracanie. Co sa to mohlo stat??

renca55
29. máj 2014

Ahojte. Potrebovala by som radu od maséra? Je tu niekto kto masíruje?

onurik
22. jún 2015

Prosim vas porate co mam robit ket mi trpnu ruki a nohi chrbat ma boli co mam robit nekedi ma taha od tej bolesti na zvracanie

rufusko
8. nov 2016

treba chodiť min.5.dní na magnezium do žily