Trvalé a prechodné bydlisko. Ako je to so zahraničím?

mirka414
4. nov 2008

potrebovala by som poradit po svadbe vo svajciarsku som si vybavovala novy obciansky a na obecnom urade v dedine som sa pytala ci si mozem ponechat pre mna a dcerku trvaly pobyt u nas v dedine...starostka odpovedala ze ano,ze to nieje problem,tak mam v obcianskom ako trvaly pobyt nasu dedinu na sk,ale dcerka dostala svajciarsky obcianky a ja povolenie,kde sa uvadza ako trvaly pobyt svajciarsko 😨 😕 tak teraz neviem ci mam jedno prehlasit na prechodny,alebo to mam nechat tak?

mirka414
autor
2. feb 2009

poradi mi niekto,prosim?

lienocka235
2. feb 2009

trvaly pobyt mozes mat len jeden pokil viem.. ako na cierno to iektori maju. zavisi od teba a ako to mas poriesene so zdravotnym poistenim.. a pod.. ale nemozes mat dva trvale pobyty...

mirka414
autor
2. feb 2009

lienocka 235zdravotne si platime vo svajciarsku...

lienocka235
2. feb 2009

a dostavas nejake davky z SVK..? ci je iny dovod preco tam potrebujes trvaly pobyt.. ak nie tak si ho na SVK zemn na prechodny a hotovo..

zicherka
21. feb 2009

Ahoj. Trvaly pobyt mozes mat len jeden. Kedze sa zdrziavas vo Svajciarsku, tak by mal byt tam. Na Slovensku si mozes nechat prechodny pobyt. Prechodnych pobytov mozes mat dokonca 5 a vzdy najviac na 5 rokov, potom sa treba prihlasit znova.

mirka414
autor
22. feb 2009

dakujem,o mesiac letim na Sk dam si to doporiadku.zaujimave,ze starostka obce tvrdila,ze si ho tam mozem nechat,ze to nevadi 😠 ...

zicherka
27. feb 2009

No obec dostava prispevky podla poctu obyvatelov... Cim viac obyvatelov, tym viac peniazkov...