TV program pre deti JETIX

simka9122008
3. máj 2008

Aký máte názor na tento rozprávkový program pre deti lebo ja veľmi negatívny, neznášam to a vôbec nerozumiem tým veciam ale deti to priam žerú. 😠

asitka
6. aug 2008

no až takto do podrobna to nesledujem...mne stačila chvíľa...a prepínala som to....

darina77
7. aug 2008

aj mne sa páči minimax, ale keď ho navrhnem pre 6 ročnú dcéru a jej kamarátky tak sa rehocú, že však to je len pre malé deti. A tak stále dookola high school musical, morské panny h2o, špiónky a najnovšie Hannah Montana. Aj keď mi to niekedy pripadá stupidné nemôžem jej to bloknúť, lebo všetky jej rovesníčky sa bavia len o týchto seriáloch. Chýba tu taký kanál kde by dávali seriály pre tie väčšie detičky, také bez násilia , niečo kde aj spievajú tancujú a aj by to malo zmysel. Teraz ma napadá napríklad taká Bambuľka aj sa tam spievalo aj sa tam niečo naučili. No ale také veci už nenatáča v dnešnej dobe asi nikto.

alysea
7. aug 2008

Tak u nás tiež funguje len minimax, jetix nemáme bloknutý, ale asi to urobím aj ja lebo ked malého strážila starká zjavne ho pozerali, lebo poobede malý behal so samopalom(o ktorom sme mu tvrdili, ked ho dostal od starkého, že je to vrtačka 😅 lebo vyhodiť sme ho necheli a vrčí to ako vrtačka a on tomu aj veril) a zrazu chodil za mnou že ma zastrelí, tak šup samopal v tom momente skončil v koši a jetix je zakázany pre komplet celú rodniku.

casd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
casd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luky24
2. nov 2008

Aj keď je tento topic už starší, tak som sa rozhodol že ho doriešim a uzavriem. Jetix nie je kanál určený málim deťom. Ono ide hlavne oto aký seríal. Seríaly su prevažne pre kategóriu 12+. Ale bohužial jedného dňa začali dávať na Jetixe aj serialy pre menšie deti ale hlavne tie reklamy su dosť detinské a potom s toho má divák maglajs. Začne jetix pripisovať ako kanál pre najmenších a nadáva kolko je tam násilia a vulgarizmu. Ešte sa vyjadrím k Narutovi. Naruto je Japonský anim pre vekovú kategoriu 15+. Ale naší kamaráti s Jetixu si mysleli že keď v Narutovi vycenzuruju krv, vystriháju scény zo sexuálnym nádychom tak že ho možu vysielať ako rozprávku. Ale oni sa mýlili. Čiže toto je moja teória ohladom tohoto kanálu. Jetix je určený pre deti ktoré už vedia čo sa može a čo nie. Čiže ich tieto seríaly neovplivnia. Takže nie pre maĺe deti ktoré podla mojích predpokladov máte.

zuzkap2
2. nov 2008

My pozeráme minimax, Jetix sme zablokovali

lenka007
2. nov 2008

frčime aj mi na jetixe ide ma z toho picnut

pipi1211
2. nov 2008

no ani mne sa ten jetix nepaci 😠 😠 😠 😠 my sme pozeravali bebetv a teraz ficime na JIM JEM tv 😵 😵 😵 😵 tam su uplne pekne rozpravky 😵 😵 😵 😵 😵

zuzitka
3. nov 2008

aj u nas frci teraz Jim Jam 😀 😀

verulka
3. nov 2008

kocky, jetix je pre vacsie deti 😉 my ho doma nemame, ficime na dvd ale u nasich a svokry ho pozeraju- co je andy, witch, iggy airbuckle- tusim...su max v pohode...mojich uz minimax nebavi a kolko jkrat su tam total capiny..proste je pre inu vek. kategoriu ako mam ja doma..
jo a high school musical totalne fici v triede mojej dcery 😝 je mi z toho grcno, ale co narobim, momentlane je to in 😀 proste sa na tom fici a nikto neriesi, ci je to pekne alebo nie...evidentne to ma svoju cielovku..aj H20 😉

bibinka
3. nov 2008

jetix= grc, bez zmyslu bez vkusu a nútia nám ho v programových balíčkoch ako keby sme boli konzumné kobylky 😝 my ho máme, ale až na posledných miestach v programovníku .

lefika
3. nov 2008

bibinka, my take veci nemame naladene vobec a hotovo. sportove programy detto: je ich ako nasr. a nanutia ti to s kablovkou. ked mi zrusili cnn a namiesto toho dali slaktrafenu stv3, to som uz vypenila 😠
inak ja mam doma asi nejake divne dieta: ju proste nebavi pozerat rozpravky...ledva presedi vecernicek, ak to trva dlhsie ako 10 minut, vstane, vypne telku a ide sa hrat 😵

luky24
3. nov 2008

Vidim že niekto nepochopil moj prispevok. Jak može niekto provnávať Jim Jam a Jetix. Šak to je dna a sto. Jim Jam je pre 3 ročne deti a Jetix pre 12 ročné deti. A minimax tiež. To su úplne iné kategórie. 9 ročný rozdiel.

liliandax
3. nov 2008

ani my nemame na kablovke ziadny detsky program 😒

Poradite, ako sa k nim dostanem? 😅 🙂

dai
4. nov 2008

ahojte,
ja mozem odporucit BEBE tv, neviem ci to poznate - my to mame na kablovke - je to tv specialne urcena pre deti od 6 mesiacov do 3 rokov ( su tam zlate programy, vsetko kreslene, ziadne nasilie -princ napr. uhana na koni, stretne draka a namiesto meca vytiahne zubnu kefku a zacne mu na vsetkych hlavach umyvat zuby - su tam fakt srandovne veci 😀 ), malu to strasne bavi ( casto sa tam striedaju take pasaze - napr. ruka ako tapkaju - to mala s radostou napodobnuje, alebo chodia usmievave gulicky, trojuholniky a tak a snazia sa napasovat do nakreslenych trojuholnikov a guliciek... malicka sa natom vzdy smeje, ked sa napr. trojuholniku nepodari napasovat sa do stvorca...)
- normalne rozpravky este moc nevydrzi sledovat, ak tak, tak len chvilku - napr. rybicka nemo ju chvilu bavila ( celkovo sa jej rybicky velmi pacia v akvarkach) a tak.... - takze mi zatial ficime na bebe ( aj ked dokopy za den to tvori mozno hodinu, pomaha to ked surne potrebujem napr. odbehnut na toaletu a podobne 😒 )

malinka8000
9. nov 2008

fakt super serial 😝 😀 😢 😲 😖 😠 😎 😒 ☹ 😉 😉 🙂 javascript:addEmoticon('😠','vBody')

pipka
9. nov 2008

tak u nas Jetix urcite nebude fungovat, mne stacilo prepnut na par sekund a mala som dost 😠 😝 ani ked budu deti 12 rocne, tak im to nedovolim...sak je to stupidne,..a potom,ze je tolko nasilia okolo nas...keby sa deti venovali radsej sportu ako kukanim takychto stupidit, mali y sme mozno viac medaili na olympiade 😀 😀 😀
my mame nakupene rozpravky ako krtko, kubko a matko, vcielka maja, rozne klasicke disneyovky a samozrejme staru dobru filmovu klasiku ako 3 oříšky pro popelku a pod. 😉

zuzu13
9. nov 2008

tak u nas ide jetix rano ...lazy town...no a potom sa detom venujem tak aby nemali potrebu sediet pri tv...a ak tak potom idu dvd ako Lucia postrach ulice, \s tebou mne bavi svet, ako vytrhnut velrybe stolicku....problem s tym nemame 🙂

roasha
9. nov 2008

luky,verulka,-suhlas.
pokial bola dcera mala,tiez fical minimax a jim jam,teraz uz viac menej len jetix.tiez mi to uz ide krkom,ale ked pojde do skoly,nebude tolko casu na telku. 😉

sima95
13. nov 2008

co ste vsetci jetix je nahodov naj super program vsetci hovorite ze kde sa podeli tie rozpravky vaseho detstva ale aj rozpravky idu s dobou a nezastali niekde v 50.rokoch mozno su terajsie rozpravky trosku viac nasilnejsie a vulgarnejsie ale sa zamisliteeee ved aj napr.rozpravka no pockaj zajac to neni tak trochu tiez o nasili ed tan vlk chce zazrat zajaca alebo mu robi zle alebo aj a je to to tiez deti po tom tiez opakuju moj synovec ma 2 a pol roka a stale do okola pozera a je to a viete aky je stale bi iba chcel nieco pilit zatlkat krajat tak potom to je jedno vy mozno svoje deti na tom vychovate ale si uvedomte ked pridu do skolky nebudu sa im smiat alebo ostatni sa budu rozpravat o niecom modernom a vase dieta bude sediet niekde v kute same. tak sa trochu zamislite dobre ja vam to nekazem ale potom bude trpiet to dieta a nie vy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a na tento komentar si neziadam ziadne odpovede

sima95
13. nov 2008

inac ked uz pozerate h2o skuste aj hannu montanu je super a aj high school musical to vs je teraz cool

sima95
16. nov 2008

inac aj ten rockfast bol uzasni cool halus proste nieco super a nie
nejaka trapna rozpravka z boh vie akych rokov

monkula
16. nov 2008

sima, ty sa radšej choď naučiť pravopis, lebo ma až dvíhalo zo stoličky....
Máš trinásť rokov, tak nám prosím nediktuj, ako máme vychovávať svoje deti....

roasha
16. nov 2008

monkula 😀 😀 😀
😀 😀 😀 mne sa nahodou velmi pacilo,ako sima "mYslí" 😀 😀 😀

roasha
16. nov 2008

monkula,inak sima bude mat zachvilu 14! 😅 😀

monkula
16. nov 2008

😀 😀
A že vlk chce zožrať zajaca, veď to je prirodzený pochod v prírode, viac pochopiteľné, ako to, že Power Rangersovia cestujú bránou neviem kam a bojujú tam s robotmi 😲

tannah
17. nov 2008

Výborne, vymazalo mi príspevok, ktorý som písala asi pätnásť minút🙂
Skrátim to.
Nemyslím si, že za násilie vo svete môžu takéto programy. Bolo ho tu dosť aj pred tridsiatimi rokmi. Bitky v školách, na ulici, obesené žaby na poli... to viem z rozprávania mamy. Ja som bola prakticky odchovaná na "násilnom" Jetixe a dnes nemám problémy s češtinou, vnímam ju takmer ako slovenčinu, konflikty nevyhľadávam, nikdy som nemala problémy v škole. Poznala som väčšinu seriálov "naspamäť" a pritom som sa stihla venovať aj škole (mala som výborné známky), aj športu. Podľa mňa ak má niekto to "zlo" v sebe, tak nezávisle od týchto programov sa to skôr či neskôr prejaví, naopak, ak má dieťa mierumilovnú povahu, vie rozoznať rozprávku od reality, vie, kde má stanovené hranice, tak kvôli sledovaniu "bojových" rozprávok z neho nevyrastie zločinec a násilník🙂 Uznávam, niektoré seriály sú fakt otrasné, ale zato netreba hneď odpísať celý program🙂
Pre deti odporúčam Třída čislo 402, odohráva sa to v škole, žiadne násilie neobsahuje. Vcelku pokojný je aj Život s Louiem. Pre deti nad 13 rokov je tu napríklad japonská anima Kráľ šamanov, ktorú mám dodnes rada, áno, bojuje sa tam, ale obsahuje vcelku krásne myšlienky ako je cena priateľstva, pozitívne myslenie, chuť niečo dokázať, viera v seba a podobne. Viem, že to znie všelijako, ale mňa konkrétne tento seriál veľmi povzbudzuje v dosahovaní môjho cieľa v skutočnom živote. Samozrejme, že tento seriál nie je pre sedemročné deti, ale pre deti, ktoré už vedia rozlíšiť, že toto je rozprávka, toto je život.
Keby to niekoho zaujímalo, tak mám 16 rokov. Ja viem, som adolescent, nemám deti, neviem, o čom je život, ale skrátka som sem musela napísať🙂 a podeliť sa o svoju skúsenosť.
Teším sa na všetky odpovede a dúfam, že sa mi po odoslaní (opäť) celý príspevok nevymaže.

andrea.m
17. nov 2008

tanah na 16 rokov super názor na vec.

moje deti tiež nepozeraju jetix, sadol im minimax a väčšinou pozarejú rozpávky na DVD a to napr.maťko a kubko, macko uško, maxi pes fik a podobne rozprávky na ktorých sme vyrastali my s manželom.
nemôžem posúdiť ani odsúdiť rozprávky na jetixe,lebo som si nikdy žiadnú nepozrela ale v ramci prepínania kanalov ma na jetixe fakt vie doraziť tá animácia. štvorcové hlavy a podobne. no hrôza.

monkula
17. nov 2008

tannah, dobrý názor, priznám sa, triedu č. 402 som pozerala veľmi rada aj ja... aj Hannah Montana ma nejako chytila.... 😅 😅 😅