Týždeň zo života mamičiek na Modrom koníku a na Facebooku

traktor
22. jún 2013

: Diskusiu zakladám hlavne po včerajšom búrlivom písaní na modrokoníkovskej FB stránke, ktorá podľa mňa, zašla až za hranice slušnosti... Je to OK, ak si užívateľ napíše správu do svojho fotoblogu tu na stránke a potom si to nájde na stránke na FB? Bez jeho/jej súhlasu, bez všetkého.. mnohé užívateľky na FB ani nechodia a v podstate ani netušia, že ich príbeh je tam uverejnený, že si ho môže pozrieť kto chce a kedy chce, ktokoľvek tam môže reagovať, ale dotyčný/dotyčná sa môže len ťažko ubrániť. Keďže tam nechodia, je len prirodzené, že na komentáre nereagujú, alebo zareagujú až po tom, čo ich na to spätne niekto upozorní. Je toto OK? Dochádza k urážkam autora, jeho/jej rodiny a jediné, čo sa udeje je, že admin čo-to pomaže (väčšinou opäť až na naliehanie tretej osoby), no ten konkrétny problém naďalej ostáva.. takto to určite nemá byť.. a preto aj táto téma a ja verím, že sa zapojí aj admin a spolu to vyriešime. Veď predsa chceme, aby sme sa tu cítili dobre a nie aby sa tu baby zatvárali do súkromia, mazali svoje myšlienky, príspevky, albumy, správy, články a báli sa uverejniť aj celkom obyčajné, bežné veci každodenného života.
PS. prosím admina, neviem či som zadala dobrú kategoriu ,ak som diskusiu zaradila zle , aby mi ju nezmazal, ale presunul do voľnej diskusie, ďakujem

10zabka
23. jún 2013

prihlásila som sa na MK. Bola by som rada, keby príspevky uverejňované na MK aj zostali na MK. Na FB nie som, nebola som a ani nebudem. Alebo už som??? Keby som tam chcela byť, tak sa tam hádam prihlásim, nie? Nesúhlasím s tým, aby bez môjho vedomia boli uverejňované moje príspevky inde ako tam, kam boli pôvodne určené!!!

meloa
23. jún 2013

Súhlasím!!!! Kto chce - napíše tam príspevok sám 😉

andul18
24. jún 2013

Hmmm, ani ma nenapadlo, ze statusy z MK sa mozu nejako bez vedomia uzivatelky dostat na FB 😖 😒 Taktiez som si doteraz myslela, ze tyzden zo zivota mamiciek na MK je zostavovany s vedomim uzivateliek, ktorych statusy sa v nom objavia........ Vidim, ze som asi zaspala dobu 😅
Rozhodne nesuhlasim s tym, aby statusy z MK boli davane na FB.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smajlik323
24. jún 2013

ja som proti fb, ak niekto chce napise tam a nie aby niekto uverejnoval bez oboznamenia a vedomia , statusy niekoho ineho , to ako ked niekto do svojho bazara pouzije foto niekoho ineho hned sa to pozastaví ,tak aj toto je proti pravidlam 🙂

p4nocka
24. jún 2013

nic sa nevyriesi a samozrejme mas pravdu. lenze podla sledovania tu to ani admin riesit nebude, resp. nevie vyriesit. ku kopirovaniu textov poznamenam len tolko, ze su tu osoby, ktore kradnu aj fotografie a podla admina je to OK, lebo na nich nie je nic sukromne. to je co za argument? tymto je vsetko vysvetlene a tvoje opravnene prianie je len chimerou

magali
24. jún 2013

suhlasim s tym ze by sa mal admin najskor opytat ci moze zverejnit status na inej stranke.. mrzi ma ze @tadotami vymazala svoj fotoblog a myslim ze tie komentare o mravcoch boli trapne, niektore zeny uz fakt nevedia, co maju riesit.. ja zabijam mravce vo velkom odkedy sa mi nastahovali okolo pieskoviska a zatial na mna ochranari neprisli, tak dufam ze po tomto komentari nenabehne na mna Greenpeace 😀 😀 😀 😀
ja si chodim na tuto stranku oddychnut, zabavit sa. skoda ze niektore mamicky beru internet vaznejsie, nez realny zivot.. velakrat sa mi uz stalo ze som dokonca potrebovala oddych od MK, lebo to co sa tu obcas deje, no nemam slov 😒 😒

elaela23
24. jún 2013

@traktor no doter som ane nevedela že aj na fb je koník. No a to teda di. Mam tu nastavene len pre registrovanych aj to z neakeho dvôvodu a tiež si neželám, aby mi to dakto kopiroval inam ako som dala. Priznávam sem tam som šupla na fb aj ja ale len vtip ked mi prisiel super smiesny. Ale nič nikoho osobné. Takže sa pridávam k tym čo NESÚHLASIA. 😠

dajenka11
24. jún 2013

na fb chodim pravidelne, ale len pozriet co je noveho u mojich priatelov a tak. do teraz som nejako nezaregistrovala, ze MK je na fb, az to vtedy kym sa to nezacalo riesit. pravdu povediac, ked som na fb otvorila stranku s modrým konom ostala som v nemom uzase... co to tam rozoberali poniektoré zeny ☹ az mi prislo dotycnej luto, lebo nepoznam ju osobne a ani nepiseme cez IP, ale kazdy den sa tesim co noveho hodi ohladom deti, kazdy den mi vycari usmev na tvari jej prihodami a vobec si nemyslim , ze su prifarbené ani domyslené... praxujem v skolke a to len tam by dokonalé maminky oci ocili a usi napinali ako decka rozpravaju a co robia, ci uz vonku alebo dnu v skolke a aj ich dokonale deti. aby som sa dostala k veci, som proti tomu , ze bez vedomia autorky sa to niekde skopiruje . trebalo by ju aspon na to upozornit, nie len tak si to tam hodit. uzivatelka ked nechodi na fb sa nema ako branit, nemá ako situáciu vysvetlit a potom je len za sprostu matku, ktorá nevie vychovavat deti, alebo nevie ako pred nimi rozprávat atd. atd. .... e este nieco myslim si , že FB a MK je uplne o niecom inom... MK by mal byt predovsetkym aby sme si navzajom pomohli, poradili, povzbudili, prezili pekné chvilky ked deti spia bud pribehmi co sa nam stalo a pod. myslim, že vela z nás nezavesi na fb veci ktoré rozoberáme tu, pretoze sa to ani nehodi. tu si viem nastavit sukromie pre registrovaných len alebo len pre priatelov, na fb to nie je nastavené ( ta stranka Mk) ☹ tu sme väscina zeny, ktoré mame jednu spolocnu vec - chceme byt matkami, sme matkami, budeme matkami. preto veci ohladom nasich deti by mali ostat tu a nekopirovat sa niekde inde.

renette
24. jún 2013

@tanapeta ale ked niekto da moj link mimo MK, tak sa mu to nezobrazi, lebo mam nastavene len pre urcitu skupinu ludi. Kdezto ked to niekto skopiruje a da na FB, to uz nie je ok. Aspon sa spytat dotycnej, ci s tym suhlasi. Ale urcite nie, bez jej vedomia.

mariosmykal
24. jún 2013

Ďakujem vám za každý príspevok a rozbehnutú debatu o Týždni zo života mamičiek. To, že krátke správy sú milé, úsmevné a hodné lajkovania, to vysvetľovať netreba. Riešiť netreba ani ich pridávanie do Vybrali sme, to mám pocit, že je tiež pochopené. Ostáva teda otázne, čo pridávanie krátkych správ na FB?

Na FB pridávame krátke správy preto, lebo väčšina ľudí, ktorá našu FB stránku sleduje, sú mamičky. Považovali sme za vhodné neprihovárať sa len obrázkami stiahnutými z internetu, ale aj reálnymi príbehmi, ktoré sú nám blízke a možno sme niečo podobné zažili aj my alebo vy.

Ku krátkym správam sme úmyselne nepridávali meno ich autorov, pretože nešlo o propagáciu jednotlivých používateľov, ale pekných príbehov. Postupne sa však stalo, že ľudia si na ne zvykli a vedeli určiť ktorú správu kto písal, čo bolo aj príčinou vzniku piatkovej diskusie. Tomu sa zabrániť nedá, vyjadrovanie je ľuďom vlastné a často potrebné. Čo sa však urobiť dá, je krátke správy na FB nepridávať alebo si pýtať povolenie na ich zverejnenie.

Nie je našim záujmom podporovať hádky, ale ich naopak búrať. A to Týždeň zo života mamičiek naozaj dokáže. Stretávajú sa vďaka nemu podobné príbehy, komentuje sa, lajkuje sa. Všetko sú to aktivity, ktoré sú prejavom lásky a sympatií v prostredí internetu. A ja stále verím, že Týždeň zo života mamičiek dokáže existovať v pochopenej podobe na Modrom koníku aj na FB. Som ochotný priimať od vás tipy na krátke správy a aj s vami komunikovať, či súhlasíte s ich uverejnením. Priestor FB si však zaslúži, aby na ňom neboli len obrázky, ale aj text a zážitky a každodennosť mamičiek 🙂 Čo si o tom myslíte?

Mário
Asmira Team

traktor
autor
24. jún 2013

@mariosmykal ani nevies aku radost si mi urobil 😀 😉 a dakujem za vyjadrenie 😉 .presne o toto mi islo..o komunikaciu..ak pridat prispevok, ma o tom autor vediet a suhlasit, kedze nie kazda chce byt, pripadne nie kazda je prihlasena na FB ..som za clanky ,fotky na FB pokial ich autor s tym suhlasi 🙂

pink_lady
24. jún 2013

@mariosmykal pripajam sa ku @traktor aj ja sa z vas tesim 😀 😉

traktor
autor
24. jún 2013

@mariosmykal ale este mi neda, kedze sa to dost dotklo istej uzivatelky..a mna , kedze ju poznam v podstate tiez....lebo sa to mohlo prihodit komukolvek..ziadalo by sa aspon vymazat tie jej 2 posledne veci pridane na FB a nieco k tomu napisat.. 😅 ..lebo sam musis uznat, ze tie komentare boli a su uz cez...a ona si to fakt nezasluzi..ved kto ano?... dakujem 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renette
24. jún 2013

@tanapeta ja s tym ratam, preto sem nedavam nic take, co by mi vadilo. Ide o to, ze od admina stranky by to nikto necakal a aspon zo slusnosti by mal dotycku oslovit, ci to moze dat na fb. O nic ine nam nejde 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariosmykal
24. jún 2013

@traktor reakciu sme pridali hneď v piatok a diskusiu sme mierne usmernili. Stále však platí, že nesúhlasných bolo pár používateľov. Pri opakovanom prehnanom správaní im vieme dať ban na náš FB profil. Nerád by som však blokoval príspevky úplne a menil význam Týždňa zo života mamičiek. Kvôli pár osobám by sa tak mohlo stať, že by sme obmedzili nielen ich osobný priestor, ale hlavne priestor väčšiny ľudí, ktorým sa krátke správy páčia. Radšej budem komunikovať s jednotlivcami, ako by som mal blokovať tieto príbehy úplne. Radosť z nich by sa mala šíriť aj naďalej a pár negatívnych reakcií tomu nemôže zabrániť 🙂

renette
24. jún 2013

@tanapeta myslim, ze problem je vyrieseny, netreba to dalej rozoberat. 😉

tadotami
24. jún 2013

@mariosmykal ja,ako jednotlivec,vas a teda asmiru dorazne ziadam o zmazanie poslednych 2 prispevkov,ktore ste bez mojho suhlasu uverejnili na fb.nikdy som nesuhlasila a ani suhlasit nebudem s tym aby moje spravy boli na danej verejnej sieti uverejnene.v piatok boli moje spravy zobrazene bez mojho vedomia na fb.verejneho ospravedlnenia sa asi nedockam ani ako jednotlivec."mierne usmernenie" v diskusiach pod spravami uskodilo mne a mojej rodine.ani po tomto preslape z piatka tieto spravy zmazane neboli.

traktor
autor
24. jún 2013

@mariosmykal *.. Radosť z nich by sa mala šíriť aj naďalej a pár negatívnych reakcií tomu nemôže zabrániť*..su negativne reakcie a negativne reakcie..niektore ako vidis vedia ublizit a velmi 😔 ..beriem kritiku, beriem aj to , ze kazdy ma narok povedat svoj nazor, ale..vo svojom fotoblogu mame moznost stlacit zmaz a neziaducu reakciu môzme zmazat..na FB tuto moznost nemame..cize , ak sa stalo co sa stalo, mali by byt tie 2 prispevky na FB stiahnute uplne, kedze boli bez suhlasu autora a dost zasiahli samotnu autorku a aj jej rodinu..to uz nie je podelme sa s peknym pribehom..tam niektore komentare zasli fakt daleko..a mne je to velmi luto a je mi aj luto, ze
@tadotami si tu vymazala svoj fotoblog, co chapem..ale je to skoda, pretoze prave ona patrila medzi dost sledovane uzivatelky tohto fora a bavila ludi svojimi prispevkami.. myslim, ze v niektorych pripadoch by sa malo zasiahnut hned..ak sa ukazuje, ze sa prekracuje hranica..a ta si myslim v tomto pripade prekrocena bola..a je to tam zavesene dost dlho.. :/

pink_lady
24. jún 2013

@mariosmykal ale k FB stranke nemaju pristup len uzivatelky/mamicky MK ale i siroka verejnost, nemusim ju mat v "libi se mi" aby som videla prispevky...statusy na FB sa zdielaju a zdielaju a tak sa to bohvie kde dostane...nevynimajuc ze existuje aj tlacikot "prelozit"...cize daky ban na konkretnych ludi asi nepomoze 😕

a ja neviem...ja by som jej aj prepac povedala/napisala asi ...ale to je moj pohlad na vec a ked uz je to takto to uz by ju asi nepotesilo ...

mariosmykal
24. jún 2013

@tadotami rešpektujem tvoju žiadosť a situáciu a príspevky som z FB stiahol. Verím, že aj ty rozumieš nám, že nebolo našim úmyslom ti uškodiť. Na stránke si už dlho a určite vieš, že diskusie moderujeme a vždy sa snažíme tak, aby to bolo objektívne a spravodlivé. Môže sa stať, že niekedy vyhodnotíme príspevok inak, ako ho vyhodnotí osoba, ktorej sa týka. Je to aj prípad tejto situácie.

Vašej rodinke prajem všetko dobré a budem sa snažiť o to, aby si mohla dostávať podporu aj na našej stránke a možno znovu mohla začať používať svoj fotoblog, na ktorý sa používatelia stránky tešili 🙂

Verejné ospravedlnenie nepovažujem v tomto prípade za správne, pretože by mohlo vzniknutý problém znovu načrtnúť. Radšej budem dokazovať, že máme snahu vytvárať príjemné miesto a to aj používaním slova "prepáč".

Prepáč, že sme príspevky zverejnili, nebolo to s úmyslom uškodiť ti. Veď vieš, že prvý príspevok mal ohlas príjemný aj úsmevný. Pozývam ťa na jeden veľký úsmev, ten je vždy silný a úprimný a ešte úprimnejší bude u nás na obede 🙂 Ak budeš mať cestu do BA, určite sa zastav, radi sa s tebou zoznámime aj neinternetovo 🙂

tadotami
24. jún 2013

@mariosmykal dakujem

mirmich
17. dec 2014

mosoja/ Chcela by som upozorniť na mamu, ktorá pod nikom mosoja "predáva veci" ale neposiela nič, čiže sa len obohacuje, pričom predým mala len pozitívne hodnotenia až doteraz. Obabrala nás takto zatiaľ dve, aj aivill okrem mňa.
Je možné to nejako riešiť zo strany MK? Pretože vôbec neopovedá, nekomunikuje pritom podľa poslednej info tovar bol pripravený na odoslanie doporučenou poštou.
Vďaka,Mira