Umývanie zúbkov

daska178
13. apr 2014

Ahojte mamicky chcem sa spytat,od kedy ste zacali umyvat vasmu dietatku zubky,mala mi ma uz prve dva zubky a chcem vediet ci by sa mali aj pomaly umyvat kefkou, 🙂

emkab
13. apr 2014

@daska178 My sme zacali uz ked mala 3 mesiace- taky ten naprstok na prst maminky, ktorym sme "ccistili", resp. masirovali dasna vecer po kupani. Pri prvom zubku sme presli na kefku, po prvom roku som jej ju troska postrasila pastou. Ide skor o to, aby sa vytvoril navyk a aby to dietatko bralo ako sucast hygieny..teda aspon u nas to tak je 😉

daska178
autor
13. apr 2014

@emkab a chcela by som sa spytat ci ste kupovali niaku specialnu kefku ci staci obycajna decka kefkA?

keziah
13. apr 2014

@daska178 my sme lenivci, takze u nas sa umyvanie zubov zacalo tak serioznejsie az ked detom vyliezli aj prve stolicky 😀 bez pasty, lebo moj starsi dobrovolne nic nevypluje, ani horuce jedlo 😀 😀 kefky kupujeme obycajne, detske, lebo chlapci ich zvyknu rozzuvat, takze zivotnost maju niekedy len 2-3 tyzdne... raz som kupila detsku curaprox za nejake 3.3 eura a doteraz mi je luto ju pouzit, kedze viem, ze by rychlo skoncila...

daska178
autor
13. apr 2014

@keziah dakujem za radu tak zajtra kupim malej kefku no som zvedava ci mi aj usta otvori :D

hradnapani
13. apr 2014

@daska178 ja by som jej to kefkou este nedrazdila. A ak , tak treba kupit naozaj jemnucku, mozno ten curaprox. inak, v DM drogerii dostanes kupit taku sadu troch "kefiek", dve su gumene, jedna naozajstna. tie su urcene tiez na prve zubky a masirovanie dasien.
Osobne, ja som na cistenie prvych zubkov pouzivala gázové stvorce (kupis v lekarni), vzdy som si jeden namotala na ukazovak, namocila do vody a jemne som ocistila zubky. Zubnu pastu nepouzivame vobec, iba cistu vodu (takmer trojrocny), lebo zatial pastu nevypluva a ja teda neverim na bezpecnost past, ktore sa mozu vraj prehltat. (a zubky ma zatial krasne).

pribinak
13. apr 2014

V DM-ke je dostat sada takych 3kefiek pre babatka, ide presne ako uz pisala ina mamina o zvyk pre dietatko a postupny nacvik, nam sa to celkom oplatilo, nuz odporucam

daska178
autor
13. apr 2014

@pribinak a prosim aka je cena za sadu dm kefiek?

pribinak
13. apr 2014

@daska178 nepamatam sa, ale je to ich znacka babylove a tak nic drahe

cucka1
13. apr 2014

Ja som kúpila včera sadu troch kefiek v Tesku v PP a stáli 3,50eur

keziah
13. apr 2014

sada 2 detskych kefiek v lidli stoji tusim 99 centov

emkab
13. apr 2014

@daska178 tieto detske byvaju aj oznacene, od kolko rokov...nechcem teda robit reklamu, ale napr. v DMke sme tiez kupili taky 3set-zubna kefka a dve take "kefky"- namiesto stetiniek gumove "pichliace" na masaz dasien...

fopka
13. apr 2014

my mame tiez sadu kefiek pre najmensie, tj je tam aj taka kefka bez stetiniek, len gumova... "tesaciky" 😀 zatial este nemame, ale uz sa tiez chystam, ze tu gumovu vyberiem na masirkovanie a vytvorenie zvyku

emkab
13. apr 2014

..az teraz som si precitala ostatne odpovede, o tej DMke tu uz je pisane 😀

roselyn
14. apr 2014

@hradnapani ahojky, teda staci to s tymi stvorcekami a cistou vodou prejst po prvych novych vyrastajucich zubkoch? a ako casto? rano a vecer? 😉 a s tymi kefkami pre najmensich - tie sa ako pouzivaju?

hradnapani
14. apr 2014

@roselyn ano, tak ako pises, staci, rano a vecer. Na obale tych kefiek je instrukcia, ktora kefka je naco. tie gumene na neprerezane a cerstve zubky, ta klasicka neskor 🙂