Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

diabolico
12. okt 2010

No ten moj este drichme, to zase budeme do 20hore

diabolico
12. okt 2010

Aj Vam prajem krasny zbytok dna posielam pusku Patkovi

diabolico
13. okt 2010

Ahojte🙂 tak aky ste mali dnes den???
My celkom faj dnes som bola cely den bez drobca som si oddychla 😉
A Vy čo???

ockovelasky
13. okt 2010

Ahojte.. Po celej rodinnej viróze to dnes skolilo aj mňa, takže smoklím a cítim sa ako mucha.. ☹ Hádam to zajtra bude lepšie.. Paťko je už celkom fit, čo je vidno na porozhadzovaných hrncoch a tak.. 😀 😀 Kika, a kde si mala drobca?

diabolico
14. okt 2010

Tak to je mi luto že si neodolala tej viroze, čim takým ta omamila že si sa jej dala? 😀 No dufam že čoskoro budeš fit aj Ti.
Drobec bol z mojou mamou, ale vzdy ked od nej pride je jak rozzurena krava no niečo strašne 🙄

cestovatelkaandrea
14. okt 2010

ahojte no dlho som nepisala sem 😅
Damian sa ma dobre. Operacia dopadla dobre. Rano sme prisli do nemocnice, uspali ho, vybrali mandlu a o pat minut uz sa preberal. Sice bol prve dva dni troska uplakanejsi od bolesti ale potom to uz bolo dobre. Po tyzdni isiel opat do skolky.
Neskor vas docitam.
Kristinka preco si si zmenila nick?

ockovelasky
14. okt 2010

Ahojte..

Andrejka, teším sa, že vám operácia dopadla dobré a že Damianko je už v poriadku..

Kikuš, čím ma omámila viróza? Tak čo som ja horšia ako ostatní, že oni ju mali a ja nebudem?? 😀 😀 Fuj, dnes je to o niečo horšie, ale prejde to.. 🙄 🙄

diabolico
14. okt 2010

Aj ja som rada že je všetko v poriadku s Damiankom 😉
No tak takto ma to veru nenapadlo 😀
Veru prejde prejde len to chce čas. A čo ste dnes porabali????
Mne sa dnes nejako darilo išiel mi den strasne rychlo asi preto ze polovicka isla pracovne prec do zajtra nemusim varit aj ked vysavat som musela dva krat bo ten moj drobec si doniesol domov plne auticko kamienkov co som si bohužial všimla až ked ich vysypal na zem do obyvačky, ale inak sme mali fakt super den slniečko svietilo taka typicka jesenna aroma v ovzduši 😉

cestovatelkaandrea
20. okt 2010

baby dik, no ved dufam, ze zapaly usiek su uz za nami.
Elenka dufam, ze si uz fit. Ja som bola chora cez vikend ale nasadila som si homeopatika Oscilocosscinus a do dvoch dni som bola ako ryba. Poradil mi to kolega, ze ked ide na mna chripka, tak si to mam kupit a ze budem hned aj fit. No a zabralo to. Az som bola prekvapena. Nikdy som sa bolesti hrdla a nadchy tak rychlo nezbavila.

ockovelasky
25. okt 2010

Ahojte..

Andrejka, ja som už asi fit, len trošku soplím, takže v pohode.. 😀

Vo štvrtok sme boli v KE u gastro na kontrolu a pre výsledky z kolonoskopie.. Patrikovi potvrdili hirschprungovú chorobu.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Takže budeme papať zdravo a budeme na seba dávať pozor.. ☹ ☹

cestovatelkaandrea
25. okt 2010

@ockovelasky Elenka to co je za chorobu? Nieco si o tom precitam na nete. Som rada, ze si zdrava, mna to teraz tiez akosi obchadza. Kazdy den citim bolest v kostiach a v hlave ale stale to neprepuklo. asi vdaka homeopatikam. Ale Damian pred tym neusiel. Druhy den teplotuje, tak dufam, ze tu virozu rozchodi do vikendu.

ockovelasky
25. okt 2010

Andrejka, prečítaj si niečo o tom: http://www.najmama.sk/clanok/1104/hirschsprungo...

Dúfam, že sa Damiankovi skoro uľaví a budete zdravučkí obaja..

sarazoe
25. okt 2010

Ahojte mamičky, mohla by som vas velmi pekne poprosit o hlas v sutazi, tie čo ste na FB, na tej prvej adrese musite dat paci sa mi to a na tej druhej to je fotka, že sa vam paci vdaaaaka
1clik http://www.facebook.com/pages/Maminka/132620096...
2clik http://www.facebook.com/photo.php?fbid=16089331... 😅

majinka85
26. okt 2010

Ahojte. Rada by som vas požiadala o radu. Ako ste riešili uzkosŤ, naladovosť, podraždenosť, hnev a všetko čo s tým súvisí? Moje dieťatko plače dosť často. Cez deň to akosi predýcham,ale keď večer a v noci začne plakať chyta má nerv a vybýjam si to na manželovi a všetkých čo sú pri mne.Vďaka

cestovatelkaandrea
26. okt 2010

@majinka85 mne pomohlo jednoducho vypnutie. vecer sa drobcovi venoval manzel a ja som si dala dobre dlhu sprchu, vypila cajik a pred spanim ma manzel pomasiroval... tiez by bolo mozno niekedy dobre, keby ti mal kto drobceka povarovat aby si si mohla aj v klude pospat 2-3 hodinky cez den. ak teda mas koho. Pravdepodobne si taka z nedostatku spanku.

cestovatelkaandrea
28. okt 2010

@ockovelasky no Elenka tak to mi je luto ☹ v akom stadiu to ma Patko. Dufam, ze nebude potrebny zakrok ale pomoze len uprava jedalneho listka.

diabolico
28. okt 2010

Ahojte.
Tak Elenka to je mi luto ze to dopadlo az takto , ale snad to nebude az take vazne ako piše Cestovatelka pomoze uprava stravy. A okrem toho sa maš ako???
Včera bol nejaky zvláštny den drahemu sa podaril unikatny kusok pri praci z maskom sa mu podarilo porezat sa na 4štichy zvonku a jeden ma na šlache zvnutra, no super a potom daj chlapovy nož ☹
Mne dnes zacala tiect krv zo zuba ked som dlksie zohnuta,predpokladam a dufam ze sa to len ozyva zanedbana trombocitopenia, lebo ak je to zo zubkom tak ja bojim zubarky.
No ked rozpravam o tych zubkoch tak tomu mojmu nejak pomaly rastie prava jednotka s dvojkou vyšli este skor ako stoličky a aj tak ešte nie su vonku uplne vyzera to zvlaštne oproti pravej jed. a dvojke ktore su vonku uz cele dokonca uz je vonku aj očny, moze to trvat tak dlho???

ockovelasky
28. okt 2010

Ahojte..

@cestovatelkaandrea aj @diabolico - Baby, netuším, v akom to je štádiu, pretože už len samotná správa o tom, že mu vyšla tá choroba ma zaskočili a som rada, že som sa zmohla na pár základných otázok v momente, kedy mi to došlo.. ☹ ☹ Je to také všelijaké, máme obdobie kľudu, ale zas aj také, ako teraz, že pri tom plačeme a striehnem na každú omrvinku.. Momentálne si mám robiť záznamy o priebehu, potom to už asi bude ľahšie. Tiež dúfam, že k operácii nedôjdeme..

Kika, okrem toho som dosť unavená, takže názov tejto témy je dosť vystižný na moje prispievanie, je to dosť ťažké a nezávidím žiadnej žene.. Ak mi niektorá povie, že je to tak lepšie, tak neuverím.. ☹

cestovatelkaandrea
28. okt 2010

@ockovelasky Elenka hlavne vela sil, aby ste to zvladali co najlepsie. Kedy pojdete znova na kontrolu? Potom sa mozes popytat viac.

Inak co sa tyka unavy, tak to sme dve co sme dost unavene ☹ ja som tiez za posledne dva tyzdne nevyspata. Damian sa v noci casto budi a place. No a ja ked sa preberiem, tak potom dlho zaspavam. Aj ked na teba asi teda nemam, lebo ja sa v praci regenerujem 😅

cestovatelkaandrea
28. okt 2010

@diabolico Kika nech sa to chlopovi skoro zahoji 😉
co sa tyka maleho, tak by si mala ist k zubarovi na kontrolu a tam sa ho opytat. my pojdeme teraz tiez s drobcom, lebo uz ma skoro vsetky zubky vonku. Tak aby si na zubara zvykol skor ako pride nejaky kaz.

ockovelasky
28. okt 2010

@cestovatelkaandrea - Andrejka, na kontrolu ideme v januári, pokiaľ sa mu nepohorší.. Unavená som poriadne, ale hádam to raz prejde a karta sa otočí..

@diabolico - to máš teraz tiež dosť, keď máš doma dvoch chlapov, nech sa mu to rýchlo zahojí.. Čo to máš so zubami?

Patrik si od roka čistí zúbky, čomu sa veľmi teším, pretože keby mohol, tak ich čistí aj sedem krát za deň.. Zatiaľ je to také nemotorné, ale hlavne, že si urobí nejaký ten návyk.. Som zvedavá, kedy začneme s nočníkovaním, pretože zatiaľ sa na ňom oplače až hrôza, takže som ho pekne odložila a skúsime zase neskôr..

diabolico
28. okt 2010

No Elenka tak to ti veru niet co zavidiet ☹ ale ako pises karta sa urcite raz obrati a vseko bude fajn 😉
No nemam doma dvoch chlapov ten starsi chodi makat normalne nastastie ma taku pracu kde mu to az tak strasne neprekaza. No zacal mi krvacat zub asi dasno z ničoho nič ani neboli ani nemam kaz ☹
Andrejka dakujem , no veru mala ale budem musiet najst nejakeho fakt kvalitneho dobreho zubara bo nechcem aby sa bal zubara-ky.(ako ja)
Inak s tym nocnikom aj Krpec sa bal sadnut ani zasvet iba sa s nim hral tak sme mu kupily sedatko na WC a na prekvapenie ked som sa ho spytala ci ide cikat pokyval hlavou ze hej len nestihli sme to pocikal sa skor, ja si myslim ze vsetko ma svoj cas a nutit ho nebudem do skolky ho chcem dat az od septembra takze do vtedy sa to snad nauči.
Patko je šikovny s tym čistenim a casom mu aj nočnik pojde 😉

cestovatelkaandrea
1. nov 2010

@ockovelasky Elenka neboj urcite bude dobre. Treba len dufat a verit tomu. Aj na unavu sa da casom zvyknut. Ja sa uz ani nestazujem... lebo inak by si o mne vsetci mysleli, ze sa len vyhovaram. Ale ja nemam take starosti ako mas ty s Patkom. U mna je to unava z niecoho ineho.
@diabolico nechyba ti muz doma? Mne je smutno za tym mojim, ked je len par dni v lodeniciach 😉
Inak nas drobec zacal mat rad umyvanie zubov. Ale nie take ze okusuje kefku ale take, ze si pekne necha odo mna alebo manzela vycistit zubky. Len sa pri tom skeri. Este ten serblik aby zvladol a sme o krok dalej. 🙂

ockovelasky
13. nov 2010

@chrumkamima - Ahoj, no našla si to?

miskachrumka
autor
13. nov 2010

ano som tuuuuuuuuuuuu 🙂

miskachrumka
autor
13. nov 2010

a je tu aj andrea ja odpadnem no konecne si v holandsku?mi sme akurat v dk

ockovelasky
13. nov 2010

jááj Miška, prepáč, som ti domotala nick.. 😅

miskachrumka
autor
13. nov 2010

som rada ze som tu zas:D

miskachrumka
autor
13. nov 2010

nevadi aj ja kolko toho domocem 😀

miskachrumka
autor
13. nov 2010

@cestovatelkaandrea zlata ze tak namna myslite 😉