Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
17. dec 2009

andrejka kuknem asi zajtra alebo teraz kuknem co si navyberala 😉

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

Miska este ti padne tolko krat... Damian odkedy zacal chodit, tak kazdy den nejako padne. Vacsinou su to take neskodne pady. Snazime sa ho ustriehnut, ale niekedy padne na zem pri chodeni a to som hned vedla neho 😅

miskachrumka
autor
17. dec 2009

no mi sme doteraz mali umely a prave kvoli atmosfere sme sa tento rok rozhodli pre zivy a ked ho vratime do 10.1.010tak ho daju na vyrobu paliciek do ust zaujimave ze?inac tu stoja tych 15-20euro ale tak meter az 2 metre a ke dich vratim dotoho datumu tak ich este vyuziju a varatia nam 5 euro naspat 😉

miskachrumka
autor
17. dec 2009

ja viem andrejka vsetci mi to hovoria ze nemam stresovat pri azdom pade ze co budem robit ked bude chodit ale ked sa bojim ze nieze sa mu spavi nejaka nedaj boze zrazenina alebo sa mu nieco stanei s hlavickou 😔

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

to je asi udel matky... naucit sa zit aj so strachom o dieta. ked ti nepadne doma, tak ti mozno zavolaju zo skolky ako nam, ked si Damian rozthol tu peru. inak uz mal dalsi incident v skolke. v utorok si privrel prst do suflika az tak, ze mu to krvacalo. ale doma bol opat hrdina. stale kutral s tym bolavim prstom tam kam nemal...

kristinka4m
17. dec 2009

Miska tie oci na zadku by ta pri sedeny asi boleli 😀 Aj ja si poviem ked Daniel spadne ze este sa napada, ja si myslim ze to tie deti maju nejak zariadene su mäksie asi lebo ked Daniel capne tak ani moc neplace len tak aby sa nepovedalo zamrnci a ide dalej 🙂

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

s tym stromcekom je to super Miska. ja by som taky kupila, lebo by som vedela, ze sa aspon vyuzije

miskachrumka
autor
17. dec 2009

veru boleliiiiiiiii 😀 a riadne!

idem baby buvat sa mi oci zatvaraju 😔

zajtra sa uvidime dobru noc vam prajem a pekne snicky 🙂

kristinka4m
17. dec 2009

Dobru noc idem aj ja k tomu urevancovy malemu caute zajtra a Andrejka neponocuj dlho

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

oki dobru noc. posnazim sa neponocovat 😀 😀 😀 ale ako sa poznam postel ma privita po pol noci

ockovelasky
18. dec 2009

Dobre ránko nočné sovy? Ešte spíte? Ja som sa zas nevyspala, Paťko mal vzadu vysypanú hlavinku, tak mu dala doki na to masť,ale už ho to asi svrbí, včera si ju rozškriabal do krvi, tak som mu v noci na ručičky dala tie rukavičky, čo mal po narodení... ☹ ☹ ☹ až mi je do plaču, aká som unavená, ale spať sa mi už neoplatí, ten loptoš bude o chvíľu hore.. Neviete, čo by zmiernilo to svrbenie?

cestovatelkaandrea
18. dec 2009

Dobre ranko, najvacsia nocna sova je uz hore 😉 Elenka asi musis vydrzat. Vacsinou to svrbi ked sa to hoji. Aj Damula tak svrbeli tie jeho vyrazky co sem tam mava ako reakciu na vonkajsie prostredie tak 3-4 dni. A rozskrabe si to vzdy do krvi.Hlavne na nohe.
Nebud smutna, ja som spala iba 4.5 hodinky. 😉

ockovelasky
18. dec 2009

jaj, ale ty si nezmar a ja toľko energie nemám... 😀 😀 😀 Myslela som si, že to svrbenie bude hojením, ale dala som mu už tú druhú mať, čo je na upokojenie, tak uvidíme, celý vankúšik má od škvŕn.. Akú má Damianko reakciu na vonkajšie prostredie, teda čo mu vadí a ako sa mu to prejavuje?

cestovatelkaandrea
18. dec 2009

ked je vonku zima, a nema nakremovanu tvar a ma ruky bez rukavic, tak sa mu sem tam urobia take vyrazky zo zimy. vyzeraju ako keby boli namokvane, take vodove a strasne svrbia. po troch dnoch to vyschne a vtedy to svrbi... ma ich asi 10 a vzdy len na tom istom mieste. myslela som si, ze je to nejaka forma ekzemu ale nie. vraj ma citlivu pokozku. mal by byt vzdy nakremovany ked ide von, lebo on ma tu reakciu aj na jesen pri 15°C

kristinka4m
18. dec 2009

Dobre ranko uz sme aj my vstali ☹ No nam dala lekarka Fenistil kvapky a myslim ze tie mu troska zabrali davala som mu ich iba na noc bo my mame ties stale problemy z nejakymi vyrazkami ☹ No tato noc bola taka ista ako tie mynule strach a hroza ☹ No dufam ze to nebude dlho trvat, dufam ze za odmenu vylezie aspon 5zubov aj ked pochybujem ☹

ockovelasky
18. dec 2009

Ahoj Kristínka, aké máte problémy? Nejako som pozabudla a nechcem hľadať po fore..

Andrejka, alergiu na chlad, resp. zmenu teploty má aj moja sesterka, ale jej sa vyhádžu len také fliačiky a keď sa telo aklimatizuje, resp. zohreje, tak jej to zmizne..

cestovatelkaandrea
18. dec 2009

No tak sa mi zda, ze poriadne nespime asi vsetky. Damian ale spi dobre. Budi sa len raz v noci a aj to na dudlik alebo ked chce ist k nam do postele. Len ked spi s nami tak on zo spanku strasne cestuje a silno kope. Niekedy ani neviem ako a zrazu dostanem taky kopanec do brucha alebo do hlavy. Minule muzovi zo sna smatral v nose...

ockovelasky
18. dec 2009

😀 😀 😀 tak môj drobec pri nás nechce byť, okrem víkendových rán, kedy z postele pozerá rozprávky a medzitým šklbe manžela za vlasy, pichá mu do očí a kričí na neho.. 😀 ale najlepšie zaspí len vo svojej postieľke..

cestovatelkaandrea
18. dec 2009

nas rad zaspava s nami. ale po flaske mlieka je hotovy do 15 minut. potom ho iba preneseme. vacsinou spi vo svojom do takej 5 hodiny rano a potom chce ist este k nam. niekedy sa zobudi v noci na to, ze mu chyba kamos dudlik a tak ide uz v noci k nam. o tom sticovani a spoznavani nasich tiel ani nepisem....

kristinka4m
18. dec 2009

Andrejka tak to ti zavidim ze iba raz za noc ☹ No my asi nemame problem len sa stale mrvy vrti kruti a dost casto sa zobudi s placom trva to asi 3-4 noci ☹

ockovelasky
18. dec 2009

Kristínka, kvôli čomu vám dala doki fenistil?

Andrejka, teraz keď Paťkovi vyšiel aj ten druhý zúbok, v noci sa zobudí asi dvakrát tiež na to, že mu chýba cumeľ, ale potom hneď zaspí.. 🙂

cestovatelkaandrea
18. dec 2009

Kristinka nas Damian zle spi len ked mu ide zubok alebo ked je chory.

kristinka4m
18. dec 2009

No myslela som ze to bude zubkom len nikde nic necitim ☹ No nam dala fenistil koly vyrazkam na chrbte a casto sa mu robia aj na krku zevraj z potu a avivaze tak neviem ale pomohlo mu to ukludnil sa aj jeho to svrbilo bo az tak suchal chrbatikom o matrac ☹ Chudiatko moje ☹ A Andrejka Damian bol aj cez den zly ked mu sli zubky?

cestovatelkaandrea
18. dec 2009

Kristinka cez den bol taky nervoznejsi. Musela som ho viac zabavat. Ale neboj taky, ze by ma z neho hlava na konci dna bolela.

Preco pouzivas avivaz, ked ma Danko na nu alergiu. Neskusala si zohnat nejaku hypoalergennu. Tu ich je strasne vela v NL, tak aj na SR by cosi mohlo byt. Mozno nejaky Lenor alebo Silan.

kristinka4m
18. dec 2009

No kazala mi davat minimum avivaze takze teraz je to fajn len cez leto to bola katastrofa.On je taky tip ze skor chladnejsie ako teplo.Ved vcera som citala nejaku temu a tam jedna mamicka pisala ze este nekuria brrr zase taky extrem Daniel nie je 🙂 No a Daniel je momentalne cez den dobry sam sa zabavy inak by som tu nebola 🙂 ,len vecer od tej 17 do rana je taky mrzutejsi ☹

kristinka4m
18. dec 2009

ten silan s tym avokadom pouzivam akurat teraz len neviem kedze sa nepoti, jemu periem este stale zvlast veci prasok ma persil a avivaz tu avokadovu.No uvidime cez leto. A ako v robote?

miskachrumka
autor
18. dec 2009

ahojte
tak nieze by som teraz vstala ale mali se rannu navstevu tak som sa venovala a maly buva!

elenka fenistil dr predpisuje aj pri soplikoch alebo ked je dieta vysypane aj mi sme brali teraz ked sme mali sople už mu nedava nic lebo už nema skoro nic tak konecne !

inac dobre ranko 😉

kristinka4m
18. dec 2009

Dobre ranko Miska aka bola noc?

miskachrumka
autor
18. dec 2009

andrejka to tretie pyzamko je velmi peknucke mozem si objednat malemu take iste?
nebudes sa hnevat 😀