Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
16. mar 2010

a inac ano dadko haja dnes to bolo lepsie klop klop klop!

už nekaka ani nezvracia rano som mu dala tie kosti stvrtku a nezvracal a davam mu ten Linex proti hnacke s probiotikami!
asi ten mu pomaha!chvalabohu len tie vitaminy nechce pit zajtra idemkupit s bananovou prichutou uvidim ci vypije musi ci chce ci nechce!

miskachrumka
autor
16. mar 2010

aha!

ja neviem a vyskusat nejaky kupel liecivy alebo nejaky odvar z nejakeho cajiku a poumyvat kazdy vecer tim!
alebo ja neviem!
mozno cim sa viac snazis nech to zmizne tak to just nezmyzne skus tomu nechat volny priebeh casto by som prebalovala vetrala to a nicim nenatierala a mozno to odide ako prislo 😉

miskachrumka
autor
16. mar 2010

ozaaaaaaaaaaaaaaaaj elenka vies co je este velmi dobre teraz ma osvietilo kup mu nato* imacort* velmi dobra vec!ze ma to skor nenapadlo!

🙂

ockovelasky
16. mar 2010

To s častejším prebaľovaním napadlo aj mňa, takže to robím.. Máš pravdu, dosť chcem, aby mu to zmizlo.. 😉 ale to chce asi každá mamina..

Skúšala si už probiotické kvapky BioGaia? Paťkovi pri hnačkách pomohli..

miskachrumka
autor
16. mar 2010

http://www.spirig.sk/lieky/imacort.html
tu je!uplne v zadu precitaj si onom!
fakt pomaha na vsetko!

ockovelasky
16. mar 2010

Tak, mám to naštudované, už len aby to odobrila dokina.. 😉 Ďakujem za postreh a radu Miška..

miskachrumka
autor
16. mar 2010

nemas zaco preboha ja ti rada poradim kedy kolvek ak budem vediet ovsem ako si ja rad vypytam rady od teba tak ti ich aj rada podam! 🙂

ja by som len vyskusala neboj ved nic zato nedas!ja som vsetko mozne skusala na licka malemu a už som to vzdala ôebo to ma asi zo zimi tak som mu to už dlho nenatierala a hadam ked sa otepli tak mu to same zmizne! 😉

kristinka4m
17. mar 2010

Ahojte.
Ako sa máte?
Andrejka tak ako ste dopadli dufam ze uz mate vysledky.
Elenka bude to pravdepodobne tými vlhcenymi utierkami, aj my sme to kedysi davnejsie mali, boli viac parfemovane ☹ , ale nastastie nam zabral imazol hned.
My mame stale problemy s tymi lickami ma to horšie, uplne vysušene a asi ho to aj svrbi bo stale si potom škrie z ručičkou a už tam ma aj zodrate chrasty zajtra asi pojdem k dr nech niečo ine skusi, nechcem aby mu tam nahodou ostali nejake jazvy ☹

cestovatelkaandrea
17. mar 2010

ahojki, no vysledky mame. parazita drobec nema. takze musime ist v priebehu dvoch- toch tyzdnov k pediatrovi do nemocnice aby vylucil mozne alergie. som zvedava kolko tyzdnov hnackovania este musime vytrpet aby sme vedeli pricinu.

ockovelasky
17. mar 2010

Ahojte..

Kristínka, čo všetko si už vyskúšala na tie Danielkové líčka?

Andrejka, to je fakt na hlavu postavené, celý ten systém v NL!!! Ja chápem, že to má určitý zmysel nepreháňať a nenáhliť sa k lekárovi ihneď s hnačkou, ale nechať dieťa toľké týždne bez liečby, to je už fakt sila!!!! 😠

Paťko posledné dva dni je taký ubolený, že už by som prijala trošku pauzu na tie jeho zúbky.. Už len kvôli nemu, aby si trošku oddýchol..

Baby, všetky tri máte chalanov na D... a ja furt musím pozerať, ktorý sa ako volá.. Teda nie furt, ale občas sa mi to pomotá... 😀 😀 😀

vinifera
17. mar 2010

kristinka4m - a má tie fliačky len na líčkach alebo aj niekde na telíčku?

kristinka4m
17. mar 2010

Vinifera - no má to len na líčkach, a niekedy to má lepšie niekedy horšie a nejako nemôžem príst nato z čoho sa mu to horší. Detská nám kázala davat Calciovú mast, ale nezaberá. Skúšala som aj imazol, aj holtov a nič ☹
Asi skúsim indulonu modrú ( kedže to má suché ) a možno zaberie.

vinifera
17. mar 2010

Ono to vyzerá ako ekzém - atopický ekzém. By som Vám odporučila ísť s tým ku kožnej. Aby Vám dala na to tie správne maste. Teraz je síce na ekzém to najhoršie obdobie - takže to máte ešte super. Lebo my sme už kvôli ekzému skončili na antibiotiká. A mažeme sa kadečím. No a asi to má z niečo zo stravy. Lebo do roka sa ešte iné alergie nevedia prejaviť. Len dieťa reaguje na stravu. Takže ak to má niekedy lepšie a niekedy horšie tak skús odlsedovať či sa mu to nezhoršuje po niečom zo stravy.

kristinka4m
17. mar 2010

No mám takého tušáka že je to asi z Jablk, včera som dala, dnes nie tak uvidime aké to bude zajtra. Myslela som že je to z aviváže, kedže niekedy to mal horšie po prebudení, ale prestala som používat a je na tom tak isto.
Inak jemu sa to prvý krát, teda aj od vtedy to má, vyhodilo ked som mu natrela líčka Niveou (ochranný krém proti chladu a vetru) do vtedy sme nemali žiaden problém z pokožkou. Tak som fakt z toho jelen čím to je 😠

vinifera
19. mar 2010

No vidíš jablká sú zatiaľ asi to jediné čo som neodsledovala☹ Inak zhoršenie po spaní je aj u nás. Už som aj uvažovala či to nebude pierkovými vankúšmi čo máme teraz. Uvidím čo nám povedia na alergológii o mesiac. A tou Niveou to môže aj nemusí byť. Malý mal aký taký ekzém do roka. A ako oslávil rok tak absolútna katastrofa a sme na antibiotikách☹ už druhých po sebe. A ekzém je hrozný a desný 😠

miskachrumka
autor
19. mar 2010

ahojte mamule!
ako sa mate?
nejak je tu ticho! 😕
*kika ked vam nieco zabere na tie licka tak daj vediet kupim aj ja! 😉

kristinka4m
20. mar 2010

No ahojte.
Tak líčka sa už dávaju do poriadku. Kožná predpisala nejaku mast s kortikoidmi ☹ , ale musim uznat 3den používania a viditelne lepšie, ževraj je to zo zimy. Niektoré deti maju alergiu na chlad tak to ma vraj z toho,( a neustálim škrabaním a otieraním sa to prenieslo aj na druhe líčko) a naša detská poradila že ak bude vonku chladnejšie tak natierat klasickou vazelinou zakúpenou v lekárni ta neobsahuje žiadne "sajrajty"
Ale jablká som vysadila úplne pre istotu.
Vinifera to mi je lúto z malým , to už musí byt dost zlé ked berie nato antibiotika ☹ a aspon mu to trošku zmiernia?
No škoda že nemala na alergologii volno skor takto sa ešte trápit mesiac ☹
Inak sa máme fajn dnes trošku náročnejší den, ale čo už.
Chlap odchádza v pondelok preč ☹
A vy ako?

ockovelasky
21. mar 2010

Ahojte...

Kika, nedávaš náhodou Lokoid na tie líčka? Ten dostal aj Paťko, čo bol vysypaný a pomohlo to... Ale je super, že vám to zabralo a pomohlo...

Paťkovi sa tá jednotka akoby prerezávala druhýkrát, vyzeralo to, akoby mu ten zúbok opuchol a prerezával sa opäť, ale aj s krvou.. ☹ No a kým sa ten predieral, už vidno aj ďalšiu jednotku, ale ešte nie je prerezaná.. 😀

Včera sme dostali konečne klasickú ohrádku - drevenú, lebo v tej sieťkovej, čo dostal na krstiny, sa vykotil na zem v plnej paráde.. 😒 😒 😒

Ako sa máte?

miskachrumka
autor
21. mar 2010

ahojte tak kika mozno ta potesim nasemu Davidkovi sa tie licka liecia už teraz sami !
budu to mat od chladu ved koko sme bojovali tiez aby mu to zmyzlo a par dni je teplejsie a už tam skoro nema nic!

aj ked Davidko to nemal az take mal len vyhadzane a nebolo to citit len vidiet ale som rada ze mu to same mizne dufam ze vam to tiez zmizne same bez masticiek tiez sme vyskusali fakt vseeeeeeeeeeeetko !

a inac davidko ma vonku 3 stolicky!a dasa to snim vydrzat nieje velmi plany!
dnes som sa nabehala zanim povonku za chvilku bol ako cigan spinavy tak som ho hned supla do vani a vykupkala vsetko chytal auta zem blato no strasne🙂

miskachrumka
autor
22. mar 2010

ahojte
nejak je tu ticho co sa deje? 😕

kristinka4m
22. mar 2010

Ahojte.
Hej Elenka je to ono. V sobotu som mu to nenatrela lebo som bola KO a bola som rada že spinka a včera sa mu to ako keby vracalo tak si musim dat pozor a nezabúdat 😠 až sa toho zbavíme.
No vonku je dnes krásne aj vonku sme už boli na trojkolke a už spinka. Mam takeho citaka že uz bude spávat iba 1x za deň včera spal od 11 do 15. Dnes som ho dala trošku skôr tak som zvedavá do kedy potiahne.
Andrejka sa dlho neozvala, dúfam ze Damianko je v poriadku.
Davidkovy blahoželam 🙂 My máme stále len 6zubkov, taky maly bobor je z neho 3dole a 3hore 😀
A Elenka ako dlho si natierala Patka tou mastičkou približne?
Včera sme mali na návšteve Danielkovu frajerku, ale sa jej poriadne bál 😀 ona taka buchtička oproti nemu 😅 a to je len o 3mesiace mladšia.

cestovatelkaandrea
22. mar 2010

Ahojte, my sa mame dobre. Damian kaka 1-2 krat denne. Aj ked to nie je uplne huste, nie je to ani cista voda.
Elenka aj ja som bola napalena zozaciatku. Doktor a aj svagor (tiez doktor) povedali, ze je to u deti normalne. Niektore deti dokonca maju redsiu stolicu aj viac ako pol roka pri zavadzani sladsej stravy. Damian sice sladkosti neje, jedine sladke co zje, je ovocie alebo keksik. Ale vraj to moze byt aj z toho. V skolke mu davali aj dzem na chlebik,tak aj s tym prestali, lebo aj to mohol byt dovod riedkej stolice.
Inak ako mi doktor v piatok povedal, tak riedka alebo vodnata stolica 1-3 krat denne, nie je hnacka ☹ Vraj keby to bola naozajstna hnacka, tak je drobec dehydrovany behom par dni.
Nastastie drobec vyzera dobre a este aj stiha priberat.

ockovelasky
22. mar 2010

Ahojte...

Kika, natierala som mu to asi štyri dni, kedy začalo byť vidieť zlepšenie a potom ešte do konca týždňa, aby sa to doliečilo...

Andrejka, to je dobre, že Damiankovi je lepšie, aj keď mi sme mali skôr opačný problém - zápchu, prehnalo ho zoparkrát zo zúbkov a raz z ATB..

Miška, blahoželám k zúbkom... 😀 😀 Teším sa, že už sa vám aj líčka zlepšili...

Ináč, dnes sme boli u doki, urobila mu aj poradňu, nepribral skoro nič, zato sa vytiahol.. Išli sme najmä preto, lebo ten výsev okolo pipíka síce zmizol, ale vajka mal strašne červené a na jednom akoby opuchnuté... Zhodnotila to, že je to akási plieseň.. 😕 😕 😕 a mám dávať Imacort cez deň a Imazol na noc... A asi nebudeme môcť žiadne jednorázovky plienky, len klasika - plátené... ☹ ☹

cestovatelkaandrea
23. mar 2010

Ahojte,
no Elenka tak Patko ma teda riadne citlivu kozu. Aj nas drobec ma vraj citlivu kozu, hlavne na chlad vonku ale teraz je to lepsie. Co citam, tak ty si sa uz nastriedala masticiek ☹ Inak taky podobny problem mala aj svagrina ako ty teraz s Patkom a pouzivala len latkove plienky. Az po roku zacala pouzivat jednorazovky.

ockovelasky
23. mar 2010

Ahojte..

Andrejka, a švagriná mala do kedy problémy s drobcom a pokožkou? Prešlo to vôbec?

cestovatelkaandrea
23. mar 2010

Elenka preslo to, len drobec je nachylnejsi na zapareniny. Tiez asi castejsie menila plienky.Co ja viem, tak problemy boli tak mozno do roka, potom sa to zlepsilo.

ockovelasky
23. mar 2010

Aj doki mi hovorila, že do roka sa veľmi nedá určiť nejaká alergia, že je to väčšinou zo žalúdka a Paťko ho má dosť citlivý po tej infekcii... Min. mu dokonca urobili zle aj banány.. Ale dala som mu pauzu a uvidíme.. Lekárka dokonca vravela, že má nábeh na atopizmus, ale dúfam, že je to len citlivejším žalúdkom a po roku to zmizne úplne, teda, že sa to upraví..

Ako je Damiankovi?

ockovelasky
23. mar 2010

A ešte... Opýtam sa aj Vás, aj keď je to od témy... Máte niektorá skúsenosť s natrum muriaticum? Doki nám ho dala na nechty na nožičkách, na veľkých palcoch to má už dobré, ale niektoré ostatné má od polovice biele.. Pýtam sa len preto, že hovorila, že bude po tom plačlivý a to veľmi nechcem.. A na nete som nič nenašla, čo by mi pomohlo.. ☹

cestovatelkaandrea
23. mar 2010

Elenka no vidis a my my mame s Damianom problemy teraz. Ale to je pravdepodobne tym, ze v skolke mu davali jest sladke veci ( dzem na chlebik, nutelu na ryzovu vaflu, sirupovu vodu) Doktor nam vravel, ze prave ked dieta zacne jest narazovo sladke veci, tak to moze sposobit hovienka ako mal Damian. Cize= 1-2 krat denne ale vodove alebo poredsie.
Vraj jeho creva potrebuju cas, kym si zvyknu na sladke. Doma sladke nic neje iba keksik sem tam a v skolke tiez uz vedia, ze sladke nesmie, tak mu nedavaju.
Nam Damian reagoval zle na jablcko zozaciatku. Vzdy ho z neho moc prehnalo. Ale teraz mu praveze robi dobre a stahuje stolicu.

O tej masticke neviem nic ☹

ockovelasky
23. mar 2010

Kým si nenapísala, že zo sladkých potravín detičky zvykne preháňať, ani by ma to nenapadlo.. A čo sa týka jabĺčka, tak Paťko po ňom spočiatku vracal, vtedy mu ešte robili zlé tie ovocné kyseliny, tak sme s ovocím začali neskôr, ale o tom som asi písala..

Ako idete na SR, lietadlom?

natrum muriaticum sú homeopatické guľôčky.. nevadí, skúsim ešte niečo pogooglovať.. 😉