Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
25. apr 2010

Ahojte..

Tak topánočky Santé sme nakoniec nekúpili, lebo sa nám nepáčili a ani nesedeli na nožičke, ale ako uliate mu sadli Tripos, tak sme zobrali tie a zatiaľ sme spokojní..

Miška, kdeže sa Dávidko nakazil, že sa vám objavila črevná chrípka? To ste boli už aj u lekára?

cestovatelkaandrea
27. apr 2010

Ahojte,

Elenka tak to dobre, ze ste nasli akurat topanocky pre Patka 😉
Inak Damian mal tu usnu infekciu uz pred dovolenkou na SR, len mu nezabrali antibiotika tak to tam stale mal. No a teraz berie take ine dvojtyzdnove antibiotika. Dufam, ze po nich na buduci tyzden uz doktor povie, ze sa to hoji. Inak som si vsimla, ze ked mu ide novy zub, tak sa mu vzdy zapalia usi. V podstate je vtedy taky oslabenejsi a tak to zo skolky lahko schyta. Doma mu davam, vzdy capicu ked ideme von a ked ho kupem, tak si davam velky pozor aby sa mu voda do usi nedostala.
Uz nas znova strasili trubickami do usiek ale nerada by som ho dala operovat. Stale dufam, ze ked mu vyrastu vsetky zubky tak uz problem taky casty nebude.

ockovelasky
27. apr 2010

Ahojte..

Tak my beháme po lekároch, ale poviem vám, som z nich už aj na nervy.. Malý má zapálené miesto okolo pipíka a riťušky, vyskúšali sme všetko, nič nezaberalo.. Včera sa mu to tak zapálilo, akoby to mal popŕhlené od žihľavy, až také drsné.. Boli sme u doki, povedala, že to má z ATB, čo bral na angínu, že má zničenú imunitu a keďže on má to bruško aj tak dosť boľavé a nefunguje tak, ako by malo, chytil kvasinkovú virózu z riťušky.. Poslala nás na kožné, jasné, že kožná sa ani nezaujímala, či by to nemohol mať zvnútra, hneď mu dala imacort a imazol, aj napriek tomu, že som jej povedala, že toto nám nezaberá.. Má teraz vysadené UM a môže len kozie mlieko.. Lenže po tom mi akosi vracká, no ale musí sa vyčistiť.. V BIO predajni, kde sme to mlieko kupovali nám dali aj Rakitníkový olej, aby mu posilnil imunitu a tiež vyčistil.. Keď kakáme, plačeme obaja.. No hrôza..

Držte nám palce..

Andrejka, je dosť možné, že tie ušká nemá úplne vyliečené a keď vám idú nové zúbky a imunita je oslabená, hneď sa to odzrkadlí na uškách, tak ako Patikovi na brušku.. Držím vám palce, nech sa to dá úplne do poriadku..

smily
27. apr 2010

ahojte. vcera sme zistili ze arinka ma dost znizenu imunitu, tak od bud. tyzdna zacina brat luivac na povysenie imunity, som zvedava ci to pomoze... saska vcera zas dostala zapal ucha, tak mame to dost pestre... arinka ze musi na alergologiu, lebo to stale zahlienenie je vraj alergia. tak skusame sa tam objednat ale neni sanca -az na august berie...
inak sa neviem na tejeto stranke teraz zorientovat, tan novy dizajn ma nejako odradza...

cestovatelkaandrea
27. apr 2010

Elenka fuuu 😔 hlavne pevne nervy. Urcite sa to zlepsi. Neskusala si ist k druhej koznej lekarke? Ja som raz tak vymenila jednu u nas ked som byvala na SR. Mozno ze by to presetrila lepsie.

cestovatelkaandrea
27. apr 2010

Katka no vidim, ze tiez mas toho dost. obe tvoje dievcata su dost casto chore 😅 asi si bola dost zaneprazdnena, ked si tu dlho nebola.

smily
27. apr 2010

andrejka, veru hej mam toho viac nez dost, vcera uz som bola uplne hotova... sem moc nechodim koli tomu novemu dizajnu, neviem si nan zvyknut...

cestovatelkaandrea
27. apr 2010

este stale prekladas? asi je to dost narocne, ked su bambulky chorlave. inak aj ja som brala tie lieky na posilnenie imunity ked som mala 16 rokov. ale ja som ich musela brat, lebo som mala mononukleozu a potom som bola casto chora

smily
27. apr 2010

momentalne neprekladam - nic zatial nemaju pre mna, ale to by som aj tak nebrala teraz - som rada ked zaspia ze mam chvilku casu pre seba 🙂 saska tiez berie na imunitu - broncho vaxom, a arinka luivac ale zlozenie maju rovnake.. neviem ci to pomoze.ale chori su dost casto. hlavne arinka...

cestovatelkaandrea
27. apr 2010

no musim sa priznat ani mne to vtedy moc nepomohlo. ale tak ja som bola iny pripad. dufam, ze toto narocne obdobie prejde coskoro aj tebe, aj Elenke s Patkom, Miske s Davidkom a nakoniec aj mne s nasim prckom

ockovelasky
27. apr 2010

Andrejka, sú tu tri kožné, k jednej som chodila ja v detstve, ale to som vždy smrdela, akoby ma do ropy máčali, ďalšia je bez skúsenosti a túto si dosť chvália.. Ja osobne som bola spokojná s MUDr. Zelenkovou vo Svidníku, tak uvidím, či neskončíme tam.. Musím sa opraviť, drobec pije Rakytníkový sirup a nie olej, ako som napísala.. Ale nechcem zakríknuť, dnes sme mali stolicu už lepšiu, aj zápal akosi ustupuje, takže na tom Rakytníkovom sirupe čosi bude.. Zajtra budú výsledky z výteru, som zvedavá..

Katka, tiež to máš teraz pestré.. Akosi majú tí naši drobci po zime dosť oslabenú imunitu, tak hádam sa vám čoskoro polepší..

smily
27. apr 2010

no veru maju a dost oslabenu, a to som sa tesila ze je jar a vsetko kvitne... no moja alergia sa tiez uz prebudila - mam sople, zaliahnute v usiach, zle pocujem a furt sniakam.. 🙂 uz nech je leto.. v piatok ideme na kontrolu k homeopaticke, som zvedava co nam povie...sasku dnes este k tomu drhne strasne suchy kasel.. tak uz neviem... vo stvrtok pojde s manzelom na kontrolu a mozno aj krv jej vezme.. uz mi to pripada na predlzenu matersku...
Elenka, ten imazol aj malej dost vysusil pokozku, mala take cervene drsne flaky... potom som to vysadila a kupila som sudocrem, ten si myslim pomohol viac...a mam pocit ze zas zacina mat zapareniny... teraz ju nenechavam bez plienky, ked ma tie sople...

cestovatelkaandrea
3. máj 2010

ahojte, ako sa maju vase deturence? uz lepsie. my ideme dnes na kontrolu s uskami s Damianom. dufam, ze vsetko bude v poriadku aj ked teraz sa mu prerezava druhy ocny zub, tak mozno cosi zas bude v uskach 😖
u nas uz stipu komare ako besne. drobec mal styri stipance a mal silnejsiu rekciu na ne. natierala som mu to takou mastickou podobnej fenistilu na SR a potom to nemal uz take opuchnute. asi to bude mat po manzelovi, lebo ja take reakcie nemavam.

ockovelasky
4. máj 2010

Ahojte.. Ako sa máte? Andrejka, ako vám dopadla kontrola? Nám konečne včera zistili, že malý má stafylokokovú infekciu.. Takže všetky tie krémy, čo na ňom vyskúšali, boli zbytočné.. Teraz nám dali Bactroban 2x denne a, nechcem zakríknuť, aj tie pupáky,čo sa mu posledne objavili, začali miznúť.. Tak hádam tentokrát sa lekári trafili do diagnózy.. 😖

cestovatelkaandrea
4. máj 2010

Elenka, tak to je super, ze vam konecne prisli na to, v com je problem.
My sme s uskami dopadli dobre, tak som rada 😉

ockovelasky
4. máj 2010

Nooo.. tak to je fajn, že ste dopadli dobre.. Máte to ešte nejako doliečovať?

cestovatelkaandrea
4. máj 2010

Nie nemusime. Dokonca nam doktor povedal, ze s drobcom mozeme zacat chodit aj na plavaren, lebo ak ma dostat infekciu tak mu ani to, ze nechodime na plavaren nepomoze.
Tak rozmyslame, ze v sobotu by sme isli do nejake Aquaparku na par hodin.

miskachrumka
autor
6. máj 2010

ahojte
aku sa tu mate?
😉

ockovelasky
7. máj 2010

Ahojte..

Ahoj Miška, že si sa ukázala.. Čo máš nové, ako sa máte? my beháme po lekároch, dnes sme boli u kožnej s malým, ale akosi nič veľmi neporiešila.. Včera som bola so sebou na endokrin., v pondelok idem zas, tak my to máme teraz viac lekárske..

Baby, aj u vás prší? Chcela som ísť s drobcom vonku, ale včera nám totálne premokol kočiarik a teraz zase prší.. 😖 😖

kristinka4m
10. máj 2010

Ahojte 😀
Tak ja sa chcem len pochvalit dalsim synovcom narodenim dnes o 9:40, 3500g a 49cm vola sa Davidko 😀
A inak sa mate ako??
My sme hnackovali len dufam ze je to zanamy asi zo zubkov, lebo je aj dost mrzuty, ja som chora tak mame veselo 😉
Ešte ze je vonku ako tak pojdemem sa vyvetrat.
Andrejka ako???
Patko je uz fit??
Krasny den prajem 😀

ockovelasky
10. máj 2010

Ahojte..

Kika, tak blahoželám k synovcovi.. 😀 Nech vám rastie k radosti...
Hnačky vám už prešli? A vyšiel aspoň nejaký ten zúbok?
Paťkovi je trošku lepšie, ale pssst, aby som nezakríkla.. Až nám to vyjde, tak vám napíšem, že čo pomohlo.. Držte palce, lebo ja som už zúfala, ako nič nepomáhalo..
Ja som dnes bola na odber krvi na endokr., tak o dva týždne idem k doki a ďalej sa uvidí..

kristinka4m
11. máj 2010

😀 Dakujeme a dufame ze bude k radosti 😀 No už prešli ale zubok nikde hlavne ze prešli.
Tak držime Patkovi palčeky nech je to uz vsetko OK a nech sa uz netrapite.
A tebe Elenka drzim palceky az sa aj ti daš do poriadku nech krv výde OK a nech ste zdravučky všetci 3-ja 😉

miskachrumka
autor
11. máj 2010

ahojte
tak nam idu naraz vsetky styri ocne zuby ma maly teploty a strasne prestrasne sopliky:( chudacik ani dychat nemoze!
ale už iba potom tri stolicky a mame vsetky zubky huraaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 😵
tak sa timto utesujem🙂
ale teraz je to katastrofa!

nepoznate nejaky babsky recept na zubky co mu to trosku ztrpne akrem gelikov!tie nejak nepomahaju:(

miskachrumka
autor
11. máj 2010

nikto tu neni tak zajtra baby papa dufam ze tu budete 🙂

ockovelasky
12. máj 2010

Ahojte..

Miška, držím palce, aby vám tie zúbky vyšli čím skôr a čo najmenej bolestivo.. Mišenka, neskúšala si tú chamomillu, keď idú Dávidkovi zúbky? Okrem toho, dávam malému len Dentinox.. Ozaj, peknú fotku si si dala.. 😉

Nám sa to zhoršilo, takže ja už nemám slov, nič nepomáha a malý je z toho aj mrzutý a šklbe si to.. ☹ Baby, ako je možné, že ani doki mu nevedia pomôcť, vždy len skúšajú a skúšajú a vždy je to len horšie a horšie..? ☹

Ako sa máte, Kika, Andrejka, Katka, Miška, kde ste???

mariangela
13. máj 2010

Prosím Vás chcela by som sa opýtať Vás skúsenejších aké vyšetrenia ma čakajú s dieťaťom - mám zatiaľ prvé, k pediatrovi chodíme - chceli by sme totiž odísť aspoň na dva mesiace za manželom, len stále ma prekvapujú nejaké vyšetrenia alebo očkovania.Ďakujem za odpoveď

vinifera
13. máj 2010

mariangela - to je najlepšie sa odrazu spýtať u tvojej pediatričky - lebo sa to od lekára k lekárovi tu v SR veľmi mení 😕 V podstate si každý robí ako vie a ako chce.
My sme napr do 5 mesiacov chodili na poradňu každý mesiac. Potom až v 8 mesiaci.

ockovelasky
13. máj 2010

mariangela - asi tak, ako píše vinifera, čo lekár, to iná metóda.. Tiež by som sa asi najskôr pýtala drobcovej pediatričky, že či by ste niečo zmeškali a čo robiť, keby niečo.. 😉

mariangela
13. máj 2010

Ďakujem...za odpovede, budem sa u neho informovať...lebo som myslela či ešte nie su nejaké iné vyšetrenia ako krčné a ušne a ani neviem čo...lebo môj manžel si naplánuje, žeby bolo vhodne ist za nim a stale ma prekvapuju vysetrenia...

mariangela
13. máj 2010

Dala sa sa tu do vášho fóra, lebo som tiež taká unavená mamička, malá má dva mesiace - a tiež mi nespí celý deň len tak po 20 min. tak sa tu dostanem len večer...