UNIQA - JUNIOR INVEST. Preplatia fakt škodu?

denisocka
8. aug 2009

potrebujem radu,

syn ma poistenie v Uniqe - Junior invest na 18. rokov - mesačne platím 25€ a je tam poistenie aj pre prípad poškodenia majetku na 100 000 a urobol prvy pruser, tak neviem ako to je, či to fakt preplatia tu škodu,či to treba hlasiť niekde či ako, je tu nejaka poradkyna alebo niekto,kto ma s tým skusenost?

jeudi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tin007
8. aug 2009

denisocka aj my mame pre maleho invest junior-a a aj prave pre tie pripoistenia (uraz, skoda). je dolezite, aby ten prvy pruser, ktory vyrobil, nebol urobeny umyselne. ak to bola nehoda/nahoda, treba to nahlasit poistovni,na tejto stranke http://www.uniqa.sk/uniqa_sk/cms/service/claim/... su moznosti (telefonicky, online, pisomne atd). neviem, ci zodpovednost za skodu spada pod majetok, ale mozes skusit vyplnit to hlasenie online a pripadne im v pondelok zavolat, ci je to tak ok.

denisocka
autor
8. aug 2009

problem je ten, že maly včera na chate v horách urobil kamenom dieru do predneho svetla na našom aute. A v podmienkach som teraz čítala,že škody sposobene na majetku rodinných príslušníkov,ani na veciach požičaných sa nedaju uhradiť. tak teda nechaoem,ved deti najviac neresti urobia doma a v najbližšom príbuzenskom okruhu 😔

dida_tn
9. aug 2009

denisocka, viem, je to nespravodlivé, máš úplnú pravdu, že najviac vecí poškodia deti doma. Ale samotná definícia poistenia zodpovednosti za škodu sa vzťahuje na škody spôsobené tretím osobám - čiže osobám, s ktorým nie ste v príbuzenskom zväzku alebo nežijete v jednej domácnosti. Určite sú ľudia, ktorí by toto poistenie brali skutočne poctivo, ale sú aj ľudia, žiaľ, ktorí by akékoľvek poškodenie zvalili na dieťa a poistku by zneužívali. Preto sa to berie len na tretie osoby. Ale je to dobrá vec, napríklad viem o platení z poistky, keď dieťa bicyklom odrazilo spätné zrkadlo na aute (cudzom), vtedy to zaplatili (ale nie konkrétne Uniqa).

Ak môžem šeptom poradiť, zistite si, koľko stojí nové predné svetlo. Ak je to viac, ako máte spoluúčasť na havarijnom poistení, tak si to nahláste, ako vandalizmus (našli ste rozbité). Ak je to menej, ako spoluúčasť, hlásiť sa to neoplatí. Konkrétne ak je dojednaná spoluúčasť na havarijnom poistení pre auto 3.000 Sk a nové svetlo stojí 5.000 Sk, nahláste to a poisťovňa zaplatí aspoň tých 2.000 Sk. Ak stojí nové svetlo 2.000 Sk, neoplatí sa to hlásiť, lebo vždy sa na škode podieľate spoluúčasťou a tá je vyššia, ako škoda.

Snažila som sa to spísať zrozumiteľne, ak by si sa chcela ešte niečo spýtať, kľudne mi napíš do IP.

mese007
14. jan 2011

@dida_tn
Mila Dida,
kedze som citala tvoju, aj pre mna zrozumitelnu odpoved pre denisocku, chcela by som sa ta opytat, ci nahodou i mne nevies poradit ohladom Junior invest. Platime ho uz treti rok. Mame europske akcie a harmonicky fond. Ak som dobre pochopila, tak kedze je to investicne poistenie, tak nemame nijaku garanciu, ze nejake peniaze maly dostane, ked bude raz velky. Podla sucastnej situacie na financnom trhu je vlastne aj zhodnotenie doteraz vlozenych peniazi ma aktualne nizsiu hodnotu. Aky mas prosim ta nazor? Oplati sa nam zmluvu zrusit a prejst na kapitalove poistenie, kde budeme mat nizsie ale iste vynosy? Alebo vzhladom na dlzku poistenia cakat a dufat , ze akcie porastu a az neskor peniaze vybrat alebo presunut ich na dlhopisy? ja som skor konzervativna, ale financny poradca v casoch dobrych presvedcil manzela, aby bol smelsi. No teraz sa mu to uz nepozdava. dakujem za odpoved a prajem krasny vikend.
Mese

dida_tn
14. jan 2011

@mese007 Mese ahoj 🙂 Je mi veľmi ľúto, ale ja som sa životným poistením nikdy nezaoberala. Špecializujem sa (teda keď pracujem, momentálne užívam MD 😉) na majetkové poistenie - prevažne firiem, ale zabŕdla som aj do poistenia majetku fyzických osôb. Preto som vedela denisocke poradiť, Tebe, žiaľ, poradiť neviem.

mese007
17. jan 2011

Dakujem ti aj tak za odpoved. Pekny den 🙂. !