Unudená mamina. Čo mám robiť?

claudinka
9. okt 2009

Ahojte, snad tu takato tema neni 😝
maly mal zaciatkom septembra rocik.. este sa s nim neda vobec hrat, vsetucko ho bavi chvilku, potom sa akurat hram sama so sebou a je velmi samostatny, potrebuje cely den iba moj dohlad, zahra sa krasne sam.. a tym padom sa cele dni straaasne nudim, ak nemam plany alebo nie som s niekym dohodnuta (teraz je obdobie, ze kazda kamoska ma detuso chore, preto som doma), tak chodime von, ale napr. dnes bolo take pocasie, ze by ma ani nehlo ist niekam, kedze maly sice chodi, ale raz za cas sa pusti aj stvornozky a to by som v tomto necase vonku neriskovala a zase vrieskajuceho sa ho velmi tazko dava do kocika a blabla vsak to poznate..
takze cele dni travim na pocitaci hranim hier na facebooku a podobnymi somarinami.. uz som na prasky 😀 skusala som aj knihu zacat pisat, aj dennicek si pisem, doma mam tip top poriadok, uz neviem, co robit od dobroty 😒 neporadite mi niekto nieco?

babula90
9. okt 2009

Claudi, to je až na neuverenie, tááááák Ti závidiím, v dobrom, ja mám také živé striebro, mala byť asi chlapec, ale ako píšeš, aj chalani bývajú dobrí, nechceš si požičať toho môjho čerta? Kdeže v roku aby sa sama zahrala, nehrozilo! Ráno o 8 som mala navarené - len rýchle jedlá, aj to sa pri nej horko-biedne dalo, vyžaduje vela pozornosti, staršne vela citame, začali sme pred rokom, určite skús knižky, tam sa zabavíte na dlhéhodiny a bude mať výbornú slov.zásobu. Môžeš prísť ku nám aj upratať, na nestíham tak akoby som chcela, lebo máme 6 izieb 😖 a deti rozvlačujú z jedného poschodia na druhé, atd...
Môžeš si napr. čítať, škoda hrať hry, nie??

katuskapd
9. okt 2009

claudinka ked sa nudis je tu tema sutaze, vzorky a tak tam ked vsetko povyplnas, mozes aj vyhrat a aj cas ti utecie, ako nam zavislim od vyhier 😀 😉

claudinka
autor
9. okt 2009

Kati vidis? dobry napad, ked uz tu sedim.. i ked sutaze tiez su na dennom poriadku, mozno tam budu nejake nove 😀

babulka praveze aj ten moj je zive striebro, ale zaobide sa zatial aj bezomna, iba musim byt v jednej miestnosti s nim 😀 😀 citanie ho nebavi, tak snad ho to casom chyti, teraz mi akurat vzdy utecie z postele, kde by on len tak lezal alebo kukal do knizky, varim pri jeho kriku alebo mu dam do ruky nieco - bud jedlo alebo nieco z kuchynskeho naradia a mam pokoj 😝 sest izieb? fuuuha tak to by ma asi zabilo 😀 ja som zatial v jednoizbaku, preto je to jednoduchsie, ale koncom mesiaca sa stahujeme do 3-izbaku, tak snad budem mat menej volneho casu 😀
praveze aj citam, aj sa ucim, vsetko na striedacku, lebo dlho pri nicom nevydrzim.. celu domacu kniznicu mam precitanu, musim ist do kniznice asi 🙂

maja22
9. okt 2009

Mne prvé napadlo - to by chcelo ešte jedno bábo 😀 😀 😀 Alebo záhradu? 😀

claudinka
autor
9. okt 2009

maji hned by som brala druhe, kebyze to nasa financna situacia dovoli.. ale som rada, ze toto jedno uzivime.. 😒 a to som chcela mat hned obe deti po sebe, bohuzial sa mi to asi nesplni.. ale zase uvidim, sa prestahujeme, mozno dame trosku dokopy, nasetrime a baac, lebo najneskor do maleho styroch by som chcela druhe

titkovamiriam
9. okt 2009

claudi uc sa niaky jazyk ja som sa ucila anglictinu,tiez som sa sem tam nudila 🙂 no nastastie ja mam zahradu.

claudinka
autor
9. okt 2009

titkova presne tak, od muzika som si vypytala anglictinu pre samoukov na Vianoce, lebo na nete neviem nic poriadne najst 😵

babula90
9. okt 2009

claudi, 2 izby sú len na žehlenie a odkladanie, inak menej, ale aj tak, dá to zabrať a to nie som žiaden puntičkár teda. 😀 ja čítam časopisy, som od nich závislá, knihy už nestíham, bejvávalo ☹ , knižnica je dobrá vec, vážne.
Váž si, že sa prehrá aj sám, takú som mala prvorodenú. A o chvíľu Ťa čaká sťahovanie, budeš mať roboty až- až a v decembrii sa bude zase vypekať 😲 , ja som závisla na MMB, takže nuda nehrozí, aj keby som veľmi chcela. 😀

titkovamiriam
9. okt 2009

skus sa ucit z mp3-ked ju pocujes to je super ,neviem ako si zdatna no potom je fajn si pozriet napr.zufale manzelky alebo co mas rada v originale.dnes je super ze je tolko moznosti sa jazykovo vzdelavat.ja som sa anglictinu zacala ucit pred 5 rokmi na klasickom kurze a samozrejme ze by som ho 2 krat do t.v dohodnutu hodinu nestihala tak som sa ju zacala ucit cez sluchatka.a to mozes aj pri kocikovani 😀

babula90
9. okt 2009

2 deti po sebe neji dobré, lebo materská je len jedna ☹ a ani by som to nezvládla, teraz mám v staršej aspon pomocnicu, že sa mi s nou pohrá- teda kamošku, pokiaľ sa nezačnú biť 🙂

claudinka
autor
9. okt 2009

ja som teda puntickar, uz od malicka 😒 asi to znamenie panna o niecom svedci 😝
a co robis na MMB? 🙂 ja som zase zavisla na FB, tam sa furt nieco deje, otras..

aj som si pozicala nemcinu pre samoukov, som bola pozriet na strednej profesorky tento tyzden, tak sa od zajtra na to pustim 🙂 🙂

babula90
9. okt 2009

ja by som sa sama doma jazyk učiť asi neprinútila, mám slabú vôľu, naviac sa nalepilo pri pobytoch v zahraničí.

babula90
9. okt 2009

co je to FB 😉 , na MMb pozerám veci, ked dokladajú baby nové veci, lebo o chvíľu sú najkrajšie fuč 😀
vo velkom dome by Ta puntickarstvo preslo, inak by si sa scvokla, máme 33 okien ☹ ale rada periem, žehlím 🙂

claudinka
autor
9. okt 2009

titkova ja nicomu nerozumiem, ak nieco take pozeram 😀 absolutne..
a to cez sluchatka si ale musim kupit, nie?
vzdy som chcela sa ist naucit jazyk do zahranicia, ale bohuzial som namiesto zahranicia hned prvy rocnik na VS chcela dieta a mam ho 🙂 🙂

babulka preto chcem tak, nech maly uz najma nema plienky.. a najlepsie, ked maly uz bude v skolke, nech mam cas.. ale zase nechcem byt tolko rokov doma 😒 som uz rok a ide ma picnut 😠 😠

33 okien? 😵 😵 😵 no ty voleee a starsia ti este nepomaha s nimi? 😀 FB je facebook

babula90
9. okt 2009

ja som 3 roky a je mi super! vážne, mám tolko záujmov, som slobodná v tom, že som pánom svojho času a to sa mi páči, nemusím si pýtať dovolenku, toto je moja posledná materská, tak si ju chcem vychutnať čo najviac, chodím s malou na plávanie, atd...
nie, ona má len 9 rokov 😉 , ale vieš čo? od pôrodu si najímame na to dirmu, 3 ženy to majú za 1,5 hodiny, ja na to pri malej nemám čas, ved by som ju neustrážila, ona má stále nejaké úrazy, čo je také šidlo. 🙂
FB ničí súkromie, neprepadla som tomu.

mirustek1
9. okt 2009

claudinka-aj mne bolo na prvej meterskej dlho a stale ten stereotyp,este som tu nemala tolko kamosiek,tak som chodila do materskeho centra a to mi vyplnilo cas.Teraz mam tiez dost casu,lebo mala je tiez takto samostatna,ja si porobim pri nej vsetko a ona sa sama hra,tiez mam rada ked niekto ku mne pride,nech mi nieje dlho a hlavne uz ked bude teraz byvat skarede pocasie,mi bude doma dlho.

claudinka
autor
9. okt 2009

mirustek do materskeho centra chodim aj ja 😉 len si to neviem predstavit, teraz, ked sa prestahujeme, novi ludia a tak.. bude to zaujimave 😵

babula tri roky je fajn, ale sest rokov by ma asi zabilo 😀 posledna? tretie nechcete? 😝 ja praveze iba tam mam vsetky kamosky a kamosov

jona74
9. okt 2009

ahoj claudinka ja ta trosku poznam stretli sme sa par krat teda zo zaciatku v MC teraz sme tam dlhsiu dobu neboli tak neviem ani co tam nove...ale videla som ze mas inzerat este je aktualny na to opatrovanie?no priznam sa ze ta obdivujem ze sa nudis ja so nenudim od toho casu co mal maly 6 mesiacov je strasne aktivny niekedy az besny....preto chodim uz malo do MC lebo nemam chut sa dotahovat s mamickami pretoze kazde dieta je ine ale nie o tom chcem.ozaj a kam sa stahujes pytam sa preto opatrovanie....

sue
9. okt 2009

Uff,ja by som sa tak strašne chcela nudiť 😒 dieťa mám úžasné, vyhrá sa sám a všetko, ale my doma prakticky nie sme...lietame stále kadekde po výletoch, múzeá,galérie,hrady,najviac ale chodíme do lesa...a keď sme doma a krpec nevyžaduje moju pozornosť,tak sa snažím čítať...semtam čosi ušiť, joj ale nestíííhááám...

jona74
9. okt 2009

boze presne ako tomas ani ja nic nestiham aj ked sa snazim a presne som na tom aj s citanim sem tam sa mi podari trochu toho casu si ukradnut.....ale nenudim sa teda vobec... 😉

babula90
9. okt 2009

claudi, robiť budeme až do smrti, teda skoro, chcem si užiť deti, chodíme na výlety, dovolenky, baví ma to, aj sa vážne nesťažujem a nenudím. Tretie nie, muž má už 45 😖
aj my chodíme do lesa 🙂

nadhera
9. okt 2009

claudinka - co tak vymena so mnou? to este len budes na prasky 😀 😀 😀 😀

babula90
9. okt 2009

alebo soo mnou, ako kedysi v Zámene manželiek, vyskúšaš? Budeš potom rada, že si doma, hehe

nadhera
9. okt 2009

rano vstavam o pol 5tej a utekam na brigadu a poobede chystat balicky pre deti na sarkaniadu. cca 250ks. a este ciastocne nachysta veci na gulas, pre 800ludi. 😉 menite so mnou?

jona74
9. okt 2009

skusme pomenit tie nase deturence 😀 😀

nadhera
9. okt 2009

jona , menis? hned cestujem do blavy. 😉 😉 😉

sasulec
9. okt 2009

claudi a odkialze si?by ti malu nosila na spestrenie 😉 😉 😉 😅 😅 😅 😀 😀 😀

blovitc120
9. okt 2009

No Claudi, ja ti neporadím, ale požičiam naše šidlo na týždeň a nudu si budeš vážiť 🙂

sasulec
9. okt 2009

claudi zriad si skolku je nas dost co by sme ti pozicali baby 😀

adulikka
9. okt 2009

ja som sa tiež pri dcére nudila ,keby som nemala kamarátky ,záhradku ,nemali sme internet...potom sme sa presťahovali...teraz mám už len ten internet...a poviem pravdu tiež sa niekedy nudím...tak si to viem šikovne vše spraviť ,že mám čas aj na nudenie...