Upratujete s mopom?

jamik
10. mar 2008

Maminy, ake mate skusenosti s mopom?
Osvedcil sa Vam povraskovy (strapcovy), alebo je lepsi plochy? Je lepsie investovat do znacky (vileda, leifheit, ...), alebo spravi tu istu sluzbu aj lacnejsi? Ide mi hlavne o to, ci plochy, alebo strapaty. Ja som taka nerozhodna osoba ☹ . Poradte a napiste skusenosti. Velmi mi tym pomozete. Vrela vdaka. 🙂

otrivinkajanka
10. mar 2008

jamik ja pouzivam klasicky mop mame plavajucu podlahu a ten bohate staci kupukjem si taky,co je hustejsi tie riedke su na nic

jamik
autor
10. mar 2008

Ahoj Otri. Prosim ta, co je to klasicky mop. Ten plochy?

claire
10. mar 2008

Já si mop nemůžu vynachválit. Doporučuju nějaký s tlustými "třásněmi" - třeba ta žlutá vileda je super.

julia225
10. mar 2008

len s mopom 😉

blovitc120
10. mar 2008

Ja pouzivam plochu Viledu na domacnost (spokojnost na 100%) a strapcovy mop na balkony a spolocne schodisko (nie ze by bola zla, ale tym plochym sa mi to doma viac paci)

schnek
10. mar 2008

mám od Spontexu, vypadá to jak koště bez štětin a navléká se na to hadr a je super 😵 😵 😵

pavlinka3
10. mar 2008

já používám Viledu jako Claire....žlutou s tlustými třásněmi....jsou to takový asi centrimetrový proužky a fakt super

otrivinkajanka
10. mar 2008

jamik nie strapcovy ten plochy som mala a nebola som s nim spokojna

nitka
10. mar 2008

plochy je super,das ho kedykolvek vyprat a umyvas zase
ten strapcovy mi iba roznasal spinu 😉

pavlinka3
10. mar 2008

tož já hodím do pračky i ten nástavec z toho "střapatýho"....prostě ho sundám z tyče a šup a vyperu ho třeba s manželovejma montérkama.....ale je pravda, že asi záleží na té značce...babička má ten samý tip, akorát ho koupila někde na trhu a to je teda sakra rozdíl....je takovej splihlej....to ta Vileda je hezká pořád a to jí používám už dost dlouho

maruschka
10. mar 2008

Ja mám veľký plochý-Viledu...to používam na zotretie prachu po byte, ale na hrubú špinu-voskovky,rozliate malinovky,blato,atď/pri našich dcérach je to hrôza/ používam taký penový mop-viete,čo to je?Penový valec na teleskopickej rúčke a keď zatiahnete,tak sa sám žmýka-ale perfektne saje tekutiny......

claire
10. mar 2008

Mně se na tý Viledě líbí i ten materiál - že i když se to vyždíme, aby to nekapalo, tak to furt pobere hodně tekutiny a vytírá to fakt dobře.

Nitko, jak roznášel špínu? Mně mop a aspoň semi-dobrá technika výtěru 😅 pomáhá posbírat i všechno, co třeba vysavač předtím zapomněl... čili spíš naopak.

betka1
10. mar 2008

Ja pouzivam na laminatovu podlahu plochy mop. Kupila som taky, co dobre pochyta prach, ale neviem znacku. Obcas nim utieram nasucho, iba prach a vyprasim ho z okna. A obcas utieram namokro a nenechava na parketach cmuhy ako niektore ine mopy. Ale na spinavsie povrchy by som ho nepouzivala, na to sa nehodi, lebo ho treba rucne zmykat.
Ale v kazdom pripade by som volila mop, ktory sa da prat v pracke. Raz za cas to nie je zle.

jamik
autor
10. mar 2008

A kupovali ste aj specialne vedro? Ja mam doma kopec vedier, tak nemam chut kupovat dalsie, ale pri tom strapcovom asi treba. Kupovali ste spec. vedro aj k plochemu mopu?

bubba
10. mar 2008

aj ja mam plochy(picollo) stal 1000korun a stoji za prd nemozem sa s nim dostat za chladnicku a podobne.inac rovne plochy zmyje perfektne urcite by som ho odporucala do jedalni,restauracii a pod.kde je ta plocha velka.takze ja mam vzdy vo vedre aj handru 😀 aby som sa lahsie dostala aj za nabytok.

mouse
10. mar 2008

Ahojte my mame lochy mop, resp. mali sme, prednedavnom sa zlomil a novy sme este nekupili.. Ale som spokojna, bol to velky pomocnik 🙂

betka1
10. mar 2008

jamik, k plochemu mopu specialne vedro nepotrebujes, ak sa Ti do vedra, ktore mas, zmesti. Podla mna je dobre vyberat taky mop, ktory sa da rychlo a jednoducho pouzit, aby si ho naozaj pouzivala.
A este daco. Ja mam teleskopicku (zasuvaciu) tyc, takze mop nezabera tolko miesta a dobre sa pouziva aj vysokym ludom.

pralinka25
10. mar 2008

My mame plochy a nepouzivame vedro ale plakame to normalne v umyvadle. Vyskusala som uz aj strapcovy aj penovy ale tento u mna vedie.
Neviem preco ale mam pocit, ze ked sa mop plaka stale v jednom vedre tak sa vlastne umyva so spinavou vodou 😝

aponchie
10. mar 2008

s nim i bez 😀

jamik
autor
10. mar 2008

A ten plochy mop vyvleciete z nadstavca, vyplachate vo vedre a zase nasuniete?

kacerka
10. mar 2008

Já mám plochý od Leiheitu a nemůžu si stěžovat - dřív jsem měla ten s těma střapcema a tím to déle trvá, s tím plochým se vytře víc plochy najednou a to mi na něm vyhovuje.
Když s ním vytírám jen doma, tak ho vždycky vypláchnu čistou vodu a usuším. Když s ním beru společnou chodbu v baráku, tak ho vyperu na 60 st. 😉

bubba
10. mar 2008

ploche mopy sa vacssinou musia preprat v rukach,ja mam taky co je na palici na krotej je aj zmykanie ale da sa mi vipchat do vedra po dlzke aj to vlakno na mope je fine ze sa rychlo z neho uvolni spina.dokonca je ta nasada aj pratelna v pracke,ale uz to mam pol roka a zatial nebolo treba 😀

bubba
10. mar 2008

jeeej koko preklepov sorry 😅

kupinka
10. mar 2008

Já používám plochou Viledu a jsem sní maximálně spokojená 😉

maruschka
10. mar 2008

jamik, áno....síce mám z toho niekedy nervy,ale lepšie je to vypláchať v dobre očistiť, lebo síce dobre chytá prach a špinu, ale ak sa dobre nevyperie pred každým umytím,tak roznáša napríklad vlasy po dlážke.Ja mám taký plochý,huňatý, biely od Viledy-tiež stál vyšše 1000 pred 3 rokmi...Takže to treba vždy zvliecť dobre vypláchať a naspäť nasadiť. 😔 😎

iza
10. mar 2008

ahoj holky já měla jak střapetce tak plochej a teda ten plochý mi přijde o dost lepší 😉

betka1
10. mar 2008

plochy mop zvlecem a vymacham v umyvadle po umyti kazdej izby. Ale mam aj taky pripravok na umyvanie laminatovych podlah, tak tym ten mop zas postriekam. Keby bol ten pripravok vo vedre, tak je to jednoduchsie, ale po prani v umyvadle je ta handricka z mopu cistejsia.

bubba
10. mar 2008

ja som tiez vymenila strapce zaplochy tie strapce neboli nic moc to len vodu roztieralo,ale zato som sa dostala s tym vsade...minule ma skoro vystrelo som videla ten isty mop co mam za tu istu cenu ale na otocnej hlave.tento ide len doprava a dolava,ale dopredu a dozadu sa otocit neda..skoda

ale je zatial najlepsi aky som doteraz mala aj s vynimkou ze sa neodstanem za nabytok tak lahko 😝

kacerka
10. mar 2008

bubba, tím plochým se právě dostanu ještě líp všude - má totiž pohyblivou tu konstrukci na vytírání 😉

betka1
10. mar 2008

prave som zistila, ze aj ten moj plochy mop je znacky Vileda 🙂 http://direct.tesco.com/pi/Enlarge/9/100-0199F.jpg Inac super sa vycisti ostriekanim sprchou. Je to trochu plytvanie vodou, ale je ako po vyprati.