Upratujete s mopom?

jamik
10. mar 2008

Maminy, ake mate skusenosti s mopom?
Osvedcil sa Vam povraskovy (strapcovy), alebo je lepsi plochy? Je lepsie investovat do znacky (vileda, leifheit, ...), alebo spravi tu istu sluzbu aj lacnejsi? Ide mi hlavne o to, ci plochy, alebo strapaty. Ja som taka nerozhodna osoba ☹ . Poradte a napiste skusenosti. Velmi mi tym pomozete. Vrela vdaka. 🙂

jamik
autor
10. mar 2008

betka1 ty umyjes celu izbu bez vyplachania mopu? Staci to?

jamik
autor
10. mar 2008

betka, prave tento maju v Metre v akcii za 593,- aj s nejakou nahradou na mop. Paci sa mi. Ale je k tomu aj zmykacie vedro za 285,-. Mas ho tiez?

danulka2
10. mar 2008

ja mam plochy mop zn. SOKE. Stal okolo 370sk, ale je super. Predtym sme mali aj strapcovy, ale ostavali po nom chlpky, ked som sa pozrela proti svetlu a to ma hnevalo 😅 .Tento je suprovy, doporucujem donho investovat.

jamik
autor
10. mar 2008

danulka a mas aj zmykacie vedro, ci vzdy vyvlecies, vyplachas ako handru a nasadis naspat a pokracujes v umyvani?

dominica
10. mar 2008

ja používam plochý mop, je to úžasná vec, ale...
Mala som z Metra za 500 Sk, taký, čo sa žmýchal s rukovaťou a moc dobre to nežmýchalo, bolo to plné vody, takže nie vždy, čo je drahé je aj dobré...
A teraz mám z kauflandu taký okolo 200 Sk stál a ten si vyžmýcham v ruke a potom navlečiem na tyč a neviem si vynachváliť, je to super vecička. So strapcovým som nebola natoľko spokojná. A ešte je pohyblivý ten môj plochý 😉

betka1
10. mar 2008

jamik, ano, na jedno plachanie celu izbu. Najskor mopom "pozametam" cely byt od prachu(pripadne povysavam) a potom to staci uz len pretriet mokrym mopom. Ked som utierala mokrym aj prach, tak sa mi ten prach dost rozmazaval po parketach. V tom pripade by bolo treba plachat castejsie.

lyly
10. mar 2008

a nemate niektora parny mop? videla som to v reklame a vyzera to tam perfektne, ale nie som si ista, ci to ozaj tak funguje ☹

lucinka21
10. mar 2008

Ahojky, ten strapcový bol podla mna úplne hrozný, len sa tým roztierala špina... 😠 Teraz máme plochý, je celkom dobrý... ale uvažujeme o tom na horúcu paru... Este som ho neobjednala, potom dám vediet, aký je 😉
... alebo - nemáte ho niekto??

danulka2
10. mar 2008

jamik mam taky, co musim dat dolu, vyzmykat a znovu nasadit. le nevadi mi to, lebo takto ho mozem dat aj do pracky.

emjee
10. mar 2008

ja doporucujem plochy - nielen preto, ze ho mam doma, ale aj preto, ze som videla dokumentarny film o upratovani a tam odporucali plochy mop, strapcovy len poroznasa spinu

tribitka
10. mar 2008

lyly, my sme si už objednali ten parný mop,tak ti dám vedieť aký je.... 😀

anamor
10. mar 2008

ja mam tiez ten vileda ultra max plochy mop s tym vedrom a odporucam

jamik
autor
10. mar 2008

anamor a ako funguje to vedro? Nasadis latku na mop a utieras. Potom ked chces vyplakat, musis mop odopnut a dat nejako do vedra, alebo to namacas zapnute na rucke? Ako to plakas?

lyly
10. mar 2008

jeej tribitka budem rada, dufam, ze vam posluzi

jamik
autor
10. mar 2008

tribitka, aj ja som zvedava, ako budete spokojni. Kedy vam ma prist?

melory
10. mar 2008

tiez som zvedava na parny mop....
zatial mam klasiku, plochu a antistaticky, ten spinu az pritahuje.
videla som aj taky, co aj pozameta aj poumyva a nedotknes sa rukami vody. ten bol tiez dobry.

jamik
autor
11. mar 2008

Anamor, ty musis rucne vyplachat a vedro ti to potom vyzmyka?

claire
11. mar 2008

Ono taky záleží, čemu kdo z nás říká "střapcový" mop... poněvadž takové ty skutečně provázkové, to opravdu nepobere nic. Ale husté jakoby látkové ze savého materiálu, to je zas něco jiného.

Jinak s tou výměnou vody - já vytřu jednu místnost jednou vodou a žádný výčitky z toho teda nemám. Kdybych měla po každým setření máchat v čisté vodě, tak jí za úklid spotřebuju 100 litrů 😅

naty21
11. mar 2008

aj ja umývam plochým mopom, ale chcela by som vedieť, akým čistiacim prostriedkom podlahu umývate. ja som vyskúšala všetko možné a vobec ju nemam lesklú 😢
emjee ja viem, že podobná téma je na moja strecha, ale z tadiaľ mi nič nepomáha ☹ díky 🙂

jamik
autor
11. mar 2008

Claire ja tiez umyvam jednu izbu jednou vodou v kybli. Ale Betka umyje celu izbu na jedno zotretie, bez preplakania mopu.

claire
11. mar 2008

Ještě jestli to blbě nechápu s tím "roznášením bordelu po bytě"... ale někoho napadlo vytírat bez luxování/zametání? Ale to už asi moje fantazie pracuje naplno ;)

Naty: Tak to nevim, ja mam vsude dlazbu a od ty ten lesk nijak nevyzaduju.

magg
11. mar 2008

ja mam plochy mop leifheit a som velmi spokojna, nebol najlacnejsi ale mam ho uz dva roky, akurat kupujem nasadky, ale to staci mozno raz za pol roka

emjee
11. mar 2008

claire 😀 nepoviem, ze som neskusala 😀 😀 😀 ale je to na ... 😝 treba najskor povysavat, inc aj ten najlepsi mop len poroznasa ten prach kade tade len nie do kybla

ja mam picobello - taky co potiahnete ruckou a vyzmyka sa sam 😀 je super, a co sa mi paci najviac je "otacavost a pohyblivost", proste nemam problem ani pod postel ho dostat

monas
11. mar 2008

Jéé, holky, prosím vás, pokud máte některá zkušenost s parním mopem, napište...My máme byt 100 m2, všude plovoučky, žádný koberec a už jsem z toho vytírání magor!!!Pořád vytírám na kolenou hadrem, mám pocit, že jinak to není nikdy pořádně, asi už jsem fakt cvok. Ale ten parní by mě zajímal...Díky

karotky
11. mar 2008

Já mám úplně obyč z drogerie TETA.Mám střapce a jsem spokojená,............dostanu se i do mezer mezi spotřebiči v kuchyni. 😵
Výhodou je to,že si neničím ruce máčením v saponátech,nehrbím záda.............akorát to otrochu déle schne,než když je to vytřené vyždímaným hadrem. 😉

olika
16. mar 2008

pripajam sa k plochemu mopu ale raz za tyžden umyvam na kolenach bez mopu ☹ a zda sa mi že je to pracnejšie ale dôkladnejšie. 😀 každemu vyhovuje niečo ine.praci česť.apropo ak by to robil manžel ,tak to by bol ohybny mop.páááááááááá

bubba
16. mar 2008

monas
ja osobne ten parny mop som este nevidela,ale pocula som ze sa s tym daju cistit aj steny v kuchyni ked su zafarbene od vyparov,rozpusti to bez mensej prace olejove skvrny a zevraj je vyborny...ale ako hovorim,este som to nevidela

adetka
16. mar 2008

monas... objednala som si jeden parny moc od Necmkermannu... ked pride.... vyskusam... a dam vediet... ale pocitam, ze to bude najskor tak o dva - tri tyzdne... tiez mame 100 m2 byt... a takmer vsade iba kamennu dlazbu a plavajucu podlahu...

dominka11
16. mar 2008

ja nie, pretože to nejako dobre neumyva 😒 musim klasicky.

ivka22
16. mar 2008

http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=92242

http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=92166

Ja mam vedro s mopom od LEIFHEIT a som max. spokojna....vody,sa ani len nedotknem, nemusim sa ohybat k vedru a vyzmykat mop, robi to za mna sikovne vedro 🙂