Úprava digifotiek -rámiky, pozadia.V akých programoch?

zunka
7. aug 2006

Ahojte maminky a skoromaminky, v albumoch máte krásne upravené fotky. Rôzne rámiky, pozadia s detskými motývmi. V akých programoch to robíte?

jj2202
24. aug 2006

alebo aj "vodoznak" je priehladný,...ale ten je cely priehladny..

zunka
autor
24. aug 2006

českú verziu máš odkiaľ?
Cez víkend na pozriem doma na ten Corel, lebo tu v práci mám len PhotoFiltre. Potom sa Ti ozvem ak by to nešlo. Dík

jj2202
24. aug 2006

okey,
instaloval mi to bracho, neviem odkial 😉

ivien
24. aug 2006

Zunka,
v tom PhotoFiltri mas uz aj hotove ramiky?
Ivett,
ked mam stiahnutu tu 30-dnovu verziu MonkeyPhoto, tak tie fotky uklada take malicke, alebo je tam niekde moznost ulozit ich vo vacsom formate?
Diky. 🙂

zunka
autor
25. aug 2006

ivien: v tom MonkeyPhoto som nerobila, tak Ti neviem poradiť.
A vo PhotoFiltri sú už aj hotové rámiky - len im trošku treba pomôcť "na svet". Na začiatku tejto témy som to opisovala, ako urobiť tie rámiky (cez funkciu PhotoMasque)

ivien
12. sep 2006

Diky 😉

nelika666
13. sep 2006

a ja pripajam link kde si mozete stiahnut dalsie super ramiky a tapety do photofiltra /v sekcii downloads/ 😉 :

http://www.photofiltre.com/

zunka
autor
20. sep 2006

neli: nejde mi to ☹

nelika666
20. sep 2006

tie veci co si stiahla musis presunut alebo aspon kopirovat do priecinku kde mas nainstalovany program photofilter..
cize:
dajme tomu ze mas program nainstalovany na systemovom disku C:/photofiltre

tak potom si otvor tento pocitac - C - photofiltre a tam mas priecinky
masks
paterns
plugins
selections

cize stiahnute masky (ramiky) nakopiruj do priecinka masks
stiahnute paterns (tapety - pozadia) do priecinka paterns

a tie veci by mali fungovat - dufam ze som to napisala dost zrozumitelne ak budes mat este nejake otazky kludne napis

drzim palce

zunka
autor
20. sep 2006

chápem, kde to mám skopírovať, ale neviem odkiaľ. Keď si otvorím ten odkaz, je tam na výber english, Francuzsky. A potom som už mimo ☹

nelika666
20. sep 2006

daj si english a potom na lavej strane klikni na downloads a tam to mas.. odkazy na stiahnutie masiek a inych veci

nelika666
20. sep 2006

zunka ako? ide ti to?

zunka
autor
20. sep 2006

neli: už som to našla, aj som to tam uložila. Ale mám to tam zazipované a ja nemám v tomto PC program na to(myslim že WinRAR) a tak mi to nefunguje. Síce ich tam vidím, že sú tam tie rámiky, keď idem cez nejaký prehliadač. Ale keď to chcem použiť vo PhotoFiltre, tak to už nefunguje. Skusim to doma.

nelika666
20. sep 2006

ten program si mozes stiahnut aj z netu ak chces..
drzim palce aby ti to islo 😉

zunka
autor
20. sep 2006

ano dá sa stiahnuť, ale ja mám už taký preplnený počítač, že neviem či sa sem ešte niečo zmestí. A hlavne už nemám dnes veľa času. Ale veľmi si mi pomohla a doma si to určite všetko posťahujem. ďakujem

nelika666
20. sep 2006

neni zac 😉

zunka
autor
25. sep 2006

neli: funguje to. Posťahovala som si toho toľko, že sa môžem z toho zblázniť

nelika666
25. sep 2006

tak prijemne fotenie a upravovanie 😉

lucieplavcova
5. okt 2006

Holky mám prosbičku, dolaďuji fotky ze svatby a chtěla bych udělat takovou která je černobílá a jen kytka a klopa je barevná. Nevíte některá jak na to ? 😉 🙂

nelika666
5. okt 2006

mam taky pocit ze v tejto teme to uz bolo pisane.. skus precitat predchadzajuce strany ak nie ti napisem ako sa to da.. 😉

kamilecka
5. okt 2006

Lucia to pisali na 2 strane 🙂

zunka • 23. aug 2006 o 13:12
kami: ani to nebolelo a už to viem. Takže označ si tú časť fotky ktorú chceš mať v pôvodnom stave(napr. ŠPZ) a potom stlač v pravo dole ikonku " Invertovať" a potom daj to čiernobiele, alebo aký koľvek iný efekt a ono Ti to urobí zmeny na všetkom okrem ŠPZ-tky.

majinka82
9. okt 2006

ahojte
ked chcem mat fotku v barve "sepia" neviem ktory je to odtien, mam photofiltre, dam barevny nadech a ake cislo tam ma byt
pomoze mi niektora

madeleine
9. okt 2006

lucie, kytica je narocnejsia, treba ju poctivo obkreslit, skopirovat ju do novej vrstvy. Tu skopirovanu vrstvu nechat farebnu a povodny obrazok odfarbit... mozno existuje aj jednoduchsia forma, ale zatial o nej neviem.

majinka, sepia vznika odfarbenim do ciernobiela a potom vynemou miesto bielej jemne hnedeho odtienu... v praci nemam tieto programy, vecer sa ti na to skusim pozriet.

lara1znk
9. okt 2006

made, uz si tu raz davala web stranku kde si to vsetko pozriet sa mi zda, ale nevies o niecom kde je aj polopatisticky navod pre zaciatocnika?
Videla som vase fotky z dovolenky, no uzasne spracovane. To potrebujem aj ja.
😉

madeleine
9. okt 2006

pockaj, pozriem... doma to mam vsetko vo favoritoch, lebo som taka kratkopamatova jednotka... 😀 vies co, nebudem sa s tym teraz trapit, vecer to pozriem a poslem ti IP... okey? alebo sem picnem linky... 😉

lara1znk
9. okt 2006

Dakujem! 🙂

majinka82
9. okt 2006

made dakujem, skusim to 😉

makalka
9. okt 2006

Made, i já bych prosila o zaslání manuálu do IP. Pokud ho najdeš a vzpomeneš si. Děkuji Ti 🙂
Tvá úprava fotek skutečně zaslouží pochvalu 😉 🙂

madeleine
9. okt 2006

lara, maka, tu je foto skolka, nieco ako zaklad... neberte to ako skoliaci material http://pocitace.sme.sk/c/2807152/FOTOSKOLKA-Pri... 😉

potom je web http://www.fotoroman.cz/ tam najdete riesenie na milion veci zaujimavym sposobom

tu este cosi: http://www.fotografovani.cz/zaklady/index.html (prejdite po stranke nizsie, hore je reklama a novinky, az pod nimi)

hadam vam to pomoze... 😉 nejake zaklady ale treba mat...