Úprava digifotiek -rámiky, pozadia.V akých programoch?

zunka
7. aug 2006

Ahojte maminky a skoromaminky, v albumoch máte krásne upravené fotky. Rôzne rámiky, pozadia s detskými motývmi. V akých programoch to robíte?

janka75
22. aug 2006

Zunka, poprosim este jednu radu : ako sa vklada fotka do fotky, pripadne obrezana cast fotky do inej fotky. Vopred dakujem.

zunka
autor
22. aug 2006

v tomto programe to urob takto:
Otvor si fotku ktorú chceš mať ako hlavnu-teda pozadie. Potom si otvor ešte ďalšiu fotku v tomto istom programe ťukni na ňu pravým tlačítkom na myši - kopírovať a vráť sa na tú prvú fotku a tam ťukni znova pravým tlačidlom a daj vložiť. A je tam - môžeš si tam zmeniť velikosť, keď dáš myš do rohu tej fotky urobí sa Ti šípka a ty si ju zmenšíš alebo zväčšíš a keď pritom ešte stlačíš aj shift, tak sa Ti bude zmenšovať/zväčovať rovnomerne aj výška aj šírka.
Orezanie fotky - keď chceš z fotky len určitu časť použiť, tak si tú časť označ myšou a potom hore Obrázek - Oříznout

kamilecka
22. aug 2006

Ja mam jednu otazku na teba Zunka

Ako obrezt obrazok aby nebola len kocka ale zeby som obrezala jej presny tvar,napr kvety. 😉

zunka
autor
22. aug 2006

tak to musíš takto:
na pravej strane obrazovky, keď máš zapnutý program PhotoFiltre sú také rôzne ikony. Ty ťukni na takú šípku(taká istá ako kurzor) a potom dole na taký zvláštny tvar Polygon a môžeš začať pomaličky obkresľovať, potom to na konci spoj do jedného celku a s tou vybranou časťou môžeš potom robiť rôzne veci - kopírovať, meniť farby, iné efekty,...

zunka
autor
22. aug 2006

Ak máš program Gimp, tak tam je taká funkcia Inteligentné nožnice a to Ti to samé obreže kraje kvetov, alebo postavu a tak

janka75
22. aug 2006

dakujem Zunka.

zunka
autor
22. aug 2006

rado sa stalo

kamilecka
22. aug 2006

Jeeeej zunka dakujem aj ja velmi pekne este mam otazku ako mam spravit to ked mam nieco oznacene a chcem menit vsetko okolo.
Napr fotka auta a chcem aby znak auta ostal farebny a vsetko ostatne ciernobiele. 😀 😀

konica
22. aug 2006

Dakujem Ti zunka!!!!!!!!!!!!!! Nemusim sa trapit.. 😀 🙂

zunka
autor
23. aug 2006

kami: ide to tiež jednoducho, len to neviem takto spamäti. Idem si to kuknúť a potom napíše. Alebo si po častiach pooznačuj okolie a to daj na čiernobielo a potom ďalší kus fotky na čiernobielo, a takto všetko okrem tej ŠPZ-tky. Ale ide to aj jednoduchšie. Napíšem o chvíľu 😉

zunka
autor
23. aug 2006

kami: ani to nebolelo a už to viem. Takže označ si tú časť fotky ktorú chceš mať v pôvodnom stave(napr. ŠPZ) a potom stlač v pravo dole ikonku " Invertovať" a potom daj to čiernobiele, alebo aký koľvek iný efekt a ono Ti to urobí zmeny na všetkom okrem ŠPZ-tky.

cubatour
23. aug 2006

ahojte babky, som zaciatocnik v tomto programe /photofiltre / ako odstranim cervene oci alebo lesk z tvare? 😕

zab_ka
23. aug 2006

jeeej bambulky, dakujem z aniektore navody, ja sa sice ucim s tm programom a vacsinu veci som objavila pokus omyl, ale napriklad to obrezavanie my este nejde ☹

ak mate este niekto dobre tipy, potesia

zunka
autor
24. aug 2006

cubatour: fotku si zväč -stačí keď budeš krutiť kolieskom na myši, alebo ťukni viackrát na lupu+ (hore je na lište). Potom si myšou označ miesto kde sú červené oči(v pravo si vyber myšou kruh) a potom daj na hornej lište čiernobíle - a je to.

cubatour
24. aug 2006

zunka 😉 dakujem 😉

jj2202
24. aug 2006

zunka, to by ma nenapadlo ze to mozem urobit tak jednoducho...
ja si zbytocne vsetko komplikujem 😉

zunka
autor
24. aug 2006

jj: a možno to ide ešte jednoduchšie,no treba na to prísť.

jj2202
24. aug 2006

ja robim grafiku dlho, ale toto ma fakt nenapadlo. a hlavne toto je 100% vec, na tych špeci programoch to niekedy ani uplne nezčierni...

zunka
autor
24. aug 2006

a niekedy Ti tie oči urobí také divné, že to nie je ani človek, ale nejaké čudo s sklenými guličkami 😒
Daj teraz ty nejaký dobrý tip.

jj2202
24. aug 2006

ja robim v coreli...

dorotka
24. aug 2006

no ja pouzivam funciu cervene oci ona je skryta pod niektorou inou ta to zosedne a az potom trosku zciernim lebo samotna cierna natolko nezocierni 😉

jj2202
24. aug 2006

na oci pouzivam red eye remover alebo irfanview ale uz to budem robit ako zunka pise, je to jednoduchsie a mam to v jednom programe... 😉 🙂

zunka
autor
24. aug 2006

jj: mám aj corel a aj gimp - no gimp mi príde lepší. Ale asi preto, že ho mám v češtine a corel iba po anglicky.

dorotka:aj tak sa to dá

jj2202
24. aug 2006

odkial mas gimp, aj ja ho chcem!!!!
corel mam cesky. ten ovladam super, lebo robim vascinou len v nom.

zunka
autor
24. aug 2006

jj: nevieš náhodou ako sa urobí také, že je hlavná fotka ako pozadie a potom je do nej vložená napr.tvár niekde na kraji, ktorá sa tak postupne stráca. V nejakom svadobnom albume to bola. Idem pohľadať a hodím sem link. Určite sa to nejak jednoducho dá spraviť, no ale ak to vieš, tak nemusím nad tým rozmýšľať ja 😉

zunka
autor
24. aug 2006

gimp mám z jedného časáku (myslím, že PC World), bolo tam CD s rôznymi vecami a programami a bol tam aj Gimp. Chceš ho veeeeľmi?

jj2202
24. aug 2006

da sa jasnacka... ale poviem ti postup jedine v corel... 😉

jj2202
24. aug 2006

no velmi. myslim ze pc revue odobera bracho, mozno to bude mat. opytam sa ho. na nete nie je???

zunka
autor
24. aug 2006

http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...
takéto niečo som myslela - že tá horná fotka je trochu priesvitná. Treba to dať asi do dvoch vrstiev a tú vrchu nejak urobiť priesvitnou, ale ako. Musím to pohľadať v tom PhtoFiltre.
PC Revue sa to možno volá, neviem presne. Skoro v kažkom tom časopise je nejaké CD a vo viacerých už boli aj Gimpi. Len to tam treba čítať na obale takými malinkými písmenami. Neviem či je na nete. Ale ak by si ho načisto nikde nezohnala, tak sa ozvi - malo by to ísť odpáliť to CD a poslala by som TI to poštou.

jj2202
24. aug 2006

zuni, v corel je na to príkaz "do stracena", čize spraviš si klasicky vyber CTRL+X potom CTRL+V do fotky kam chceš vkladať a až tam si daš "do stracena"... v anglictine neviem kde by si to nasla, ale mozem poslat foto corelu kde to je v cestine... ak mi das mail..