Úprava digifotiek -rámiky, pozadia.V akých programoch?

zunka
7. aug 2006

Ahojte maminky a skoromaminky, v albumoch máte krásne upravené fotky. Rôzne rámiky, pozadia s detskými motývmi. V akých programoch to robíte?

zunka
autor
10. okt 2006

majinka: ak máš photofiltre, tak si daj: Filtry - Barvy - Sepie a je to

majinka82
11. okt 2006

zunka dik, nejako som to tam prehliadla

zab_ka
11. okt 2006

made dakujem, poprezeram si to 😉

makalka
11. okt 2006

Madeleine, díky. Pročtu to 😉

liliandax
11. okt 2006

Boli ste uz niektora na www.frameshow.com? Mne sa to celkom paci, len som si ten program zatial nestiahla, kedze je len 15 dnova verzia a zatial ho nepotrebujeme 😵

adrien
12. okt 2006

čau holki , zkuste si stahnout z stuhuj.cz camediamaster,zonerpohoto studio 8,digimax homeprint, frameshow,wondershare. To jsou všechny programy na upravu fotek co mám. radši víc jak nic. Blbnu na tom skoro pořád.

ttina23
13. okt 2006

Liliandax a mohla by si napisat aj manual pre amaterou "pre mna"ako postupovat lebo je to po anglicky ☹

liliandax
15. okt 2006

ttina23 - prepac, ze som skor nenapisala, ale az dnes som sa dostala k netu :(
Ak pojdes na tu stranku, tak nam hore budes taku modru listu, tak si klikni na download. Potom si kliknes na Download the FramePacks - a tam budes mat 3 moznosti na stiahnutie. tak si klikni napr, na prvy a uloz si to do svojho PC, ja si to ukladam na plochu, aby som to potom nemusela hladat. Kedze ja som ho zatial nestahovala, takze neviem ako sa robi s nainstalovanym programom, ale ak rovnako ako s tym, ktory netreba stahovat (mas tam asi 15 ramikov na ukazku) tak potom by som vedela poradit, ale zatial ho ja stahovat nejdem, kedze je to len 15 dnova verzia :( Mozno si to stiahol niekto iny a on ti poradi viac ako ja 😒

cubatour
18. okt 2006

Babenky ahojte, vcera som skusala hodit ramik do fokty vo Photoshope.. a neslo 😔 dnes som to tu kukla a zistujum, ze vo Photofiltry sa to robi cez PhotoMasque 😅 takisto je to aj vo Photoshope? 😕 kujeeem 😵

jj2202
18. okt 2006

cubi, v photofiltre sa to robi tak ako pises cez photomasque...ale ako je to v photoshope neviem. ale skus tiez photomasque...
ja skor ten corel ovladam. este keby som mala v robote photoshop, tak by som vedela, ale mam ho iba doma, tak fakt nevim 100pro...

cubatour
18. okt 2006

ja som to vcera skusala vseliako, ale toto som nevedela ano vo filtry. 😅 dakujem aj tak jaji 🙂

jj2202
18. okt 2006

vo filtry mozem poradit, dokonca myslim ze tu niekto pisal velmi vycerpavajuci popis 😉 🙂

cubatour
18. okt 2006

v tom filtry to uz viem, rano som si to precitala.. vecer som sedela 3 hodiny pri photoshope, skusala vselico, ale musim povedat, ze je to poriadne pre mna narocny program, ovelaaa viac ako filter 😔 a tu masku som nikdy neskusala ani vo filtry, nie to este v shope. Az do dnesneho rana.. 😅 taks skusim este doma v tom photoshope 😔

a00
18. okt 2006

a neznate ještě další programy? Mně se třeba líbí ten Frameshow a není špatný ani monkeyphoto.

lucie7
25. okt 2006

Ahojky,včera jsem dostala photoshop a tak sním bojuji. Potřebovala bych poradit jak to udělat. Mám fotku a z ní chci něco vystřihnout a pak s tím pracovat. Jak na to? a taky kde najdu někajý výběr fotorámečků. Děkuji ti za radu. Ahoj

madeleine
25. okt 2006

lucie, otvor si fotku vo photoshope, potom si otvor nove okno a vyber si rozmery ake chces mat. do toho okna normalne formou CTRL+C a CTRL+V skopiruj cast obrazku s ktorou chces pracovat.

Ak ti ale mozem poradit, skopiruj si tam obrazok cely a uprav si ho tak, aby si videla len to co naozaj chces. 😉 Je to komplikovane takto vysvetlit, ak chces, posli mi do IP maila na seba, poslem ti postup step by step. 🙂

Fotoramecky vo photoshope nefunguju, vo photoshope len uprav fotku, ktoru potom otvor v napriklad Photofiltre a tam si vyber ramik... 😉

madeleine
25. okt 2006

a00, daj linky, radi okukame, kazdemu sa paci nieco ine... nech mame inspiraciu.. 😉

a00
18. nov 2006

ahoj madeleine, jsem asi hloupá,ale jak to myslíš to daj linky. Rozumím dost slovenštině,ale toto nevím. Já pracuji nejvíce s programem Photo Frame show
a měla jsem jen na měsíc stáhlý program \monkey photo. A zkusila jsem i gimp a corel,ale tam mi to vůbec nešlo. Tak jsem si koupila od jedné paní z www.mimibazar.cz ten frameshow. \je to jednoduché a krásné rámečky to má. \jak sleduji,používá ho zde na koníku hodně maminek, Anička

madeleine
19. nov 2006

niesi hlupa, myslela som tym, ze ak poznas ine programy, aby si sem dala link na ktorom sa da program stiahnut alebo aspon si o nom precitat nieco viac... 🙂

ja osobne som uz mala photoshop, gimp, corel a teraz mam picasu.

Photoshop sa da len kupit alebo nacierno (to som nenapisala ja 😀) stiahnut. Moj oblubeny, ucim sa s nim robim nieco okolo pol roka, stale objavujem nove veci.

Gimp je vlne dostupny na http://www.gimp.org/ Je tam v podstate vsetko od popisu, downoalodv a dokonca i tutorialy (nieco ako navody, obvykle video, ci ina forma instrukcii)

Corel som mala v praci, pomahala mi sa v nom orientovat jj2202, ale moc to nepomohlo... 😔 Chcelo by to stretko, kde ten druhy cloveku presne vysvetli co a ako... mne nikdy nesli instruktaze z knizky... Corel sa tiez neda volne stiahnut pokial viem... 🙂

Picasa je uzasny program na jednoduchu upravu fotografii so zakladnymi upravami fotografii, odporucam zaciatocnikom a laikom, ktori chcu robit drobne zmeny ako redukcia cerveny oci, orezanie, vyrovnanie, CB, sepia, doostrenie, ... Najdete na http://picasa.google.com/

Potom, ak mate Windowsy je na prezeranie a drobne upravy i MS Office PIcture Manager. Daju sa v nom hlavne podla luvovole zmensovat obrazky tak aby ich napriklad bral web, alebo upravovat farebnost a orezavat.

A najjednoduchsia vec na svete, hlavne na rapidne zmensenie velkosti fotogrfie je MS Paint (skicar), v nom sa daju samozrejme fotky otocit, zmensit, zvacsit, ale vsetky tieto kroky sprevedza obrovsky strata pixlov a teda zmena velkosti obrazku z trebars 1MB na 100KB (odhad) 😉

Mala som i Photofiltre, to je nakoniec o com asi tato tema je, ale po tom som sme preinstalovali PC, uz som ich neistalovala na novo... vela o tom neviem, ale tento program je prave o predpripravenych ramkoch, ktorych je na webe neurekom... 🙂

madeleine
19. nov 2006

Neviem, ci to monkeyphoto je toto.. http://www.stahuj.cz/grafika_a_design/spravafot... Ale to je tusim len 30-dnova trial verzia...

Toto by mohlo pomoct tym, co chcu svoje fotografie chranit podpisom formou vodoznaku: http://www.stahuj.cz/grafika_a_design/prevody_a...

Zoner Photostudio je vraj tiez skvela vec, ale neviem o tom ze by sa dal volne stiahnut.. http://magazin.stahuj.cz/aktuality/zoner-photo-...

madeleine
19. nov 2006

Este som objavila jednu zaujimavost, fotoalbum v PC: http://www.stahuj.cz/grafika_a_design/spravafot... 😎

jaska
19. nov 2006

Ahojky holky já pracuju s Photofiltrem, photo frame show, adobe photoshop, corel paint shop x, zoner photo. nejlíp se mi pracuje ve photofiltru... Kdybyste něco ptřebovali vědět tak vám ráda poradím... Všecny programy mám celé...

vavka33
19. nov 2006

Ahoj Jaska,ja by som si moc rada upravila nejaku fotku co mam nafotenu,ale neviem ako.Stiahla som program picasa,co tu baby pisali,ale neviem co s tym.Porad mi nieco jednoduche,na upravu fotky,napr.dcerky v mojom albume.

jaska
19. nov 2006

Ahojky moc ráda ti poradím... No jestli chceš jen orámovat fotky tak ten photo frame je na to nejlepší... Jestli chceš plonou verzi tak se dá taky stáhnout a nainstalovat... To bych ti poradila jak nato... A jestli si chceš jen upravovat fotky tak ten photofiltr.. Chce to ze začátku použít nápovědu já to taky tak dělala... Pošlu ti do ip všechny odkazy...

vavka33
19. nov 2006

Moc dakujem za vysvetlenie a budem rada,ked mi to posles. 😀

mysidlo
25. nov 2006

baby, kde sa daju zohnat farebne ramiky na fotky? Napriklad takyto vianocny?
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Pripadne dalsie, ktore ma tato mamina v albume?
ja mam Photofiltre a tam tych moznosti vela nie je a dalsie, ake som si stiahla, su len jednoduche. Diky. 🙂

mysidlo
25. nov 2006

prave som sa dozvedela, ze je to z Monkey photo. To len aby aj ostatni vedeli. 🙂

vavka33
25. nov 2006

ysidlo,nemozes tu dat aspon tie jednoduche?Mne minule radila aj jaska a dala mi dake adresy,kde sa tie veci stahuju,ale ja neviem co s tym,som antitalent.

mysidlo
27. nov 2006

vavka, ako ich sem mam akoze dat?

zab_ka
27. nov 2006

ahojte bambulky aj ja potrebujem poradit, v praci mi "vycistili pc" a teda uz nemam svoj program na upravu fotiek ale len GIMP 2 ... s tymto programom vsak neviem pracovat ... vie mi niektora poradit ako na vytvorenie vyrezu z fotky?