Úrad práce. Po akej dobe sa môžem znovu zaevidovať?

ingola25
31. jan 2008

ahojte babenky ..potrebujem poradiť..potrebujem zistiť po akej dobe sa môžem opäť zaevidovať na urad prace.ked ma vylučili pre nespolupracu..nestihla som sa isť podpisať,tak ma vylučili a platila som si zdravotku sama..viem,že niekedy bola podmienka 6 mesiacov,no mam pocit,že to skratili na 3 mesiace..poradi mi niekto?VDAKA 🙂

zobaka
9. apr 2011

susi157 - ako si ty dopadla so svojim zamestnavatelom, vybavila si si potom podporu?

cartridge
10. apr 2011

Ahojte maminy, chcem sa poradiť, ako ďalej, keďže čoskoro mi uplynie poberanie max. podpory v nezamestnanosti. Neúnavne si hľadám prácu, ale v našom regióne je to veľmi ťažké. Ako je to s ÚP, keď mi skončí 6 mesačné vyplácanie podpory? Môžem byť naďalej v evidencii ÚP, alebo si požiadať o neplatenú predĺženú RD /dieťa už malo 3 roky/? Ako je to potom so zdrav. a soc. poistením? Počas poberania podpory som bola zdravotne poistená, takisto na SP mi povedali, že zatiaľ som poistencom štátu aj počas poberania podpory v nezamestnanosti /v niektorom z predchádzajúcich príspevkoch som čítala, že poistencom štátu - SP počas poberania podpory nemôžem byť - je to pravda?/. Môžem dostávať od štátu nejakú "almužnu"? Píše sa mi to zle, ale čo už, keď doba je taká aká je - veľmi rada by som sa zamestnala, ale kde ???
Prosím, ak môžete, poraďte, ako ďalej ...

cartridge
5. máj 2011

@cartridge Prosím, prosím, môžete mi niekto poradiť alebo prispieť svojim názorom na predchádzajúci príspevok, budem vďačná.

tinara23
6. máj 2011

@cartridge ahoj, viem ti poradiť iba s tým úradom práce. Počas 6. mesiacov poberania podpory si poistencom štátu a naďalej ním ostávaš aj po 6.tich mesiac ak ostaneš evidovaná na úrade práce, akurát nebudeš poberať podporu v nezamestnanosti z SP. Budeš sa tak isto chodiť hlásiť na UP ako doteraz. Štát bude za teba platiť poistné do zdravotnej poisťovne. Do SP štát za teba poistné neodvádza, ale ani ty nemáš povinnosť ho platiť. Ak chceš byť trebárs nemocensky poistená, môžeš sa poistiť dobrovoľne. K predlženej RD ti neviem poradiť.

gapa
6. máj 2011

@cartridge
ak nechodí tvoje dieťa do škôlky, tak môžeš byť zdravotne poistná štátom do 6rokov dieťaťa. Je myslím možné aby chodilo do škôlky max.a 4hod denne (no myslím bola novela zákona o zdr. poistení, tak neviem, či sa niečo v tom nezmenilo), aj tak splnaš podmienku celodennej osobnej a riadnej starost.. podla zákona o zp (ak sa nezmenila definícia).
Tj. ak by si požiadala o vyradenie z dôvodu starostlivosti o dieťa, tak by si mohla byť zdr. a aj dôch. poistná státom.

Dôchodkovo podla teraz účinného zákona môžeš byť aj v prípade, že by dieťa chodilo do škôlky. Ale ak by chodilo do škôlky na viac ako 4hod. denne, musela by si si zdr. poisteníe platiť sama.

príspeok od štátu myslím len v prípade hmotnej núdze. No myslím, že aj keby si dochádzala za prácou inde, je možné pre určitú skupinu preplácanie nákladov na dopravu.

cartridge
7. máj 2011

@gapa Ďakujem za odpovede, tak že je to vlastne jedno, či som evidovaná na ÚP alebo sa odhlásim a požiadam o predĺženú rodič. dovolenku z dôvodu starostlivosti o dieťa? V predch. príspevku od tinara 23 bolo uvedené, že SP za mňa neodvádza žiadne poistné, ale nie som ani povinná platiť, pokiaľ som evidovaná na ÚP. Ako je to potom s dôchodkovým poistením, ak som evidovaná na ÚP - musím si ho odvádzať sama? DNP si platím, takže nemocenské mám poriešené, ale nie je mi to jasné s tým dôchodkovým.
A je možné opäť si priplácať na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti? Myslím aj na budúcnosť, ak si nenájdem prácu, je potom možné požiadať opäť o podporu? Ďakujem za bližšie vysvetlenie.

gapa
7. máj 2011

@cartridge
dôchodkové poisteie nie je povinné. Len zdravotné poist. je povinné.

aj počas evidovania na up môžeš byť dôch.poisteá štátom ako osoba riadne sa staraj. o dieťa do 6rokov (apon podla teraz účinných zákonov)
aj počas evidovania môeš platiť dobr.poist. v nezam.

adulik144
8. máj 2011

Ja som od 1/2011 na úrade práce a hľadám si robotu, teraz od 5/2011 som začala robiť v Bille na dohodu o vykonaní práce a určite prekročím limit 136,52Eur na mesiac. Predpokladám, že ma vyradia z UP a teraz netuším ako to bude z odvodmi, kto ich bude za mna platiť?

@gapa ty si hlavička cez poradenstvo, poprosím ťa o radu, lebo netuším, či sa mám prihlásiť na ZP a SP ako dobrovolne nezamestnaná alebo ako to funguje?

gapa
8. máj 2011

@adulik144
na up za teba platia zdr. poistenie, žiadne iné.
ak napr. za máj prekročíš tú hranicu, tak ta od 1.5. vyradia z evidencie a budeš si musieť platiť zp ako samoplatitelka. Myslím je to cca 46eur. nič iné nie je povinné

gizkaaaa
29. máj 2011

ahojteee 🙂 mam par otazok pracujem teraz na dohodu a chcem sa opytat ako je to s priplatkom za soboty a nedele ci mam narok,ked pracujem na dohodu...a este ako je to ked idem k lekarovi ci to musim predkladat zamestnavatelovi alebo nie!!!!!dakujeeeem 🙂

heslook
7. okt 2011

Dobry slecny.chcem sa opitat vylucili ma z uradu prace za nespolupracu iked s bola s mimi dphpdnuta ale tp iz je jrdno.chcem len vediet ci to rozhodnutie o vyluceni co mi poslali mam zaniest na svoju vseob.poistovnu a kam este alebo co si budem vsetko platit.a to svoju zdravotnu karticku nesmiem vobec pouzibat?poradte mi prosim.dakujem

hajanka
7. okt 2011

@heslook treba to odniest na zdravotnu a socialnu poistovnu. Budes si musiet platit sama len povinne zdravotne poistenie (ktore za teba ked si na UP plati stat) a karticku mozes normalne pouzivat, ved si budes poistenie platit 😉

jajka78
12. okt 2011

ahojky, dokedy treba odovzdat tlacivo pn na soc.poist. a urad prace? je tam treba dat i fotokopiu pn-ky? (na urad prace)?

zuzana2706
3. nov 2011

ahojte prosim o radu.

dna 26.10.2011 som sa zaregistrovala na UP ale nakolko som so sebou nemala Zapoctovy list, tak mi ali dalsi termin 14.11.2011. Vraj az potom mi daju potvrdenie ze som evidovana na UP. Kedy musim ist do zdravotnej a socialnej poistovne nahlasit ze som na UPrace? Na UP mi povedali ze az ked mi oni daju potvrdenie ze som u nich zaevidovana, co bude 14.11. takze mam cakat? nebude ma poistovna nejako sankciovat?

mata1001
7. mar 2012

ahojte je tu prosim nejaka zienka ktora pracuje na UP? potrebovala by som poradit,prosim ozvite sa mi do IP.dakujem... 🙂

viva13
16. jan 2013

ahoj, nájde sa tu niekto kto sa chodí hlásiť na UP? V telke som počula,že od januára sa má zmeniť návštevnosť, že už nebude treba chodiť sa hlasiť, neviete ako to je bol sa niekto hlásiť teraz v januári? ja idem až o 10 dní tak preto sa pýtam, či sú už zmeny, ak áno aké dakujem

saky161
11. okt 2013

dobry chcel by som sa opytať ak som pracoval c českej republike,po vypovedi som sa riadne prihlasil do 7 dni vztahuje sa namna ta 7 dnova lehota aj ked som pracoval v zahranici alebo nie a musim si tych 7 dni hradiť sam???????

rozala111
22. nov 2013

Ahojte, viete mi poradit, ako je to v pripade, ak sa zaregistrujem na UP a v tom mesiaci ma zavolaju na brigadu? A prekrocim hranicu 148 €, na aku dlhu dobu ma vylucia? Pripadne ak sa zahlasim v dec. na UP, da sa v kratkej dobe hned aj vyhlasit, lebo ma zavolali brigadu a viem, ze prekrkocim hranicu 148 ?, a viem aj to, ze to bude len na cca 10 dni?
Ja mam totiz pracu na dohodu a som v obdobi, ked sa prave minula praca a cakam, ze sa znovu nejake veci objavia a zavolaju ma. Dakujem.

kacenka3219
17. dec 2013

prosím poradte mi niekto,v oktobri som sa sama odhlásila z úradu práce,lebo mám dohodu do konca roka,ale momentálne robota nie je,takže som doma.Myslela som,že keď sa dám vyradiť sama može sa kedykolvek zaevidovať späť a tam mi tvrdí,že až za 3 mesiace.Vyzná sa v tom niekto? Prosím

evastefan1986
14. jún 2016

Ahojte prosím vás poradte mi neviem či to sem patrí ale ak vie niekto tak mi poradte 😉 .....Chcem sa evidovat na urade práce dostavam invalidny dochodok a čakám babätko aké doklady potrebujem? Velmi pekne dakujem za odpovede 🙂

aiti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majusa5
13. feb 2017

Prosim vas ked som bola na urade 2,5 mesiaca teraz som zacala pracovat a dajme tomu tu potiahnem dva mesiace na urad sa mozem vratit po troch mesiacoch ze ? A budem si hladat daco nove dakujem

noemika2011
14. feb 2017

Ahojte poradte prosím
Chcem sa spítať ako dlho musím byť zamestnaná aby som mala narok na podporu v nezamestnanosti
Dakujem

anjelic
14. feb 2017

@noemika2011 v období troch posledných rokov musíš byť zamestnaná aspoň dva roky /môžeš aj prerušovane/, čiže musíš byť poistená aspoň 730 dní...
@majusa5 môžeš sa opakovane zaevidovať na ÚP.

majusa5
14. feb 2017

Opakovane ale az po troch mesiacoch zrejme vsak?a v pripade tehotenstva?? Dakujem

noemika2011
16. feb 2017

@anjelic dakujem velmy pekne 🙂