Úrad práce. Po akej dobe sa môžem znovu zaevidovať?

ingola25
31. jan 2008

ahojte babenky ..potrebujem poradiť..potrebujem zistiť po akej dobe sa môžem opäť zaevidovať na urad prace.ked ma vylučili pre nespolupracu..nestihla som sa isť podpisať,tak ma vylučili a platila som si zdravotku sama..viem,že niekedy bola podmienka 6 mesiacov,no mam pocit,že to skratili na 3 mesiace..poradi mi niekto?VDAKA 🙂

stonozka
4. sep 2010

mám otázku, vylúčili ma z úradu práce lebo som pracovala na dohodu a zarobila viac ako je možne cca 136€, kedy sa môžem opäť registrovať?

beatricer
4. sep 2010

Až po 3 mesiacoch

beatricer
4. sep 2010

@stonozka zabudla som dodať 3 mes. odo dňa kedy ťa vyradili

stonozka
8. sep 2010

jj ďakujem a nie to len pre tých čo boli vylúčený pre ne spoluprácu?! no vidím to tak že to čo som si zarobila miniem na platenie zdravotných odvodov počas troch mesiacov a synovu škôlku... a že demokratický štát!!! keby som si tak mohla schuti zanadávať... 😀

myska183
27. okt 2010

aj ja by som mala otazocku. som na urade prace od 01.10.2010, mala som mat narok na podporu, ale od vcera pracujem na dohodu a doniesla som im kopiu dohody az dnes, tak mi povedali, ze ma vyradia, pretoze som ju nedoniesla den vopred. aj ked podla mna je dobra blbost den dopredu, sak ked sa ide clovek do tej prace pozriet a vidi co to vlastne je.... tak sa rozhodne. Ved ako moze clovek nahlasit nejaku firmu, ze tam pojde na dohodu, ked sa mu to trebars nedude pozdavat a nenastupi tam.... no ale asi nic nespravim. Chcem sa vas opytat, kedy sa mozem znova prihlasit na urad prace? Za to obdobie, co ma vylucili si musim platit nejake poistenie, ci ako to je? A ked sa po tom obdobi vylucenia znova prihlasim, budem mat narok na tu podporu, na ktoru som mala narok teraz a vpodstate mi ju zrusili?

gapa
27. okt 2010

@stonozka
podla mna sa môžeš znovu nahlásiť po ukončení dohody, no či hned odo dna po ukončení alebo až od prvého nasledujúceho mesiaca (lebo za daný mesiac prekročíš ten príjem) netuším. Asi záleží, aký si mala príjem za daný mesiac,
-ak presiahol hranicu uvedenú v § 6 ods. 2 písm. d), tak až od 1vého,
-ak príjem bol nižší, tak hned po ukončení dohody.
--------
tuto kopírujem zo zákona 5/2004
vid zdroj:
http://www.employment.gov.sk/index.php?SMC=1&id...

teba vyradili podla § 36 ods.1 písm. o) lebo príjem na dohodu presiahol hranicu (pozri potom ten § 6 ods.2 písm d) )
teda neplatia na teba tie 3mesiace uvedené v ods.3

§ 36
Vyradenie z evidencie uchádzaov o zamestnanie
(1) Úrad vyradí uchádzaa o zamestnanie z evidencie uchádzaov o zamestnanie dom
a) nástupu do zamestnania,
b) zaatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej innosti,
c) nástupu na sústavnú prípravu na povolanie,
d) nástupu na výkon trestu odatia slobody,
e) vzatia do výkonu väzby,
f) priznania starobného dôchodku alebo dom dovšenia veku potrebného na nárok na
starobný dôchodok u poberatea invalidného dôchodku poda osobitného predpisu,15)
g) narodenia dieaa, ak diea žije,
h) úmrtia,
i) odchodu do lenského štátu Európskej únie na obdobie dlhšie ako 15 kalendárnych dní
s výnimkou odchodu do lenského štátu Európskej únie poda § 34 ods. 14 až 17 alebo
lieenia v lenskom štáte Európskej únie,
j) odchodu do cudziny na obdobie dlhšie ako 15 kalendárnych dní s výnimkou lieenia
v cudzine,
k) zaatia vykonávania zárobkovej innosti
1. v lenskom štáte Európskej únie alebo
2. v cudzine,
l) požiadania o vyradenie z evidencie uchádzaov o zamestnanie z dôvodu
1. starostlivosti o diea do desiatich rokov veku,
2. preukázanej osobnej starostlivosti o blízku osobu,42) ktorá je odkázaná na osobnú
celodennú opateru,
m) požiadania o vyradenie z evidencie uchádzaov o zamestnanie,
n) ktorým prestal spa podmienku alebo si nesplnil povinnos,
o) poda § 6 ods. 2 písm. d),
p) nadobudnutia právoplatnosti rozsudku o neplatnosti skonenia pracovného pomeru alebo
nadobudnutia právoplatnosti rozsudku o zrušení rozhodnutia orgánu štátnej správy
o skonení štátnozamestnaneckého pomeru alebo služobného pomeru.
(2) Úrad vyradí uchádzaa o zamestnanie z evidencie uchádzaov o zamestnanie dom
zistenia
a) vykonávania práce bez pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzahu,
b) nástupu do zamestnania,
c) nedodržania povinnosti poda § 34 ods. 7 bez vážnych dôvodov,
d) nespolupráce s úradom alebo
e) že mu bolo v lenskom štáte Európskej únie alebo v cudzine udelené povolenie na
zamestnanie.
30
(3) V prípadoch vyradenia z evidencie uchádzaov o zamestnanie z dôvodov poda
odseku 1 písm. m) a z dôvodov poda odseku 2 úrad znovu zaradí uchádzaa o zamestnanie
do evidencie uchádzaov o zamestnanie po uplynutí troch mesiacov odo da jeho vyradenia z
evidencie uchádzaov o zamestnanie.
(4) Za vážny dôvod poda odseku 2 písm............

stonozka
10. dec 2010

@gapa : dakujem za odpoved, kedže tu chodím teraz len príležitostne - nemam net, píšem až teraz, a s tým vyradením to bolo asi tak, že v oktobri som doniesla potvrdenie o príjme/ten bol prekročený/ a spätne k 1.9. ma vyradili z evidenie, po tom čo som obdržala papier o vyradení som šla na úrad, kde som sa vzdala práva na odvolanie a ešte v ten istý de som sa znova registrovala na úrade takže koncom oktobra som už bola opäť evidovaná... platila som si však zdravotne odvody -celý september a alikvotnú čas októbra... toľko moja skúsenosť , snad niekomu do budúcna pomôže...
lenka

gapa
10. dec 2010

@stonozka
díky 🙂 takže za september si mala príjem prekročený, ale za oktober už nie, predpokladám. Aha, takže si musela potom čakať až na to rozhodnutie o vyradení, aby si sa mohla znovu zaevidovať a ešte aj vzdať sa práva na odvolanie. Takže predpokladám ťa zaevidovali až po pokle oktobra, ked zoberiem, kolko je teaz nezamestnaných a kolko im to trvá.
Tak nech sa darí 🙂

zuzana2706
22. dec 2010

prosim vas, potrebujem poradit, pracujem na smeny 12 hodinove, avsak manzel ide na operaciu a syn mi chodi do skolky. To znamena ze budem musiet ist pracovat na 8 hodin denne, je nejaka moznost ako pracovat cca tyzden alebo dva na 8 hodin denne? nic ine mi neostava, nakolko nema kto iny byt so synom. Alebo mam ist na OCR alebo ake su moznosti?

cicushka
3. jan 2011

Prosim poradte mi, ci mam narok na podporu v nezamestnanosti, resp, na co mam naorok v tomto pripade:

Hned po VS som isla na rodickovsku a matersku. Po 2.5 roku som isla do prace a teraz som k 31.12. po 9 mesiacoch v praci skoncila. Mam narok na podporu v nezamestnanosti, resp. 60% z vysky mojho platu?

Dakujem.

zuzana2706
12. mar 2011

prosim vas o radu. Od 2.7.2006 (sa mi narodil syn) - som bola na rodicovskej dovolenke po dobu tri roky. do 31.7.2009. Popri tom som pracovala a syn chodil do jasiel. Pocas toho som vsak dostala vypoved a od 1.8.2009-30.9.2009 som bola evidovana na UP (dva mesiace). od 1.10.2009 som trvale zamestnana, chcem vsak dat vypoved. Prosim vas, budem mat na rok na podporu v nezamestnanosti alebo nie? alebo iba za mna bude stat platit odvody? Prosim dajte mi vediet ak je to mozne co najskor, dakujem velmi pekne.

macka01
14. mar 2011

budem veľmi rada,ak mi niekto odpovie:dnes na UP mi povedali,že nemám nárok na podporu kedže som za posledné 4 roky 3 neodpracovala!!!!!Pracovala som od 12.1993 do 2.2002 potom MD,RD hned zasa MD a RD.Ta mi skonči teraz 22.3.Syn dovrší 6 rokov.Vypoved z prace som dostala po druhej MD pred nástupom na Druhu RD.Dufam,že to pochopíte.Odpovie mi niekto??Dakujem!

mima595
14. mar 2011

@macka01 - no maju pravdu, aj ked neviem, preco ti povedali za posledne 4 roky odpracovane 3 roky, ked teraz plati za posledne 3 roky 2 roky...
ale to je jedno.... ty si vypoved dostala min. pred 4 rokmi, ak pocitam spravne, takže nemas pravo na podporu ☹

maznacik007
15. mar 2011

@macka01 narok na podporu ale naozaj nemas... v tom maju pravdu aj ked tak ako ti pise mima dnes sa uz sleduje obdobie ci je osoba poistena v nezamestnanosti min. 2 roky za posledne 3 roky

macka01
16. mar 2011

@mima595
@maznacik007 dakujem vám za odpovede možno ak tak neaku podporu v hmotnej núdzi či čo,aleto asi tiež je podla príjmu do rodiny.Sme 2 dospelí a dve deti(6,9)koľko treba mať max či mininalne?

maznacik007
16. mar 2011

@macka01 v prvom rade sa posudzuje ci prijem vasej rodiny dosahuje zivotne minimum... co je pre vas cca 480 EUR

ak splnite podmienky pre priznanie hmotnej nudze tak potom by ste mohli dostat ako davku v hmotnej nudzi na vas
v sume cca 157 EUR + prispevok na zdavotnu starostlivost + na byvanie ak splnite podmienky atd.. ALE treba si uvedomit ze podstatny bude prijem tvojho manzela... lebo to sa nerata tak ze vam vyjdu tie davky dajme tomu v sume 200 EUR /komplet na rodinu mesacne/ tak ze vam daju 200 EUR... oni vam daju len rozdiel medzi prijmom /manzela a vyratanou davkou...

teda ak manzel nepracuje tak vam daju komplet sumu ak napr. ma plat, dochodok atd... tak tu sumu co dostane z nej sa odrata 25 percent a potom sa vyska davky v HN odrata od jeho prijmu a zvysok vam vyplatia...

takze podstatne je kolko manzel zarobi...

macka01
16. mar 2011

pekne ti dakujem

valilka
22. mar 2011

ahojte ,prosim vas vie mi niekto poradit,23.4.2011 bude mat syn 3 roky,dostavam rod.prispevok,predtym som nepracovala ,bola som na rod.dovolenke s dcerkou ktora ma teraz 5 rokov,kedze mi maleho zoberu do skolky az od septembra neviem co je pre mna vyhodnejsie ist na urad prace,alebo predlzenu matersku,samozrejme neplatenu a az potom v septembry ist na urad prace ? e ked by som bola na UP co si musim platit sama ? zdravotnu alebo ?a este neviete ci by sme nemali narok na nejake soc,davky v hmotnej nudzi ? manzel zaraba ani nie minimalku.viem ze podporu v nezamestnanosti nedostanem kedze som pred tym nepracovala.dakujem vam za rady.

zuzana2706
27. mar 2011

prosim vas chcela by som v praci dat vypoved, ako mam postupovat? mam dat navrh na roz. prac. pomeru alebo vypoved dohodou? ako to ma zniet presne? taktiez by som chcela aby ta bolo uvedene ze vyp. doba bude 2 mesiace a este by som chcela aby to bolo platne aj na UP kvoli podpore. pomoze mi niekto?

zuzana2706
5. apr 2011

zuzana2706 prosim vas chcela by som v praci dat vypoved, ako mam postupovat? mam dat navrh na roz. prac. pomeru alebo vypoved dohodou? ako to ma zniet presne? taktiez by som chcela aby ta bolo uvedene ze vyp. doba bude 2 mesiace a este by som chcela aby to bolo platne aj na UP kvoli podpore. pomoze mi niekto?

zuzana2706
5. apr 2011

prosim vas o radu. Od 2.7.2006 (sa mi narodil syn) - som bola na rodicovskej dovolenke po dobu tri roky. do 31.7.2009. Popri tom som pracovala a syn chodil do jasiel. Pocas toho som vsak dostala vypoved a od 1.8.2009-30.9.2009 som bola evidovana na UP (dva mesiace). od 1.10.2009 som trvale zamestnana, chcem vsak dat vypoved. Prosim vas, budem mat na rok na podporu v nezamestnanosti alebo nie? alebo iba za mna bude stat platit odvody? Prosim dajte mi vediet ak je to mozne co najskor, dakujem velmi pekne.

adulik144
5. apr 2011

@macka01 ja si akurat vybavujem hmotnu nudzu a možem ti povedať, nie je to sranda. Som sama s 2 detmi a z uradu prace dostavam mesacne cca 157Eur. Takže pani mi vypočítala, že moja mesacna vypomoc od statu vychádza približne 210,00Eur a od tých sa mi odpočíta tých 157Eur od UP. Takže mi mesačne doplatia len ten rozdiel. A tak vďaka bodu aj za tých cca 60Eur.

macka01
5. apr 2011

@valilka rozdiel medzi tým,ak si na predlženej štát za teba platí zdravotné aj socialne.Ak si na podpore tak len zdravotné.Prave som to absolvovala asi pred 2 týždňami,tak viem.Musela som sa odhlásiž zo soc.Ale môžeš si platiť dobrovolne.

macka01
5. apr 2011

@adulik144 no tak ti nezávidím,jednak je to fakt máličko peňazí a ešte na tých úradoch niekedy na človeka pozerajú ako na vraha alebo ako by ti to tá úradnička mala dať zo svojho,že?? 😝

adulik144
6. apr 2011

@macka01 asi mám šťastie, ale akurat mna ma na starosti jedna zlata pani, ktorá je prekvapujuco súcitna a hned mi poradila vsetko možne, na čo mám nárok. Ale je to fakt jedna z mnohých.

macka01
7. apr 2011

@adulik144 tak to máš šťastie,ja som bola pri babe,ktorá len vyplakavala,kolko má práce,kolko je tam ľudí,.....som mala chuť ju nakopnuť,kravu.By som bola šťastná že mám flek a nie sa sťažovať pred ľudmi,čo tu robotu nemôžu nájsť 😒

susi157
7. apr 2011

@macka01 si jej mala povedat ze si to snou rada vymenis

macka01
7. apr 2011

no veru by som menila hned a a jza menšie peniaze

linda1020
8. apr 2011

ahojte, mám otázku. Som evidovaná na UP, pritom robím absolventský prax, úrad ma platí, 180eur. Budem ešte robiť na dohodu, koľko môžem zarábať, aby ma nevyradili z UP?ďakujem

adulik144
9. apr 2011

@linda1020 Hranica príjmu, pri ktorej zostávaš ešte evidovaná je teraz 136,52Eur