Uškodí jedna cigareta denne v tehotenstve?

nanunkaaa
2. apr 2015

Myslite si ze jedna cigareta denne v tehotenstve skodi???? Bola som tuha fajciarka tak dvadsat cigariet denne....obcas na mna pride chut......tak si dam...ale inak sa zdravo stravujem...viem ze to neni uplne zdrave ´............................

sasa1310
2. apr 2015

na to sa opýtaj svojho lekára alebo priamo rodičov chorých detí, čo ti na to povedia. Rodičov čo by dali všetko za to, aby mali zdravé dieťa, či vôbec má význam ohroziť zdravie svojho dieťaťa kvôli tvojmu pôžitku.

mimi8814
2. apr 2015

blba otazka....:-/

stanislavao
2. apr 2015

ano uskodi. nykotin skodi detom i vsetkym ludom. ked vam nezalezi na zdravi vasho dietata, nechapem, naco ho idete mat.

vso10
2. apr 2015

https://www.klub-mamiciek.sk/articles/view/fajc...
tu máš zaujímavý článok o fajčení počas tehu. na internete ich je kopa...
prekonzultuj to so svojim lekárom. existuje aj názor, že fajčiarky by nemali prestať fajčiť počas tehu, lebo abstinenčné príznaky môžu uškodiť dieťaťu. ale je väčšia pravdepodobnosť iných (napr. v tom článku spomenutých) chorôb...
kamarátka si počas tehu zapálila len pár krát. predtým bola silnou fajčiarkou. jej synček sa narodil s jednou obličkou...
stojí Ti riziko chorôb a problémov za tento pôžitok? -viem, že je ťažké prestať fajčiť, mne to trvalo dlho a stále mám raz za čas chuť zapáliť si (ale nezapálim si, vyhýbam sa aj pasívnemu fajčeniu)... myslím, že zdravie dieťaťa je prvoradé 🙂

mimina00
2. apr 2015

Samozrejme aj to dieta ma pluca 🙄

miriem
2. apr 2015

Ja som zas pocula od lekara, ze je lepsie, ked si tuha fajciarka dopraje jednu cigu denne, nez by uplne zo dna na den prestala fajcit a vystavila sa tak abstakom. No boh vie, kde je pravda. Mozno ked zijes v cistej prirode a doprajes si jednu cigu denne , vdychnes menej skodlivin ako nefajciarka v znecistenom velkomeste...

saurian
2. apr 2015

13tyzdnov je uz dost na to, aby si si nezapalila. prve tyzdne dokazem pochopit, ale teraz - preco vobec?
a priamo k otazke - ano, uskodi. mmch nedavno som natrafila na clanok, kde 3D ultrazvuk zachytaval plod ked zena fajcila, a teda - nic moc.

lady511
2. apr 2015

ahoj,,podla mna uškodí,,lebo to vdychuje aj tvoje dietatko,,je to tažké ja som bola aj som fajčiarka,,fajčím slimky velmi slabé a tak dve dene niekedy ani to,,predtým som fajčila normálne LM - ky,, a ked som otehotnelo chcela som prestat ked som už mala bruško,,,asi 6 mesiac som dostala ale straaaaaaaaašnu chut povedala som mojmu nech mi da potiahnut samozrejme ma poslal do r... ale ked si položil cigaretu a odbehol si ja som si potiahla ale hned som to veru olutovala tak mi prišlo zle 😖 ..odvtedy som nefajčila ani ked som kojila,,,nerob to,,budete potom behat po vyšetreniach len koli tvojmu požitku ☹

inull5
2. apr 2015

Normalne zasnem ake hlupe otazky sa na tomto fore vyskytuju...to je sila..neviem ci je prispievatelka tak naivnaa ale toto sa podla mna normalna tehotna zena neopyta...alebo..
Takto to byva, zeny ktore cele tehu fajcia, piju atd.maju zdrave deti a zeny ktore si davaju pozor na kazdu jednu vec tak to stastie casto nemaju..

elizita
2. apr 2015

pokial je tvoja chut na cigu silnejsia ako strach o babatko... je to na tebe... u mna strach o babatko prevysil chut po kave a alkohole, takze som prirodzene a celkom polahky od otehotnenia nedala do seba ani kvapku kavy ani alkoholu...

adriana23c
2. apr 2015

Ahoj, predstav si, co robi cigareta s tvojim telom a organmi a musi ti byt jasne ze rozvijajucemu sa babatku to velmi dobre robit nebude.

misaha
2. apr 2015

http://www.info.sk/sprava/61718/video-fajcenie-...
čo dokaže sposobit jedna cigareta!

sibalka21
2. apr 2015

@nanunkaaa ahoj ja ta chapem ako to myslis, ja som takisto fajcila pred otehotnenim... aj pocas prvych tyzdnov, lebo je pravda ze zo dna na den fajciar nedokaze prestat... Zistila som ze som tehu asi v 4, tyzdni a fajcila som asi do osmeho, obmedzovala som to kazdym dnom a nakoniec som prestala uplne... Aj ja mam este teraz niekedy chut si zapalit ale nespravim to lebo viem ze to robim pre svoje dietatko... Viem ze to mas tazke ale skus sa prekonat a mysli na zdravie svojho babatka 🙂 Daj si radsej cokoladu 🙂) Vela stastia

6699333
2. apr 2015

Ja som fajcila 5rokov a prestala som.hned ako som.sa.dozvedela.ze som tehu a teraz vobec nefajcim a ani.mi to nechyba

astonka
2. apr 2015

normalne neviem či ti mam gratulovať k tomu, že sa zdravo stravuješ... a ty to zadrhneš otazkou, že či jedná cigareta denne v tehu neuškodí-no čo ti na to napísať 🤐 😨 😕

bbbea
2. apr 2015

cigaretový dym stahuje pupočníkovú šnúru a zamädzuje dýchaniu...to si pamätam este zo školy....
Inak fajciarka som bola aj ja pred tehu a tiez som sa bala ci dokazem prestat, no ako som otehotnela ani ma nenapadlo, ze by som si zapalila, dala kavu alebo si šupla poldeci 🙂 mam rozum .....po porode a po dojceni som fajcit zacala, co lutujem ale tak no, kazdy ma svoje neresti 🙂

jeemima
2. apr 2015

@nanunkaa @sibalka21 sibalka dobre radi...naucit s anahradit niecim inym..... baby stoji to za to vykaslat sa na to....ja som s cigariet presla ked som otehtonela na gumene medvediky lebo napr ked som niekde cakala aleb sla do prac emit a ciga chybala tak som mala v kabelke vzdy balicek cukrikov a tie som zuzlala kym som prisla kde som potrebovala....

hnedka
2. apr 2015

By som ti poslala jednov video od nas ze ako sa tvari a co robi babatko ked "dycha"nikotin ci uz aktivne alebo pasivne...no momentalne sa mi to neda.Moja suseda bola tiez fajciarka trochu menej ako ty a doktorka jej cigaretu 1denne max 2schvalila. No...dieta sa narodilo v 6mesiaci viac ti pisat nebudem musis sama vediet co robis...si dospela teda si myslim musis sama vediet ci "fackovat dieta"alebo nie.mozes sa stravovat ako len chces dobre ale ked to zakoncis kaliskom alebo dioxidom tak to malemu je velke prt platne.ja som tiez bola fajcciarka kedysi,ale ked som vedela ze budem chciet dietatko tak som 4ROKY pred planovanim tehu prestala.

gapre
2. apr 2015

Ja, ked som zistila ze som tehotna tak som prestala hned.Tiez som vyfajcila aj krabicku.Asi by som si vycitala ,keby sa babatku nieco stane.Ale poznam vela co fajcili aj v tehotenstve a nic detom nebolo,ale nemozes si byt ista.Ked uz chces fajcit,tak to nikomu nehovor a hlavne tu nie, tu ta za to isto nepochvalia 😀 .Tiez keby som vydela po vonku chodit mamicku s bruskom a cigaretou,otras.

dzejn80
2. apr 2015

Osobne som fajcit prestala hned ako som zistila ze som tehotna , nerobilo mi to velky problem, bola som len "vikendovy" fajciar ... Ale poznala som jednu babu co fajcila 2 krabicky denne a ked otehotnela, lekar jej zakazal prestat fajcit, lebo by abstinencne priznaky mohli vraj babu ublizit viac ako samotne fajcenie. Ona fajcila, ale hooodne to obmedzila. Bolo to divne, ked vidis babu s velkym bruskom a v ruke cigareta ☹((

jana_eyre
2. apr 2015

ehm.. chapem, ze ovladnut svoju zavislost je tazke, ale myslim, ze pre zdravie dietata zena dokaze urobit aj nemozne..

urcite vies, ze vsetko, co skonzumujes ide priamo do tela dietata - preto nerozumiem preco sa vobec pytas..
ked sa dieta narodi, predpokladam, ze ta uz ani nenapadne sa opytat, ci by mu jedna cigareta denne neuskodila..

pretoze ci dostane vsetky latky z cigarety prefiltrovane cez placentu, alebo rovno do tvare, ked uz bude na svete je uplne jedno 🙄

danulicek
2. apr 2015

Ahoj, príspevky na túto tému nájdeš už v existujúcich diskusiách : napr. tu: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/fajcenie-pocas-tehotenstva/ alebo tu: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/fajcenie-v-tehotenstve-ake-mate-skusenosti/ . Pekný deň 🙂 Danka, Modrý koník Team

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre