Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
13. máj 2010

ika ja tiez cakam kazdym dnom 😉 a hlavne ked zacne silnejsia kontracia,ale vzdy to prejde.
dnes som bola opet trosku v zahradke ale malinko pozametat dom po muraroch lebo uz ma to doma nebavilo a halven som nemala pohyb a mamina ma pohresila ze mam malo pohybu a nehavam panvu bez pohybu a bude sa mi takzo rodit tak som sla.a ma aj pravdu ze pohyb mi prospeje.
u nas zacina prave burka 🙄 snad nedojde aj krupec ako inde.
inak keby som sla do porodnice tak kamoska sem pisne uz som s nou dohodla takze budete mat info a ktovie ci prave aj nebudem na nete kedze ho mam takmer cely den zapnuty alebo ma zapnuty pc manzel.
tazko je naozaj povedat ze kedy sa to rozbehne ale to cakanie nic moc 😨 a mozno ma to takto bude natahovat az do terminu ci aj po nom.normalne sa cudujem ze niekore zeny pochytia kontracie a hned im naskocia pravidelne a do par hodin rodia 😠 a mne sa telo pripravuje hadam aj tyzden-dva a kazdym dnom si nieco nove prida.
sranda je ze deticky sa veelm,i radi rodia cez noc a aj cez burky ..no nechcela by som letiet do MT cez nejaku tu burku.
prajem pekny vecer este

ika33
14. máj 2010

Dahra, no asi pohyby ešte necítim. Sem tam sa mi zdá, že to bolo ono ale potom zasel dlho nič, takže asi ešte nie. I keď už by som si to rada vyskúšala a povedala si, že tak toto je ono. Už mi nebýva zle, takže si to tehotenstvo začínam užívať a z každej novej veci sa hrozne moc teším. Všetky mamičky mi hovoria, že veď počkaj teba tá radosť prejde ale neviem ja sa zatial vytešujem, už aj preto, leb viem čo všetko som musela podstúpiť a ako som sa musela snažiť, aby to bábätko v brušku bolo a aj zostalo. Ale veď vám tu to hovoriť nemusím , vy ste si tiež prešli svoju dlhú cestu a niekotré ste museli podstúpiť aj iné zákroky, aby to vytúžené bábätko tam bolo. Takže mi sa všetky chápeme skôr ako tí ostatní čo si tým neprešli.
Dahra - morfologický utz., to sa nerobí len vtedy ak sú výsledky krvných testov na hranici, príp. nie až také dobré ako by mali byť?

Evina, mne povedali, že ak chceš mať ľahší pôrod, tak v čase keď už máš bolesti treba chodiť stále, že potom bábo lepšie a rýchlejšie príde na svet. Je pravda, že potom ťa bolia nohy ale keď nachodíš kilometre tak sa niet čo čudovať. Takže asi ten pohyb v tom konečnom štádiu je fak dobrý, len zas keď má človek tak veľa kíl na sebe sa mu asi dosť ťažko pohybuje tak ako by možno chcel. Skôr sa unavíš a tak. Tak ti držím palčeky, aby ťa bábätko moc nenaťahovalo. Ozaj a ako sa bude volať?

dahra
14. máj 2010

Ahojte,
Ika,
tie prve pohyby su ako steklenie v crevach 🙂 Tzv. motylie kridla 😀 Niekto si to ani nevsimne. Neskor sa to zosilni, tak je to uz neprehliadnutelne.
Mne bolo povedane, ze na morfo utz chodi kazda, lebo aj sesterka, ktora ma 25 rokov a ziadne problemy s otehotnenim ani ine, bola na utz. Chodi sa okolo 20tt. Vtedy lepsie vidia, babatko pomeraju, takze to povie viac ako krvne testy. My sme obe mali negativne krvne testy a napriek tomu sme sli. Ja v ZA a ona v HC. Nezavisle od seba.
Skor som pocula, ze sa chodi na odber plodovej vody v pripade, ze su krvne testy nie dobre.
Teraz mas take najlepsie obdobie - uz nebyva zle a este nie je brucho take velke. Takze fakt si to mozes uzivat.
Ja uz mam na sebe 16kg navyse a som ako hroch - do vane ledva vleziem, tazsie sa mi vstava z kresla a po schodoch fucim ako parna lokomotiva. Ked sa trepem do roboty, mame strme, uzke, dlhe a tocite schody (stara budova) a treba vyliezt dve poschodia. Kazdy den to absolvujem aspon 2krat 😀

lucy778
14. máj 2010

ahojte

Ika - ani ja zatiaľ nič necítim, minulý víkend sa mi síce zdalo ako keby ma niečo pošteklilo v bruchu, ale netuším či to bolo ono. a odvtedy som ani nič podobné nepostrehla, takže ešte si trošku počkáme.

vanesska
14. máj 2010

caute kocky...

no evina veru som zvedava ako to s tebou ten tvoj maly vymysli... a hlavne kedy...😉
idealny by bol taky vikend ked su prazdne cesty naopak piatok poobede by bol asi dost brutal... 😝

ika... ja som si s tym kopkanim nebola tiez ista... prve co som citila boli take zvlastne bublinky vpravo dole ono to bolo fakt take cudne ale neviem ci sa to da prirovnat k motylovi... proste to boli bublinky... 😀
a stale na rovnakom mieste a par dni za sebou... potom to asi na tyzden skoncilo tak som si myslela ze co sa deje ale potom prislo take prve stuchnutie no a to som si samoska tiez nebola ista... ono je to take jemnucke ze fakt nevies...
ale jasne ze niekto moze dostat aj riadny kopanec a to uz je viac ako iste od koho to bolo... 😀
ale je to fakt pekne ja sa este stale z toho vytesujem ked sa babo mrvi a lieta z jednej strany na druhu si dam ruku a ono si tam kopka... aj ked poslednu dobu musim povedat ze sa mrvi skoro furt najlepsie v noci fakt uz ani neviem ako si mam lahnut aby aspon trochu prestalo lebo to sa neda pri tom zaspat...
vlastne sa len prevalujem z jedneho boka na druhy inak sa mi ani neda spat lebo na chrbte sa mi blbo dycha no a boky uz mam take otlacene ze niekedy fakt radsej vstanem a idem sa poprechadzat ako sa prehadzovat v posteli...
uz len rozmyslam ako si to este na tie 3 mesiace ulahcit ale nic ma nenapada len uz to nejako vydrzat...

dahra... som sa zasmiala ja som na tom s tym fucanim nejako podobne hoci mam navrch len 11 kg 😀 ale my zasa byvame v starom dome na 2.posch. ktory ma tiez nekonecne tocite schody takze aj ja si to uzijem mam to ako cvicenie... 😅

inak u mna od takeho 5. mesiaca nastal zlom odkedy som bola na tej pohotovosti s tymi bolestami brucha tak odvtedy mi to stale ostalo niekedy viac niekedy menej k tomu sa pridali krize mam pocit ze ich mam stale take ztuhnute a do toho v noci ma zacali hrozne boliet bedra ako lezim na boku a teraz este aj zelezo mi doki nasadit a z toho mi je dost blbo od zaludka... a o tej vahe ani nehovorim zadycham sa pri kazdom kroku a to som do 5.mes. ani nevedela ze som tehu... 😅
no je to fakt zvlastne... tak celkom aj obdivujem baby ktore hovoria ze si tehu uzivali... a ze by boli najradsej tehu stale... ja musim povedat ze je to pekne ale uz sa viacej tesim ako drobec bude vonku a ja budem zasa postupne vo forme... teraz ma to strasne obmedzuje ze vlastne nic poriadne nemozem robit a ani vlastne nevladzem... no ale mozno u kazdeho je to fakt inak...

inak to morfo sono sa naozaj robi u kazdeho automaticky bez ohladu na vysledky testov...
tam ti babo skontroluju ci ma vsetky organy a spravne vyvinute a pod...

tak pekny dniiik...

ika33
14. máj 2010

jéj vy ste tu toho dnes popísali 🙂

Ja mám dnes strašný deň, teda konec pracovnej doby bol hrozný a ešte stále sa z toho neviem spamätať, stále nad tým rozmýšlam a som z toho uplne hotová.

Ja som zatial priprala iba 2 kg ale po schodoch funím už teraz 😀
No a s tým pohybmi, tak minulý týždeň som asi tri dni stále v ten istí čas pociťovala niečo ako také šteklenie ale od vtedy nič .

na kontrolu idem zase 08.06. to budem vlastne už v 21tt., tak uvidíme čo mi lekár povie je pravda, že povedal, že spravíme ultrazvuk ale to ma pozerá stále, tak ja neviem, veď nechám to na neho on vie najlepšie čo treba kedy.

evina0
15. máj 2010

ahojte ani som Vam nestihla odovzdat spravu...tak pisem az dnes.
hlasim sa momentalne s domu a som zvedava ze dokedy.vo stvrtok ked som mala od 22.00 pravidelne kontrakcie po 10 min a neustupovali ani po telej sprche tak som o 1.00 zavolala lekarovi a ten mi kazal ist do nemocky ..asi 2.30 sme tam dorazili ja stale v kontrakciach uz napojena na CTG zaznam sa ma povypytovali vsetko mozne popodpisovala som tam cosi a sledovali ma- lenze som bola len na prst ovtorena..po cca 2 hod mi pichli akusi injekciu( strasne bolela a boli ma pol svlau na zadku doteraz) a po nej by mi mali kontrakcie bud zosilniet alebo sas vytratit.poslali ma na izbu ze nech si pospim lebo ma caka dlhy den a mozno aj porodim.este rano po prebudeni som mala kontracie stale tak po 10 min a v priebehu dna ustupovali.teraz mavam nepravidelne a stale som na prst otvorena takze som sa dohodla s lekarom nech ma pusti.je to na nervy cakat tam a postup ziaden a k tomu ma manzel cakal 2 noci- teda spal v aute az nieco nepremeska..
som rada ze som doma aj ked lekar povedal ze sam nevie na ako dlho- mozno na 5 hod mozno na den a mozno na tyzden podla toho ako sa uz telo bude citiet na porod a aj maly..
rano mi v nemocnici odisla aj hlienova zatka( to na 100% postrehnete) a kedze CTG bolo len s nepravidelnymi kontrakciami preto som doma.dospim co sa bude dat a uvidime co bude.som velmi rada ze som doma

lucy778
15. máj 2010

ahojte

evina - tak to ste mali riadne vzrúšo, ale drobcovi sa asi ešte nechce 😝 . jedinou nevýhodou je vzdialenosť do pôrodnice, ale ty to všetko tak krásne s kľudom znášaš, že by som to mohla od teba odkukať 😀 . tak dospi čo sa dá a my všetky čakáme spolu s tebou, že čo bude ďalej. a držím prsty, aby to šlo ako po masle nakoniec.

a predstavte si ja som dnes cítila bublinky, bolo to neskutočné 😵 a teraz už viem, že toto bublinkovanie sa fakt nedá zameniť s prácou čriev a trávením. je to úplne iné, presne ako ste hovorili.
no a nenormálne som sa prekonala a už viem 4 otázky, len škoda, že ich mám ešte kopec 😝
prajem krásny víkend! 🙂

dahra
16. máj 2010

Ahojte,
teda Evina,
riadne ste sa prehnali...Drzim palce, nech vsetko prebehne hladko. Mozno uz ste znova v nemocke a tentokrat to bude na istotu.

Baby,
mne konecne ta noha zacala odpuchat, stahovacia pancucha robi svoje. Myslim, ze aj pocasie robi svoje, ked nie je teplo, je mi lepsie. Ozaj, mate aj vy niektora neustaly pocit tepla a strasne sa v noci potite? Uz mi to lezie na nervy, ludia v meste chodia vo vetrovkach a ja v tricku a svetriku s kratkym rukavom a okrem toho naboso, kvoli nohe 😀 😀

lucy778
16. máj 2010

ahojte

dahra - no super, že ti noha začína odpúchať, konečne sa budeš cítit pohodlnejšie

a myslím na Evinu ako to pokračuje 😉

vlastne robím všetko možné aj nemožné, len sa zase neučím 😒 , už aby to bolo za mnou a hlavne, aby som niečo vedela, nie že tam budem za debilka 😀
prajem krásnu nedeľu, aj keď je upršaná, nech je aspoň pohodová 😉

lucy778
16. máj 2010

dahra - ešte som zabudla, mne je naopak hrozná zima zatiaľ. už aj na noc do postele beriem ponožky 😀 ale niekde som čítala, že tehulkám býva teplejšie

ika33
16. máj 2010

AHojte kočky.
Teda Evi dobré vzrúšo, teraz teda veľa oddychuj, aby si mala dosť síl na pôrod, keďže drobec takto vyskakuje. 😀
Dahra mne je tiež ešte zima ale príde niekedy taký nával a vtedy mám pocit, že sa neviem ani nadýchnuť a keď si vtedy hneď nedám pohár vody alebo neidem na zimu, tak konec sa mi zahmlie pred očami a mám pocit, že odpadnem. Teraz posledné noci prespím ani na vecko nebehám, takže som sa celkom dobre vyspala.

Dnes mám ale také zvláštne pocity, aj ma bolí v podbrušku a som uplne ako to počasie. AJ by som niečo robila, nechce sa mi doma sedieť ale zase som aj unavená a do toho zlého počka sa mi vôbec nechce. No na rozdvojenie.
Pred chvíľkou sme si s manželom zahrali dámu, prehrala som ☹ , tak teraz som išla radšej na net a on pozerá hokej.

tak želám vám ešte peknú nedeľu.

evina0
16. máj 2010

ahojte ja hlasim ze ziadna zmena zatial. len som nemala casu na net od rana lebo bola u nas navsteva kedze brasko slavil 18 r. tak som trosku mamine pomahala s upratovanim a tak..
teraz uz idem len vegetit lebo mam toho dost 😝
ked mam pracu a nemyslim nato ze coskoro mozno rodim tak mi je lepsie.
prajem este pekny nedelni vecer a aj tyzden.zajtra sem zase nakuknem 😉 😉
keby sa cosi udialo tak sem kamoska da vediet toho sa nebojte zienky 😵

lucy778
16. máj 2010

evina - dobre, lebo keď sa dlhšie neozveš, tak my si už myslíme, že si na ceste do nemocky 😝 , tak sa drž 😉

dahra
17. máj 2010

Ahojte,
Evina,
takze stale drobec v brusku. Inak moja znama dostala kontrakcie v noci zo 6. na 7. maja a odviezli ju do nemocky. Doteraz tam je a neporodila, uz je to vlastne 10 dni. Myslim, ze to je podobna situacia. To je naozaj nenormalne dlhe cakanie, by som asi vsetkych dohryzla 😀 😀 😀 😀 pri mojej vnutornej trpezlivosti.
Ika,
s tym weckom v noci je to u mna rovnake, ja sa nezobudim, ze mi treba cikat a rano ledva dojdem na wecko. Mam priserne tvrdy spanok, som zvedava, ako sa budem budit pri babatku. Snad materinsky pud bude u mna silnejsi ako potreba spat. Ja totiz zaspim pri plnom svetle, pri telke nahlas a kludne mozu aj ludia okolo mna behat. Mm sa vzdy cuduje, ako to dokazem. 😀
S tymi navalmi mam skusenost, ale skor navalmi slabosti ako tepla.
Chodis este do prace?

ika33
17. máj 2010

Ahojte všetky.

Dahra - tak to máme obe dobrý spánok 😀 aj okolo mňa môžu aj tanky chodiť a ja si budem spokojne spinkať 😵 ale myslím si, že naše detičky nás vyvedú z tohto spánku. Určite sa zobudíš aj len keď sa trošku inak otočí 🙂

Ja ešte veru chodím do práce a ešte hodne dlho budem 😖 ale musím povedať, že sa mi hrozne moc nechce. Už mám bruško a to sedenie za počítačom mi nerobí úplne dobre. Stále si tlačím na bruško, no a keď prídem domov musím aspoň na chvíľku dostať svoje telo do vodorovnej polohy, lebo inak by som mala problém. I keď sa snažím v práci sa aj troška pohybovať nie vždy to ide. Máme tu aj pohovku, ale na nej som ležala asi dva krát, tak asi 5 min.
Ale sme sa rozhodli s manželom, že si spravíme ešte poslednú letnú dovolenku iba my dvaja, takže 13.06. ideme do Chorvástka, do vtedy to ešte vydržím a tam si potom oddýchnem, dva týždne bez práce uau. Horšie to bude v lete, lebo už ani dovolenku nebudem mať a budem musieť byť ešte v práci. Na MD keď sa nič neudeje mám nástup 09.09. podľa teh. knižky
takže tie dva mesiace budem musieť v práci vydržať v kuse 😠

A vy baby nechodíte do práce?

Katie a Evina viem, že nechodí ale o vás ostatných ani neviem.

lucy778
17. máj 2010

ahojte

ika - aj ja pracujem, aj keď teraz som trošku zdrhla 😀

baby, myslíte, že by som už mohla cítiť pohyby? nie je to skoro? ale od nedele aj dnes celý deň cítim také akokeby pulzovanie, aj je to viditeľné na bruchu a keď si priložím ruku na to miesto tiež to cítim. som z toho nejaká paf 😝

dahra
17. máj 2010

Caute,
tiez stale chodim do prace, v stredu mam poradnu a tam mi povedia, kedy priblizne idem na MD, lebo ja este neviem. Najradsej by som este dokoncila buduci mesiac, ale pocitaju mi posledne datum porodu na 24.7. Tak uvidime.

Lucy,
kludne uz mozes citit pohyby, ja som ich citila dost skoro - uz v 16tt, casto podvecer. Pri zmene polohy - ked sa zohnem, vystriem, lezim naboku, atd.

lucy778
17. máj 2010

dahra - tak to si ma potešila, že to môže byť aj tak skoro. všade píšu, že prvý krát tehotné to pocítia neskôr

dahra
17. máj 2010

Lucy,
hlavna vec, ze ked ma prijimali do nemocky, tak sa ma vtedy doktorka pytala ci citim pohyby. 😕 😕 😨 tiez som jej povedala, ze predsa tak skoro nikto neciti - to som bola 15tt+1. Nic na to nepovedala, ale potom neskor v tie dni v nemocke som zacala citit, ale vzdy to bolo tak podvecer alebo ked som si lahla. myslim, ze je to indi-vindi.

evina0
17. máj 2010

dahra mna nastastie lekar puistil domov- ved naco by som tam mala cakat jak na spasu. a kontrakcie stale ma ci ju presli????a uz ma termin ci este cas? leo ja mam este cas tak vyvolavat mi to nechceli a ani by som asi ensuhlasila kedze si to maly rozmyslel tak sam dobre vie co chce.

lucy vedeli by ste zarucene ze som v porodnici kamoska by sem pisla, ci by ste sa dozvedeli v teme jun 2010🙂)))

Ika ja som od 20.4 na materskej 🙂 🙂 ale predtym som pekne krasne PNkovala nelutujem to vobec. zalezi natom aku mas pracu a ta moja bola absolutne nevyhovujuca a riskovat ze sa cosi stane som nechcela ani ja ani lekar.

ika33
17. máj 2010

Lucy ja som čítala, že prvé pohyby začne žena cítiť v rozmedzí 16 - 20tt., takže to môže byť kľudne ono. Ja som si v sobotu tiež myslela, že to sú už pohyby ale od vtedy som si nevšimla, že by sme sa zase pokúšali o pohyb, kt. budem cítiť.

Evina - ja robím v kancelárii, moje kolegyne mi nedovolia už ani spisy nosiť, založiť vybrať ..., takže väčšinu času sedím za počítačom a píšem. Takže nie je to také zlé, lebo sa moc nenamáham a nenaťahujem sa s ničím ťažkým, ale zase ani sedieť mi už nie je dobré.

Dahra takže v stredu poradňa? ale iba kontrola, či ti budú niečo aj robiť? Ty by si mala nastupovať na MD niekedy začiatkom mesiaca jún a chceš ešte ostať v práci aj v júny?

Dobre kočky na teraz vás opúšťam, lebo ja idem na masáž konečne po dlhej dobe. Potom prídem ešte ak tu teda niektorá budete 🙂

prahaxx
17. máj 2010

juu Evi, ake krasne futbalkove brusko, parada, drzim palce, nech to ide, ozaj masirovala si hradzu?

ja hlasim prvy riadny poplach, vo stvrtok nad ranom som mala 6 stahov po 5 minutach, to som teda kukala, ze co ☹ poty ma oblievali, ked som si pomyslela, ze som prave vylozila zbalenu tasku, ze nachystane veci potrebovali oprat.. a aj tak to bolo strasne skoro v 28. tyzdni, ked som po pol hodine vstala a isla k telefonu volat 155, tak to zacalo ustupovat, zostal len mrchovsky pocit, ten trval pol dna. Tak som vo stvrtok skocila rovno k dokimu, ze co.. okrem uboleneho bruska ako skala tvrdeho nic ine nekonstatoval, ze ak sa skratl krcok, tak len o malinko a vzal ma na sono, kde som sa dozvedela len to, ze dievcatko - tak cakame hviezdicku, dufam, ze bude zdravucka a ze ju endoska obijde kilometrovym oblukom.. /teda, ak tam dole babasku nestihne do porodu nieco dorast 🙂 100% to bude az po .. .-)/
svalovica na brusku a medzi nohami trva este stale, uz piaty den, magnezium beriem 3x 2, ak by sa mi to ale opakovalo, mozem zobrat este 2 navyse, ak ani tak nebude dobre, tak nemocnica..
teraz uz brusko povoluje, kopkanie je prijemnucke, vytesujem sa.. az na to pocasie.
pisali ste o pocitoch tepla, no pri vykyvoch pocasia mam navaly, presne ako pred rokom pri liecbe, teraz sa ale viac bojim, ze prechladnem, co by mi nepridalo.. no nic, sme na to dve holky, musime zvladnut..
chcela som s nakupmi cakat hadam az po porode, ale asi s nimi ciastocne pohnem, nech je aspon nieco pripravene. Dnes som zistila, ze postielka sa bude dat natrepat este do spalne, takze super.. plienky som sa rozhodla pre bavlnene, predsa len troska ekologie.. no este nemam kozmetiku do porodnice.. to budem musiet vybavit co najskor! ale

teraz len predychavam, ze manzel miesto kocika kupil komponenty na vylepsenie PC.. a ja som bez prijmu, tak cakame do dalsej vyplaty ☹ aj takto to funguje v niektorych rodinach...

ika, prve pohyby som ucitila dve rana po sebe, v 18 tyzdni, ale len take slabucke brnenie uplne dole, potom az po 20 tyzdni, v poradni som dokonca hlasila az pravidelne pohyby, co bolo zaciatkom 21 tyzdna, tiez som sa nevedela dockat tejto formy komunikacie s babatkom, uzijes si ho ale dostatocne vela 🙂 v knizke pisali, ze pohyby po 30 tyzdni zacinaju riednut, je ich menej, lebo miestocko ubuda, ale stale sa mi zda dostatocne 🙂

pozdravujem Vas vsetky, davajme pozor, hlavne neochoriet !
🙂

evina0
17. máj 2010

prahax skusala som 2 krat ale malemu sa to nepacilo aa ani mne to nebolo akesi prijemne skor ma to bolelo tak som sa nato vykaslala.
no v tom brusku je aj poriadny futbalista 😅 a dnes ma strasne kopkajuci den co malokedy byva.. 😵 predchvilkou si asi vystieral alebo otacal nozicku a strsaaasne m ato zabolelo a zapichalo akokeby ma prstikom ci nechtom zvnutra poskrabal az som sa poriadne zlakla ze co sa deje.a rano zase tancoval ako reper tak trhano so strany na stranu len take prudke sklbnutie 😕 musi tam mat velmi malicko miesta inak si to neviem vysvetlit..

dahra
17. máj 2010

Ahojte,
Evina,
praveze ju presli, ale pred polhodkou mi dosla sms, ze uz dnes porodila, viac podrobnosti neviem ci cisarskym alebo ako.
Ona mala termin 26.4., takze statocne prenasala. Tvoj maly ma este naozaj cas, ved termin mas podla pasu tu 1.juna.

Ika,
teraz mam len poradnu, viem, ze buduci mesiac mi maju brat krv a robit stery este a poriesit nastup na MD. Na to sa "nenormalne" tesim, lebo trvale mam 200km odtialto a ak budem kvoli papierom cestovat hore dole, tak to bude nafigu. Trvale bydlisko si stale nemozeme prihlasit, lebo institucie maju nezrovnalosti a nas sa to dotkne. Mam dojem, ze aj dieta budeme este musiet prihlasovat na trvaly pobyt u nas.
Ja som szco, takze vyfakturujem si dla datumu vhodneho do pozastavenia zivnosti, ale do konca juna to dotiahnem, ak sa bude dat.

Prahaxx,
teda riadny poplach si mala. 😒 Ale gratulujem k dievcatku. Teraz ste tu len dve s Vanesskou, co cakate babiku 🙂 Chlapcov je tu az-az 😀 S tym kocikom a vecickami pre drobca sme na tom podobne. Zatial mam len to, co sme nasli odlozene po nas. Tiez sa priklanam k bavlnenym plienkam, nejakych 20 pouzitelnych ks sme nasli doma. Kocik v nedohladne, stale nemame ani skrine, ani stol ani chladnicku, vsetko v krabiciach a po zemi 😠 - stolicky sme minule doviezli od mm kolegu z prace. Snad tento mesiac nam to snad vyda, a potom budeme riesit uz len drobca. Niekedy som kvoli tejto situacii taka zlostna a inokedy si poviem, ze si stale viem predstavit ovela horsie okolnosti.

ika33
17. máj 2010

Praha gratulujem k dievčatku 🙂, tak možno aj ja som teda cítila prvé pohyby 😀 😀 super. Veru veru teraz by sa dalo veľmi rýchlo ochorieť, je to ale strašné počko, treba si dávať pozor. Najviac mi je ľúto tých ľudí čo im zaplavuje domy a ony v tej zime chodia po vode a snažia sa zchrániť aspoň niečo zo svojho domu. Musí to byť strašné. Ja býbam na 8 poschodí v strede mesta, takže u nás takéto záplavy nehrozia ale neviem si ani predstaviť aké to musí byť.

Inak dnešmú masáž som si super užila, bolo to perfektné. Chodievate niektorá na masáž?

evina0
18. máj 2010

dahra jaj tak preto si ju tam nehali kedze bola po termine.

mna zajtra rano caka poradna ale ide so mnou aj manzel, pretoze chcem vediet ako som nato dole na kolko som uz otvorena a podla toho ho pustim do prace.. tuto noc som moc nenaspala, stale mi tvrdlo brusko( kontrakcie) k tomu diivny pocit na mrchu a nervozita.od vcera jem akosi nasilu aby ma v hladu brusko nebolelo..
Rano som povedala manzelovi ze citim ze porod sa veeelmi blizi a ze aspon podla mojich pocitov a co sa tam dole deje to uz nebude dlho trvat ze junovciatko to podla mna nebude.
cez den ked pochoidm tak bolesti nejak nevnimam skor ked lezim a hlavne v noci 😒
ale da sa to v pohodicke vydrzat 🙂

prajem Vam vsetkym pekny dnik aj ked pocasie nic moc

liviaf14
18. máj 2010

evi, držím palce nech to už príde a malý nech je konečne na svete , toto čakanie mňa tak nebavilo 😀

evina0
18. máj 2010

liviaf takze vies o com pisem.ja sa snazim ze necakat a nech to cloveka prekvapi, ale to sa neda ked citis zmeny v tele a vsetko spolocne s porodom..vies o com pisem 😉
drobcovi je v brusku asi dobre a vie ze vonku je zima a zle pocasie tak si tam este pekne vegeti 😵

liviaf14
18. máj 2010

no presne, nechce sa mu do toho dažda, opatrujte sa 😵