Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

ika33
18. máj 2010

ahojte kočky.

Ako sa máte? Mňa dnes bolí brucho, tak skôr na pravej strane, tam kde som mala endo, tak teraz neviem či na to vplýva počko alebo sa niečo deje s drobátkom. Sem tam ma to tam pichne, keď vstávam, tak je bolesť väčšia a keď sedím, tak menšia ale bolí to stále. :(

Evi ako si dnes dopadla u lekára? Pustila si manžela do práce 🙂 Inak ako som pozerala tvoj fotoblog, tak tam kde si s manželom, tak sa mi zdalo, že ho poznám ale asi sa mi iba na niekoho podobá. 🙂

evina0
18. máj 2010

ika poradnu mam az zajtra! podla vysledku sa zariadime, uvidime co drobcek zmysla 🙂

ika a odkial si ty? alebo kde pracujes? pripadne ci si studovala vysku VS? nejdena znama mi povedala ze videla manzela v meste a on bol daaaaleko a v praci 😀 😀 kazdy mame dvojnikov 😎

dahra
18. máj 2010

Ahojte,
Ika,
pichanie v bruchu, ak nie je sustavne, moze byt kvoli natahovaniu maternice a nas, co sme po operaciach, bolia aj "jazvy" po operaciach. Beries magnezium? To pomaha. Mna tiez az zaboli, ked maly kope dole, kde mam jazvu po laparotomii.

ika33
19. máj 2010

Evi no ja som zo Šale a aj tu pracujem, takže preto si myslím, že sa mi tvoj manžel iba na niekoho podobá, keďže ty si z okolia Púchova. Aspoň dúfam, že som si to dobre prečítala. Už keď aj tvoju poradňu som si zle zapamätala 😀

Dahra ja to bruško cítim iba niekedy, napr., že jeden celý deň a potom dlho nič a potom zase. Tiež si skôr myslím, že to bude naťahovanie sa môjho bruška a rast drobca, ale je to moje prvé tehotenstvo, tak nikdy neviem či sú bolesti, ktoré cítim ok alebo nie. Inak neberiem nič ale práve dnes som hovorila kolegyni, že som ráno zase dostala strašný kŕč do nohy , takže asi cinknem môjmu lekárovi nech mi povie čo si mám dávať. Už som tu čítala, že vy beriete magnézium, tak asi s tým začnem aj ja. Je to dobré aj na kŕče v nohách a ako čítam aj na bolesti podbruška.

Evi tak držím palčeky na dnešnú poradňu a na teraz sa s vami lúčim, idem pracovať. 🙄

evina0
19. máj 2010

ika tak potom manzel sa ti len na niekoho podoba 🙂
Akurat som dosla s poradne a zatial ziadna zmena tam dole.Som sa cudovala ze lekar nepovedal absolutne nic ze sme boli v MT a asi aj tusil ze tam idem rodit.bol celkom mily tak som velmi rada ze nerobil hunbulk alebo cosi podobne.ako ked som tam sla na laparku miesto tam kde ma on posielal.aj sme sa bavili ci mam niekoho vybrateho v MT k porode a ci dojde aj v noci a pohoda .
aj mi zabudol povedat ze ked sa nic neudeje tak za tyzden mam opet dojst na poradnu.Vraj nevie ci do 1 juna vydrzim kinderko ale moze sa stat ze aj ano, ked sa v tele zatial zemny nejak nedeju- teda tam dole.
Ale vraj vsetko sa moze zmenit v okamihu .V noci som zase moc nenaspala co ma budili kontrakcie, sem tam krce a zacalo ma aj prehanat az som sa nevedela dockat kedy bude poradna a zistim ako som natom tam dole.Uz by som to chcela mat aj za sebou hlavne koli tomu ze stale mam v sebe akysi pocit aby sme to stihli az sa to rychlo rozbehne alebo ci nebudem zase plasit planym poplachom..ale vraj radsej skor nez porodit v aute.
takze takto je to so mnou.idem cosi pozehlit
prajem pekny dnik tehulky moje

dahra
19. máj 2010

Ahojte,
Ika,
ja som si magnezium kupila bez lekarskeho predpisu. Mam 5OO-vku a beriem kazdy den jednu alebo kazdy druhy, ked nezabudnem. Krce sposobuje nedostatok horcika a magnezium je len vitamin.

ika33
19. máj 2010

No ja som dnes volala Dr. skr výsledkov krvy čo mi robili minulý týždeň a všetko je OK 🙂 NO a už som sa spýtala, že čo by som si mala dať na tie krče v nohách, tak mi sestrička povedala, že nech kľudne beriem magnézium alebo nech idem do lekárke a že tam mi dajú čo môžem. Tak som aj išla a teta mi dala tabletky Mg+B6 (horčík a vitamín B6 v jednom), že to ako tehotná môžem a je to dobré na kŕče. Tak uvidíme.

evina0
19. máj 2010

ika ja som brala tiez magne B6 ale len mesiac ..tam je mala davka magnezia ( lekar to kukal) tak mi kazal kupit magnezko 500 mg.vraj taka mala davka mi nepomoze na moje krce a dal i to aj vtedy ked som mala v 32tt tlaky a pocity ze maly mi vyapdne.uz vtedy sa betar jeden uhniezdil tak natesno ..a vidis doteraz je tak ale pocas uzivania som krce nemala a ked som ich vysadila tak tusim len 2X ale mozno je to aj tym ze od ukonceneho 36tt pijdem caje co su na lahsi porod ale zaroven aj na krce v tele.

ika33
20. máj 2010

Evi ja v podstate krče v podbrušku nemám iba v nohách niekedy, tak vyskúšam teraz toto a keď mi to nebude pomáhať, tak si kúpim aj ja magnezko 500mg. Inak ako sa máš? čo hovorí drobček? A ten čaj ti aj zaberá? Citiš sa po ňom lepšie? či to asi uvidíš až pri tom pôrode.

Ostatné kočky kde ste? Ako sa máte? čo máte nové?

evina0
20. máj 2010

ika ved jasne treba na uvod skusit malu davku to magne B6
ci mi tie caje pomahaju netusim , pijem ich poctivo ale uz mi lezu krkom 😝 vypit denne 1 l alchemilky 😅 zo zaciatku sa dalo teraz to uz pijem nasilu k tomu sice len trosku ten maliny a lanove semienka mi tiez uz lezu krkom spet.ale ked som sa nto dala tak to uz zvladnem.po porode poviem ci pomohli ak to budem vediet posudit.
drobcek poslucha celkom fajn len uz by mohol ist aj von. zase ma v noci zobudili bolesti ako pri mrche az som sa musela prejst a poprechadzat. do toho ma prehnalo co som kukala ze co to creva az robia.rano ma s postele vyhnali zase kontrakcie -ledva som sa zdvihla je to problem ked mate brusko jak kamen a krce k tomu ale som s nimi vybabrala aspon na chvilku -dala teplu sprchu a bolo- takze su to len poslickovia. aj teraz sem tam dojde kontrakcia ale vzdy prejde- nic pravidelne zatial.
som kukla do kalendara a vidim ze mam poslickov uz vyse 20 dni a brusko padnute uz viacej dni.
uz by som bola aj rada keby bol vonku- nie zeby mi vadilo brusko( to sa mi paci) ale skor ta neistota a tie sproste kontrakcie co si to vzdy rozmyslia..je to dakedy na porazenie. normalne zavidim zenam co ich to chyti a porodia zakratko.ale neva ved nam dalo zabrat aby maly vznikol tak si na neho pekne krasne pockame on sa sam vypyta silit to nejdeme.

vanesska
20. máj 2010

caute kocky,

tak ako sa mavate?
evina...tebe by uz poslickovia mohli dat pokoj a ked uz pridu kontrakcie tak nech uz to je naozaj a mas to co najskor za sebou...
dahra... dufam ze noha uz je lepsia...
ostatne kocky... dufam ze si uzivate bublinky ci kopanceky... to je aj tak na celom tehu asi to najmilsie... aspon mna to stale este dostane ked mala s nami takto komunikuje... 😵

my sme dnes boli u dokiho ale bolo to len tak kratko kukol mi hlavne krcok vraj je super ma 3,3 cm takze asi zodpoveda tomu tyzdnu co som... no a babo sme ani nekukali vraj pozrieme o 3 tyzdne ze bude ho merat tak prideme aj s mm a pozrieme nasu malu bambulku...
inak ale uz musela riadne podrast lebo mam pocit ze ked kope ju citim uz v celom brusku... 😅

no a vcera ako som si pozrela svoj fotoblog kde mam to odpocitadlo... tak uz len 85 dniiii... zda sa mi to hrozne malo... ma chytil mierny stresik ze ci stihneme vsetko nakupit zariadit a aby sme na nic nezabudli atd... a aby som stihla absolovovat nejaky predporodny kurz vsak babo sa od toho 7.mesiaca moze narodit vlastne hocikedy ze ani nebudem vediet ako sa predychavaju kontrakcie no neviem co ma to pochytilo... 😝

evina... ty uz mas urcite tasku zbalenu par tyzdnov... nemozes mi/nam napisat co vsetko si do porodky beries??
zaujimali by ma aj take hygienicke vecicky pre teba ci beries nejake vlozky, podlozky, olejicky, kolko kosielok a pod...
nech si aj v tomto smere urobim nejaky prehlad lebo vsak zatial sme riesili vsetko pre babo a na seba som akosi pozabudla ze aj ja si budem musiet par veci pokupit...

tak sa drzte...

katie233
20. máj 2010

Ahojte 🙂. Ako sa mávate? Evi, tak ty už takto na nečisto nacvičuješ pôrod? Taká cesta, ja by som sa bála, že to nestihneme 😵.

Tak rýchlo to všetko uteká 😅, až mi je to ľúto, že to skončí. Ale aj som rada, lebo budeme mať mrňúsa doma 😀.

Držte sa 🙂

evina0
20. máj 2010

vaneska kazda porodnica ma ine veci co musis si doniest.neviem kde mam uz ten zoznam- ale ja som si pozrela viacero nemocnic.dokonca na cviceni nam dali papier aj v casopise mama a ja bol zoznam ale aj na nete najdes.
s hyg veci som zbalila poporodne vlozky 40x s lekarne, podlozka pod seba cca 6x tiez s lekarne, nocne kosele mam 3x nohavicky . ponozky ,toaletne veci ako papier, vreckovky, kozmetiku co pouzivas aj do sprchy, hreben, pribor, papuce aj do sprchy( az si nedonesies domov pliesen na nohach ako ja teraz ), uterak na tvar, osusku, kefka a pasta, toaletak, zupan, detske mydlo na poranenie zospodu ja som si vzala aj intim mydlo, vlozky do podprsenky , balzam na pery pri kontrakciach, gumicky do vlasov ak mas dlhe,
pre babetko treba cca 50 x jedorazove plienky, vlhcene obrusky, postolokve nohavicky 1 a 2, cumlik, mala lyzickaak pojde manzel k porodu tak nejake papuce..
snad som opissala cely zoznam.
ja mam naviac ja poporodny vankus, odsavacka, treba vziat aj nejake vody lebo vraj po porode bude zena velmi smedna, ak pojde manzel tak jemu nejake jedlo lebo tam bude aj on hladny.
a na cestu domov veci pre babetko- plienky, postolkove nohavicky, ciapka, kosielka, svetrik, dupacky, rukavicky, deku ak je chladno alebo zavinovacka.
snad to je vsetko. inak je toho dost a ja mam jednu velku cestovnu tasku 😅 a vody mam zvlast.

katie no veru uz dost dlho sa telo pripravuje ale co narobim beriem to ako normalnu vec aj ked po nevyspatej noci mam dakedy dost. ale ved to donekonecna trvat nebude 🙂 🙂

ika33
21. máj 2010

Evi, čítala som si teraz tvoj zoznam a že si zbalená do jednej veľkej tašky. Mne jedna známa povedala, že ak sa dá a pre ňu to bolo dosť dobré riešenie, že veci,ktoré budeš potrebovať v čase pôrodu (nočná košela, nejaké tie zvlhčené handričky na utieranie sa - vraj to je dobré keď sa môžeš troška poutierať na tvári a schladiť, ... ) si zabliť do jednej tašky a ostatné do druhej, lebo keď už to na teba príde a ty budeš utekať do nemocnice, aby si si potom tam nemusela v tých bolestiach pozerať celú veľkú tašku s ostat. vecami a hľadať to čo práve potrebuješ. Tak ja len, že možno je to dobrá rada a spravíš to tak ak budeš chcieť.

😅

liviaf14
21. máj 2010

ika, máš úplnú pravdu, ja som na odporúčanie tiež mala dve tašky, jednu väčšiu, druhú menšiu. v tej menšej som mala hygienické potreby a osobné veci /peňaženka, doklady, mobil ....) a keď som šla na pôrodnú sálu, sestrička mi povedala, že si mám vziať iba hygienické potreby, tak som si vzala tú menšiu tašku so sebou a bolo to super takto. ostatné veci ma čakali na izbe a potom mi ju premiestnili na ďalšiu izbu, kde som už ležala po pôrode. takže doporučujem takto. zdravím všetky tehuľky, krásne vám pribúdajú tt.

liviaf14
21. máj 2010

evi, napr. v tn pôrodnici nebolo treba poštolky, tie sme dávali až doma. vodu som mala jednu na prvý deň v nemocke, potom nám nosili čajík, aj tesne po pôrode v noci mi sestrička uvarila liter a pol čaju a do rána som ho musela vypiť a ísť na wc. to nás kontrolovali. brala som napr. do nemocky čiapočky pre bábo, lebo som vedela, že je tam hrozný prievan, čo teda aj bol a čiapky som používala pre malého. zospodu som sa umývala iba čistou vodou, používala popôrodné vložky zo zdravot. potrieb, tie sú veľmi vhodné tesne po pôrode, normálne som používala až od 3. dňa tuším. aj cumlík som mala, dávala som ho malému od 3 dňa, keď už pekne papal z prsníka.

evina0
21. máj 2010

ika viem o tom ze je lepsie 2 tasky ale ja som to dala do jednej. v porodnici dali jedno take vreco spostelnej plachty a tam si zena pobali len to nutne-ostatne ostava v spolocnej satni.a s tym vrecom som vsade chodila. uz to mam nacvicene 😀

livia ja som penazenku a doklady a zlato nehala manzelovi.v MT treba postolky oni tam maju svoj zoznam veci co treba.a cumlik napr tam netreba ale ja som vzala.
kukam ze Tomasko ma uz vyse 3 mesiacov 😕 😕 ako to letiiii

ika33
22. máj 2010

AHojte kočky,

tak ja som sa pred chvíľkou prebrala na to, že sa mi tlačí na pere herpes. Teraz som v miernom strese, lebo viem, že mať herpes v tehotenstve nie je dobré. Hrozne ma to štve. 😠 A to som sa snažila robiť všetko pre to, aby som to počas tehotenstva nemala, i keď pred tým som ho mávala dosť často. No a dnes je to tu. Hneď ma aj spánok prešiel i keď by som bola ešte spala, tak ma to vykoplo z postele. Neviete mi niektorá poradiť čo by som si teraz mohla na to dávať, aby to prešlo čo najskôr? A neviete čo to môže spôsobiť bábätku? Hrozne sa toho bojím. ☹

evina0
22. máj 2010

ika ja s herpesom nemam skusenosti takze neporadim.v tehu ma kazda zena veelmi oslabenu imunitu tak to moze byt aj tym. skus zavolat pondelok lekarovi a spytat sa ho nato. poznam zeny co som si s nimi pisala co mali nejeden krat v tehu herpes aj na uvode ale co si nato davali netusim. teraz uz maju babenka a su v poriadku takze hlavne ziaden stres.
ja hlasim ze zatial nic nove- malemu je v brusku isto dobre ked si tam tak hovie, ale ved ma este do terminu cas 😉

filmushka
22. máj 2010

Ahojte spolubojovnicky 😵 konecne mam chvilu cas a som tu 😉
Ale Vam tie tt-cka rastu neuveritelnou rychlostou 😵 😵 😵

katie233
22. máj 2010

Vitaj, filmuš! Ako sa máme?

filmushka
22. máj 2010

celkom fajne, ako v 15tt 🙂 som tu s najmensim tt-ckom, hadam baby pribudnu co najskor 😵

katie233
22. máj 2010

No adeptky sú tam, musíme ich zavíriť tehu vírusmi 😀

vanesska
22. máj 2010

ahojte kocky...

evina dakujem za zoznamik... aspon sa priblizne orientujem aj ked predpokladam ze doki mi da este nejaky zoznam priamo do nasej nemocnice ale tak aby som si pokupila aspon nieco trochu dopredu...

ika... ten herpes som mala aj ja asi 2x pocas tehu a nic som s nim nerobila davala som si iba B vitamin a to je vsetko... bohuzial sa tomu podla mna neda zabranit ked pride pride... akurat sa vraj nemaju uzivat ziadne masticky ako zovirax a pod. iba pasta alebo med take prirodne veci podla toho co ti za zabera... inak ale mne to preslo dost rychlo kedysi mi trval herpes o dost dlhsie teraz bol za par dni fuc... a ani sa mi tak nerozsiril... tak sa tym netrap... 😉

filmushka... vitaaaj... a gratulujem k tehu! 😵
pozerala som vasu temicku a zda sa ze sa to tam celkom rozbieha... no zachvilu my odrodime a uvolnime pole dalsim adeptkam z endo temicky 😉
a vam to ako vyslo prirodzene hned po vysadeni liecby??

tak pekny vecer babule!

biba3
22. máj 2010

Ahojte kocany, troska odbocim od temy-nema niektora z vas zisteny polyhydramnion-viacej plodovej vody.diky

ika33
23. máj 2010

Ahojte 🙂

Ďakujem Vám kočky za rady , ja som včera zbehla do lekárne a tetuška mi povedala, že si môžem dať na ten herpes náplaste, tak som si ich kúpila zatial to je v pohode. V pondelok ale zbehnem ku kožnej nechh si to pozrie. Včera som mala túlavé topánky, no a večer som to aj pocítila , mala som spuchnuté nohy ale drobcovi sa asi páčilo 🙂

Filmus, vitaj ako sa máš ešte ti býva zle?

Biba - prepáč a le neviem ti pomôcť :(

evina0
23. máj 2010

filmushka vitaj medzi nami tehulkami 🙂
ja nemam nejake nove spravy, tamker vsetko po starom len ma v noci zase budili mrchovske bolesti 🙄
vcera som mala cely den nabity co som sila malemu deku, potom piekla a varila a dnes len vegetime 🙂
peknu nedelu prajeme.

katie233
23. máj 2010

Aj my prajeme krásnu slnečnú nedeľu 😵. Biba, ani ja neviem pomôcť 😖.

filmushka
23. máj 2010

biba - fakt netusim :(
Ika - este mi byva zle ale cez vik ani nie, skor cey tyzden, uvidim ako zajtra 🙂
Evina - sa nezdas, ty stihas vsetko este 🙂 viac ako ja 🙂

prajem pekny zvysok nedele 😵

evina0
23. máj 2010

filmuska ja mam take dni kedy porobim vsetko a stale mam energiu a dakedy sa mi nechce ani hybat a zrovna vcera som mala ten den plny energie.dnes som mala zase oddych len som bola na mensiu prechadzku kuknut kamosku 🙂
zajtra by sme mali ist do MT za porodnikom na kontrolu tak uvidime lebo mu mame este rano volat. snad ma potesi nejakou dobrou spravou ze sa cosi pohlo k dobremu 🙂
pracujucim prajem pekny tyzden a tehulkam plno oddychu.