Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

katie233
1. jún 2010

Ahojte 🙂. Tak dnešná poradňa dopadla dobre 😵. Vychádzky máme 😀, konečne bude trochu pohybu. Pýtala som sa aj na tie hemoroidy, ale nevidel tam žiadne zmeny 😉. Máme si dávať pozor, občas si to natrieť tou mastičkou na hemo a pohyb by nám mal pomôcť. Len nech je už krajšie počasie 🙂.

Ika, aj my sme si dnes spravili radosť - teda hlavne ja, kúpila som si veľmi zdravú šišku, ale čítala som, že od 7. mesiaca bábo v brušku spoznáva a dokáže rozoznať nové chute, tak nech pozná aj tú sladkú 🙂.

Evina, držíme palce.

monci78
1. jún 2010

ahojte, Evi aj ja na teba myslím a držím palce... 😉

janemari
1. jún 2010

evina myslim na teba,mozno to uz mas aj za sebou 🙂

liviaf14
2. jún 2010

ahojte, baby, evina je práve na sále, ozve sa, keď to bude mať za sebou. takže evi, držte sa 😵 😎 🙂

dahra
2. jún 2010

Ahojte,
juj, Evina, drzim palce - silno, silno. Takze 2. juna 😵 😵 😵

ika33
2. jún 2010

Evi myslíme na teba, asi to už máš za sebou a malého máš už v náručí. Držkajte sa. 🙂

katie233
2. jún 2010

Ahojte 🙂. Ako sa máme? Ja som dnes triedila vecičky pre krpca (nové + používané), a som prekvapená, že je toho celkom dosť.

Tehuľky, mám otázočku: Rozmýšľali ste nad odberom pupočníkovej krvi? Čo si o tom myslíte?

liviaf14
2. jún 2010

ahojte
katie, my sme chceli darovať pupočník. krv do verejného registra, to je bezplatné. len tam je to limitované množstvom, musí jej byť minim. 100ml a my sme mali iba 40ml, to by bolo stačilo na odloženie pre nášho malého, to platené teda a to sme zasa nechceli. toto mi dovtedy nikto nepovedal, nikde som sa k tomu nedopátrala. teraz už neviem či to merali na ml alebo gramy, to už veru presne neviem, ale tie hodnoty sedia.

katie233
2. jún 2010

@liviaf14: veď to, že sa neviem rozhodnúť. Či odložiť súkromne pre naše malé, alebo darovať. Čítala som všeličo, sú názory aj za aj proti 😖. Je to tak 50 na 50 ☹.

lucy778
2. jún 2010

ahojte

ja mám dnes už voľno, takže sa snažím učiť 😝 , povedala by som, že mi treba ešte tak cca tretinu - nakoniec som si nechala okrem iného tie najťažšie kúsky 😝 😝 😝 ale chcela by som to potom ešte aspoň všetko preletieť, lebo niečo si už aj nepamätám z toho čo som sa učila 😀 dnes mi volali dve maximálne vystresované spolužiačky, ale nedala som sa od nich nakaziť stresom 😉 sme dve tehule a snažíme sa byť ok, veď nejde o život pri skúškach
zajtra sme mali ísť do KE na 3D, tak som sa tešila ale ráno mi volali, že ma musia preobjednať 😖 , takže musím vydržať do 15.6. aj sme sa s mm zasmiali, lebo ja teraz všetko odkladám až po štátniciach a keď to poviem, tak už všetci idú do kolien 😀 lebo zoznam je dlhý. a už tam pribudlo aj 3D 😉

katie - ja som si o odbere pupočníkovej krvi čítala zatiaľ len tak zbežne, ale neviem sa rozhodnúť. možno by to chcelo seriozne preštudovať všetky za a proti ale aj tak neviem. a ja som navyše strááááášne nerozhodná 😝

a celý deň myslím na Evinu ako sa jej vodí, verím, že je všetko ok 😵

janemari
2. jún 2010

Tak dnesny den D je pre Evinu,som zvedava.Aj tak som od rana na nu myslela ako sa ma 🙂

dahra
2. jún 2010

Caute,
prisla som kuknut, co nove, ale zatial ziadne info o Evine. Verim, ze vsetko je ok, a maly je uz na svete. 😵 😵 😵

janemari
2. jún 2010

dahra zajtra urcite nejake infosky budu 😉

liviaf14
3. jún 2010

ahojte, mám správy od eviny, hádam jej nebude vadiť keď odcitujem jej sms zo včera večera, kt. mi poslala :

"posielame celému svetu pre nás tú najkrajšiu vetu. už nie sme dvaja, ale traja 2.6. sa nám narodil synček mário 4320g/55cm. sme v poriadku. nakoniec to bola sekcia."

tak evi, ešte raz veľké gratulko posielame 😵 😵 😵 hlavne, nech ste zdravučkí obaja 🙂 🙂 🙂

dahra
3. jún 2010

Jeeeeej,
Evina gratulujem 😵 😵 😵 Takze Mario je poriadny chlapisko! Malemu aj tebe prajem vela zdravia, nech vam doma robi samu radost a tebe rychle zotavenie po sekcii.

katie233
3. jún 2010

Evi, gratulujemeeee 😵. Želáme veľa veľa zdravia a radosti s malým Máriom 😵.

lucy778
3. jún 2010

Evina - jupíííí, tak si sa dočkala! Blahoželáááám a prajem vám obom veľa, veľa zdravia 😵 😵 😵

ika33
3. jún 2010

Evi- gratulujeme, prajem ti skoré zotavenia sa po sekcii a Mário vítam ťa na tomto svete užívaj si to tu v plnom zdraví. Obom vám, želám veľa veľa zdravíčka. Tešiť sa jeden z druhého už určite tešíte. 😀 tak ešte raz gratulujeme 😵

vanesska
3. jún 2010

ahojteeee... tak velka gratulacia Evine a malinkemu prajeme nech je zdravucky, krasne rastie a robi rodicom samu radost...!!!
😵

inak dahra... ja mam taky silny pocit ze teraz najblizsie si na rade ty... 😅 a potom jaaaa... boze jak to letiiiii.... 😝 😅

katie233
3. jún 2010

Vanesska, ani nehovor 😅. Ma ráno normálne pochytila panika. Pokiaľ bola evina 2 v 1, tak som to tak nevnímala. Ale teraz 😨. O chvíľu dahra, praha, ty a už je to tu 😅.

prahaxx
3. jún 2010

Pridávam sa ku gratulácií, želám veľa zdravíčka obom 🙂

aj ostatne babenky, vela trpezlivosti !! 🙂

monci78
3. jún 2010

Evi super správa, tak to už máš za sebou, uprimne gratulujem, máte krásneho chlapiska veľkého, ani sa nečudujem, že sa to končilo sekciou. Držte sa raz-dva ste domka! 😉

tittika
3. jún 2010

ahojte tehulky

Evina gratulujem k synčekovi, veľa veľa zdravíčka 😵

dahra
3. jún 2010

Jeeej, Tittika,
uz 25tt - to fakt leti. Minule som sa zamyslala, kde si a ako sa mas a ako sa dari drobcovi. Si sa dlho neozvala. 😝

Vanesska,
veru uz je rad na nas najblizsie, uf. Este predo mnou je Monci a my dve s Prahaxx mame skoro rovnaky termin aty nejaky tyzden po nas, co vlastne uz koncom tehu ani nic neznamena. Aj tak si myslim, ze nas krpec nebude augustovy ale julovy. Uz davno mam taky pocit 🙂
Pomaly sa tato temicka zasa vyprazdni, aby mohli nove babulky prist, tak ako my sme dosli po tych predchadzajucich.

Takze Janemari, Miminap, Jani a ostatne snazilky ste na rade!

tittika
3. jún 2010

Dahra dari sa...

polezala som si aj v nemocke 2 tyzdne koly krvacaniu od 20tt (hematom) a teraz ma "mozno" budu zasivat, v pondelok sa o tom rozhodne 😒 ale radsej ako porodit predcasne 🤐 v pondelok ideme aj na 3D uz sa veeelmi tesime 😵

ika33
3. jún 2010

tittika - aj moja švagrinká bola zašívaná, no a potom bola na rizikovom ale bola doma a dávala si pozor, no pôrod prišiel až vtedy ako mal. Ju ale pred otehotnením operovali a zobrali jej kúsok z krčka, takže tým, že ho mala manší bolo potrebné podstúpiť zašitie. Teraz má 2 ročného syna 🙂

jani2
3. jún 2010

tak čítam, že Evina má už maličkého drobčeka (teda v skutočnosti riadne chlapisko! 🙂 )...gratulujem a hlavne veľa zdravia prajem!

monci78
3. jún 2010

@dahra ja mam termin podla ovulky 1.august, po laparke sa mi ovulka posunula o tyzden, tak uvidime kedy sa malemu bude chcieť von. Tak ma možno predbehneš. 😉 Ale už by som to mala rada za sebou. Fakt začínam mať stres z porodu a to bude už moj treti. Skusam si vybavit epi, no uvidime, moj doktor ma ukludnuje že mam strasne tenku brusnu stenu, ze to pojde rychlo vraj. No som zvedava. Ale aj tak mam stres brrrrr ☹

filmushka
3. jún 2010

Gratulujem Evine 😵 😵 😵

PS:vcera sa nam v rodine, tiez babo narodilo 🙂

dahra
3. jún 2010

Monci,
mne zasa stale hovoria pri utz, ze dieta je takmer o 2 tyzdne podla tabuliek vacsie ako to vychadza podla poslednej menstruacie a OPU. Teda ja presne viem, kedy doslo k oplodneniu 🙂 Takze preto si myslim, ze to u mna bude jul.
Nad porodom sa velmi este nezamyslam, mozno preto, ze este neviem, co ma caka. Minule som sa bavila s kamoskou, co teraz caka druhe a tiez vravela, ze asi teraz je to pre nu tazsie, kedze vie do coho ide.
Ak som po mame, tak ta sa vytrapila, ale jej sestra a mama - moja stara mama, tie mali lahke porody. Moja stara mama spominala, ze ju boleli len krize a ze nastrih a sitie boli tou najhorsou bolestou, co zazila. Mamina zasa spominala, ze pri mne 12 hodin pretrpela v bolestiach, co by sa aj po stene skriabala a samotny porod nebol nic a prebehol za par minut.