Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lucy778
1. aug 2010

ahojte
jééééj ďalšia pekná správička 😵 😵 😵

@dahra blahoželám a prajem vám obom veľa, veľa zdravia!!! 😵 😵 😵 😵 😵

ika33
1. aug 2010

ahojte - dahra z celého srdiečka gratulujem a prajem veľa zdravíčka 🙂 moc sa teším, že pripudla ďalšia mamina 😵
Tak Vanesska, Katie teraz ste na rade vy 😉, tak pohodové pôrody 😎
A my ostatné sa ešte držme, my máme ešte chvíľku čas.
Pekný večer vám želám .

katie233
1. aug 2010

Ahojte 🙂). Tak konečne som sa sem dostala. Svokrovci sa rozhodli maľovať a dávať podlahy, tak manžel namiesto toho, aby si užíval dovolenky, tak pracuje :(. A ja pendlujem s ním, aby sme aspoň trochu boli spolu. Ale nič mi nedovolia robiť, tak som sa tam riadne nudila :((. Ale dnes je koniec, takže si ešte tento týždeň budeme užívať jeden druhého 🙂.

No a takéto krásne správičky nám pribudli. Praha, po prečítaní tvojho príspevku som sa aj prestala báť pôrodu. Neviem, či to bolo také pohodové, ale super opísané. Totálny pocit šťastia. Gratulujem k dcérke 🙂).

Danka, tak už to máš aj ty za sebou. Gratulujem 🙂). Vanesska, už len my augustovky. Som zvedavá, ktorá bude skôr 🙂)). Keď som si prečítala správičku, že už aj Danka má synčeka, tak ma prepadla akási panika a aj som si trošku poplakala. Neuveriteľne rýchlo to všetko ubehlo. Ale na druhej strane by som to už chcela mať aj za sebou 🙂. Tak nech nám to dobre dopadne 😀.

evina0
1. aug 2010

@dahra blahozelame aj s Majkom k syncekovi 😵 😵
neviete ci rodila nakoniec klasika ci cisarskym??

@lucyy778 ja mam matrac kokos a molitan - len dve vrstvy a ja osobne by som ani nechecla este tu tretiu kokosovu lebo sa mi zda prilis tvrda a teraz mam maleho ma molitane az bude stavat na nozicky otocim na kokosovu stranu.ved aj tato molitanova neni nejak mäkka a hrubka matraca je celkom 8cm. ja som s nim zatial spokojna.tolko moj nazor.inak co mam kamosky tak oni maju len cisto molitanove matrace a su tiz spokojne- dokonca ked im deti matrac pocikali tak vraj len osprchovali penu vysusili a bol pokoj ale to tam spinkali tak 2 rocne deti.preto oni ten kokos nechceli ale ja som chcela aspon jednu stranu mat kokos preto som volila zlaty stred 🙂 🙂

Majko mal zase dnes plakaci vecer ☹ ☹ hrozne cosi- este aj teraz sa mi vrti vo vaku co som ho tam konecne nejak upokojila..plakat zacal este u kamosky a ta mi povedala ze aj jej deti plakavali ale az takto nie.jeho to brusko musi extra chytat ale to aj na nom vidim ked sa smeje a zrazu plac akokeby sa mu cosi strasne stalo a to isto dostal krce a potom ked sa trosku vyprdka je cosi lepsie. vsimla som si ze jeden den je dobre a potom dojdu zase dni plne placu a zase sa najde dobry den.inak mi robi kazdy den radost a cakam kedy s toho vyrastie.
3 dni dozadu som mu uz musela kupit nejake veci a kupila som v tescu vek 3-6 mesiacov a je mu to akurat takze nebuduce musim mupit uz 6-9 mes.a mensie absolutne neoblecie.porovnavala som ho s kamoskinou malou a Majko je vecsi nez jej polrocna dcerka 😀 ver darmo mi nik neveri ze zajtra ma len 2 mesiace 😵 ani lekari co sme boli nedavno...vraj neskutocne rychlo rastie a na svoj vek je prilis velky-ale mne to neva ze mame doma chlapiska co hadam zachvilku bude chciet behat lebo uz teraz sa udrzi na nohach a nie a nie sadnut do kiblika ked ho tam kupem tak pevno drzi aj nohy a aj hlavicku a ani za svet nema rad ked mu hlavicku drzim ale musim lebo sa stane ze nad nu strati kontrolu a upafne mu ved je este malinky len on sa tak asi neciti 🙂

vanesska
1. aug 2010

ahojte,
tak dahra to uz ma tiez za sebou...!
gratulujeeem... a prajem hlavne veeeela zdravicka vam obom...!

katie... tak ako pises ked som si precitala ze uz aj dahra ma babo aj mna prepadla panika ze boooze tak fakt uz sme na rade najblizsie my dve... ale potom sa ukludnim a snazim sa predstavit si ake to bude ked uz budeme mat babo aj my a moc sa na to tesim...
inak ani mi to tak nepride ze uz za nejakych 10 dni mame termin... 😅 tak som zvedava ci pojdeme pred alebo budeme prenasat... no uvidime nechame sa prekvapit co si malicka na nas nachysta aj tak to zavisi viacmenej od nej... 😉

ika... veru aj ja dufam ze nas vsetky nakoniec budu cakat pohodove porody... 😵 vy s lucy sa zatial setrite no a my s katie uvidiiiime ktora pojde skorej... 😉

vanesska
1. aug 2010

lucy... k tomu matracu... my sme nad tym maturovali mesiac... fakt co clovek to nazor... 😒
sme sa z toho nevedeli vysomarit...
zaklad ale je ze matrac by nemal byt prilis makky a praveze vacsinou som sa docitala ze pre novorodencov je lepsi tvrdsi napr. kokosovy matrac aby sa predislo tomu syndromu nahleho umrtia... ale my sme ho skusali a zdal sa nam az prilis tvrdy takze sme ho vylucili...
okrem toho teraz predavaju tie sendvice s kokosom a pohankou co je sice fajn ze je to prirodny material a vzdusny a protiroztocovy ale problem je ze to ti nemoze namoknut cize babo ho nemoze pocikat no a to sme sa bali ze predsa stat sa to moze v pohode hocikedy... taky matrac potom vraj mozes vyhodit... okrem toho vraj tie kokosove matrace kedze su z takych tensich dosiek sa zvyknu tie kokosove dosky zlomit... 😖
tak sme sa nakoniec rozhodli pre matrac sendvic navrchu aj na spodku je pur pena a v strede kokos...
pur pena nie je az taka tvrda ako kokos ale je tvrdsia ako molitan no a v strede mame dosku z kokosu kvoli vzdusnosti a basta...
ozaj a min. vyska by mala byt 8cm a ak chcete pouzivat aj monitor dychu tak max. 10cm...
tak drzim palce vo vybere... 😝 😅

evina0
1. aug 2010

vaneska ja som tiez preto volila vysku 8cm aby sme mohli v klude pouzivat monitor dychu na ktory nedam dopustit a mam pokojnu noc.zatial pipal raz a to som neskutocne rychlo vyskocila ked som zistila ze Majko lezi a monitor pipa lebo dakedy sa mi stane ze pipa ze ho zabudem vypnut ked idem krmit 😅
mne uz 10 cm moc neodporucili vraj vtedy uz monitor zvykne mavat castejsie poplachy .. a vsade mne radili len klasika molitan vraj malemu babu je uuuplne zbytocne nejake ortopedicke ci speci matrace az ked bude väcsie vtedy to ma zmysel. ved vraj kedysi vyrabali len molitanove a nic sa nedialo ..neviem ci syndrom nahleho umrtia moze sposobit matrac to som este nepocula... a ten m atrac ze sendvic som este nepocula a to som tiez vela citala vtedy o matracoch 😉 ale ako pises co clovek to nazor preto som volila zlaty stred a tento som nasla aj na stranke nanny

lucy778
2. aug 2010

ahojte
noo ako pozerám ani s matracom to nie je až také jednoduché 😀 , ale hádam to nejako zvládneme.
včera som dala konečne dokopy zoznam, čo treba pre bábo. pre prípad, že by som sa nemohla vybrať na nákupy ja - plánujem ísť do Poľska - tak myslím, že s tým zoznamom to hravo zvládne aj moja mamina. s kočiarom to bude horšie, lebo ten by som si rada "pochytala" ale v najhoršom prípade objednám u nás v meste ten jeden, ktorý poznám 😝 ale verím tomu, že si to v pohode všetko sama obstarám. veci do nemocky mám už tiež pre istotu pripravené v pohotovosti a dnes ešte pôjdem dokúpiť všetky tie zdravotnícke pomôcky 😀 ale verím tomu, že to budem potrebovať až v termíne.
včerajšia noc bola hrozná, v kuse na wecku aj ma prehnalo a v podbrušku som mala silnejšie kŕče ako pred tým. len som to nevedela naisto identifikovať, či to sú mrchovské alebo hnačkovské 😝 , ešte aj kríže ma do toho začali bolieť, no normálne som mala strach. ale cez deň sa to ukľudnilo. a dnešná noc klop, klop, klop bola v pohode ani na wecko som nemusela 🙂 Ale zase poctivo ležím, nič dokopy nerobím, tak hádam sa to všetko ukľudní.
a je fajn ráno vstať a nemusieť sa chystať do práce, toto bol vynikajúci nápad vysadiť prácu. už aj tak som niektoré veci nevládala urobiť, tak ako pred tým.
prajem nám všetkým krásny deň 🙂

liviaf14
2. aug 2010

@dahra - blahoželám k synovi, nech ste obaja zdraví a spokojní 😵

jani2
2. aug 2010

ahojte,
tak ja sa hlásim z kontroly. Drobček je v poriadku, srdiečko mu krásne bije, dr. dokonca vravel, že videl, že sa už aj hýbe 😕 🙂 ....no ale ten hematóm stále nezmizol. Myslela som, že už je fuč, keďže nemám už ani len špinenie, no stále tam trčí pod tým plodovým vačkom! 😒 A vraj mám aj dve vodové cysty na pravom vaječníku, teda neviem kde sa zobrali, dr. však vravel, že nech sa toho nebojím, že samé časom prasknú a nič nemôžu ohroziť. Tak verím, že má pravdu! 😉
Už som aj dostala správu a mám sa hlásiť u svojej gyndošky, tak zrejme vo štvrtok alebo v stredu sa tam vyberiem....a možno už dostanem aj tehupreukaz! 🙂

@janemari - zasa sa to doma pokašľalo? 😢 Ale ja tiež verím, ako mirip, že ešte len budeš hrdo chodiť s bruškom a určite čoskoro....už sa ti raz to zlé obdobie musí skončiť!!!! 😒

jani2
2. aug 2010

@lucy778 - tie kŕče nie sú sranda, ale je dobré, že už sa cítiš dobre....na najbližšej poradni to radšej spomeň, až si ťa dr. lepšie postráži.
...a čo sa týka toho matracu, tak moja malá má čisto kokosový. Je pravda, že je tvrdší, ale vzhľadom k tomu že bola nedonosená, tak je to bolo lepšie na jej chrbticu. Už spinká vo veľkej posteli, ale asi je tak naučená na tvrdý podklad, že vankúš vyhadzuje a spí iba na matraci 😵 . A ja som iba rada, lebo dr. jej aj teraz odporúča spať na rovnom a tvrdšom matraci, lebo má trochu guľatý chrbátik. Osobne si však myslím, že aj molitánové aj kombinované matrace sú celkom fajn...zas na tom tak moc nezáleží! 😉

monci78
2. aug 2010

Ahojte, tak sa hlásim aj ja, dňa 26.7. o 13.30 sa nám narodil chlapček Roland, 3600g a 53cm. 😵
@dahra tebe tiež blahoželám k synčekovi, aby ste boli zdraví, skoro sme to stihli narovnako. 😅

ika33
2. aug 2010

monci78 - tak gratulujeme 🙂 veľa zdravíčka želáme

prahaxx
2. aug 2010

@monci78 velká gratulácia ku krásnemu prírastku, veľa zdravíčka a radosti 🙂
ostatné baby, drzte sa 🙂

@jani2 - blahozelam k dobrym spravam

@janemari - ja Ti stále verím, vydrz, urcite zas vyjde slniecko a bude dobre vo vztahoch, aj ked si viem predstavit, ako to ide na psychiku, vydrz, bude dobre, verim tomu 🙂

katie233
2. aug 2010

@monci78 Gratulujeme a želáme veľa zdravíčka 😵

lucy778
2. aug 2010

@monci78 blahoželám a prajem vám obom veľa, veľa zdravia!!! 😵 😵 😵 😵 😵

lucy778
3. aug 2010

dobré ránko 😉
ešte len druhý deň som doma a koľko mám času na internet 😀
našťastie mám za sebou pokojnú noc, bez cikania a bez bolestí aj keď večer ma zase chytili také mrchovské bolesti a trvalo to cca 2 hodiny. zajtra idem za dokym, takže ho určite zasypem otázkami, lebo mám normálne strach z toho všetkého 😝
včerajšie nákupy boli úspešné, do pôrodnice mám už skoro všetko, len vložky mi museli objednať a dokonca sme včera obdržali obrovskú zásielku miminkovských vecí od kamošky, takže som to už stihla pretriediť. nie sú nové, ale sú použiteľné a na doma nemajú chybu. myslím, že ešte dnes to poperiem, len musím ísť kúpiť niečo na pranie 😀
a ak všetko bude ok, tak v sobotu vyrážame do Poľska dokúpiť zvyšok. uf, ale hneď som trošku pokojnejšia, keď mám niečo pripravené.

vanesska
3. aug 2010

dobre ranko....

v prvom rade monci gratulujem k babatku!!! a prajem vela zdravicka.... 😵

no dnes to bola zasa jedna blba noc vobec som sa nevyspala ach jaj ... ak som spala prerusovane 4 hodiny tak aj vela... 🙄 tie posledne dni pred porodom su fakt narocne... a to som sa v 5.mesiaci stazovala doktorovi ze sa citim ako slonik a zle sa mi spi... tak on len poznamenal ze pockajte kym pridete do 8.-9.mes. no uz aspon viem o com hovoril... 😝

lucy... tak super ze mas uspesnu noc za sebou... 😉 no a tie bolesti to som fakt zvedava co ti na to doki povie...
a fajn ze uz mas co to nakupene a nachystane mna tiez tak prepadla panika cca v 7.mes ze nemam nic najma pre seba do porodky a par veci aj pre malu chyba tak sme nakupili a hned som bola kludnejsia...
no tak drzim palce aby ste v polsku dokupili uspesne aj zvsok veciciek.

ika33
3. aug 2010

AHojte babulky,

tak ja som už prišla z kontroly. Doktor nás pozrel a moc nás teda nepotešil malá je otočená zadoškom dole a všetky tie tlaky, pichanie, tŕpnutie trtolu cítim preto. Povedal, že si mám dávať pozor a čokolvek by ma bolelo viac alebo mala som kotrekcie viac ako 12 krát za deň, tak mu mám okamžite volať a on mi povie čo ďalej. Takže máme ležkať, oddychovať a 17. 8. nás chce vidieť zas. Zatial sa neotváreme a krčok máme 2cm, ale takáto poloha môže čokolvek vyvolať, takže ma chce teraz vidieť častejšie a keby som sa začala otvárať, tak šup do nemocky. Povedal, že tieto polohy ony ako pôrodníci nemajú radi, lebo sú nevyspitatelné ale zas, že sa nemusím báť a stresovať všetko sa dá. No pri najhoršom to bude cisársky. Tak som povedala, že budem babulke dohovárať nech sa otočí, aby neboli problémy a vydržali sme to naozja až do toho 21.10. Takže toľko moja návšteva u lekára.
Teraz si idem vyložiť nohy a trošku to strávim. Určite bude všetko OK,len si to musím hovriť veľmi často.

Tak sa majte a prajem Vám pekný deň.

Lucy - dávaj na seba pozor a nepreháňaj, nech si v poriadku. treba dávať pozor, ak sa všek budeš dobre cítiť, tak ti prajem výborné nakupovanie v POľsku si to užívaj. 🙂

Vanesska - no ja som mala tiež zlú noc, tiež som toho moc nenaspala ale dnes by to mohlo byť lepšie je už aj chladnejšie. Tak sa ešte držkaj.

vanesska
3. aug 2010

ika... takze zadockom dole... 😕 fiha... aj ked som pocula ze aj takto sa da babo porodit uplne v pohode bez cisarskeho ale doktor by mal mat s takymito porodmi skusenosti...
takze ked si nie je isty tak radsej voli cisarsky... podla mna sa aj tak dnes doktori s tym moc netrapia a ukoncuju to cisarskym takmer stale... no tak aspon sa budes moct na to dopredu pripravit...
a je este sanca ze by sa mala otocila aj hlavickou??
tak uz len si davaj pozor a vela oddychuj!

no ja uz som nervozna aj z toho ze v noci sa nevyspim a uz cez den nic poriadne nemozem robit takze sa nudim... 😠
aj by som isla niekam pesi za kamosmi do roboty alebo do obchodu ale to uz velmi nevladzem ledva sa dogulam k autu... a aj sa uz bojim chodit sama niekam keby to naaahodou na mna prislo...
doma mam veci porobene a co by aj bolo treba to zasa nemozem takze som rada ze aspon doteraz som nemala problemy a frcala som o 106 nemala som den kedy by som nevedela co so sebou... no a uz ten tyzden dva nejako musim vydrzat... 😝

lucy778
3. aug 2010

@ika33 a nie je šanca, že sa ešte otočí do správnej polohy? veď času má na to ešte dosť.

@vanesska ja som objavila "čaro" nudy teraz v nemocke, a tam už fakt nemáš čo so sebou 😀 , doma sa zatiaľ premotám a hlavne som aj tak väčšinou na internete. ešte snorím čo by sa mi zišlo a stále vyberám kočík 😀 , ešte nie som rozhodnutá.

ani si neviete predstaviť ako by som potrebovala umyť okná, fuj aké sú špinavé. ale ani v najmenšom si netrúfam sa do nich pustiť. nebudem riskovať zbytočne 😝 😝 😝

ika33
3. aug 2010

lucy - určite tá šanca tu je a ja aj verím , že sa babulka aj otočí. Aj lekár mi povedal, že do termínu je ešte kopec času a môže sa kľudne otočiť, len povedal aj to, že sa babulka dobre zalačila zatočkom ku mne dole a môže to vyvolať aj predčasný pôrod no a vtedy už otočená nebude. Ale keď budem poslúchať a nebudem sa metať a chodiť a budem iba kľudne ležať, tak to môže byť ešte aj do termínu pôrodu OK. Takže nasadila som po mojom výdatnom spánku teraz ružové okuliare a verím, že to bude všetko OK a Lea sa pekne otočí na ten správny smer. 😀

ika33
3. aug 2010

Jáj a ešte Lucy tie okná nechaj napokoj vôbec nie sú také špinavé,daj si ružové okuliare a uvidíš aké su čisté 😀 😀 😀

lucy778
3. aug 2010

@ika33 neboj určite nebudem riskovať kvôli oknám. radšej nech sú špinavé ako by sa mne alebo drobcovi malo pohoršiť.

ika33
3. aug 2010

Správne 🙂

jani2
3. aug 2010

@ika33 - ja si myslím, malá sa ešte môže otočiť....už je síce najvyšší čas, ale ešte to stihne! 😉
@vanesska - ja sa ti nedivím, že si už nervózna...veď už to máš fakt za pár, ale celkom ti "závidím", za chvíľu budeš mať maličkú v náručí! 🙂
dievčatá, nepamätáte si ako ste to mali na začiatku tehu?....mne sa zdá, že som nadutá ako balón! Už aby tu bol ten 2.trimester, to si pamätám, že som sa cítila fajn.....ale teraz nič moc! 😒
...a neviete ako nakoniec dopadla Dahra, bola to sekcia alebo spontánne?

zlatanka30
3. aug 2010

ach baby ak vam zavidim to tehulkovanie

katie233
3. aug 2010

Čaute babule 🙂). Vidím, že nie som sama, čo prebdela skoro celú noc. Najprv som bola neustále na WC, potom sa mi snívali akési hlúposti, tak som to v posteli nevydržala a brázdila na nete. Aj tak som nič nenašla, ale aspoň ma to unavilo 🙂). Takže som zaľahla späť do postele okolo 5 a spinkala do 7. Aj to je lepšie ako nič. Ale horšie je, že som potom cez deň unavená, ale nechcem spať a dúfam, že večer to na mňa príde a prespím celú noc 🙂).

Vanesska, aj ja sa už cítim ako sloník 🙂). Do soboty som ešte fičala, plná energie, ale potom sa to zmenilo. Nedokážem sa poriadne zohnúť, všetko mi trvá večnosť. A to musím dať ešte do poriadku celý byt, lebo mm musel prerobiť podlahu po majstrovi a všade je kopu prachu. A všade má nahádzané náradie. Ale sľúbil, že zajtra si uprace náradie, ja idem na predpôrodnú prípravu 🙂). A v sobotu si to chcem poupratovať, keď bude v robote. Nerada upratujem, keď je doma. Takže minimálne do soboty nesmiem rodiť 🙂). Aj keď poslíčkovia chodia čoraz častejšie 🙂).

lucy, kašli na okná. Aj ja ich mám hrozné. Ešte minulý týždeň som bola rozhodnutá, že ich umyjem, ale teraz mám problém zdvihnúť aj papier zo zeme, tak kašlem na ne. Komu sa nepáči, nech zoberie handru a nech mi ho umyje 🙂). A príjemné nákupy.

jani2
3. aug 2010

...ach tá nespavosť! Som síce na začiatku, ale už sa v tomto môžem k vám pridať! 😒 V posteli čítam knihu minimálne do polnoci, ráno sa zobudím už o piatej a nie a nie zabrať!!!...pamätám si, že v 1.tehu som bola tiež taká nočná sova. Ešte o druhej v noci som pozerala telku! 😒 ....to som pred tehu zaľahla aj o deviatej s malou a drichmali sme do rána do ôsmej! 😉

ika33
3. aug 2010

Jani - no aj ja si myslím, že sa malinká otočí. Ja jej to budem stále hovoriť a potom sa možno zľutuje. 😉 No čo s týka nadúvania, to si moc nepamätám skôr som mala stále pocit, že mi je tak blbo ale vracať som nevracala nikdy. Jáj a bola som stále unavená a ospalá. Takže sa často stalo, že som už o ôsmej dávno buvinkala. Ale to nadutie môžeš mať teraz aj z toho, že možno papáš viac ovocia a zeleniny a to ťa zdúva, či nie?