Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

katie233
9. aug 2010

@vanesska no, určite sa na to opýtam 🙂. Vtedy mi ani nevedeli povedať, z čoho to môžem mať. Viac menej sa prikláňali k tomu, že som dosť zvracala a aj tehu hormóny robia svoje. Tak uvidíme. Ale myslím, že to bude OK. To ti verím, že sa tešíš aj bojíš. Ja som na tom tak isto. Na jednej strane strašne chcem, aby to už prišlo, ale vzápätí rozmýšľam nad tým, aké to bude. Malému dohovárame stále. Ale z mojej strany cítim, že to ešte nie je také intenzívne. Predsa len chcem počkať, kým budeme 38tt+0 a to je v stredu. To už začne intenzívne dohováranie 😀.

V noci občas aj ja cítim pobolievanie v podbrušku, ako keby som mala pred MS. Aj bruško stvrdne. Ale to si skôr myslím, že je z toho, že sa mi chce ísť na WC 😅. Ale ak by sa to už rozbiehalo, tak super. Uvidíme zajtra na poradni.

vanesska
9. aug 2010

@katie233 ... no tie zle pecenove hodnoty su z toho ze babo uz tlaci velmi na pecen a na zlcnik a tie nefunguju dobre a nestihaju spracovavat vsetok odpad z tela tak preto... a doktori sa potom boja aby sa tie skodliviny nedostali aj do baba tak preto mi chcu porod vyvolat... ale si myslim ze ak by som nebola tak tesne pred terminom tak mi daju este liecbu a nie vyvolavacku...
no ja len dufam ze ked mi daju tu vyvolavacku tak ze babo na nu zareauje a vsetko pojde dobre... a nebudeme sa velmi dlho trapit... lebo ma to byt nejaka jemnejsia vyvolavacka nie priamo oxytocin no ale ze na tu vyvolavacku potom vela bab nereaguje ze je to moc slabe... tak uvidime... hlavne sa bojim toho ze vlastne pocas celeho porodu nemozes poriadne jest ani pit tak keby sme sa trapili nejakych 20 hodin tak to uz ani vladat nebudem ziadna energia... uf ale nebudem predbiehat musim verit ze to pojde dobre... 😵

mohla by sa aj dahra ozvat ako to zvladaju s malym andrejkom... som fakt zvedava...

katie233
9. aug 2010

@vanesska a možno si to malá rozmyslí, a pôjdeš ešte do stredy 🙂)

veru, mohla by sa ozvať 🙂) a aj ostatné babenky, kde ste?

lucy778
9. aug 2010

ahojte 🙂

@prahaxx to mi je ľúto, že ťa chytila depka, ale ak by si si s tým nevedela rady netráp sa a určite požiadaj dokyho o pomoc. ale verím, že to rýchlo prejde a budeš si môcť naplno užívať maličkú.

@vanesska prepáč ja som sa zmýlila s tým camarelom, vedela som, že určite mi ho spomínala katie a ešte niekto, ale teraz už viem, že si to nebola ty ale prahaxx. mám v tom zmätky 😝
som rada, že arytmia sa u malej nepotvrdila a v stredu budem na teba myslieť a držať ti prsty. hlavne aby to netrvalo veľmi dlho 😉

@evina0 vôbec sa ti nečudujem, že si psychicky unavená a veľmi ťa obdivujem ako to všetko zvládaš. verím, že všetko zlé ste si už vyčerpali a už bude všetko v poriadku s Majkom.

ja som dnes opäť nastúpila do práce 😝 ale vôbec sa mi nechcelo. a hlavne keď každý za mnou chodil a vypytoval sa čo a ako 😖 Od včera zase cítim také pobolievanie v podbrušku ako na mrchu, skôr mám pocit, že je to dôsledok tých sobotňajších nákupov. Celý deň na nohách a v aute, no nebolo to bohviečo a nad ránom som dostala do ľavej nohy taký kŕčisko, mala som pocit, že to boli tri kŕče za sebou. Už som nevedela čo robiť, lebo nič nepomáhalo ale našťastie to prešlo. dnes som k tomu mala ešte taký lietací deň aj na kurze som bola - mali sme prednášku o odbere pupočníkovej krvi a boli sme a exkurzii na pôrodnici a na novorodeneckom. skôr mi to nahnalo strach ako by ma to upokojilo 😀
ozaj dávate si niektorá odobrať pupočníkovú krv? ja som skôr myslela, že by som ju možno dala darovať do verejného registra, ale tam sú dosť prísne podmienky, ktoré treba splniť tak ktovie či by som vyhovela. a myslela som, že ak ju darujem, tak v prípade potreby ju viem z toho verejného registra získať. lenže nie je to možné. budeme ešte o tom s mm diskutovať asi 😝

mirip
9. aug 2010

@prahaxx neboj sa depka opadne teraz je to také zvláštne dávaš lásku len ty a malé len kaká, ciká, papá spí ale ked sa začne na teba usmievať po pár týždnoch a potom prihovárať uvidíš bude to super 😉 a depky prejdu

vanesska
9. aug 2010

katie... no uvidime dnes ma dost pobolievalo podbrusko tak som zvedava ci sa nieco tam dole pohlo a ci som sa nahodou viacej neotvorila to by bolo celkom dobre...
ale poviem vam uz som riadne unavena az sa bojim ci budem mat na to vsetko co nas caka dost sily... 😕

@lucy778 ... hej veru to si prajem aj ja aby to hlavne netrvalo prilis dlho... tak uvidime...
inak s tou pracou davaj si pozor aby ta to prilis nevycerpavalo... ja uz by som sa do prace nevratila... uz som si zvykla na urcite pohodlie a hlavne na to ze si mozem pospat alebo sa aspon natiahnut trosku kedy chcem a nie az vecer ked pride z prace.
no a co sa tyka tej pupocnikovej krvi my to tiez riesime najhorsie je ze za dva dni rodime a este nie sme rozhodnuti definitivne... uz som precitala par clankov na nete a vacsinou sa skor podporuje to darovanie do verejneho registra ako drahy odber pre vlastnu potrebu. ten odber pre vlastnu potrebu je momentalne vyuzitelny na uplne minimalne % pripadov resp. odbornici na transplantacie hovoria ze je nevyuzitelny pretoze na onkolog. ci autoimunitne ochorenia sa vlastna krv neda pouzit. no a co sa tyka ochoreni typu skleroza multiplex , mozgove mrtvice, choroby srdca a pod. su stale v stadiu skumania. jediny argument je ze veda ide strasne rychlo dopredu a mozno za dajakych 20 rokov sa z pupocnikovej krvi budu dat liecit mnohe zavazne choroby. ja fakt neviem co my spravime je to tak 50/50... keby to aspon nebolo tak straaaasne nehorazne drahe... 😠

evina0
9. aug 2010

@prahaxx ja som tiez mavala cosi ako depky kratko po porode lebo som bola ubolena, neskutocne unavena, a do toho som mala problemy s mlieckom, a aj Majko uz vtedy casto plakavala az manzel vravel ze hrozne vyzeram co sa tyka psychiky ale casom sa to stratilo mne sa vzdy dobijali baterky ked som lezkala vedla Majka a napr. opierali sme si hlavky o seba a on tak krasne buvkal. Hladkala som ho a on sa usmieval a depky casom zmizli. Je to tazke zvyknut si na nove stvoreniatko ale urcite to zvladnes. Drzkaj sa a uzivaj si drobceka pokial su neni ziadne problemy tak sa naozaj len teskajte zo seba 🙂

@lucy778 dnes Majko opat dost plackal, podla mna ma malo co mi kazali davat naraz papat, ale zase ked viacej jedol zase mal velke bolenia. Zajtra ideme na poradnu a musim sa uz nejako s doktorkou dohodnut ze co a ako a caka nas aj ockovanie tak sa bojim ze Majko bude este horsi 😒 som si viac nez ista ze neplace len tak ked zrazu spusti strasnyy plac az sa mu zle dycha podla mna to je bud krc v brusku alebo hlad velky len netusim ze co je to.

prajem Vam dobru nocku ja hodim rychlu sprachu a spat ak sa bude dat.

ika33
10. aug 2010

Ahojte kočky,
tak ja už neviem spinkať, tak som vás prišla pozrieť.
Vanesska - držím ti palčeky na tú stredu. Inak v tento deň sme sa dali dokopy s mojim manželíkom🙂, takže budeme spolu už 6 rokov 😀 Tak nech je to aj tvoj najkrajší deň v živote 🙂 Želám ti rýchly pôrod. A potom už iba veľké potešenie z malinkej. 🙂
Katie - aj ty to už máš za málo. Tak nech Lukáško počká do tej stredy a potom nech v pravú chvíľku sa vypýta na tento svet. Aj tebe želám rýchly pôrod a velké potešenie z Lukáška 🙂
Lucy - veru neprežeň to s tou prácou, nestojí to za to. Myslím, že sme prešli riadny kus cety,aby sme sa dostali až sem a bola by som nerada, keby som skrs práce o to všetko prišla.
Praha - moja držím ti palčeky, aby depka čo najrýchlejšie prešla a ty si sa mohla vytešovať z malinkej. Moja švagrinká mala tiež depku a hrozne moc sa bála všetkého, napokon navštívila jedného lekára z homeopatikami a ten jej dal nejaké tie homeopatiká a jej sa veľmi ulavilo. Tak ak by ťa to neprechádzalo určite si nechaj pomôcť a netráp sa nie si prvá ani posledná čo má depky.
Evi - je mi lúto Majka, že sa takto trápy, tak nech ti teda lekárka skúsi niečo dobré vymyslieť, aby mu bolo dobre. Drž sa.

Ja som sem sídce dlhší čas neprispela žiadnym príspevkom ale poctivo vás čítam každý deň. 😉 Včera o pól desiatej som mala hrozne veľké kŕče v podbrušku, som sa nemohla ani pohnúť, mala som pocit, že mi malinká odtial vypadne. Neviem si predstaviť čo to mohlo byť. Prišlo to tak náhle a ja som si musela hneď sadnúť, potom ľahnúť a nijako nebolo dobre. Tak som sa snažila predýchvať , bruško mi stvrdlo a tie bolesti troška ustúpili ale potom sa to opäť vrátilo asi tak 3-4 krát, už som myslela, že pôjdeme do nemocky alebo, že zavoláme môjmu dokymu, že čo to je a potom to prešlo. Ale celú noc ma pobolievalo podbruško a ešte stále to nie je ono. Malinkej som dohovárala, že nech ešte ostane vo vnútry, že tam jej je dobre, nech sa ešte neponáhla von , tak možno to zabralo.

U nás už vykúka slniečko, tak Vám všetkým želám krásny slnečný deň. Pa

katie233
10. aug 2010

Dobré ránko tehuľky a maminy 🙂). Ja som dnes mala hroznú noc ☹. Len čo som zaspala, už som bola hore, lebo som mala kŕče v brušku a musela som ísť na WC. A toto bolo celú noc. Potom som sa už od nejakej pol 4 do 6 len prevalovala v posteli a zaspala som až keď manžel odišiel do práce. Ale cítim, že tá pol hodinka výdatného spánku nepomohla. Zase budem celý deň ako mechom udretá 😖.

U nás to zatiaľ nevyzerá na pekný deň. Nad mestom sa vznáša akýsi opar 😅. Ale hlásajú pekne, tak som zvedavá.

@lucy778 veru lucy, s tou prácou to nepreháňaj. Nestojí to za to. Ja som tiež sekala hrdinku a o týždeň som bola už aj v nemocke 😖. Tak si dávaj pozor.

@ika33 a čože takéto bolesti? Nechcelo sa ti ísť na WC? Ja mám aj vtedy neuveriteľné kŕče 😒. Nech Lejka ešte nevymýšľa, máte dosť času 😉.

@evina0 máš toho dosť. Dúfajme, že sa to už akosi ustáli a Majko už bude v pohode. Držíme palce 😉

ika33
10. aug 2010

@katie233 - no ja ti ani neviem, keď som bola na WC, tak nič nešlo a ten pocit tam ani moc nebol. Tiež som jej včera vtých krčoch dohovárala, že jej je ešte dobre tam kde je a nech sa ešte neponáhla, aspoň taký mesiac a pól nech ešte vydrží.
Ale neviem kočky možno vy mi budte vedieť povedať, či to nemohlo byť tie krče aj preto, že sa otáčala. Lebomám taký pocit ako keby sa otočila aspoň troška, lebo už kopance cítim na pravom boku a nie dole alebo pri pupku. Teda cítim ich aj dole ale sú slabšie ako boli a teraz tie intenzívnejšie kopance sú skôr na pravom boku a blížia sa k žalúdku a rebrám. Tak dúfam,že to bolo z toho, že sa otáčala a pritlačila mi na niečo čo hrozne moc bolelo a teraz už bude otočná správne. Už nech je 17teho, lebo vtedy idem naporadňu a Dr. mi bude robiť ultrazvuk či sa otočila. Teraz má dovolenku.
A pozdravuje vás kopancom moja dcérka, celý čas ako píšem mi tu kopká 🙂

lucy778
10. aug 2010

ahojte

nebojte sa s prácou to preháňať nebudem 😉 veď dnes som išla na ôsmu a o dvanástej som za sebou zatvárala dvere. už sa nejdem pretrhnúť pre prácu.
teraz práve obedujem, ja tak na etapy naraz už nevládzem zjesť obed 😀 a myslím, že potom hodím šlofíka 😀
a potom možno ožehlím tie mini vecičky konečne

@ika33 my máme podobný termín a asi aj podobné problémy 😝 ale verím, že pekne obe vydržíme do októbra bez nejakých vážnejších ťažkostí 😉

ika33
10. aug 2010

@lucy778 - takto dúfam 🙂

katrin21
10. aug 2010

ahojte baby,
ja stale nie som este tehu, ale obcas vam sem kuknem, mozno sa nalepi 🙂

@evina0 citala som co sa stalo, boze viem si to predstavit, my sme takto krieslil sestrinho malinkeho syna po febrlinych krcoch z horucky.. modre pery, oci stlpkom.. hrozne.. dufam, ze uz bude len dobre a nebudes musiet toto nikdy zazit.. chvalabohu za monitor !! drzim palce!

katie233
10. aug 2010

Ahoj katrin 🙂. Veru si sa dávno neozvala.

Tak mi máme po poradni. Žiadne zmeny :(. Sme hodili s dokym reč, a on hovoril, že nemám byť z toho smutná 🙂, že žiadne zmeny. U niektorej sa telo pripravuje na pôrod dlho pred tým, otvorená aj na dva prsty a nakoniec prenáša a u inej sa to rozbehne a ani nevie, a porodí 😉. A že predsa stále máme ešte dva týždne 🙂). Potom ma poslal na CTG, tam som stretla svoju pôrodníčku 🙂), tak sme pokecali a som taká spokojnejšia. Aj ona mi potvrdila to isté. Že si mám dávať po večeroch teplý kúpeľ a už máme dovolené aj ťuťu-muťu 😉. Ďalšia poradňa budúci týždeň 🙂).

Idem ešte na nákup a variť. Tak sa mi nechce :(. A vonku je zase riadny úpek. Som sa ledva dotackala domov. Držte sa.

katrin21
10. aug 2010

katie: dakujem, nejako ani nevieme vystihnut s mojim tie spravne dni, takze je to tazke a endosku akosi neriesim, proste ju snad nemam, co snad, urcite ju nemam a basta 🙂 zato mi nasli stitnu zlazu,ale aj ta je uz pod kontrolou a tak teda uvidime, ci letna dovolenka teraz v auguste prinesie nejake ovocie.... dneska som dostala, tak o 2tyzdne ideme na to 😀

dahra
10. aug 2010

Ahojte,
dlho som sa neozvala, nemala som cas, raz som len nakukla, co mate nove a cela som zosmutnela, bo akurat tam boli prispevky od Jani a Eviny. Som len cumela, ze co sa to deje ☹
@evina0 - si ani neviem predstavit, co si si prezila. Hrozne. Ako si tam zacala pisat, ze maly mal syndrom nahleho umrtia dojciat, som sa bala citat dalej, ze co sa to stalo. To si este bola fakt pohotova, ze ti napadlo "dat mu umele dychanie". Verim, ze uz bude len dobre a nebudete mat nikdy viac taketo hnusne stresy.
@jani2 - strasne ma mrzi, co sa stalo a tak nadejne to vyzeralo. Mam dojem, ze tvoj zivot okolo deticiek je samy boj. Vsetko, co mas, si si musela tvrdo vybojovat, ale zato si mocnejsia ako ine (vratane mna), co sa k babatku dopracovali nie tou najtazsou cestou. Prajem vela sil v dalsom boji, urcite to nikdy nevzdavaj, ved pevna ocel sa kali v ohni.

O sebe a malom napisem viac neskor, prave zacal plakat, tak bezim za nim.

evina0
10. aug 2010

ahojte uz mame 6890g a 62 cm 😵 😵 iny macko 🙂
dnes sme boli na poradni a ockovanie mame az v septembri ked bude mat 3 mesiace.doktorka nam na ten plac povedala ze ma malo papania ze jemu 100 ml kazde 2,5 hod nemoze stacit a isto je hladny!!q nq ten razovy plac co az ocervenie a zanasa sa ze to je s krcov alebo s bolesti tak nas poucila ako sa zachovat ked sa mi opet zanesie od placu.a trosku ma potesila ze to co sa nam stalo s tym syndromom tak vraj aspon co ona mala tak v rodine sa to stalo vzdy len raz a viac sa neopakovalo.- verim ze ma pravdu a modlim sa k Bohu aby sa to uz nestalo nech da Majkovi uz len zdravicko a nech nam rob radost.ale musime sa mat na pozore minimalne do 1 roku lebo clovek nikdy nevie a bez monitora ho nesmiema dat ani cez den.
dnes plackal ale menej nez vcera- lenze ma zase cosi nove na okukovanie- museli sme kupit aj klokanku na nosenie aby som ho nenosela len na rukach lebo uz si necitim ruky a chrbtica ma tak boli ze hruza.takze mame aj vak tam ho uspavam a klokanku kde si dobre odgrgne a tam travi den ked je zle.sme si s manzelom povedali ze uz sa ani neda viac mu vyhoviet ale co by sme pre nase male slniecko nespravili ked sme radi ze ho mame aj o tom co sa stalo. vazime si ho teraz ovela viacej a verim ze vsetku lasku co mu davame nam raz vrati.manzel mu ravi ze BUBO( co nas tak vtedy vystrasil) a maminkina ritka je vraj 😀 😀 co som si aj ja vsimla. ale doktorka mi povedala aj preco niekedy moze plakat- neni kojeni cize neni v takom kontaktke ako by mal byt taky schuleny u mna v naruci a jemu to chyba neciti ma az tak ako by mal preto aj mu je lepsie spinka ked si opreme hlavky o seba hned je dobre a zabuva.raz darmo mamina je mamina 😵 😵
rozpravali sme sa aj o tom syndrome s doktorkou a jej verzie je ze to bolo sposobene aj tym refluxom lebo jemu zvratky ostali v krku nedalo sa mu ich spet prehltnut a tak sa mu nedalo dychat preto prestal a uz to islo omodrel a bolo zle ..vraj ale to si len ona domysla a ak nam potvrdia skryty reflux tak to bude viac nez iste. 😒

@katie233 porodnicka ma pravdu a naozaj je lepsie ak to na zenu pride a porodi nie ako ja - mne sa telo ako dlho pripravovalo poslickov a padnute brusko som mala viac nez mesiac vopred dokonca som brala tab ze som sa uz otvarala a vidis nakoniec som rodila az cisarskym. kamoska mala este pri prvych kontrakciach brusko vysoko a padlo jej az v porodnici v sprche a porodila cca za 5 hod a v pohodicke.a otvorena nebola ani v ten den co bola na poradni a este jej doktorka vravi ze ma dost casu a vecer bola maminka- ani lekari nevedia ako sa telo zeny zachova drzime palceky nech to mate uz za sebou a tesite s as drobcekov 😵

vanesska
10. aug 2010

ahojte kocky...
tak ja len ze dnes na poradni sme sa definitivne rozhodli ze zajtra ideme na to... bojim aj tesim... 😅
o 7,30 nastupujem do nemocky daju ma na monitor a potom mi daju miernu vyvolavacku do 2 hodin by mali nastupit kontrakcie... vyvolavacka by mala vraj u mna na 80% zabrat ale keby nahodou nie tak ma uz domov nepustia a v piatok to zopakujeme... no tak nam drzte palce nech malicka dobre zareaguje a zajtra sa konecne uvidime zocivoci... 😵
katie tebe drzim palce nech to stihnete podla vasich predstav 😉 hoci presne ako evina pise je to totalne nevyspytatelne kedy to babo skutocne pride... mozno aj nase si nakoniec rozmysli ze datum 11.8. sa jej nepaci a vyberie si nejaky iny datumcek... 😅
aj ostatne kocky sa drzte a este vydrzte... aj my sa budeme drzat ako sa len bude dat... 😉

katie233
11. aug 2010

@vanesska strašne držím palce 😵. Bojím sa a teším zároveň s tebou. No som zvedavá, ako nakoniec dopadneme my 😉. Ale nesmiem myslieť negatívne, jasné, že všetko dopadne tak, ako chceme 🙂. Držte sa.
@evina0 týmto ma utešovali aj môj gynekológ aj pôrodníčka. Je to fakt strašne indi vindi. Uvidíme. Ja som povedala, že už to nechám tak, mám ešte všeličo naplánované, žiadne dohováranie drobcovi. Ideme na neho opačnou psychológiou 😀. Uvidíme, či zaberie to. A predsa len, ešte stále máme 2 týždne, takže času a času. Tak vy už máte aj klokanku? No paráda. To je určite na nezaplatenie, vidieť spokojného bubáčika 😉. Len nech mu už tie koliky prejdú, aj reflux a nech si už užívate len radosti.

evina0
11. aug 2010

dobre ranko kinderka
@vanesska budem na teba mysliet nech to mas cim skor za sebou a malicku v naruci.zvladnete to 😉
@katie hej boli sme nuteny kupit aj klokanku lebo Majkovi niekedy dlho trva aj 30 min kym si grgne a to moje ruky uz nezvladali a chrbtica ani nevravim.aj ked aj s klokanky trosku boli chrbat ale ruky mam volne a vravim si ze aspon cosi.

mam dojem ze trosicku tie koliky su lepsie aj prdkame ovela lepsie a kakame v pohode bez rurky.jeho isto trapi ten reflux a preto sa casto budi , po napapani spusti plac a po odrgnuty ani nevravim, casto cosi preglga a zacal uz davnejsie aj chrcat- vcera som dlaho do noci sedela na nete a hladala o refluxe tichom a Majko ma vsetky priznaky co maminky pisali ☹ ale kazda pisala ze s toho vyrsatli a ovela lepise bolo ked deturence zacali papat kasicky a tuhsiu stravu.a sme si s manzelom povedali ze dominame 2 krabice obycajneho nutrilonu a ideme na nutrilon AR( antirefluxny) a snad dovtedy budme mat aj gastro za sebou aby nam ten nutrilon predpisovala na recept doktorka.
ja verim ze poriesime ten reflux mlieckom a bude zase lepsie lebo sa bojim aby si Majko neznicil plucka ty silnym plackanim lebo je ine ked sa jeduje ze len tak slabo placka a ked spusti az sa zachadza.vaj moze si spravit aj pruh takze mame robit vsetko preto aby sa silnemu placu vyhybal lebo uz je s plackania aj zachripnuty 😒 tazke s kolkanky ideme do vaku potom do kresielka potom do kocika a skusame vzdy aby to zabralo 😵 😵 len to zabera cely den a ja nemam kedy ani navarit 🙄 teraz idem pe neho robit presnidavku pokial buva ale a to ho postrazi aj babka ked sas tale aj tak budi
zajtra nam zacinaju nabite dni- ja idem v piatok zdobit salu pre 90 ludi na svadbu.a uz zajtra zaciname robit krov na dome take starat sa o chlapov, varit im ..ach jo verim ze aspon Majko bude dobry a potom v sobotu vecer si aj s manzelom vydychneme ze je potom.takze sa tu asi neukazem az sobotu vecer ci nedelu dovtedy sa majte a dzkajte sa a nech len babetka idu na svet 😵 😵
pekny dnik prajeme

ika33
11. aug 2010

Ahojte kočky,

Vanesska - veľmi veľmi držím päste, nech sa ti to dnes podarí a malinkú vidíš ako si napísala zoči voči 😉 Dnes na teba budem veľa myslieť.

Katie - Tak dnes Vanesska a o týždeň ty. OK? 😀

Evi - vidím, že si už čo to kľudnejšia, niekedy je fakt dobré keď sa porozpráva človek s lekárom, hneď to začne brať troška inak. Tak, aby sa Majko necítil sám, za to, že nie je kojený, tak si sním lažkaj tak ako píšeš, aj tebe to prospeje a on bude rád, že má maminku pri sebe. A zas keď ho nosíš v klokanke či vo vaku aj vtedy je s tebou, takže určite je rád. Pekne ste inak narástli. MAjko bude riadny chlap 🙂 Nezávidím ti nosiť takú váhu. Moja segra mala tiež druhú dcérku veľkú a poviem ti, že po pár mesiacoch ju stretol jej kolega čo na sebe intenzívne maká a povedal, že no Adri od teba by som teda nechcel obsiahnuť. Mala snáť väčšie bicepsi ako on 😀 Tak nech sa vám darí a už nech tie koliky a reflux prejdu nech sa môžete vytešovať z krásneho vysmiateho MAjka.

karin - tak ti posielame TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT, držím palčeky nech sa do vydarí na tej dovolenke. DObre si ju uži a nemysli na to a určite sa to podarí. držím palčeky

dahra - teraz je toho určite veľa ale určite sa s dorbca vytešuješ. Majte sa dobre 🙂

katie233
11. aug 2010

@ika33 OK 😵.

ika33
11. aug 2010

@katie233 tak dohodnute 🙂

lucy778
11. aug 2010

ahojte

@vanesska myslím na teba 😉

@evina0 a pri tom refluxe sa nedá bábatko nejako polohovať? myslím aby neležalo rovno na chrbátiku, ale aby bolo trošku vyššie. neskúšala si to? ale vlastne ani neviem či sa to môže, neviem prečo mi to napadlo 😕
vidím, že toho teraz budeš mať veľa, ale ty si tak.á šikovná, že to hravo zvládneš 😉 . Len kedy si po tom oddýchneš? Hlavne aby Majko bol už v poriadku.

evina0
11. aug 2010

@lucy778 Majko ma zakazane lezat rovno ale musi spinkavat vo zvislej polohe- podlozili sme pod matrac vakus a je vyssie len problem je ten ze ho vzdy najdem dole spdnuteho a dakedy aj otoceneho vodorovne postielky co neni dobre 😒 neviem ako s tym tocenym bojovat.
podla mna ma Majko na 100% skryty reflux-stale sedim na nete a zhanam veci ako mu pomost a nasla som stranku kde sa pisu priznaky refluxu a Majko ma vsetky az na jeden ze mliecko nevyleti s pusy- po napapani place a po odgrgnuty uz tym duplom ze sa az zanasa, ma co robit upokojit ho, vyplazuje jazycek a sliny, v postielke si prehyba chrbatik a po chvilke bud ho napne a zacne plakat alebo len preglga a zacne plakat, casto ho po odgrgnuty zacne silno ckat a pocujem akokeby sa tam cosi prelievalo, ked si grgne tak ctim kyslost s jeho ust, len co zacne spat po chvilke tak do 20 min ho akokeby cosi obudi a je hore par krat sa stalo ked si silno prskol tak vyleteli kvapcky mliecka a dakedy az silno chrape, velmi zacal chrcat ked spinka...des ked si teraz uvedomujem ze ma reflux uz davno..uz davno mal tieto priznaky a mozno keby sme to vcas postrehli tak sa nemusi stat ta abnoe pauza( co bol modry a nedychal) len co je zvlastne aj ked sa to stalo tak cakame mesiac na gastro lebo termin sme dostali az na 2.9...skusime vybavit ak sa bude dat v MT cosi skor cez lekara co bol pri porode lebo som s nim volala a vraj na pomoze- je to velmi ochotny clovek a v pondelok sa popyta co sa da robit.
dne ssme kupili nutrilon ar a zacali sme ho davat ci mu pomoze lebo je des kukat sa na to vsetko.smutne je ze odkedy sme boli v nemocke tak je Majko ese horsi s tym placom a refluxom- alebo som ho takto nepozorovala a vela veci som prehliadla..ale tak ako teraz nevyplazoval jazycek a neslintal
keby viem ako mu este pomoct..

lucy778
11. aug 2010

@evina0 táto bezmocnosť je hrozná, keď nevieš pomôcť svojmu dieťatku aj keď robíš čo môžeš ☹ A ten termín na gastro to je des 😠 , poznám situáciu v našom zdravotníctve, sú aj dovolenky teraz, ale nechápem prečo v takomto prípade objednajú bábo tak neskoro 😠 Keby sa podarilo lekárovi z MT niečo vybaviť bolo by to super. Veľmi vám držím prsty aby sa to zlepšilo čím skôr, jemi to ľúto, že sa Majko musí takto trápiť. Tak sa držte.

dahra
12. aug 2010

Ahojte,
@evina0 - citam, ze mate fakt tazke obdobie, verim, ze sa postupne naucite bojovat a prekonavat tie Majkove problemy. Urcite to nie je lahke, ale aspon viete, co mu je. Sesterkin syncek ma tiez podobne trampoty, aj dnes pocas spanku cez den sa mu mliecko "zavratilo" a vybehlo nielen cez ustocka ale aj nostek. Hned ho dvihali, lebo videl, ze nevie lapit dych. ☹

Moj maly zatial papa moje mlieko, staci mu a pribera, takze uvidime dokedy. V nemocke nam radili nechat ho odgrgnut po najedeni a drzat hore aj 10 min. Lenze on velmi negrga, sem-tam sa stane, ze mu vytecie nejake mliecko, ale nic viac. Skoro nikdy poriadne negrga, a tak ho vzdy davam preventivne spat na bok. Niekedy sa mu zvykne ckat a na to pomaha len voda. Vtedy nevie spat a je nervozny, ale inak malo place a v noci sa budi tak 2-3 krat.

Co sa tyka porodu:
- hlienova zatka mi odisla nadranom 30.7. (cely den som mala take pobolievanie ako na menzes, niekedy v kratsich intervaloch - minutovych, niekedy sa objavili az po hodine), ale cely den som citila tlaky na lonove kosti a mala som dojem, ze citim, ze maly sa zosunul nizsie, sa mi zle chodilo a stale som behala na wecko, co sa mi creva vyprazdnovali
- vecer som sla spat okolo 23.00 a zobudila som sa o 1.30, ze mi strasne treba na wecko. Som myslela, ze ma ide prehnat, co som citila krce v bruchu. Az na zachode som zistila, ze to su inaksie ako pri prehankach 🙂
- vratila som sa na izbu a uz som nesla spat, zistila som, ze mam kontrakcie, prichadzali kazdych 5 minut, ale neboli silne. Vyse hodky som sedela na posteli a poctivo zapisovala cas. Potom som sla za sestrou a ta ma dala na monitor - kontrakcie este neboli silne, doktorka ma pozrela - otvorena som bola len na 1 a pol prsta
- okolo 3.30 dali mi injekciu (zabudla som nazov) do zadku a poslali ma spat, aby som si "oddychla" Lenze z tej injekcie som bola malatna a tocila sa mi hlava, strasne sa mi chcelo spat, tak som zaspavala kazdych 5 min. a zakazdym som sa strhla, ked dosla nova kontrakcia. Po tej injekcii som ich pocitovala uplne inak. Kym na zaciatku som citila, ako mi stahuje brucho, tak teraz som citila, ze to zacina v krizoch, presuva sa do bedier a konci pocitom, ze mi rozdrapi panvu. Bolest z bedier mi vystrelovala az do kolien. Brucho som vobec necitila. A z tej injekcie som takmer po kazdej kontrakcii letela k umyvadlu a zvracala. Takto som travila cas do cca 6.00.
- znovu dali na monitor. Teraz sa mi uz nelezalo lahko, monitor zasa neukazoval silne kontrakcie, dokonca este slabsie ako v noci, ale ja som vravela, ze citim, ze ma v krizoch a bedrach roztrhne. Tak ma vysetrili a zistili, ze som otvorena na 4 prsty.
- poslali ma na pripravu do porodnej casti, kde som v jednom momente dostala infuzku (kvoli streptokokovi) - 2x mi praskla zila, na 3x sa trafili, kym mi tiekla infuzka stihli mi dat klystir a robit som mnou dotaznik, co bolo uplne skvele hlavne, ked som uz mala dost casto kontrakcie
- okolo 7.00 dosiel manzel
- okolo 8.00 mi pustili plodovu vodu a uz to islo rychlym spadom
- cas som travila striedavo na fit-lopte, monitore a v sprche, manzel bol velka pomoc - vela sme si nepokecali 🙂, ale co robil, robil dobre aj bez mojho poziadania
- porodna asistentka bola suprova, vsetko mi vysvetlila, ako dychat, aby som urychlila porod, ako sa hybat na lopte, co v sprche - citila som ako sa maly tlaci dole
- stale ma nebolelo brucho len tie krize a bedra a panva a pomaly zacinali prichadzat aj tlaky
- ku koncu ma dali lezat na bok a to uz bola posledna faza - bolest presla, citila som len nenormalne tlaky, nedalo sa to zastavit. Podla otocenia maleho - moj bol napravo sa da dietatu napomoct, vraj robi pravotocivu vyvrtku, ako sa tlaci. Ide to rychlesjie ako v inych polohach, ked mu pomaham lezanim na boku, ale je to o dost bolestivejsie.
- inak spinalku som si nepytala, ani nijaku inu injekciu som nedostala
- potom prisiel cas maleho vytlacit a to nebolo take lahke, bo mne presli kontrakcie aj tlaky, tak som musela ist za pomoci dvoch sestier, co mi pomahali vytlacit maleho - na tri hlboke nadychy a zatlacenia vysla hlavicka a na dalsie tri plecia a bol von. Inak tie sestry ma skoro pridusili, ani neviem, kde som nabrala tu silu tlacit, lebo kyslika som veru dost nemala 🙂 Maly sa narodil o 10.50, ale v podstate to bolo taku polhodku skor. Lebo viem, ze som telefonovala s mamou este pred vytlacenim placenty a telefon ukazoval menej.
- hned som ho pocula ako place a kukala som na neho a stale neveriacky opakovala "ja som ho naozaj porodila", bo som bola v duchu pripravena, ze porod urcite skonci cisarskym. Sa vsetci na mne smiali 🙂
- najhorsia faza pre mna bolo sitie - kym nastrih robili v lokalnom umrtveni, po porode hned brali pupocnikovu krv a potom vysla placenta
- uz umrtvenie preslo a sili ma 45 min., ale videla som hviezdy, bo mi pozeral aj creva nejakymi zrkadlamia vsetko zaziva, manzelovi som hryzla oblecenie od bolesti a stale som sa pytala, kedy uz skoncia a to ja dost znesiem 😠

Takze na prvorodicku s vyskou 160 cm, velkym bruchom a odporucanim na sekciu som porodila 3,75kg dieta v case od 1.30 (prve kontrakcie) do 10.50 ( nejakych 9 hodin, ale tie najvacsie bolesti trvali len cca 3 hodiny)
Samotny porod pre mna nebol nejaky strasny, o dost horsie boli nasledujuce dni v nemocke, ale o tom inokedy. 😒

Vsetkym prajem pekny vecer. Vanesska uz pravdepodobne aj porodila, ze? Katie, ty sa drz, dni sa pomalicky kratia aj vam 🙂

lucy778
12. aug 2010

ahojte
a kde ste dnes všetky?

@dahra no tak si to pekne zvládla a som rada, že je u vás všetko v poriadku. tak nech takto pekne pokračujete aj naďalej 😉

ja som dnes úplne hotová, nechápem z čoho som taká unavená 😝 možno z toho, že som sa zase prežrala 😝 Ja som taká blbá, že až. Musím si už fakt na to dávať pozor, lebo ma roztrhne 😀 😀

katie233
13. aug 2010

Dobré ráno 🙂. Danka, tak si to nakoniec takto dobre zvládla 😵. Super. Uvidíme, čo ešte bude Vanesska hovoriť. Ja len dúfam, že jej príspevok si prečítam až keď sa ja vrátim z nemocky 😀. Tak rada by som to už mala za sebou 😅.

My nemáme nič nové. Žiadne príznaky, že by sme mali ísť rodiť. Už by si to to naše dieťa mohlo rozmyslieť. Už začal aj mm dohovárať, ten sa tiež bojí, že odíde a neuvidí svojho synátora. No uvidíme.
@lucy778 dávaj pozor 😉

Ja idem ešte pozrieť baby do roboty. Malému sa veľmi nepáčilo, keď som chodila do roboty, tak vyskúšam šokovú terapiu 😀.

dahra
13. aug 2010

Caute,
@katie233 - ty mas termin o necele 2 tyzdne, takze to je v poho. Mne este v utorok vraveli, ze maly je vysoko a porod v nedohladne. V piatok po odideni hl. zatky to zacalo postupovat az. Aj to doktor vravel, ze sa to este moze pretiahnut. U mna to malo rychly spad, moze to byt aj u teba podobne. Tak ako Evina vravela, jej telo sa dlho pripravovalo. Moje zas dost rychlo. Indi-vindi.
@lucy778 - po 30 tt je uz brusko vacsie a zaludok je rychlo plny - takze jest casto a menej asi pomaha 🙂