Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

bleelka
20. júl 2009

elianka, lenand dakujem 😵
lenand ako myslis pevnou vanickou, ze sa da zlozit? no vsetky trojombinacie sa daju zlozit, nie?
ja som rozmyslala aj nad sportiakom + fusakotaska, ale predajca mi na zimu take neodporucal, vravel, ze treba vanicku... tak neviem...
lenand, mne ide aj o to, aby sa nam zmestil do kufra, aby sa dal na co najmensi rozmer poskladat... ono manevrovatelnost maju vsetky super, kedze maju predne otocne...

lenand
20. júl 2009

bleelka mne išlo presne o to tiež a mne sa vanička zloži na taku placku a tie plastove vaničky sa nedaju zložit pošlem ti cez ip čislo na mobil a ked budeš v snine dame stretko a ti ukažem 🙂

bleelka
20. júl 2009

lenand, viem co myslis, videla som take vanicky, no nie vsetky sa daju zlozit naplacato aj ked nie su umelohmotne... ciselko posli, mozme dat stretko 😉
mna uz ide porazit z tych kociarov... a v Snine mate nejaky obchod s kocikmi? Pripadne v Humennom? urcite by som sla omrknut ked uz tam budem 😵

lenand
20. júl 2009

v snine je iba jeden obchod ale nič moc a v humenon ani neviem ja som kupovala cez net a tiež som prešla všetky možne stranky mne išlo aj o cenu aj o to aby sa dal dobre zložit do auta a ten čo mam tak mi celkom vyhovuje

bleelka
20. júl 2009

ty si kupila bez odskusania? to ta obdivujem, ja by som tu odvahu nemala 🙂

evina0
21. júl 2009

ahojte zienka s casu na cas k Vam zabludim a cosi precitam no nie vsetko..dufam ze coskoro sa k Vam aj ja pridam. vo februari mi potvrdili endom a teraz 1.8 mi pichnu posledny krat zoladex a potom hor sa do snazenia ..chcem sa spytat ako dlho po liecbe ste ostali tehu?? ak sa nemylim tak ste mali aj ktosi daky graf co kto bral a aky liecba bola.
pozitivne ma naladuje ked vidim ze pri nicku mate ze ste tehotne..aj napriek tej hnusnej pliage ensom..rdakujem za kadzu odpoved 🙂

pink_lady
21. júl 2009

evina tak by bolo mozno fajn precitat si vsetko /kedze pises ze necitas vsetko/, pretoze tuto istu otazku si tu polozila uz viac krat a my sme ti viac krat odpisali 🙂 nemyslim to v zlom 🙂

bleelka - v BA musi byt vela obchodov s kocikmi treba len chodit a chodit 😉 viem ze urcite maju predajnu kocikov takych ake mam ja na Pestovatelskej ulici http://kociky.babyland.sk/predajna/index.html

lenand 😵

elli? nejake nove infosky o monicke nie su? a ako sa citis? mna pali zaha jak slak 😝

ellianka
21. júl 2009

monička je s malým ešte v nemocke, dávidko je trošku žltučký a monička si plnými dúškami užíva všetok ten zhon okolo 😵 🙂 😵
myslím na nich každý deň a nemôžem uveriť, že sa tie naše sny začínajú tak reálne napĺňať...síce nosíme tie naše pokladíky pod srdcom a svojim kopkaním nás neustále o sebe informujú....ale ešte stále si pripadám ako v takom nádhernom sne a "neuverím" kým to malé nestisnem v náručí 🙂

pinky, cítim sa čím ďalej ako väčšia a väčšia veľryba a poriadne si to užívam 😀 😎
záha ma zatiaľ nepáli ale spať môžem len v polosede. posledné dva dni je malý veľmi aktívny, akoby sa už už chcel vykopkať na svet 😵

pink_lady
21. júl 2009

jej ellianka pozdravuj monicku nech rychlo odzltnu a mozu sa vytesovat s drobcekom doma 😵

len potom moc zas nestisni to malicke len tak jemnucko, neznucko 😅 😀 je to krasna predstava tiez nemozem tomu uverit, niekedy na seba pozriem ze mam brucho ako tehotka a ze no urcite ako keby som stale to nemala niekde v podvedomi vryte ... 😅 🤐 😀

inak tiez spavam len v polosede - keby ma vidis ako mam vymyslene naukladane vankuse pod chrbatom 😀 😀 😀 inak aj my sme od cca nedele taaaakyyyy aktivny 😎

bleelka
21. júl 2009

no kocule, tak dnes som mala poradnu, kazala som mu skontrolovat ci nam nenarastol pipik a nenarastol, takze zostava bambulka, pekne bolo vidiet pysky a dokonca vraj aj klitoris a ja ze kde, ze tuto, pekne svieti 😀

potom som sa vybrala na kociky a prezatial som sa teda rozhodla pre Hauck Apollo 4 all in one... som z neho nadsena, ale neda sa menit smer jazdy, teda otacat sportak a hlboka, ale to mi nevadi, lebo hlboky je aj tak hlupost mat budou k sebe... a sportak je aby babo videlo na cestu... ale ked tak nad tym rozmyslam, je tam naklikavaci system, tak by to mozno aj slo, len som to nezistovala.. nie je prehadzovacia rucka, ale nakliknutim to mozno pojde... zatial super, som spokojna a momentalne rozhodnuta, tak sa tesim.... 😅
akurat nam padla oprava auta, tak budeme musiet preorganizovat nas plan dovolenky asi... uvidi sa zajtra co sa s tym da urobit... kurnaj, asi nemozem mat vsetko naraz... a to nemyslim radsej na ten nas nestastny byt...

elianka, tebe sa to uz pekne krati, cochvila si tu budem pisat sama so sebou 🙂 ale dufam, ze sa budete drzat prikladu lenand a chodis sem aj s babatkami v naruci, i ked uz bude urcite menej casu...

monika3
autor
22. júl 2009

cafte babule tak uz sme domaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵

fotecku asi pripojim neskor lebo nestiham a zachvilu idem kojit.

takze nase miery pri narodeni: v karte mam trosku inu dlzku ako mi hovorili po porode-
3480 g a 52cm 😵
porod bol normalnou cestou, kontrakcie som ani necitila ale bola som uz dost otvorena a krvacala tak nebolo na co cakat. pustili mi plod. vodu a cakalo sa. posledne dve tri hodky to uz ale zacalo pobolievat v pravidelnych intervaloch a ku koncu uz kazde tri minuty a na tri styri zatlacenia bol vonku, nemala som inak epidural tak bolesti boli ale az chvalbohu nakonci. nemozem sa stazovat viem ze vela bab je v bolestiach aj niekolko hodin.

problemy mi zacali skorej po porode, mala som niaky hematom tak mi to museli v narkoze vsetko precistit....a bolesti, ....radsej vam to nebudem zneprijemnovat.
😵 porod urcite vsetky zvladnete, to sa nebojte...drzim vam velmi palce...no som stastna ze sme uz doma,
😵

lenand
22. júl 2009

ahoj monika vitame ta doma aj s maličkým tešime sa na fotky určite je zlatučký 🙂

evina0
22. júl 2009

pink lady viem ze to nemyslis v zlom len som tak zanepraznena ze sa mi neda citat kazdy den a vsetko,snazim sa vyberat to dolezite a viem ze ste mi odpovedali par stran dozadu ale nenasla som kolko po liecbe sa vam zadarilo otehotniet.preto som Vas prosila o odpoved. 😉
monika blahozelam k syncekovi 😵 😵

evina0
22. júl 2009

inak ako dlho otehotnela po liecbe som nasla len od lenand 😉

ellianka
22. júl 2009

jeeeeeeeeeej monička 😵 😵 😵
vitaj aj s maličkým dávidkom, veru všade dobre ale doma najlepšie 😉
až mám zimomriavky nadšenia na koži, keď si ťa predstavujem pri všetkých tých materských povinnostiach...a neviem sa dočkať tých svojich 🙂

pinky, veru malý je pár dní taký aktívny až sa čudujem, stále mi vytláča nôžku a keď mu ju začnem hladkať, tak sa na chvíľku ukľudní a potom začne znova...občas mám také pocity akoby sa otáčal hore dole 🙂
tiež som si všimla, že reaguje na manželov hlas, keď príde z práce a prihovára sa mu 🙂

pink_lady
22. júl 2009

Monička & Davidko vitajte doma 😵 😵 😵 moc sa tesim, a prajem rychle zotavenie, vela mliecka a Davidkovi zdravicko 😵 Tiez mi naskakuju zimomroavky 😵

Ellianka teraz si ty na rade 😵 😵 😵

ellianka
22. júl 2009

veru preberám štafetu 😀 😵 aby som ju potom odovzdala tebe pinky 😵 😉

monika3
autor
22. júl 2009

babule dakujem vam vsetkym a tesim sa na vase babatka 🙂 🙂
pridala som len dve foto z porodnie...ved este ho pofotime a potom poslem.
teraz sa snazime venovat co najviac jeden druhemu, tak nebudem asi ani na nete

a veru eli si narade????? 😉 a potom pink apotom pekne jedna po druhej ...sa tesim 😵

drzim vam vsetkym silno palce 😵

pink_lady
22. júl 2009

Davidko je nadhernucke babatenko sa tu uplne rozplyvam a vyskieram sa na monitor 😵 😵 😵

no veru uz sa nam to krati - ellianka a potom ja a lenocka,... 🙂 Ale do vtedy musime este par teplych tyzdnov vydrzat... 😝 😅

lenand
22. júl 2009

monika davidko je nadherny prajem maminke aj maličkemu vela vela zdravička a aby vam robil len radost 😵

mi sme boli na poradni mame 6340g a 62cm a boli sme dnes aj očkovany na 3mesiace tak trošku plačkame ale ideme sa už kupkat a spinkat tak uvidime ako bude v noci

bleelka
22. júl 2009

jeeeeeeeeeeeeeejo ake kraaaasne babo 😵 moni, moc moc blahozelam a super, ze ste uz doma 🙂
a parada, ze si mala v pohode porod, kiez by sme vsetky mali...
tak nech ste zdravucki a vsetko je ako ma byt 😵

my mame od zajtra dovcu, tak som zvedava ako zvladnem cestovanie po Slovensku hlavne v tychto horucavach... a dufam, ze mi nebudu zas puchnut nohy, lebo doki povedal, ze ak mi cez noc neodpuchnu, ze mam prist... tak sa modlim aby nepuchli, pripadne hned odpuchli... alebo sa radsej idem modlit nech sa ochladi... ale to ma asi viaceri ukamenuju 😀

kocule, drzte sa, nech nam to odsypa 🙂

evina, ja som liecbu nemala, v decembri mi vybrali endocystu a vo februari som otehotnela 😵 drzim palce !!!

tittika
22. júl 2009

ahojte 😉

monika 😵 😵 😵 😵 G*R*A*T*U*L*J*E*M 😵 😵 😵 😵 😵

tittika
22. júl 2009

ups

tittika
22. júl 2009

G*R*A*T*U*L*U*J*E*M 😵

bleelka
22. júl 2009

ahoj tittika, ty ako? snazite? pauzujete?

tittika
22. júl 2009

ahoj bleelka, teraz "cakam" menzes a potom uz ano a dufam ze uz budu aj vysledky z genetiky, hematologicke su OK

pink_lady
23. júl 2009

ahojte 🙂 tittila drzim palce a posielam este daky virus pokial ich este mam /ale uz nie su take cerstve 😎 / TTTT 😀
lennad vy ste uz velkiiii 😵 😵 😵 😵
bleelka zvladnes, co by si nezvladla, treba pocas cesty robit pauzy, poprechadzat, sa, a hlavne vela pit 😉
ja mam rada strvtky lebo trosku dobehnem ellianku 😀 /ale ona zajtra zas ziska naskok 😀/ a ziskam tiez naskok predlenockou ale ta ma tiez zajtra pribehne 😀 😀 😀

Inak Monikca kedysi pisala ze od prvych pohybov za urcity cas pride porod - teraz rozmyslam kolko tyzdnov to bolo a kedy monicka citila prve pohyby 🙂

ellianka
23. júl 2009

ahojček babulky 🙂
tittika, tiež sa pripájam s víruskami T 🙂T 🙂T 🙂T 🙂T 🙂T 🙂 a držím palce, aby to tentoraz bolo to pravé orechové 😵 😵 😵
pinky, neviem či som to o tých pohyboch nepísala ja 😀 😅 ale však to neva...takže prvý deň, keď zacítiš pohyby by malo byť vraj tehu v polovici...takže keď si prirátaš k tomu zvyšnú polku, vyjde ti deň pôrodu...ale neviem nakoľko je táto teória pravdivá 😉 😅
a gratulujeeeeem k peknému tt, veru si si to dnes pekne nadbehla 😵

lenočka, dúfam, že sa máš dobre...chýbaš nám tu ale usilovne na teba aj dráčika myslíme 😵 😵 😵

pink_lady
23. júl 2009

ellianka sorrky je mozne ze aj ty si to pisala 😅 takze to by sme rodiliiii...no, ak to co sa nam zdalo uz ako pohyby tak to by bolo zavcasu - cca 34 tt ale tie co uz isto boli pohyby taka prva aktivna noc to bola to bol prelom 18/19 tt takze 36/37 ...ale aj to je zavcasu trosku 😎 😀 No som zvedava ci to vychadza - overime v praxi - snad sa nedostanem do stavu ked mi tu bude svietit ze 42 tt 🙄

Lenočka sa ma s bambulinkou fajne 😉 😵 😉

mirip
23. júl 2009

😉 ahojte monika pripájam sa ku gratulácii 😉

elli veru, starý ludia majú takú teoriu s pohybmi že prvý pohyb ale taký riadny kopanec znamnená polovicu tehotenstva, a to si moja malá dala na čas lebo podla toho ked prvýkrát tak riadne kopla by mi mal vyjsť termín porodu 38+6 a to mi vychádza presne 2. oktober, no a to máme s mužom 5.výročie svadby, to by bol darček 😵