Úspešní muži a my. Ste na tom podobne?

sakmis
6. feb 2008

Ahojte všetky!!! Modreho konika čitam pravidlene, často som tu našla odpovede aj na moje otazky. Zakladam tuto temu, lebo nic podobne som tu nenašla a pravdu povediac ma vyprovokoval aj jeden članok v nemenovanom mesačníku pre ženy. Som normalna baba, mam 26 a so svojim priateĺom som 8 rokov. Dnes spolu žijeme a snažime sa o babo. Ale o to tu ani tak nejde. v poslednej dobe sa stretavam s neuveritelnými nazormi na ženy, ktoré žiju s mužmi ako je ten moj. Ked sme spolu zacinali chodit mal 27 a pomerne slusne rozbehnutu firmu. Po čase som zacala pracovat u neho vo firme a darit sa zacalo tak, ze dnes si zijeme poviem naplno na "vysokej nohe". nechvalim sa tym a viem cim vsetkym sme si presli a zaroven aj nas vztah. Dnes ja uz nepracujem a zacala som studovat dalsiu skolu. Velmi ma vsak uraza, ked v nemenovanom casaku pisu o tzv. zlatokopkach a podobne naražky počuvam aj od ludi z mojho okolia. Nemaju pravo hodnotit moje city k priatelovi ale uz len to, ze si myslia, ze som s nim pre prachy a luxus ma dojima! Kocky ak ste niektora neco podobne zazili a zazivate prosim zapojte sa do temy...potesim sa vsetkym prispevkom. 😉 🙂

monkula
6. feb 2008

Ahoj Sakmis, ja síce k takýmto ženám nepatrím, ale poviem Ti len jednu vec: kašli na takéto reči, je to obyčajná závisť...
takíto ľudia, vidia len dovolenky, krásny dom, moderné auto a všetky pozitíva, ale nevidia to úsilie, tie nekonečné hodiny strávené v práci, starosti s tým, či Ti odberatelia vyplatia faktúry atď.
ja osobne Ti každopádne držím palce a prajem veľa, veľa síl, aby sim mohla takíchto mudrlantov vysmiať pekne do tváre a povedať si, sme spolu, preotže sa ľúbime, nie preto, lebo má prachy, nakoniec, ako sama píšeš, k úspechu firmy si prispela aj ty...

smejko1
6. feb 2008

sakmis - suhlasim s monkulov - ja tiez nic podobne nezazivam (ale rada by som si zila na vysokej nohe 😀 ), ale nikdy NIKDY som takto neuvazovala.... proste niekto ma peniaze a niekto nie!!! je to osud... niekto si ich vie zarobit a niekto nie....... to neznamena, ze je niekto horsi alebo lepsi a tak isto s laskou - neverim, ze si zeny vyberaju podla penazeniek...... ja veru nie..... ked som sa zalubila bolo mi to jedno....
drzim Ti palceky na babatko a hlavne sa nenechaj rozhodit niekym kto iba zavidi.......

monkula
6. feb 2008

A držím palčeky v ďaľšom štúdiu...

dominica
6. feb 2008

ahoj sakmis. ja som sa s priateľom/teraz už mužom/ zoznámila v 18 rokoch a hneď sme sa do seba zaľúbili. Bol z bohatej rodiny, ale to som nevedela. Mesiac a pol na to, čo sme začali spolu "chodiť" odišiel do Švédska a začal tam robiť. Zarábal celkom slušne, ale až po pár rôčkoch. A ja som bola obyčajná robotníčka. Mali sme sa dobre a sem, tam boli aj blbé reči od cudzích, že akého dobrého som si našla. Po vyše 4 rokoch sme sa zobrali a začali plánovať budúcnosť. Manžel sa vrátil zo Švédska, kúpili sme si 2-izbový bytík, máme bábatko a manžel rozbieha firmu. Boli časy, keď sme sa mali super, ale teraz musím rátať skoro každú korunu. Viem, že som neni na tom ako ty, ale poznám tú stránku, kedy môj frajer/manžel niečo mal a ja som nemala nič a boli z toho len blbé reči a takisto sa mi to nepáčilo, lebo môj vzťah k nemu nebol na základe peňazí. Teraz je to už lepšie, ale stále som v pozícii, že ma musí živiť manžel, lebo ja nemám nič. Ale kašlem na reči, lúbime sa, máme nádherného synčeka, kopu splátok a úver. A blbé reči ako prišli, tak odišli.

P.S. to by sa žiaden pracháč nemohol zalúbiť do "chudobnej" a mal by si hladať seberovnú? Láska nie je o tom...

monkula
6. feb 2008

domi, ako odišli peniaze, odišli aj blbé reči, však? Už nebolo čo závidieť, tak si o Teba prestali obtierať papuľu...

poleva
6. feb 2008

tí ktorí tak uvažujú tak závidia

monkula
6. feb 2008

Ja tiež. sem-tam zazávidím, napríklad to, že nieto problémov s bývaním, bývame v podnájme, že ak sa niekomu niečo páči, môže si to kúpiť, bez toho, aby nenaštrbil rodinný rozpočet, ale myslím si, že takýto osteň závisti je v každom, ale ak niekto podniká, prajem mu zo srdca úspech, aj my máme malú živnosť, nič svetaborné, ale rozpočet to podporí... 😉 😉 😉

yonanevi
6. feb 2008

aj ja take poznam 😢

monkula
6. feb 2008

ake take?

dominica
6. feb 2008

monkula presne tak!
Ale ak sa manželovi firma rozbehne/dúfam, že sa rozbehne a budeme na tom lepšie/, tak reči určite prídu, ale už som si vytvorila imunitu 😀

ella1
6. feb 2008

no také poznám.určite sú také ženy,čo idú po peniazoch,ale taký vzťah nemá dlhé trvanie.
ja sa mám tiež celkom dobre,ale začínali sme v garzonke so žigulákom 😀 tiež ma v podstate živí manžel,aj ked chodím do práce,ale nemusím.
a tiež počúvam také rači,že som s ním len pre byt ,auto.....a že žijeme zle.najlepšie je,že tie reči sú od takých,čo sami žili zle a rozviedli sa.na vysokej nohe síce nežijeme,ale je to o dsť lepšie ako mnohí iní.
ono,niektorí ľudia závidia ešte aj problémy.
a nevidia, to,že manžel je stále v práci a vidíme sa veľmi málo.vidia len tie peniaze,ale starosti už nie.

monkula
6. feb 2008

Aj nám sa dúfam tento rok zadarí..Máme v horoskope na tento rok veľkú zmenu 😵 😵 😵

sakmis
autor
6. feb 2008

jaj kočky som rada, že pisete. Viete, je ťažke niekoho presviedčať, že toho mojho milujem a milovala som ho aj ked sme nemali nic...boli časy, ked sme potrebovali investovat do firmy a ani na chleba nam neostalo. Dnes naozaj nemusim uvažovať nad každou korunou a mame sa nad pomery. Ale ani si neviete predstavit, ake situácie zažívame. Minule sme v nemenovanom obchode vyberali šaty pre mna a ked priateľ zaplatil a my sme uz boli na odchode počula som ako predavačka hovori tej druhej: "sak ona si to vyleží!" Skoro som sa otočila a jednu jej vrazila!
Dominica: ja som dostala vela aj od rodičov a som za to vďačná! Keby nebolo ich a rodičov priatela tak sa nemame od čoho odrazit

monkula
6. feb 2008

sakmis, tak ja by som jej teda vynadala a poriadne... Keby nebolo vás a vašej kúpy, tak predavačka je na ÚP...
A podľa fotky v pase si teda poriadna kočka, mimochodom...

Netráp sa kravinami, ty vieš, ako to je, priateľ vie, že ho ľúbiš preň a nie pre prachy, a ostatní nech sa zožierajú závisťou...

ella1
6. feb 2008

no,tak to bolo sprosté od nej!
treba sa zmieriť s tým,že na slovensku si ľudia závidia a nedoprajú.
ja to tiež vidím,že takzvaní kamaráti podrážajú nohy,len aby náhodou ten druhý nemal viac.a radšej ked potrebujú tak dajú zákazku niekomu z cudzieho mesta,len aby náhodou ten druhý niečo nezarobil 😝
je mi zle z takých ľudí.

dominica
6. feb 2008

aj nám dali veľa rodičia a svokrovci, za čo som im móóóc vďačná. Svokrovci majú rodinný dom a manžel si v ich pivnici spravil svojpomocne výrobňu na torty, pomáhal mu otec a aj mama, pomohli aj finančne a takisto naši dajú sem, tam nejaké korunky, ale čo je hlavné, veľa kupujú malému, či oblečko, plienky...
A my sa ešte odrážame... 😀

dominica
6. feb 2008

fakt si kočka, aj ma mám 26, ale na to aby som vyzerala schopne treba stráviť pol hodinku pred zrkadlom, len keby sa ten obraz v ňom dal aj vyretušovať 😀

monkula
6. feb 2008

domi, tak sa odrazte veeeeľmi vysoko a ostaňte tam...

Ella, máme známeho, ktorí mal veľmio dobrích rodinných priateľov, chodievali k sebe na grilovačku, oslavy a tď a raz tak sedeli a popíjali, známemusa rozviazel jazyk a povedal kamarátovi, že má naúčte 80 000 zlotych, to je cca 800 000. a odvtedy sa im "priatelia" neozvali, zhrýza ich závisť...

yonanevi
6. feb 2008

ze poznam zavist monkula 😉

ella1
6. feb 2008

mon-to je hrozné.
ja si všímam,že vlastne už ani kamarátov nemáme.teda on aspoň.
to je smutné,že sme ľudia takýto.ešte že mám aspoň v robote kamošky,lebo by som sa zbláznila asi.neviem si predstaviť ísť na materskú.ved by som sa nemala s kým porozprávať, navštíviť.....

dominica
6. feb 2008

monkula vďaka! Dúfam, že nás ľudia odrazia.../kupovaním tortičiek/

maaja
6. feb 2008

sakmis, ja uuuplne presne viem co vravis ... mam to s tebou ako cez kopirak, akurat, ze ked my sme zacali spolu chodit, tak on este ani len netusil ze sa daju zarobit velike prachy ... ale postupne sa tak stalo ... a tiez viem co vsetko je za tym, co vsetko nas to stalo a kolko krat to bolo dost mizerne a aj ake je to teraz ... kazdy vidi len tie prachy, ale tie starosti za tym ne ... no a potom este kazdy si suska, ze som s nim prave pre prachy 😠 a tiez ma to hneva ... co uz vsetci zabudli ako to bolo na zaciatku ?!

monkula
6. feb 2008

no, ja som na MD, v cudzom v meste, bez kamošiek, ešte že mám koníka... 😵 😵 😵

ella1
6. feb 2008

nenašla si spriaznenú dušu?

monkula
6. feb 2008

kde, tu? Tu je to poprepletané závistlivcami...
nemajú nás radi, pretože sme podnájomníci, čo znamená, že asi máme straaaaaašne veľa peňazí na nájom... 😒 😒
A sem-tam pizza až do bytu, kvalitné čokolády, nie tie cleverácke, dôvod na závisť, ani sa tu o tom nechcem takto verejen rozpisovať, mesto je malé...

ella1
6. feb 2008

tak si na tom ako ja.neviem síce,čo závidia,ale už som počula také,že som rada,ked mi muž kúpi rúž 😅 to je fakt dôvod na závisť 🙄
nepoviem,keby mi auto kúpil..... 😀

monkula
6. feb 2008

no, my sme to naše už našli oškreté a poškrabané... 😠 😠 😠

Veď taká stará Hyundai lantra combi, to muselo stáť celý majetok 😠 😠 😠

maaja
6. feb 2008

xi, mne kupil aj auto 😀

goja
6. feb 2008

monkula, to co pises, je des! Aby niekto zavidel dneska uz fakt taketo bezne veci 😲 ale inak MA su tymto typicke, kamoska sa mi tam prestahovala a nevie si zvyknut prave pre toto (no a samozrejme, lebo je "blavacka" 😠 )
A mimochodom, mas nadherne motto... 😉 😀

maaja
6. feb 2008

este ze byvame v podstate na samote a nikto nas neriesi ...