Uštipnutie, opuch a bolesť nohy. Ísť k lekárovi?

lyongirl
9. aug 2009

Ahojte, asi blbá otázka, ale predsa...
Predvčerom ma niečo uštiplo do nohy, myslím že to bol komár a včera mi opuchla noha a dnes ma to aj bolí. Mám to na nohe medzi prstami a členkom z vrchu a zle sa mi chodí, nakoľko tam sa noha ohýba. Nechcem zbytočne panikáriť a utekať k dr., ale fakt ma to bolí a dnes máme oslavu, chystačky, upratovačky, neviem, kde mi hlava stojí a ešte toto...
Mám ísť na pohotovosť? Nie že ma vysmejú, že to nič nie je? A navyše kojím, tak neviem, či mi môžu aj niečo predpísať. Ďakujem za každú radu, ak sa tu neukážem, tak varím a upratujem, ale určite si prečítam, čo ste napísali 😉

titkovamiriam
9. aug 2009

skus fenistil gel popripade kvapky no fakt neviem ci ho mozu kojace mamy.

petot
9. aug 2009

Asi fenistil, a dalej vitamin C, aj 4x2g denne. Nevhodne pri poruchach obliciek, metabolizmu zeleza a medi a vaznom deficite G6PD. Treba vela pit a uzivat rovnomerne pocas dna, s jedlom.

petot
9. aug 2009

PS. Nesmies to brat ako lekarske odporucanie, iba ako dobru radu. Nie som lekar.

saska.t
9. aug 2009

platok cibule a nechat posobit a este je dobra aj cerstva kapusta rozmackat (kvoli stave) prilozit 😉 , ale ta cibula je lepsia pre akutny stav

lyongirl
autor
9. aug 2009

ďakujem za rady... 😉
fenistil som si dávala včera a ešte sa to zhoršilo, ale tuším skúsim zatiaľ tú cibuľu..., lebo kapustu nemám.

amadora
9. aug 2009

Lyongirl ja ti zase odporučím ísť k lekárovi 😒 Pred pár rokmi ma uštipla do nohy včela. Na druhý deň mi noha opuchla, na tretí sa objavila aj malá hnisavá bodka v mieste vpichu a koža bola napnutá na prasknutie. Posielali ma k lekárovi ale som si vravela že čo som sprostá, chodiť s takou blbosťou k doktorke. Dávala som si octanovú masť, cibuľu a podobne. Na druhý deň ráno som trikrát za sebou dostala anafilaktický šok a rýchlo ma viezli k lekárke. Dostala som lieky, kalciovku do žily a bolo dobre. Odvtedy nepodceňujem žiadne uštipnutie.

luucusik
9. aug 2009

ahojte...
ja na uštípnutie a takéto veci používam aloe vera gelly a som s tým veľmi spokojná...
svokru minule poštípali osy....dala som jej to a krásne jej to odpuchlo....to sú moje skúsenosti... 🙂

zitaje
9. aug 2009

Ja som podobny problemik riesila asi pred tyzdnom ci dvomi. Tiez ma cosi ustiplo, opuchlo mi pol predlaktia, bolo to cervene a horuce, boli sme na horach na chate, cize lekar daleko... U mna to v pohode preslo asi do piatich dni. Podla mna chod k lekarovi len ak by sa to zhorsovalo, opuchalo dalej, hnisalo. Inak by to malo prejst.

dida_tn
9. aug 2009

Lyongirl, aspoň trochu môže zmierniť nepríjemné pocity Alpa..ak to bol komár..ak niečo iné, skús pozrieť, či Ti tam nezostalo žihadlo (pri včele). Na štípance od včiel alebo ôs dávame ocot, aj to odpuchne, aj tak nebolí.

lyongirl
autor
9. aug 2009

Ahojte, ďakujem Vám všetkým za rady 😉
Nakoniec som bola na pohotovosti, bol tam veľmi príjemný starší doktor, ktorý mi na to hneď chcel dať ATB, ale keď počul, že kojím, tak že to nie, to sa nemôže, takže iba natierať octanovou masťou z chladničky a čakať, čo sa bude diať. Ak by sa to zhoršovalo, mám navštíviť svojho lekára.
A keďže si pofajčoval pred ambulanciou, tak som nemusela ani platiť, čo človeka len poteší a bol taký milý, že mi povedal, že mám kojiť do 2 rokov, lebo MM je najvzácnejšia tekutina.
Tak Vám ešte raz dakujem a budem čakať, snáď to prejde a nič sa nevykľuje...

zfidorka
4. sep 2009

ahojte,
ja mam na nohach asi 3-dnove stipanice (asi od komarov), strasne to svrbi a je to dost zacervenane, aj ked nie opuchnute... skusala som si na to davat aloe, v lekarni mi poradili nejaku vodicku, tiez nepomohlo, skusam aj fenistil gel a nevidim ziadnu zmenu...
beriem aj dithiaden, ale stale to dost svrbi... ☹ neviete poradit nieco?

murcos
4. sep 2009

na ustipnutie su tiez dobre homeopatika.
apis melifica
alebo udajne obyc. cibula...

bambulkabambulkova
19. feb 2011

ahojte mna nic nepostipalo ale chcem sa opytat kedze nemam cas ist k doktorovi nema byt kto s malickym,,,,cvicila som zumbu 2tyzden kazde rano prestala som o 3dni ma zacala boliet noha v strede hore pri prstoch,napuchla mi cvicila som bosa ci som si nenatiahla tazko sa mi chodi co by pomohlo????ako keby mam svalovku ale dost bolestivu napiste mi postu prosim dakujem krasne 😉 🙂

peper222
9. júl 2011

dobry den chcel by som sa spitat vcera ma stipol ovad do litka naviem co mam robyt strasne ma to svrby a spuchlo mi to .co mam robyt dakujem 🙂

tinki
6. júl 2012

halóoo, obnovujem túto tému, boli sme v lese na prechádzku a ja som si v zhone zabudla dať repelent...som totál doštípaná a dva štípance mám dosť opuchnuté...okrem cibule a octu, čo poradíte...existuje nejaká dobrá masť z lekárne? Fenistil u mňa neúčinkuje. Pomôže ak si dám aj nejaké lieky na alergiu?
K doktorovi ísť nechcem, stalo sa mi niečo podobné pred rokom, ale dali mi antibiotiká a tie nechcem...

cintulka
8. aug 2012

@luucusik prosim vas tiež syna poštipala osa na druhý den mu opuchla a ma tam hnisavu bodku kde ho uštipla trocha aj modre davala som mu zatial octanovu mast mam s im ist radčej k lekarovi ?

bodka13
8. aug 2012

@cintulka tá kočka ti určite neodpovie-jej nick je neaktívny a svoj príspevok písala 9.augusta 2009 😉
...aloe je naozaj všeliek 😉 ...ale ak je tam hnis asi by som behla k dr.,radšej zbytočne ako si neskôr niečo vyčítať 😉 -možno je tam nejaká neprimeraná alergická reakcia....ja som s takýmto uštipnutím skončila v nemocnici na infúziách a opuchnuté a hnisajúce miesto po vpichu mi museli čistiť-ale ja som alergička

cintulka
8. aug 2012

dakujem pekne....

kkattkaa
23. aug 2012

ahojte ja mam tiez mensi problem respektive moja dcerka ma 3rocky a vcera ju nieco postipalo na lavom chodidele nozicky dnes som sa jej to snazila ten hnis vytlacit vom ale asi som urobyla zlu vec viac jej to scervenalo a kolo tej bodky stvrdlo ,ze nemoze nanu ani pristupit viete my poradit ako dalej pokracovat dakujem 😔 😢

inivana
30. júl 2013

Ahojte...nemáte niekto skúsenosť s opuchom po štipnutí počas tehotenstva? Nikdy sa mi nestávalo že by mi po komárovi niečo opuchlo ale odkedy som tehotná tak každý štipanec je pre mňa obrovský bolestivý opuch ktorý trvá niekoľko dní a nič na neho nepomáha... Môže to nejako súvisieť?

moni371
19. aug 2013

ahojte potrebovala by som radu v piatok ma uštipla osa dala som si nato ocot, locoid, ktorý predpísala doktorka minule mojej sestre pri uštipnutí lenže mne to v sobotu večer riadne opuchlo asi tak v rozpätí 10cm, v nedeľu som to mala trochu lepšie, menšie a dnes ma začali bolieť žily ako keby mi niekto na ne tlačil... opuch sa zmiernil ale mi to zas ofľakatelo také malé bodky...neviem či mám ísť na pohotovosť či nepanikáriť?

marusberus
8. júl 2014

Ahojte .. neviem či mi tu niekto pomôže ale včera ma uštípol ovad .. asi som alergická .. lebo noha mi dosť veľmi napuchla a strašne to bolí .. neviem čo si mám dávať .. natrela som si už včera aloe .. ale nič .. vždy ma to strašne bolí .. aj obklady studene som si dávala .. asi vyskúšam octanovú masť a potom cibuľu .. ale bojím sa

marusberus
8. júl 2014

@zfidorka mala si len trápne štípance .. niekto má veľké opuchy tak kľud

jankastubka
12. júl 2014

Malu tiez asi nieco ustiplo, ale vobec netusim co. Ma opuchnute a cervene koleno, a je horuce. Kedze este len stvornozkuje, neda sa jej na to dostupovat, boli ju to a place. Je sobota, tak neviem ci utekat na pohotovost. Atial sme dali octanovu mast a obviazali, a dali fenistil kvapky.

cucel1234
26. júl 2015

Mna terás ustúpila osa strašne to boli a pomali puchne mam to červené a svrbí aj

mira301
2. júl 2019

Dobrý deň boli sme stanovať a poštipal má komár obidve nohy mi opuchli ledva chodím dávam si Vinove obklady ale chvíľku to odpuchne a keď chodím tak znova napuchne.ako sa toho zbaviť keď mám 2 Ročnú dcerku a tá neobsedí a musím za ňou behať.

neri111
5. júl 2019

@mira301 ja aj moj syn sme alergicky na stipnutie hmyzom no syn ma okrem toho aj alergiu na orechy a reakcia byva dost zla / opuch tvare, krku, zacervenanie, teplota, zvracanie/ tak mu lekarka predpisala lieky kt.mam vzdy po ruke MEDROL a tie nam veru pomahaju...su na akúkoľvek alergicku reakciu v tele....prípadne pozri v lekarni Zyrtec aj tieto lieky su dobre na reakciu po bodnuti hmyzom ...potierame vodickou AfterBite na hmyz, kupis v lekarni...drzim palce a netreba ziadne stipnutie podcenovat