Úver a neschopnosť platenia. Môže dlh prejsť na deti?

petaba
28. nov 2008

Ahojte potrebovala by som zistit ako to funguje v pripade, ze vas rodic ma nejaky uver a nahodou by ho neplatil, takisto ani rucitel by ho neplatil ... moze sa stat, ze to budu vymahat od dcery? respektive da sa tomu nejako vyhnut, aby dlhy presli na potomka aj pocas zivota rodica?

Dakujem za vsetky prispevky

mirica
28. nov 2008

petaba- dlhy rodiča nemôžu za jeho života prejsť na dieťa - bez súhlasu y´toho dieťaťa - dokonca aj po prípadnej smrti rodiča - môže dieťa dedičsrvo odmietnuť - ale celé - nedá sa napríklad prijať byt a odmietnuť dlhy ....

petusaaa
28. nov 2008

jj, ako pise mirica. tak to funguje. nemas sa coho bat 😉

petaba
autor
28. nov 2008

presne to som si myslela... len prve co mojej matke povedali ked jej davali uver, ze ked ho nebude platit tak to budem musiet platit ja... a to uz vedeli ze ma dceru... divne ze boli tak informovani, nie? 😒

petusaaa
28. nov 2008

jedine, keby si bola rucitel. inak nie. ak si chces byt ista, tak sa skus opytat na porada.sk 😉

lienocka235
28. nov 2008

pokial si nepodpisala rucenie tak sa nemas coho bat..

mirica
28. nov 2008

petaba- divné je , že jej povedali , že to budeš musieť platiť ty....lebo ak nie si ručiteľ - tak nemusíš.......iné by bolo , ak by si založila svoj byt - vtedy by si asi musela platiť , ak by si oňho nechcela prísť

petaba
autor
28. nov 2008

nie ja s tym nemam nic spolocne...

jaduska
29. nov 2008

to jej dobrú blbosť povedali v tej banke, presne ako píšu baby - kým nie si ručiteľ a mama žije, tak sa nemáš čoho báť...

alexandra
29. nov 2008

Zaujimalo by ma, kde jej to povedali.. v banke pochybujem.. 😖

petaba
autor
29. nov 2008

to je nejaka rozvojova banka? sa mi zda, to by malo byt pre zivnostnikov

zuzu13
30. nov 2008

je to uver na byt?moze to skoncit na exek[cii...resp. banka priamo pristupi k drazbe...
ak je to tovar, mozu ho odobrat a doplatite tak ci tak...
treba si riadne prestudovat zmluvu o pozicke/uvere ak tam nic nie je o tebe, nemas sa coho obavat... 😉 , urcite je tam rozpisane, co sa stane v pripade, ze platit nebudete... 🙂