Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

myamya
3. mar 2009

viete ja si predstavujem, že budem taká pekná a chudá maminka malej peknej a zdravej Emmky 😀

sirinka
3. mar 2009

a vahou sa netrapte...ja som pri klarke nabrala do 37tt 18kg a ked mala pol roka u mna vaha ukazovala -25kg...dojcenie je zazracna dieta 😉

myamya
3. mar 2009

no ja som predtým mala také malé prsia, takže neni to tak hrozné ale teda väčšie sú, také mamovské 😀

myamya
3. mar 2009

sirinka: aj ja chcem, bolo to všetko len doojčením? a jak sa mám stravovať po pôrode, keď budem dojčiť aby som trochu schudla ale aby zároven babo malo vsetko

myamya
3. mar 2009

baby už ste zmizli? reku pokecáme a vy už určite chrapkáte 😀

sirinka
3. mar 2009

myamya u mna fakt len dojcenim, jedla som ako drevorubac vsetko zaradom... 😉

myamya
3. mar 2009

sirinka: a kolko si nechala v porodnici?

sirinka
3. mar 2009

dolezite je vela pit, vzdy ked budes dojcit, mala by si sa aj ty riadne napit vodicky...
no a strava hlavne vela ovocia a zeleninky, masko tiez pravidelne. ja si robievam napr skoro kazdy vecer ladovy salat + cherry paradajky, cesnak, oliv. olej a jablkovy ocot....

sirinka
3. mar 2009

myamya tusi 6 alebo 7 kg...to si velmi nepamatam...

myamya
3. mar 2009

sirinka: ja som myslela ze ale 10 tam nechám ☹ nestraš, čo potom s tým zvyškom 😲

mona1111
3. mar 2009

myamya - nerob si z pribratia nic.Ved ked sa ti mala narodi, spalis pri nej vela energie a este ked ju budes kojit tak ver, ze sa dostanes do povodnej formy. 🙂

petra1985
3. mar 2009

lenullka uvidime no.. a s tym tvrdnutim ste ma upokojili

oh sirinka ten salat vyzera byt super.. este povedz aky to je ladovy 😀 ja uz sa nemozem dockat na paradajky.. tie cherry si planujem kupit uz mesiac...... nejak sa mi ani nezmensuju chute furt vela jem.. a same blbiny.. no a nepribrala som vela tak sa tesim.. max. 10 kil

mona1111
3. mar 2009

petra1985 tak to mas super, ze si len tolko pribrala. Ja osobne cele tehu nemam ziadne chute a to sa cudujem, lebo vsetky kamosky co cakali mimi tak mali rozne chute a manzelia chudacikovia len do obchodov bezali aby im ulahodili.

petra1985
3. mar 2009

no len mne chutia same blbosti nezdrave ☹ ale najviac ovocie a grepy.. a som sa docitala ze grepy by sa nemali jest v tehu.. ta ja uz neviem co sa smie a co nie.. uz ked mam pocit, ze jem zdravo ta zas zistim, ze to skodi.. a ananas to iste.. ☹
mona moja kolegyna tiez nemala chute jedla normalne ako predtym.. takze si z toho n ic nerob🙂 aspon vela nepriberas

veronika81
3. mar 2009

Peťa, ja som tiež na ovocí, pomaranče a mandarinky to je moje, grepy tiež 😉 Väčšinou som to čítala po rôznych fórach, že grepy sa nemôžu, ale pýtala som sa viacerých doktorov, nevidia dôvod prečo by sa nemali. Nie je tam nič škodlivé (hovorí sa, že chinín, ale to nie je pravda), je to ovocie, sú tam vitamíny, to nemôže uškodiť. Samozrejme ako sa hovorí..všetko s mierou, ale predpokladám, že ich neješ denne na kilá 😀

Ja som zas počula, že počas kojenia sú oveľa vyššie nároky na stravu, veď za pár dní - týždňov uvidíme, budeme musieť "testovať", čo našim drobcom bude vadiť.

A Peťa, ako dopadli ozvy? Verím, že je všetko v poriadku 😉

mercy
autor
4. mar 2009

Čaute, musela som včera potom odísť, som rada, že sa "moja"-naša téma tak ujala. 🙂 Ja vraciam preto, lebo mám vraj reflux a teraz na konci tehu je to výrazné. Pri staršom synovi to bolo ešte horšie, vtedy som vracala po každom jedle,ale veď nie je ešte tehotenstvu koniec, však áno...Verte či nie, ja mám asi aj kvôli týmto problémom len plus päť kíl, všetci mi hovoria, že som na tele schudla,asi to bude ako minule-že pôjdem z pôrodnice s váhou nižšou než pred tehu.Ale to vracanie neželám ani najhoršiemu nepriateľovi.Inak ja mám toto tehu lepšie než predošlé. Drží sa mi tlak, všetky testy ok, cukor po teste že 3,7...

lenullkak.
4. mar 2009

Ahoj Mercy. O tom refluxe som počula...to musí byť veľmi nepríjemnééé 😝 . Ja keď sa najem a ľahnem si sa mi vracia jedlo do úst, ale to je už taká chuť ako by som to vyvracala...to je fakt hnus 😝 😝 😀 Ja som bola na testy a zabudla som sa opýtať koľko mi vyšli a nemám to ani v tehu knižke...škoda, lebo ma to zaujímalo. 19.3. idem na krv, tak ak nezabudnem opýtam sa, lebo v našej rodine je cukrovka bežné ochorenie a ja som pred 4 rokmi mala zvýšenú hladinu cukru a to mi povedali, že mám na ňu nábeh...tak teraz neviem... 😨

mona1111
4. mar 2009

Ahojte mercy a lenullkak. Ja sa chystam do poradne a maju mi robit aj CTG. Dufam, ze ma objedna aj na ultrazvuk, lebo som zvedava kolko malicky vazi a meria a hlavne ako sa ma.... 🙂

lenullkak.
4. mar 2009

Ahoj moni... 😀 Potom nám nezabudni napísať čo a ako... 😉 😅 A malčiký sa má určite dobre 😅 ...

petra1985
4. mar 2009

veronika no zo zaciatku boli casy ked som ich jedla dost🙂 velmi mi chutili.. ale uz cim dalej tym menej ich jem preto co som pocula.. ale asi zacnem zas.. teraz mam nabeh na pomarance mandarinky ma presli jedla som ich na kila, ale pomarance tiez ma asi neprejdu tak lahko 😎

ozvy dopadli dobre.. mala sa prave vtedy rozkopala este sa jej k tomu zacalo aj ckat mi skakalo brucho sa priatel smial cely cas sedel pri mne a pozeral.. bolo to smiesne take zvuky to vydavalo podla toho ako sa pohlo no nasmiali sme sa pri tom..hlavne, ze je vsetko ok..

mona potom daj vediet ako dopadlo CTG tebe.. ja idem do poradne zajtra

ozaj a vy uz viete ako budete rodit?

mercy
autor
4. mar 2009

Inak ja som bola naposledy na kontrole 25.februára, malého nikto nevážil, žaidne prietoky a že najbližšia kontrola 12.marca...Potom môj doktor odchádza preč a vraj mám do 3.apríla vydržať. Chcela som rodiť v Ružinove,ale tuším sa tak ako minule spakujem a pôjdem rodiť do nemocky u nás v meste, kde je môj otec primár...

mercy
autor
4. mar 2009

Ja zrejme cisarákom, aj minule som mala cisársky kvôli preeklampsii

lenullkak.
4. mar 2009

Ahoj Peti. To je super, že je všetko ok...

K tým grepom sa pridávam aj ja. Vôbec som nevedela o tom, že by mohli uškodiť... 🤐 Ja som asi v piatom mesiaci každý deň musela ziesť dva grepy, neviem prečo, ale stále som po nich bažila. Bolo to hroznééé...pretože ma štípalo celé hrdlo, ale ja som ich musela jesť stále...každučký deň. Od vtedy mi tak neberú, prešla som na jablká - po kt. moja malinká robí kotrmelce...he he, asi jej nechutia, lebo ja som ich nemohla pred tehu ani cítiť. 😀 Ešte sa zvyknem ráno o 2 zobudiť na to, že mám chuť na pomaranče...teraz sú u mňa číslo 1. 😅 😀

lenullkak.
4. mar 2009

mercy, čo je preklampsia??? 😕

petra1985
4. mar 2009

ahoj lenullka no sa tesim aj ja

s tymi grepmi je to tak pocula teda citala som, ze obsahuju chinin a chinin je abortivum resp. moze vyvolat aj porod.. tak ako ked zena prenasa niekedy tak jej kazu pit tonic kedze obsahuje ten chinin aby jej to nejako vyvolalo porod prirodzenejsie ako ked ju napichaju.. tak ja som sa teda zlakla ale vraj ked ich nejes na kila tak nevadi .. len ja ked mame doma grepy by som jedla furt len tak ako hovoris lenullka mne tiez sa potom nejak rozkopala ked som zjedla ten grep tak som aj dostala strach... ta to tak.. ale teraz strasne pomarance 🙂 ked su take fajne stavnate to vie tak super osviezit.. najviac mi vsak teraz chuti pepsi voda... je to neskutocne aku mam na nu chut niekedy si fakt musim kupit.. je to hnusna skodliva voda ale taku mam chut ze musim.. nedokazem odolat.. jete nieco alebo pijete aj napriek tomu, ze viete, ze je to skodlive ? Uz len kvoli tomu, ze mate na to strasnu chut..

lenullkak.
4. mar 2009

Peti, ja sa veľa krát premáham aby som si nedala niečo škodlivé aj keď mám na to obrovskúúúú chuť... 😀 A v poslednom čase slintám pri reklame na coca colu a ešte keď ju vidím v špajzy ide ma poraziť, lebo ja si ju nedáááám.... 😝 mňam, ale dala by som siiii 😝 😝 😝 😀

petra1985
4. mar 2009

nooooo vidiiis 😀 take pokusenie.. mat v spajzi a si nedat.. heeeh a ja letim kvoli tomu do obchodu 😀 😀 ale uz si nedam! ani raz a hotovo

myamya
4. mar 2009

čaute baby ste tu? ja dnes idem na poradnu, tak som velmi zvedava co mi povedia, ze ci to uz vyzera na porod alebo je este cas 😎

petra1985
4. mar 2009

ahoj myamya no ako ti fajne uz to mas na tesnotku🙂 tesis sa?

myamya
4. mar 2009

petra: ani nehovor ja už chemmmmmmmmmmm rodiiiiiittttttttt, ja sa tu zblkaznim doma, dnes mam nejau depku z toho vsetkrho cakania 😒