Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

nikanika28
23. apr 2009

Boze...pisem jak talian...sama chyba 😅 😅 ...tusim uz osprostievam 😝 😀 😀

mausy21
23. apr 2009

nikanika možem sa spytat kde budeš rodit?

nikanika28
23. apr 2009

Mausy, ja urcite na Myjave - tenkrat po druhe 😉

scandya
23. apr 2009

Chcem sa spytat- co si myslite o prenasani dietata, lebo kamaratka mi hovorila ze je najlepsie rodit v 38tt.
Kujeeem 🙂

luba142
23. apr 2009

scandya.... ja som mala prvu dcerku tyzden po termine a mala aj normalnu vahu dnes uz to je tak ze nechaju len tyzden po termine a potom davaju vyvolavacku ja som ju ani nepotrebovala

mausy21
23. apr 2009

scandya neviem prečo by bolo najlepšie rodit v 38tt,myslim že malinke vie kedy je ten najlepši čas.ale prenašanie tiež je dost nebezpečne kvoli tomu že može byt stara placenta a babo može byt neokysličene.ja zajtr začinam 38tt a mam pocit že už by som aj mohla rodit,no uvidime

luba142
23. apr 2009

petra.....na doktorku sa vykasli ked mala chce tak jej daj horsie by bolo keby nepriberala ja som dceru kojila pol roka a tiez tusim kazdu chvilu a dokonca aj v noci aj po hodine zo zaciatku a doktorka vravela ze musi cez den vydrzat aspon 2 hodiny ale ked plakala co som mala robit tak som jej dala aj po hodine

petra1985
23. apr 2009

luba142 noo presne o to ide.. davala som jej tak kazde dve hodky aj castejsie tak povedala, ze to mam natiahnut na 3 hodky ta a co ju mam nechat plakat tu jednu hodku ci co? tak vraj jej mam davat caj.. ale caj musim cez flasu a cez flasu jej to ide veeelmi lahko a ked ju potom kojim a musi tahat tak sa strasne zlosti az place lebo sa jej nechce.. musim zacat cez lyzicku flaska je zradna.. len neviem preco caj citala som v najnovsej mamaaja, ze netreba nic ked je kojena do 6 mesiacov len mliecko jej staci.. no uvidime co mi povie zas doktorka ked mi zahlasi, ze vela pribrala.. v noci mi je urcite jednoduchsie ju nakojit ako jej davat caj z coho sa ani nenaje.. len zazenie smad mozno.. fakt som zvedava na najblizsiu kontrolu

luba142
23. apr 2009

petra nedavaj jej ani caj ani vodu mliecko by jej malo stacit aj od smädu neboj sa doktorky nic bjej nehovor ked malicka nebude mat problemy ine len ze moc pribera toho si nevsimaj ved materske mlieko je najlepsie a neboj sa ved ked sa zacne viacej hybat ona to zo seba vida a od 6mesiacov bude papat aj zeleninku a mozno uz tolko nebude priberat mozno sa jej nebude lubit a tolko nezje, moja dcera ma 5rokov a viem o com hovorim

luba142
23. apr 2009

a tie tyzdne su akosi divne pocitane ja zacinam 37 a mam v profile ze 38

petra1985
23. apr 2009

ona mi vzdy tu koliku obmielala.. ze ked bude vela papat tak ju bude mat.. tak aj toho sa bojim trosku..

hej tu tie tyzdne vypisuje divne aj mne pisalo vzdy o tyzden dopredu

terezka044
23. apr 2009

aj mne, ale potom som zistila preco - ked mate 22tyzden a 1 den,berie to akoze ste uz v 23.tyzdni.. alebo inak to vysvetlit neviem no 😕

mona1111
23. apr 2009

ahojte, davno som sa neozvala ale nefungoval nam internet. Blahozelam vsetkym mamickam.
Peti nas Samko, je asi podobny ako Tvoja Tanicka. Dnes ma taky uplakany den,naje sa a o hodinu a pol uz place
lebo chce zase jest. Nie je to vzdy take. Tiez mi hovorili, ze nemam mu davat tak casto, ale ked
place az sa mu zalesknu ocicka tak ti je to luto, ze mu dam, ked viem, ze sa upokoji.
Mne detska lekarka hovorila, ze ked kojim, nemam mu davat ziadny caj, ze ono mu staci moje mliecko. Ono mas pravdu ked mu uz das raz flasu tak tie deti su take mudre, ze hned si vyberu tu lahsiu moznost a odmietnu pit mliecko z prsnika.

terezka044
23. apr 2009

mona, ale ono nemusi plakat len kvoli tomu ze je hladne, aj ked cucanie uspokojuje 😕
ci uz rozlisujes urcite druhy placov?
som zvedava ake to bude 🙂

terezka044
23. apr 2009

teraz pozeram ze on je este malicky vsak 🙂

luba142
23. apr 2009

petra nasa mala plakavala na retu hlavne po veceroch do 3mesiacov a davali smew jej aj kvapky proti kolike ale to urcite neni z toho ze casto papa mozno aj su dni kedy nieco zjes co jej moze robit problem s bruskom

petra1985
23. apr 2009

mona no je to hrozne ☹ hovorim co lekar to iny nazor... je to sila

ja uz napriklad viem rozoznat plac ked ju nieco boli a ked chce jest..

luba142 no neviem ja si davam sakramentsky pozor co zjem.. je to tazke.. a sranda je ked mi povedala lekarka, ze ked sa jej nieco vyhadze na tvari tak mam rozmyslat co som zjedla.. a co ja viem co jej mohlo poskodit?? porad si sam.. hej a kvapky jej davam aj ja.. tak ja uz neviem..

petra1985
23. apr 2009

mona a tebe sa naje a aspon zaspi mne nechce ani spat 😀 je to nezmar.. nechapem ako moze mat tolko energie take male mimi

sirinka
23. apr 2009

mona davaj malemu pit kedy si pyta... ja som malu kojila kazdu hodinu - hodinu a pol skoro do pol roka, niektore babatka maju radsej menej mliekcka castejsie, inym staci aj raz za 4 hodiny...

sirinka
23. apr 2009

co sa tyka koliky, je uplne jedno, ako casto budu papat, ked je babo na koliku nachylne, nepomozete mu vacsinou ani upravou stravy...treba akurat vynechat mliecne vyrobky, lebo kravska bielkovina casto sposobuje podrazdenie ich bruska...a potom sledovat, po ktorej potravine je babo nepokojnejsie...ale vacsinou koliky vymiznu ako pridu...sami od seba...

pistek24
23. apr 2009

scandya ani nehovor co potom moj 41tt ja si myslim ze to je hlupost uz len ked si zoberies ze ti pocitaju od poslednej menstrulacie ale plodne dni mas v strede cyklu priblizne mozno je to dobre s toho dovodu ze babo nieje este velmi velke ale aj to je individualne no neviem ale mas este cas 😀

pistek24
23. apr 2009

dannynka ty uz rodis tak si ma tu nechala tak samu v takom tyzdni ved nikto sa so mnou uz ani nebavi fnuk ☹

shpirti
23. apr 2009

🙂 pistek,nam sice este nejaky ten tyzden chyba a ked chces mozme sa s tebou bavit 😉

dannynka
23. apr 2009

pistek neboj nenecham nerodim este ani to nejako nevyzera na porod 😕 😅 😅 😅

dannynka
24. apr 2009

pistek tak ako?este stele si 2in1? lebo ja stale ano 😀

luba142
24. apr 2009

petra nasa mala bola taka ista nespavala ani cez den ani v noci len ked sme boli vonku a kocik sa hybal to spala aj 3 hodiny no dufam ze toto druhe bude kludnejsie aj ked teraz v bruchu je to divoch 🙂

lenullkak.
24. apr 2009

Ahojteee, krásne ránko prajem...no čo žiadna nerodííííte 40týždňovnky???

nikanika...asi to tak bude, že ty predbehneš mňa a ja scandyu 😀

Peti....zase nová fotočka 😉 ...aj ja som pridala...boli sme včera maličkej kúpiť súpravičku do postieľky v NR... 😎

lenullkak.
24. apr 2009

Ozaj Peti...ty si prala aj vankúšik aj paplónik??? ja by som to chcela oprať pre istotu, ale keď netreba nebudem sa s tým nadrapovať...lebo by som to musela preprať v rukách...nechcem to prať v práčke čo má svokra, lebo v tej perú monterky chlapov po zváraní - a nechcem aby chytila nejakú alergiu hneď po narodení...a novú práčku sme s Peťom ešte nekúpili 😖 😲

mona1111
24. apr 2009

terezka 44 - snazim sa nejako to rozlisovat. Viem ked je hladny, lebo vtedy ho nic neutisi len ked mu dam papat, tak on sa nehra necmula ale hltavo je, minule sa pomaly az zakuckal aj som mu hovorila, ze nech pomaly papka, ze mu to nikto nespapa 🙂 🙂 🙂

Peti Samko vobec cez den nespi, maximalne si podriemkuje tak po 20 minut. Skor vecer ked zaspi tak spinka mi pekne v postielke a budi sa az na kojenie. A spinka v kociku ked ideme na prechadzku to si pospi aj 4 hodiny.

Sirinka davam mu tak casto ako si pyta. Ale niekedy to je naozaj narocne, ale musime vydrzat, mozno sa to upravi.

Ahoj Lenulkkak - ja som paplonik neprala ani vankusik. Prala som len obliecky. Aj tebe pekny dnik.

lenullkak.
24. apr 2009

Ahoj Moni...kedy dáš fotočky do albumíku...??? 😉

...my nemáme ešte návliečky, lebo nám predavačka hovorila, že to stačí kúpiť keď bude mať nejakých 6 mesiacov...tak sme zbytočne nekupovali a teraz neviem či to mám oprať keď na tom nie sú návliečky 😖