Užívať si život a netrápiť sa. Ako ste na tom vy?

nenka
9. nov 2008

Ahojte baby, chcem sa s vami podeliť o zážitky a pocity a aj vymeniť názory.....aké je to nádherné keď si človek len tak úžíva život a netrápi sa maličkosťami a hlúposťami...hneď sa človeku lepšie žije...keď sa ráno zobudím a pomyslím si že ma čaká ďalší pekný dník hneď mi je lepšie 🙂 😉
ako ste na tom vy? 😵

alica147
9. nov 2008

ahoj nenka,pekné motto 😉 ja som tiež z Nitry a musím priznať že mne sa vždy nedarí netrápiť sa nad hluposťami,lebo mne v tej chvíli to príde ako dôležité 😀

nenka
autor
9. nov 2008

ahoj alicka , ani ja som nebola vždy taká a trápila som sa nad maličkosťami a nad vecami ktoré som aj tak nevedela ovplyvniť ale poto som si povedala že dosť, že sa chcem tešiť zo života a byť šťastná

veronika13
9. nov 2008

nenka, a čo ti pomohlo? aj nejaká literatúra?

nenka
autor
9. nov 2008

veronika čítala som aj rôzne knihy o pozitívnom myslení, lenže keď to človek sám tak nejako necíti tak sú mu tie knihy a rečičky na dve veci, musíš to cítiť v sebe, že chceš žiť tak ako chceš a musíš byť presvedčená že to dokážeš 😉 😵

zabka78
9. nov 2008

Ja som si na odporúčanie objednala jednu knihu. Posielam link
http://www.martinus.sk/?uItem=51256

blau
9. nov 2008

No presne tak ,niekedy si myslim ako je vsetko super, vsak nemame ziadne vazne problemy a zrazu pride nejaky sebemensi problem a vobec sa mi nedari mysliet pozitivne. Vsetko zacnem vidiet v ciernom a mam naladu pod psa. Vtedy mi pomoze to niekomu povedat a ak sa mu podari ma pozitivne naladit a presvedcit o tom, ze ten problem vlastne nie je problem a da sa riesit uplne lahko a vobec niekedy sa ten problem vyriesi aj sam , tak vtedy mi je hned lepsie a uzivam si zivot 😉

nenka
autor
9. nov 2008

zabka a co zaujímavé si sa v nej dozvedela? pomohla ti nejako tá kniha? 🙂

nenka
autor
9. nov 2008

blau máš pravdu niektoré problémy sa riešia aj samé len mi z nich robíme "veľký problém"

blau
9. nov 2008

Ano, ale vzdy, ked akonahle riesis nejaky problem , tak je to ten najvacsi problem na svete a ked sa na to pozrie niekto druhy nezainteresovany, tak dobreze si nezatuka na celo...a opyta sa ma a v com je vlastne problem? Ono je lahke povedat mysli pozitivne, ale tazsie je to uz v praxi...Ale ja myslim, ze to zalezi aj od povahy ak je clovek kludas, tak aj tie problemy sa riesia inak. Ale ak je clovek prudas a nervak tak to uz je o niecom inom a ked mu este povies mysli pozitivne, tak to ako keby si mu vidlickou pod rebra pichol 😅

nenka
autor
9. nov 2008

Denne sa niekam náhlime a ani si neuvedomujeme kam. Len sa ženieme. Niekam za neviditeľným cieľom. Kariéra, rodina, peniaze, úspech, láska? Nech je to akokoľvek, zabúdame žiť pre túto chvíľu. A túto. A túto tiež. Žijeme pre to, čo bude. Načo? Malý príklad
Odratúvate dni do istej udalosti, na ktorú sa veľmi tešíte. Dni sa vlečú a zdá sa vám, že jeden je pomalší ako druhý. No a keď to príde – tá vytúžená chvíľa, ani si nevšimnete a je to za vami. Pýtate sa sami seba, prečo dni čakania boli také ukrutne dlhé a to, na čo ste sa tešili, prešlo rýchlosťou blesku. A následne začínajú dni letieť opäť. Opäť k nejakému cieľu. Nemusí to byť cieľ v pravom zmysle slova – nič definitívne. Možno len nejaká menšia udalosť. Hoci aj víkendový výlet s priateľmi. No už v pondelok myslíte len na to, kedy príde piatok a celý týždeň vám v podstate prefrčí pomedzi prsty. Toľko príklad.

Teraz by som chcela hovoriť o tom, ako by sa to dalo zmeniť. Nehľadám vševediacu odpoveď. Koniec koncov – proti gustu žiaden dišputát. Ak má niekto rád stres, v ktorom žije, nech. Rada by som ale poukázala na jednu vec, ktorú pri takomto životnom štýle (možno) prehliadame.

Krása tohto dňa
Toto je tá vec. Krása dneška. Už nikdy sa nezopakuje. Bude len jeden jediný raz. Znie to pateticky, ale zamyslite sa nad podstatou. Nikto nemladne. Dni utekajú a čas sa nedá vrátiť späť. Nepristihli ste sa už niekoľkokrát ako lamentujete nad tým, aká doba prešla od tej a tej udalosti. „Ako ten čas rýchlo letí...“ Včera ste oslavovali Silvester a dnes už máte tesne pred daňovým priznaním. A ani ste nezaregistrovali ako to celé zbehlo.

Náhlenie sa stalo štýlom
Životným. Bez stresu si už ani nevieme predstaviť svoj deň. A náhlenie pridáva dňu na obrátkach a akosi zrýchľuje a zrýchľuje... Ako kolotoč, z ktorého nakoniec vypadnete. Ani si to nevšimnete. Tak spomaľte a vychutnajte to, čo máte. Samozrejme, že každá minúta sa užívať nedá. Nedá sa povedať „bavte sa, lebo tento okamih už nepríde“. No nedovoľte, aby vám život plynul pred očami bez vášho zasahovania. Myslite na to čo bude, (triezvo) o tom snívajte, no vnímajte aj krásu tohto dňa. Lebo aj keď je život občas hnusný, stále je neuveriteľne krásny.

Nebudem sa rozpisovať ako si ho máte užívať. Život. Každý človek je iný, každý má rád niečo iné a každý to docieli inak. To platí. No jedno by sme mali mať spoločné. Lásku k nemu. Keď budete mať radi ráno a obed a večer, ktorý prežívate, potom si naozaj môžete povedať, že si ŽIVOT vychutnávate.

Spomínajte na minulosť, užívajte si prítomnosť a tešte sa na budúcnosť. Len toľko vám môžem poradiť.

nenka
autor
9. nov 2008

blau ale aj nervák a prudký človek sa môže zmeniť len to musí on sám chcieť a cítiť, nejde to samozrejme zo dňa na deň ale dá sa to....keď človek chce dá sa všetko 😉

blau
9. nov 2008

S tym suhlasim, da sa vsetko ked sa chce...Niekedy na to nemam cas, ja som aj kludas aj nervak ...Ale zatial som neprekrocila hranice, tak sa moc nad tym nezamyslam, ze by som sa mala zmenit. Ale mozno raz ... 😅
Uvidime... V kazdom pripade si viem uzivat zivot a hlavne teraz, ked ma zenie ta neuveritelna sila co sa vola aj materinska laska dopredu 😉

nenka
autor
9. nov 2008

no vidíš 🙂 , dieťa ti dáva neuveriteľnú silu pre dieťa je matka schopná urobiť takmer čokoľvek 🙂 užívaj si každú chvíľku s ním lebo každá jedna je krásna a jedinečná 😉

zabka78
9. nov 2008

nenka este mi neprisla, potom ti napisem, ci ma zaujala 🙂
Mal by to byt navod, ako zvladat stres. Myslim, ze na nete je strucny vyklad.

nenka
autor
9. nov 2008

super zabka, potom napíš návod 😉 😵 , a ty žiješ v strese?

nenka
autor
9. nov 2008

Kto má chuť a náladu môže si spraviť testík 😉 😵 🙂

Viete si užívať život ?


Dokážete sa radovať z maličkostí? Stačí vám na dobrú náladu napríklad iba to, že vidíte krásne rozkvitnutý strom? Alebo patríte k ľuďom, ktorý je v lete veľmi horúco a v zime zasa veľmi zima? Pravdu sa dozviete z nášho zábavného testu.

1. Ako by ste najradšej strávili dovolenku?

a) opaľovaním na morskej pláži

b) chodením po horách

c) objavovaním exotických častí sveta

2. Odpustili by ste partnerovi neveru?

a) nikdy

b) neviem

c) záleží na situácii

3. Viete sa ľahko spriateliť?

a) nie, trvá mi to dosť dlho

b) neviem, všetkých svojich priateľov poznám už od detstva

c) áno, hneď som s každým kamarát

4. Dôverujete ľuďom?

a) radšej nie, aby som sa nesklamal(a)

b) ako komu

c) samozrejme

5. Čo najradšej pijete?

a) čokoľvek, v čom je alkohol

b) čaj a minerálky

c) kvalitné víno

6. Doplňte vetu: "Nové oblečenie si kupujem...

a) ... iba keď je to nanajvýš nutné"

b) ... keď ho potrebujem"

c) ...vždy, keď sa mi niečo páči"

7. Čo vás dokáže najviac rozčúliť?

a) bezohľadnosť

b) krutosť

c) nedostatok zmyslu pre humor

8. Potrpíte si na poriadok?

a) mám rád(a) poriadok vo všetkom

b) trochu neporiadku mi neprekáža

c) iba v chaose ožívam

9. Vaše auto dosluhuje. Čo s ním budete robiť?

a) urobím generálku

b) predám ho

c) niekomu ho darujem

10. Ako trávite víkendy?

a) najradšej doma s rodinou pri televízore

b) športom a výletmi za kultúrou

c) extrémnymi športmi

11. Jete rád(a) v reštaurácii?

a) nie, je to veľmi drahé

b) občas, keď je nejaká príležitosť

c) najradšej by som tam jedol (jedla) každý deň

12. Ležíte na chrbte na lúke a pozeráte sa na plávajúci oblak. Čo vás pritom napadne?

a) nikde neležím, na takéto hlúposti nemám čas

b) len aby z tých mrakov nezačalo pršať

c) nič, myšlienky mi plávajú spolu s oblakmi

VYHODNOTENIE

Najviac odpovedí a): Váš život nie je pierko, ale často si za to môžete sami. Nedôverujete ľuďom a myslíte si, že všetko - i dobré skutky - robia zo zištných dôvodov. Tak veľmi sa bojíte neúspechu, že odmietate čokoľvek riskovať a radšej sa uzatvárate do seba. Skúste si aspoň raz denne nasadiť ružové okuliare, aby ste si večer mohli spomenúť napríklad iba na jednu jedinú peknú vec, ktorá vás v ten deň stretla.

Najviac odpovedí b): Aj keď máte občas v živote problémy, dokážete si s nimi poradiť. Chápete, že život bez starostí neexistuje, a o to viac si vychutnáte príjemné chvíle pohody a pokoja. Máte veľa priateľov, pretože okolo seba rozdávate dobrú náladu a hýrite optimizmom. V pravú chvíľu naviac dokážete svojim blízkym podať pomocnú ruku.

Najviac odpovedí c): Žijete naplno. Kedykoľvek vás niečo zaujme, nenecháte si to ujsť. Snažíte sa skúsiť všetko, čo život ponúka. Z ničoho nerobíte problém a akékoľvek starosti hádžete za hlavu. Pre partnera je ale vzťah s vami veľmi náročný. Vám je totiž vaša zábava nadovšetko, a pokiaľ sa dobre bavíte, zabúdate na čas aj na povinnosti. Pokúste sa občas trochu zamyslieť nad tým, či vaši blízki netrpia vašim bujarým životom.

tweety22
9. nov 2008

ja mam pocit, ze si zivot uzivam a som velmi stastny clovek - mam uzasne, krasne dieta, milujuceho manzela, podporu v rodine, sme zdravi - za to dakujeeeem tam horeeee 🙂 , taktiez mam super pracu, chodime na krasne vylety, ktore este viac upevnuju nas vztah ... ja sa snazim malo trapit a fakt je vtedy zivot kraaaasny 🙂

zabka78
9. nov 2008

Nenka - neviem, ci zijem vo velkom strese, ale niekedy si poviem, ze trocho viac flegmatizmu by mi nezaskodilo.

zabka78
9. nov 2008

Existuje vobec niekto taky, co nepocituje v zivote stres? 😲

blau
9. nov 2008

nie, 😨

angua27
9. nov 2008

ahojte,
tak ja sa snažím si život užívať. ale nebolo to tak vždy. posunul ma k tomu až rozchod s otcom môjho dieťaťa. najprv som bola na dne, ale povedala som si, že nebudem nad sebou predsa lamentovať. zobrala som to ako šancu na nový začiatok, dokázať spraviť niečo sama pre seba a môjho syna. odvtedy sa snažím myslieť pozitívne, užívam si každú chvíľku s malým a pritom spriadam plány o našej super budúcnosti, ktoré sa snažím aj aktívne spĺňať. nie vždy to výde, samozrejme. ale ak sa mi niečo nepodarí, alebo vzniknú problémy, poviem si nevadí, druhýkrát to bude lepšie, hlavne, že sme zdraví a máme sa radi. ak ma niečo trápi viac, neriešim to hneď. ako sa hovorí "ráno, múdrejšie večera" a často sa mi ráno tie problémy zdajú malicherné. to je môj recept na šťastie a spokojnosť. materstvo ma napĺňa a aj vďaka nemu sa teším a užívam si každú minútku. 😉

zabka78
9. nov 2008

angua27 - s tym "rano je mudrejsie vecera" je uplna pravda. vecer je mozog nejak viac zatazeny a clovek vnima vsetko pesymistickejsie.

angua27
9. nov 2008

zabka presne tak. veľakrát si poviem: "teraz to nebudem riešiť, vyspím sa na to a potom niečo vymyslím." a ráno väčšina vecí vyzerá ako malina.

nenka
autor
27. nov 2008

no dievčatá neviem čím to je ale mne to najlepšie páli večer 😉 😀 🙂