V Bratislave je rozšírená slintavka

lindda
3. nov 2007

neviem ci viete ,ale v BA je dost rozsirena slintavka vysoko infekcna ☹

sakura77
3. nov 2007

fuuuuuuuuuuuuuuuuuj,tak to je pruser,linda.to este v dnesnej dobe je mozne?

lindda
autor
3. nov 2007

sakura jj moje krsnatko ju dostalo a prezili normalne peklo injekcie B12 ktore zacali zaberat az na 5ty den bolesti ,plac teploty slintanie nenormalne strasne chudatko je vychudnuta lebo nemohla jest ☹
na kramaroch bolo dnes kopa deticiek s tym istym ochorenim tak treba byt na pozore ☹ prenasa sa to vzduchom a oslabena imunita dietatka to priam pritahuje ☹

grmitko
3. nov 2007

boze moj ani mi to nehovorte ☹

lindda
autor
3. nov 2007

aj mne sa to tazko pise chodia sem dost casto vsetko co som mohla som poumyvala so savom a ostatok som vyprala a nieco aj vyhodila ☹ len nech to Nino nedostane ☹

lindda
autor
4. nov 2007

tak nasa Ninka uz konecne zacala papakat a pomalicky jej to prechadza 🙂

paska
4. nov 2007

bože moj ake su príznaky? 😲 ja sa normalne bojim 😖

lindda
autor
5. nov 2007

slintanie plac a pluzgieriky v ustach a hlavne sa neboj 🙂 nasa Nina teda moje krsna uz to ma ok nastastie dostala 5inj B12

renca3
5. nov 2007

My sme si ju odzili, ked mal maly 1,5 roka. Bolo to v case po ATB, isli mu zubky, no proste oslabena imunita. 😒

verulka
6. nov 2007

babulky, ale nemyslim, ze to je len teraz. Ono to byva stale. Speci ak maju deti slabsiu imunitu a vsetko davaju do pusinky...Afty v celej pusinke. My sme to mali pred par rokmi a nechytili to ani jeden od druheho. Takze bacha ano, ale netreba panikarit 😉

lienockaa
7. nov 2007

dievčatá, to nie je slintavka..to je aftózna stomatitída..mávajú to decká bežne pri oslabení imunity, keď dieťatko všetko dáva do pusy..a nie je to prenosné tak, že sa prejdete po ulici a vaše malé to dostane..ani bežným kontaktom v rodine sa to neprenáša..slintavka je len jedna- tá, čo sa dá chytiť od dobytka, prepána, nerobte paniku!!!!!!!dúfam, že rodičom malej ninušky to detská lekárka patrične vysvetlí..

lienockaa
7. nov 2007

verulka, je vidieť, že si skúsená mama..

aj u nás to mala malá sesternica, mali sme ju celý čas na starosti doma, nikto iný z rodiny neochorel..a nič, okrem jej cumlíkov a lyžičiek a fliaš, sa nedezinfikovalo.. 😉

tinni
7. nov 2007

aj ja to mam, nemozem ani usta otvorit, ani sa najest... je to strasna bolest 😒

tinni
7. nov 2007

neviete mi poradit, ako sa toho zbavim?

lienockaa
8. nov 2007

tinni- vitamíny skupiny B, vyplachovať pusu niečím, čo dezinfikuje..počnúc genciánkou /taká fialová vodička/, alebo aspoň tantum verde vodička z lekárne..a ukáž sa lekárovi, samozrejme..strava cez slamku, tekutá.. 😉 veľa trpezlivosti..

eros
8. nov 2007

inac my sme mali sprej B12 a celkom pomohol.treba sa opytat v lekarni aj tamtum verde je nato tusim co si spominam pred 4rokmi 😅 😅

sisa29
5. dec 2007

ahojte.ja som mamina ninki o ktorej bola rec som linddina svagrina.velmi nam pomohol na tie pluzgieriki sprej s aloe vera.no a samozrejme tie b12 ale az na 5 den.bola to hruza.uz nikdy viac

anjelik85
31. jan 2008

ahojte, moja dcérka to má. a kožná povedala, že to dostala od môjho muža, ktorý mal herpes. obyčajný herpes na ústach. ževraj je to prvý kontakt dieťaťa s vírusom herpes. a keby nemala oslabenú imunitu, tak to možno nedostane. to, že sa to vzduchom šíri, mi povedala, že to nie je pravda.

anjelik85
31. jan 2008

My sme dostali genciánku zvonka, lebo malá mala aj zvonka povyhadzované. tiež chodíme na B12ky. zozačiatku sme mali 4 dni vkuse horúčky nad 38,5 a keď sa to zrazilo trochu, tak do polhodky to bolo späť.
lienockaa, my sme si na nete vyhľadali slintavku a všetky príznaky, čo mala malá, tam boli uvedené. ty píšeš odborný názov, ale toto, čo majú detičky, tak to je ľudovo nepravá slintavka. 😉

lienockaa
1. feb 2008

anjelik, som lekárka, preto ten odborný názov a pod takým názvom, že nepravá slintavka, to nepoznám.. 😉slintavku poznám len jednu jedinú a to je tá, čo sa dá dostať od dobytka, príznaky sú síce podobné, ale ten kontakt s dobytkom zrejme žiadne z detičiek nemalo a v tom prípade sa o slintavke nedá ani len hovoriť..

možno to máte ako nejaký názov, čo sa traduje skrz babičky a prababičky a tak..ale hovorím, ja to pod takým názvom nepoznám..

zlatucka
13. feb 2008

Aj môj malý ju ma..celé noci nespíme ako plače od bolesti.ani papať poriadne nechcel.dr mu napísala vitamíni b.komplex a riboflavín a tantum verde roztok.už to užíva 3deň polepšilo sa mu ani tak neslintá.noc je občas divoká ale ide to.

only4yours
30. máj 2008

No my ani z Ba nie sme a slintáme obaja ja aj môj synček 19-mesačný,že by to bolo po stredňajšej návšteve v ba na kramároch? Na ORL oddelení? Má teploty 38.4 nechce papať,ja mám len trocha na špičke jazyka,ale poriadne to bolí

kasis
29. júl 2008

Ahojte,
nejdem zakladat novu temu, lebo aj v tejto sa to spomina.Vcera vecer sme sa vratili z pohotovosti s dg. aftozna stomatitida.Maly odmieta papat, pitie je boj ako na fronte,teploty cez 39 od soboty a slinta ako bernardin. Mam mu to potierat Tantum Verde a potom Chamomilou, lenze ako. Ked sme doma obaja s MM, tak ako tak sa to da, lenze vacsinu casu sme sami doma a to nemam sil ho drzat(ma 13kg), este aj pusu nasilu otvorit a este aj vytriet 😢 . Poradte ako ho mam sikovne chytit? Okrem toho mame Probiotika, vit B12 a Cebion kvapky.,

melory
3. okt 2008

ahojte, u nas sa tie vyrazila ludovo povedana slintavka, aj ked neslinta...ma len afty, velmi ju to boli. nasa dr. nam na to nic nedala. mam jej usta vytierat sodou bicarbonou. nezda sa mi, ze sa to zlepsuje....a tu citam, ze kopa inych veci je na to....teraz neviem ci mam zobrat veci do vlastnych ruka a kupit vsetko co pisete, alebo to nehat na dr.

zuzidr
3. okt 2008

nam zabrali tabletky herpesin a nizoral 😉

melory
3. okt 2008

dakujem, uz som muzovi napisala zoznam veci....

roasha
3. okt 2008

mel pri aftach je dobry B-komplex,a malej to v puse zvyknem pretriet aj gelikmi,ktore sa pouzivaju pri prerezavani zubkov,trochu to znecitlivie,a byvaju na bylinkovom zaklade,tak zaroven preliecuju. 😉
inak vsetko naj.... 🙂

grettka
3. okt 2008

b-komplex je dobry, a na potieranie kamistad gel, alebo mundisal, ten druhy sice chvilu stipe, ale potom ked zacne ucinkovat sa da aj najest.. Inak asi nepotesim, afty zvycajne trvaju tak 10 dni..
mala som aftozu v juni a neprajem to nikomu...

melory
3. okt 2008

to si ma gretka teda nepotesila, zatial je 5den a vyzera to zufalo.

caga
11. dec 2008

ahojte, my to mame tiez, uz 6den, nieco strasne, mame vyoske teploty 40, aj dnes, som uz zufala, dnes dostala b12 a dalsiu az v pondelok, mam este starsiu dcerku, bojim sa aby to nedostala aj ona, som uz na nervy, tie afty co ma su strasne, ani nespime

deninko
16. dec 2008

ahojte, my sme to dostali pred 2 tyzdnami, uz nikdy viac...pytala som sa na homeopatika, tak mi dvoje lekarka odporucila, a aby sa maly trochu v noci vyspal, davala som mu homeo. sirup Sedalia, inak vitamin B a C