V čom podnikať?

teodorka
16. dec 2008

AHooojte bebenky. Keby ste mali dostatok penazi, v com by ste zacali podnikat????

elise
4. jan 2009

teodorka najskôr musíš mať zdravotnícky preukaz pre prácu v potravinarstve, ak nemáš vzdelanie k tejto činnosti(napríklad si neštudovala potravinársku školu) musíč si spraviť skúšky na vykonávanie epidemiologicky závyžné činnosti od regionálneho úradu zdravotníctva, musíš spľňa normy o produktoch a nakoniec musíš prejsť cez školskú správu alebo mestský úrad a oni ťa pošlú dalej 😉

elise
4. jan 2009

ešte som zabudla treba mať vyhovujúce priestory a chladničku na odkladanie vzoriek z každého jedla ktoré by si spravila.

matast3
4. jan 2009

Ahojte, chceli by sme si založiť vývarovňu, lepšie povedané, prenajať si školskú kuchyňu a variť pre školákov, ale aj iných ľudí. Má tu niekto s tým skúsenosti? Prosím

martina7905
4. jan 2009

ja uz podnikam som cukrarka tak ze peciem kolace torty na objednavku

zabka78
4. jan 2009

teodorka-veľa dôležitých info dostaneš aj na stánke porada.sk
vľkým plusom je aj ak máš v oblasti v ktorej plánuješ podnikať nejaké praktické skúsenosti, najlepšie sa je načas zamestnať v niečom podobnom a tým získať nejaké poznatky z danej oblasti. ďalšou dôležitou vecou je prieskum trhu. urči si aj kto sú tvoji ciľoví zákazníci, spriemeruj si výšku príjmu v danej oblasti, percento zamestnanosti, konkurenciu v okolí. veľkú úlohu zohráva aj výška nájmu, ak teda plánuješ podnikať v prenajatých priestoroch.......
ja by som ti odporučila školenie nadácie INTEGRA, ja som to absolvovala a veľa vecí som sa tam naučila
http://iintegra.infotech.sk/
sú to zlaté baby, to školenie je za minimálny poplatok a výhodou je, že si môžeš na základe vypracovania podnikateľského zámeru požiadať o výhodnú mikropôžičku, naučia ťa strategicky myslieť a tým pádom predchádzať krachu, včas analizovať stagnáciu tvojho obratu, budeš sa môcť porozprávať so ženami, ktoré podnikajú v tej istej oblasti, ktorú plánuješ rozbehnúť a hlavne sa porozprávaš aj so skúsenými podnikateľkami, nadácia bude pri tebe stáť aj počas tvojho podnikania a bede ti pomáhať riešiť krízové situácie. vlastne sa tam dozvieš všetky infošky, čo budeš chcieť. určite by som sa do podnikania nepúšťala bezhlavo.

teodorka
autor
4. jan 2009

zabka78,
ja uz podnikam ale v inej oblasti.Vyucena som cukrarka takze aj potravinarstvo mi nieco hovori .Mam aj zdravotnicky preukaz ,len by ma zaujimalo ci by som tie rozky mohla robit aj doma alebo len v prenajatom priestore

zabka78
4. jan 2009

teodorka tu by si sa mohla dozvedieť viac
http://www.porada.sk/f63-zaciatky-podnikania-ak...

teodorka
autor
4. jan 2009

dik zabka kukala som uz aj tam nieco ,si zlata

zabka78
4. jan 2009

dobrá je aj táto téma, ale má veľa strán
http://www.porada.sk/t15634-v-com-zacat-podnika...

zabka78
4. jan 2009

inak teodorka to školenie je aj pre podnikateľky, vrele odporúčam 😉

zveron
21. jan 2009

ahoj zabka78,
mozes o tom skoleni viac? dakujeme

deborah1
26. okt 2009

Ahojte baby,neviete mi poradiť,čo by som mohla predávať cez internet-čo by sa teda dalo nakúpiť za veľkoobchodné ceny bez toho,aby som mala živnosť?Pred rokom som tak nejaký čas predávala peňaženky-ak som nakúpila za nejakú hodnotu,dali mi dobrú veľkoobchodnú cenu..Neviete niečo také konkrétne?Vďaka moc. 🙂

klara_klara
28. jún 2010

baby poradte v com by malo dnes vyznam podnikat, hoci aj cez internet, co malo zmysel?

dominka11
28. jún 2010

ja som čisto teoreticky uvažvala nad par vecami: 1. sukromna skolka
2. domov dochodcov
3.učtovna kancelaria
a aj internetový obchod ma napadol, lenže ked sa tam pozeram, všetkeho je akosi na tom nete vela...

klara_klara
28. jún 2010

dominika aj ja mam ten pocit preto sa pytam, na nieco co by tu mozno chybalo ☹

dominka11
28. jún 2010

deborah1, ak chces v takomto niečom podnikat, musíš mat živnost. Teda ak to chces robit legalne a poriadne 😉
klara - porozmylaj, čo by ta bavilo predavat a možno, čo tebe samej chyba...

poisonblu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denco
7. mar 2011

vyhodna priležitost na podnikanie s 2,5mes.navratnostou
Z dôvodu nezhôd medzi majiteľmi by sme chceli predať biorezonančný stroj BICOM FIT s príslušenstvami a zariadením do ordinácie (na biorezonančnú terapiu určene kreslo, tri skrine, písací stôl, vešiak, lekárničku), ďalej grafiku na vypracovaný leták, plagát, vizitku (pripravený už aj na tlač), zhotovenú webovú stránku predplatenú na rok a zaúčanie na vykonávanie terapii.

Predpokladaný návrat investície za 2,5 mesiaca. Celková terapia trvá približne 1 hodinu a cena 50€. Za deň môžete mať 5 až 6 pacientov.
5 ľudí x 50€ = 250€. Je to naj účinnejší a najspoľahlivejší biorezonančný stroj na svetovom trhu, ktorý pracuje na baze elektromagnetických vĺn. Používa sa na odvykanie od fajčenia, od alkoholu. Eliminuje chuťove bunky tiež na sladké (čokoládu), je účinné taktiež na redukovanie hmotnosti a pôsobí aj proti alergiám. Stroj bol kúpený pred 5mesiacmi.

Konkrétnejšie info poskytujeme na tel.c. 0908/825 030

siska05
2. aug 2012

ahojte..a co tak s vyzdobou? na svadby, stuzkove, oslavy, plesy...atd???

minibabygirls
8. jan 2014

ja by som skusila diskont alkoholom na dedine 🙂

ete
28. jan 2014

cukrarne by som Vám neodporučila, ani tie obložené rožky.... toto vsetko robime... v podnikani ide o ceny a reklamu... Všetko je všade .. Klientov máme. odberateľov tieź. aj príjem. Avšak ODVODY zdravotka a sociálka baby je ešte nič ALE ked uz vam to pojde stanete sa platcami DPH a ostane Vám hovno... osobne si myslim ze vtomto štáte je už veľmi ťažké podnikať... / samozrejme ak ste poctivý / ale v tejto dobe musíte byť lebo kontroly chodia stále a pokuty sú nemalé. Ak by ste potrebovali v niecom poradiť ohlaadom hygieny alebo podobne poradím Vám. Veľa štastia kazdej ktorá sa pustí do tohto kolotoča... 😠

ivy1053
19. feb 2014

Ja som našla skvelú myšlienku na podnikanie a aj hľadám partnerov do podnikania. Niekedy sa mi už zdá, že sa ľuďom robiť niečo nové nechce. Moja známa tak robí na materskej a teší sa, že si môže určiť pracovnú dobu ako chce. Tak baby ak hľadáte podnikanie a nechce sa vám vymýšľať, čo a ako, môžem vám pomôcť.
Dá sa povedať, že podnikám v tom, že pomáham druhým podnikať 😎 Pomáham ľuďom ušetriť na nákupoch a obchodníkom využiť efektívnu reklamu. Ohlas je dobrý a zárobky stúpajú, sama nestíham (hlavne keď sa narodí malé), preto hľadám spolupracovníkov. Môžete mi kľudne napísať na ivana.lencesova@gmail.com, keď mi necháte mobil, tak vám zavolám.

abigael
29. nov 2014

@ivy1053 a o kau pracu ide

ivy1053
2. dec 2014

aboj @abigael, ide o získanie podielu zo všetkých nákupov cez platobné karty, vernostné karty a mobilné platby podobne, ako to majú banky. A to takým jednoduchým systémom, že to ide takmer samo. Ak chceš, tak sa môžeme porozprávať na skype alebo ako, lebo už som na materskej.

abigael
2. dec 2014

@ivy1053 kludne možme aj na skype moje meno je esturka alebo Ester Sepšiová

elis1985
2. dec 2014
Používateľ elis1985 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od elis1985.

ak by som mala dostatok penazi, tak nejdem podnikat 🙂

ivy1053
4. dec 2014

@elis1985 tak to ani ja. Ani do práce, ani investovat ani nic. Ak by sme mali dostatok penazi, tak by sme si uz len vsetci plnili sny a chodili na dovolenky 🙂

srosumom
16. dec 2014

Pre všetkých ktorí by v budúcnosti radi založili živnosť, s.r.o., v.o.s. ponúkame možnosť kompletného založenia spoločnosti. Pomôžeme Vám pri štarte vašej budúcnosti. Vďaka nám budete mať svoju spoločnosť už do 14 dní bez problémov.
Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

www.srosumom.eu

abigael
29. dec 2014

@srosumom poprosim viac info

srosumom
30. dec 2014

Pokiaľ by ste mali záujem, alebo nejakú otázku tak odporúčam nám napísať na náš email " info@srosumom.eu ". Na konkrétnu otázku Vám radi odpovieme. Nakoľko neviem o aké informácie by ste mali záujem.

Radi Vám poradíme ako postupovať pri založení spoločnosti, ako si vybrať správne živnosti prípadne odpovieme na otázky týkajúce problémov danej problematiky.