Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lindusss2016
2. jún 2019

Vobec nijak,moja mala je spolocenska, vacsinou sa rychlo skamarati, ale uz sa nam stalo, ze sa snazila pridat a vacsie deri nemali zaujem. Tak som s nou behala ja a jej tiez smutno nebolo, takze ja som neriesila

benculka
2. jún 2019

@borihh ja som išla k dcérke a hrala som sa s ňou ja. A počkaj keď ti bude chodiť zo škôlky a rozprávať zážitky, kto sa s ňou nechcel hrať a podobne....také veci sa stávajú, mne to napríklad bolo vždy viac ľúto ako mojej dcérke😁

borihh
autor
2. jún 2019

Ano presne, mne to prišli úplne ľúto ona taká maličká len nechapala, že prečo.. ja som za ňou hneď utekala sa hrať len mi jej bolo ľúto lebo ona veľmi chcela aj požičiavala ochotne svoje hračky a žiadny záujem 😏😄 raz sa nám ale v reštaurácii v kútiku stalo horšie, že ju asi 7 ročné decko normálne vysotilo z kutika von a jeho rodičia nič..

vikusjk
2. jún 2019

Normalne sa s nou hraj ty 🙂 Nabuduce mozete ist do kutika aj s partackami, vezmite sebou kamosky ;) deti sa zahraju a ty poklabosis pri kavicke

vikusjk
2. jún 2019

@borihh no ako u 7r by som cakala, ze uz vie, co robi. Ak jej rodicia nezakrocili, tak by som si to s nou vybavila rovno ja, pekne nahlas otazkou, ci ju toto ucia rodicia, ze sa ma takto spravat? Ze je to neslusne a ma byt ohladuplna, ten kutik je pre vsetky deti. Ak sa v nom nevie spravat, nech odide ona. A este by som opytala, kde ma mamu.

fokuska
2. jún 2019

@borihh Ani ty nie si kamaratka uplne s kazdyk a uz vobec nie s neznamou osobou, ktoru stretnes prvykrat na ulici ;)
Aj deti maju voci sebe sympatie, antipatie. Mozno len nechceli k sebe pribrat niekoho cudzieho, mozno sa im nieco na nej "nepacilo", mozno nemali naladu... ;)
Netreba to brat tak tragicky, niekedy treba viac casu kym sa deti osmelia a viac sa asi otvoria vekovo najblizsie deti.

sapetka
2. jún 2019

@borihh uplne normalne ze starsie deti nechcu l sebe pustit mladsie.. mne je tiez luto mojho ked pride a chces sa hrat so starsimi ale nechcu ho, ale nevstupujem do toho nech sam vie ake to je, ten pocit, este velakrat sa s tym v zivote stretne... ale napriek tomu je velmi spolocensky a stale len deti deti deti😀

michala11111
2. jún 2019

@borihh je uplne normalne ze napr. 5 rocne sa ti nebude hrat s cuzdim dvojrocnym. Takze absolutne by som to neriesila. Tiez ked su dve kamosky a pride k nim tretie cudzie dievca rovnako stare tak sa s nim nechcu hrat aj to je normalne.

lubi40
2. jún 2019

@borihh tak to sa mi stalo so synom, ked mal 2 roky. Slecinka (8-10) ho bezdovodne sotila a este sa uskrnula a isla ho dalej buchat. Nevsimla si, ze stojim cca 3 metre od neho. Priskocila som a zrukla na nu, ze este raz to uvidim... No, co ti poviem, uz taka hrdninka nebola, cela sa klepala a odisla prec.

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
2. jún 2019

@borihh dúfam, že si neplakala pred ňou a nerobila jej z toho stres.deti to tak neriešia.Moj syn bol opak vždy sa chcel so mnou nerieš to tak...ešte prídu horšie veci v skolke

nini1010
2. jún 2019

No predsa nemozes cakat ze sa s nou starsie deti budu chciet hrat!pre nich je male decko a hotovo,netreba to nezdravo prezivat.je to prirodzene.vysvetli jej to narovinu ako to je a hraj sa s nou ty.takto som to vzdy riesila ja.

gurka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva112014
2. jún 2019

@kuravesele Ty čo jej radíš? Má chytiť 7 ročné dieťa pod krk? !!! Či sotiť dieťa? !!!
Ty si normálna, keď píšeš takéto veci ako radu???

baskustek
2. jún 2019

Podľa mňa je to úplne prirodzene, jasné, že sa 5-ročné nebude chcieť hrať napr.s 2-ročným, ale so seberovnym. Uvidíš, že raz bude aj ona v pozícii toho staršieho a nebude sa chcieť hrať s tými menšími..

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
queen_mary
2. jún 2019

@kuravesele ty co si za psychopata?

eva112014
2. jún 2019

@kuravesele Nedám si mlátiť dieťa, ale nebudem už vôbec mlátiť cudzie dieťa!!! Nebudem chytať cudzie dieťa pod krk! To kde sme?! Však hovoríme o 7 ročnom dieťati!

ivankatal
2. jún 2019

@borihh čo sa týka posmeškov a odsacovania- pokiaľ tie deti neupozornia ich rodičia, urobila by som to ja. Deti nemajú povinnosť hrať sa s každým na ihrisku,to by som neriešila, častokrát to trápi len rodičov a deťom je to jedno 🙂 ale ak by moje dieťa niekto napadol,či už slovne alebo fyzicky,hneď by som zakročila. Už sa mi neraz stalo,že koľkokrát aj väčšie deti absolútne nebrali ohľad na syna alebo mu chceli niečo zobrať/zakázať a ich rodičia hluchí/slepí, tak vtedy som zasiahla ja a zrazu rodič hneď v pozore :D a keď ani vtedy nie a decko sa nevedelo správať, povedala som nahlas synovi, že to dieťa je nevychované (nech má aspoň spätnú väzbu) alebo som skrátka nahlas podpísala situáciu. Našťastie som ale mala šťastie aj na veľa detí, ktoré sa ochotne so synom pohrali samé od seba,pomáhali mu a tak. Veľa závisí od výchovy. Od deti ktorým sa rodičia nevenujú darmo budeš čakať slušne správanie

lindusss2016
3. jún 2019

@kuravesele to si myslela vazne??? Ja ze sarkazmus, ale ak by si realne chytila cudzie decko pod krk, tak si riadne psycho, ja by som na teba zavolala policiu. Je uplne normalne, ze sa decka handrkuju, bezne na ihrisku niekto capne moje, porom zas moji cudzie, doma sa medzi sebou sacu kvoli hrackam stale, to ich mam zakazdym lapnut pod krk? 😂 kks, tak takuto radu som tu este fakt necitala. Nevidela som, ze by si decka pri beznych roztrzkach nejak ublizili, ale keby tam naleti nejaka psycho zenska a zacne to dieta skrtit, tak z toho by uz mohla byt celkom slusna trauma na cely zivot a ti poviem, ze ak by si chytila pod krk to moje, tak by ta policia ani nestihla prist, lebo uz by ti pomoci nebolo. Ty mas asi este velmi malicke dieta, ale neboj sa, aj tvoje podrastie a aj ono sem tam strci do ineho,capne niekoho. Len si potom pamataj, ze za kazde taketo capnutie by ho nejaka psychopatka chytala pod krk...

lindusss2016
3. jún 2019

@ivankatal presne tak, ja tiez upozornim cudzie dieta, ked vidim, ze sa k niecomu schyluje. Velakrat su totizto taketo vacsie deti aj bez dozoru a sice sa mi nestalo, ze by vyslovene napadli male, ale skor neberu na nich ohlad a mohli by ich zhodit alebo tak. Vzdy im poviem, ze v pritomnosti malych deti musia davat pozor a hrat sa primerane a vzdy to bolo bez problemov, nikdy sa situacia nevyhrotila tak, ze by som musela skrtit cudzie alebo svoje deti 😂

matkamirko
3. jún 2019

@borihh toto naozaj? Kolko ma tvoje dieta? Prosim ta,dam ti radu(dobre mienenu)- v kutiku,na ihrisku,sa hraj s tvojim dietatom ty,a ked sa bude napr.smykat na smykacke s ostatnymi detmi,tak tam si buduje kontakt s detmi-nic viac nepotrebuje. Myslela som,ze tvoje dieta je starsie,a ze ma komplex ono same,ked sa s nim nechce nik hrat. Zbytocne prezivas beznu vec. Zober dieta na turu,do lesa,na 2hod.prechadzku,alebo sa mu venuj na ihrisku,pokial su tam starsie deti ;)

matkamirko
3. jún 2019

@borihh teraz som kukla,tvoja dcera je rovnako stara ako moja. Plati to,co som ti pisala. Kasli na kutiky vo vnutri,pokial vonku nie je hurikan,nauc ju spoznavat prirodu,aj tam stretnete kopec ludi,starsich,mladsich deti,a tak ju socializujes urcite lepsie,ako medzi ustvanymi rozlietanymi starsimi detmi.

nini1010
3. jún 2019

@kuravesele a ty si normalna??!deti su deti,treba si ich vsimat,usmernit a aj vyhresit ak treba,ale raz by si takto vztiahla ruku na moje dieta a hned by ti jedna spakom ruky odo mna letela!ale myslim ze su to len nezrele impulzivne reci,ze v skutocnosti by si na nieco take ani nemala odvahu.

0silvia0
3. jún 2019

@borihh toto je úplná klasika medzi deťmi, deti sa nechcú hrať s "krpcami", vždy to tak bolo a asi aj bude. Staršie deti (okrem dievčatiek, ktoré niekedy bývajú zaťažené na malé detičky) nebaví hrať sa s malými deťmi. Nemala by si to tak prežívať a plakať kvôli tomu, treba nabudúce nájsť rovnako staré dieťa a nemal by byť problém. A ty to ber ako školu života, tvoje dieťa sa učí ako fungovať vo vzťahoch, učí sa, že nie je pre každého stredobodom pozornosti ako pre rodičov, že nie každý ho má rád a nie každý ho bude mať rád. Pre teba je to tvoje najmilovanejšie dieťa, ale pre iné deti alebo rodičov je to cudzí človek a nemajú potrebu riešiť, či bude smutnučké alebo bude mať zlomené srdiečko zo správania, ktoré je vlastne úplne normálne. A raz aj tvoje dieťa sa odmietne hrať s nejakým batolaťom alebo mladším dieťaťom, a potom budeš brať túto záležitosť z úplne iného uhla.

maciatkolulu
3. jún 2019

@kuravesele za to,že sa deti sací,má chytať druhé dieťa pod krk???? Ale no taaaak.

mogaa
3. jún 2019

ako tu už bolo písané, je to uplne normálne...väčšie deti sa nechcú hrať s menšími🙂mám susedu 10 ročná a 4ročná - sestričky.....idú von sa hrať s deťmi z paneláku(zväčša staršie deti) a s tou 4ročnou sa hrajú asi tak, že ich má naháňať alebo pred ňou utekajú sa jej poschovávať🙂🙂🙂

maciatkolulu
3. jún 2019

@borihh tvoje srdiečko prežije to,že si nej niekto sotil v kútiku,že sa s ňou nechcú hrať starší atď,skôr ty budeš z toho na prášky. Trochu neprimerane,ale ok,je to asi prvé,ale uvidis,keď pôjde do škôlky,školy atď. Pokiaľ ju budeš takto vychovávať a plakať a neviem co,bude na Tom podobne aj ona. Uvidíš keď narastie,či sa jej v siedmich rokoch bude chcieť hrať s trojročnom,či nejaké druhé dieťa nevysikuje z kútika,šmykľavky a pod😉potom si spomen

sasa1983
3. jún 2019

Tvoje malé "srdiečko " má skoro 3 r, takže žiadne malé srdiečko sa už nekoná. Normálne ju nechaj, nezapojí sa, bude sa hrať sama. Zapojí sa nabudúce. Nájde si iné dieťa ktoré sa s ním bude hrať, alebo sa bude hrať sama.

mogaa
3. jún 2019

@borihh a priprav sa aj na to že toto budeš mať denne aj keď príde zo škôlky🙂budú tam seberovné deti ale aj skupinky🙂žiadne dieťa sa nevie prinútiť aby sa hralo s iným pokiaľ to nechce🙂aj takýmto odmietaním - že sa s ním nechce hrať iné dieťa, sa dieťa učí presadiť sa, novým skúsenostiam - buď sa zahrá sama alebo si nájde iné dieťa čo sa s ňou zahrá, či sa bude pokúšať behať za tými čo sa nechcú hrať s ňou....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli