V detskom kútiku sa nechcú hrať s mojim dieťaťom a posmievajú sa, že je menšie.

borihh
2. jún 2019

Baby, toto je asi úplne hlúpa otázka (téma), ale ja sa musím opýtať vás lebo v okolí nemám koho :D ako beriete to, keď idete s dieťaťom do kutika, na ihrisko alebo kamkoľvek, kde sú iné deti a s vašim srdiečkom sa nechcú hrať, alebo mu robia zle zato, že je menšie? Ja som sa dnes kvôli tomu rozplakala, prišlo mi malej strašne ľúto 😒🤦🏽‍♀️

kristina2412
3. jún 2019

Inak mnoho krát robíme chybu my matky🙂( nemyslím to v zlom)a berieme deti na miesta ktoré nie sú pre ne este určené..my mame napr.pod domom ihrisko, tabuľa hovorí,vhodné pre deti od 5 rokov..( sú tam zložitejšie prvky) bezne tam chodia matky s 2 ročnými deťmi,matka malé dieta drží,lebo nezvláda samo,za ňou rada veľkých deti a samozrejme že deti netrpezlive,často sotia,posunu, nechtiac zhodia...skús si nájsť kamarátku ktorá má dieťatko v rovnakom veku,bude malej veselsie

sense
3. jún 2019

Nepostrehla som vek dietata...ale moja 6r je taka dobra dusa... s kazdym sa podeli, na 99perc kazdemu vyhovie ...skor ticha... a casto sa stava ze sa s nou ine deti hraju kym ona robi co chcu...ked sa zacne branit a povie ze nechce bud sa prestanu hrat a doslo uz aj na "fyzicke utoky"...a vtedy zakrocim najprv slusne k dieyatu ked nie k rodicovi ...ale uz som povedala ze ju zacnem ucit oko za oko,zub za zub a naucim ju bit sa...pretoze zacinam mat pocit ze tie slusne a kludnejsie deti tahaju na ihriskach vzdy za kratsi koniec

mogaa
3. jún 2019

@sense neterka tak chodila zo škôlky, bola tam najmladšia a jednu dobu začala ráno plakať že tam nechce leb nejaký chlapček ju tam bije.....nuž povedli sme vráť mu to...odvtedy bol pokoj🙂aj deti skúšajú čo si voči iným môžu dovoliť a keď je tichšie dieťa čo len "drží", tak mu nakladajú...určite sa treba vedieť v rozumnej miere brániť nie len "držať"....dieťa ktoré sa nevie brániť, môže byť neskôr vďačný objekt šikanovania

sense
3. jún 2019

@mogaa toho sa njaviac obavam najhorsie je ze ked som dcere povedala vrat to tak mi povedala mami ale bit sa nepatri.... tak na to jej vravim mas pravdu bit sa nepatri ale ak ta niekto udrie musis sa branit ked "stop" nepomaha...

...pretoze stale nebudem pri nej aby som jej "pomohla"

junova
3. jún 2019

@borihh ahoj, netreba to brať tak tragicky. Malé deti sa spolu ešte nevedia hrať a väčšie deti tiež na pár výnimiek nebaví hrať sa s krpcami. Ja mám 5 ročného a 10 ročnú. Jasné že dcéru nebaví hrať sa s malým bratom a jeho rovesníkmi. Ani ju nenutim. Zahram sa s ním ja alebo jeho kamoši zo škôlky. Čas rýchlo letí s o pár rokov si ani tvoje dieťa nevšimne drobcov na ihrisku.

junova
3. jún 2019

@kuravesele ty si daj obklad na čelo, 7 ročné dieťa chytiť pod krk? Veď to je malé dieťa a na ihrisku je normálne že sa deti strčia pri naháňačke, pri hre, vytrhnu si hračky z ruky. Väčšinou to robia v zápale hry. Koľkokrát aj moje deti strčili, zhodili a nikoho som pod krk nechýtala. Keď to urobili moje išli sa ospravedlniť našťastie tiež ich nikto pod krk nechytil. Keby si to urobila môjmu diéty tak ťa pod krk chytí môj 2 metrový muž.

mpg
3. jún 2019

@sense Deti majú svoje povahy, ja sa pamätám, že aj ja som tak prežila, medzi deťmi a neskôr už aj v práci, že som sa snažila každému vyhovieť a predchádzať sporom. Aj teraz si myslím, že je lepšie chodiť s 3-ročným dieťaťom k deťom v jeho veku a vlastne predchádzať takýmto situáciam.
Prinajhoršom to dieťaťu, ktoré sa s ňou nechce hrať nejako vysvetliť, ale púšťať sa do neho - chytať ho pod krk to nie, to by ste sa mohli dostať do nepríjemnosti, ktorým sa dá vlastne predísť.

sense
3. jún 2019

@mpg nevuem teda ci to patrilo mbnenenikdy by som si nedovolila cudzie dieta chytit pod krk ... a zasahujem len v pripade ak nejake dieta chce mojmu fyz ublizit,lebo dieta si otlkat neda

kittykat22
3. jún 2019

@borihh hoď do fóra tvojho mesta, že hľadáš maminku s rovnako starým dieťatkom a nabudúce môžete ísť spolu 🙂 Deti sa pohrajú s hračkami, a ty dáš kávu s maminkou. Výhra pre všetkých 🙂

siska53
3. jún 2019

@borihh starsie sa s tými mensimi zvacsa hrat nechcu.. ani nas neuspel, ale.on to tragicky neriešil a ani ja nie. Boli sme vynimocne na ihrisku, kde casto nechodievame a teda tam ani neboli deti akurat v jeho veku..
Skor sme chodili na ihriská, kde mal kamosov veku primeranych.
Neocakavam, ze sa starsie deti budu hrat s mensimi a teda nemam problem.. teda..nemala.som.. starsi uz ma 9r.🙂

Aj co sa tyka dcerky, vlani v skolke nezapadla so kolektivu, mala skor kamosov v nizsich triedach.. tento rok, kedze mala.odklad do skoly, je to ine, ma kamosov aj vo svojej triede..ale aj u mensich..

Prosto.priatelstvo sa silit neda..

rainbow82
4. jún 2019

Jedna z Vás je tu veľmi premudrela,všade všetko komentuje ako najmúdrejšia.Pise litania na 10 strán.Sa musíš doma veľmi nudiť!