V ktorej banke sa oplatí máť účet?

ankaa
28. mar 2008

V ktorej banke máte účet? Aké máte poplatky? (zriaďovacie poplatky, mesačné, pri prevodoch, internet banking, výber z účtu..) V Ktorej banke sa oplatí otvoriť účet najviac? Práve si prezerám ich webové stránky, ale budem rada, ak mi napíšete odpovede

libka1
28. aug 2008

Trochu ma hatí predstava keby skrachovala ako sa dostať k vkladom, sme síce EÚ, ale... 😒

orinka
28. aug 2008

V SLSP žiadali od mojej mamy, aby zaslala žiadosť o zrušenie účtu s podpisom majiteľa účtu, ktorým bol otec... malo to však jeden háčik... otec bol už mŕtvy... a úmrtný list im nestačil, vždy si trvali na podpise majiteľa účtu.... stupidita prvého stupňa

danielala
28. aug 2008

Libka, no vkladový účet na sporenie by som tam asi tiež nemala odvahu založiť si u nich. Používam M-konto prevažne len na platenie faktúr, takže výška zostatku na tom účte je na konci mesiaca minimálna 😅 .

My sporíme na ING konte, ale tiež som tam raz mala problém: kvôli vačšej bezpečnosti sa smú peniaze z ING konta prevádzať len na konkrétne účty uvedené v zmluve. Ja som mala uvedený len jeden takýto účet v Tatrabanke, ktorý som však zrušila, čiže vyvstal problém, že keď budem potrebovať peniaze z ING, nebude ich kam previesť. Tak som si nakráčala do ich pobočky a vypísala žiadosť o zmenu účtu, na ktorý je možné poslať prostriedky z ING. Pani si moju žiadosť prezrela, prikývla, orazila a tým som si myslela, že je záležitosť vybavená. O mesiac (!!!) mi priša odpoveď z Prahy, že môj podpis nezodpovedá tomu na podpisovom vzore. Je mi záhadou, prečo pracovníčky v bratislavskej pobočke ING banky nemajú možnosť preveriť môj podpisový vzor a vybavovať tieto záležitosti na počkanie 😠 .

eveen
28. aug 2008

katja78 no tak to je pravda co si pisala, ale asi by som to riesila tak ze prevediem peniaze na niekoho iny ucet a on mi to vyberie, trebars brat ci mamina .....ale ja mam ucet aj v inej banke normalnej, asi by som nemohla mat ucet len v jednej, treba to mat rozlozene

baby neviete kolko penazi sa da na jedenkrat vybrat maximalne z bankomatu?

s postovou bankou tiez nemam dobre skusenosti 😝 ma tak trochu oklamali

terezzka11
28. aug 2008

TB, 60 Sk za vedenie uctu, vsetko ostatne zadarmo. je to vlastne v cene- vedenie uctu, vyber z bankomatov (TB a zdruzene bankomaty), IB,prevody, jednorazove aj trvale prikazy. sms o stave uctu nemam aktivovanu, tak to neviem ci je tiez v tom baliku ale asi hej.

vroni
28. aug 2008

Ja mám tiež TB, občas síce čosi zmršia, ale sťažnosti riešia promptne a zatiaľ vždy k mojej spokonosti, platím 60 korún a dosť, prevody cez IB sú v cene, sms o stave účtu tiež (v rámci zachovania duševného zdravia som túto službu zrušila), TB "nemá rada" papierové príkazy na pobočke a výbery, za tie si vedia zinkasovať, ale keď im ukážeš, že to cez internet nejde, je to zadara (alebo keď je pokazený bankomat) Mala som pred tým roky VUB a veru nikdy viac!!!!

luciap
28. aug 2008

Ja mam v SLSP a som spokojna. Mesacne platim 49 Sk a za vyber z ich bankomatu 4 Sk (ja vsak vyberam minimalne, vacsinou platim kartou, kde sa da). Nie su ziadne poplatky za polozky, ani platenie kartou, ani dalsie za internetbanking. Jedine, ak by mi niekto vkladal peniaze v hotovosti na ucet, stiahnu mi 12 Sk (ale aj to sa mi stalo len parkrat). Vsetko riesim doma z PC, takze pobocku vobec nenavstevujem. Vypisy som zrusila (netreba mi ich, viem si vytlacit, ked nieco treba) a mne ani netreba smsky pri kazdom pohybe. Ja viem, co platim a kazdy druhy den sa pozeram na internetbanking. VUB ma vysoke poplatky a osobne s nou nemam dobre skusenosti. Oni sice prezentovali, ze za platbu kartou sa neplati, ale za polozku (pohyb) ano. Predtym som mala Eliot (nieco podobne ako teraz MBANK).

bambusko
29. aug 2008

libka, ved tam nemam statisice 😎 dokonca ani desattisice 😀

problemy mozete mat aj so slovenskou bankou. pred par rokmi zriadila tatrabanka internetovu banku eliot, potom s tym sekli, asi mali ine vizie. poslali oznamenie, ze do urciteho terminu si treba vsetko vyriesit, potom budu ucty zrusene a zablokovali ich asi 2 tyzdne skor. mne tam pomyleni uradnici poslali platbu. a co urobila skvela tatrabanka? jednoducho si peniaze kdesi nechali, nevratili cih naspet a ani ich nechceli vyplatit mne,vraj musim podat ziadost overenu notarom 😖 mala som 2 male deti, ucet zakladala cez net, islo ma rozhodoti. som sa s nimi natahovala 2 mesiace, aby mi vyplatili moje peniaze 😠

libka1
30. aug 2008

Veď ani ja by som nemala bambusko, len keď máš len 1 účet, a niečo také sa stane tak to krásne zamáva s tebou keď tam máš aj pár tisíc na bežné vyžitie... ale to bol len príklad, vôbec sa nič nemusí stať, tá banka je možno serióznejšia ako všetky slovenské... 😉

j.a.k.a
30. aug 2008

mam tatrabanku, asi 10 rokov, ale kedze ma coraz viac hnevaju, zalozila som si tiez ucet v m banke a tatrabanku rusim 😵
uvediem priklad: som 8 rok vydata a 3 krat som v tb ziadala pisomne, pretoze inac sa to neda, aby mi zmenili meno doteraz to neurobili, uz som sa na to vykaslala
.. ked som si chcela zvysit vyber z bankomatu, pretoze mam max 2500sk, povedali, ze si musim zakupit nejaky akciovy balik, ale ja som nechcela, pretoze pohyby na mojom ucte su minimalne a ziaden sa mi neoplatil, tak mi povedali, ze nemozem
tak ich kaslem, lebo su coraz drahsi
ale ked ciastka na mojom ucte bola dost vysoka, tak vzdy vedeli otravovat, ze co s tym zamyslam a podobne,takze uz sa tesim, kedy tam zrusim ucet a budem mat od nich pokoj 😉

ikke
8. okt 2008

sassi • Dnes o 12:57
Ahojte, mohli by ste mi poradiť nejakú dobrú banku na vedenie bežného účtu???

Totiž ja mam vo VUB, ale v poslednej dobe (teda už dlhšie) ma to tam už poriadne vytáča. Chodi mi tam len materská+prídavky, občas nejaká ina platba. Väčšinu operácii robim cez internetbanking, občas zaplatím v obchode, a z bankomatu vyberám všetko naraz (ved to, kolko tam mam ešta aj po troške vyberať ani nejde 😀 😀 😀 ) ... na poplatkoch platím kopa penazí ... normálne je popatok v rozmedzí 80 - 120 ,- mesačne, čo sa mi zdá vela, vzhladom na počet mojich transakcií 😕
No čo ma najviac nahnevalo, min. rok došlo k omylu a stiahli mi 1000,- za nejaké karty, ktoré nemám a nepoužívam ... to mi vrátili až ked som sa poriadne vytočila v banke. A slúbili, že to už opravili a vraj sa to už nebude opakovať....
No neviem čo opravili, lebo tento rok mi ZASA stiahli 2x 650,- (teda 1300,-)!!!! Bola som samozrejme rovbiť poriadok, až u riaditela, ale prešiel mesiac a okrem slubov milého pana riaditela (aj to len v ústnej podobe!), že to vrátia sa nič neudialo.... 😖 😖 😖
Pre mna je 1300,- vela penazí, ved viete aka je vyška meterskej, to mame plienky alebo mlieko na mesiac ... 😒 😠 😠 😠

Neviem čo mam robiť, najradšej by som zrušila okamžite účet, ale to by som sa penazí asi nedožila nikdy, kde sa da sťažovať??? A kolko je času na vybavenie reklamácie ? Tiež 30 dní ako aj inde???

Ja som rozhodnutá aj tak prejsť do inej banky, ale neviem kam ....
Poradte prosíííím

😉

filipa
8. okt 2008

sassi, uplne ta chapem, to by rozhodilo aj mna, ale, zial, podla mna na Slovensku dobra banka neexistuje. tie poplatky, ktore platis v nasich bankach, sa nedaju nazvat inak ako uzerou... ved z toho oni ziju...pozries na vypis a cudujes sa, co vsetko si spoplatnuju, sem uctovna polozka, tam uctovna polozka... tiez ma to vytaca, ale nepomozem si... a pri sucasnej situacii, aka vladne v bankovom sektore, veru neviem, ci je nieco lepsie a ine zasa horsie, vsetko zajedno...
co sa tyka tvojej staznosti, banka je povinna prijat tvoju ziadost o presetrenie vzniknuteho stavu, ktorou pozadujes napravu a vratenie penazi a v standardnej lehote (30 dni; niekedy sa vyjadria aj skor, ak im zalezi na dobrom mene) sa vyjadrit. o peniaze neprides, to je jasne, len budes musiet podstupit ten proces podania staznosti. a moznost zrusit bezny ucet ti tiez nikto nemoze obmedzit, pokial nie je na to iny dovod (ale to si, s ohladom na to, co pises, nemyslim).

sassi
8. okt 2008

filipa, ja mam sťažnosť podanú od 4.9.08 a to už je vyše mesiaca!!! A bola som už zasa v banke predvčerom a povedal pan riaditeľ, že to vrátia, ale vraj to ešte nemá na papieri, ale bolo mu to takto povedané
na účte to stále nemám, dnes ideme zasa, ale už s manželom, ja už mam toho DOSŤ a ak nepochodíme, som rozhodnutá zrušiť nielen moj účet, ale všetky (deťom knižku, aj podielovy list, manželov účet tiež). Nemáme tam nejaké desaťtisíce, ale aj tak...
Ja mam učet aj v hore-spomínanej m-Bank, tam sa neplatí vobec nič, len či je to bezpečné...
zatial mi tam chodial len platby z mimibazaru, nejaké drobne za vecičky čo popredám 😉

filipa
8. okt 2008

sassi, rozumiem... tak to je dost neseriozny pristup a urobila by som to iste, zrusila vsetky ucty a este sa aj povyhrazala televiznymi kamerami... ci sa takto pristupuje ku klientovi...
co sa tyka mbank, tak len tolko, tato banka nespada v SR pod ochranu vkladov, takze v pripade jej problemov by sa situacia urcite neriesila sanaciou prostrednictvom slovenskeho fondu ochrany vkladov. myslim, ze vklady v nej by mali byt chranene prostrednictvom polskeho fondu (zahranicnej banky, ktora je jej "matkou"), ale nedokazem odhadnut takuto situaciu, ako by to vyzeralo v reali, nakolko sa este u nas take nic nestalo... dufam, ze ani nestane...

sassi
8. okt 2008

no ja tam mam len drobné, na nejaké úspory ani pomyslieť
čo s ami tam našetrí, zasa odtial poplatím nejaké platby cez IB a na konci mesiaca som tak +100,- 😀 Myslím, že ked tam nemám uložené velke obnosy, tak mi aj ten účet bude stačiť, aspon kym sa nerozhodnem pre niečo ine
u nas v meste je SLSP, TATRA banka, IRB, tak asi niečo u toho...no a ta VUB...

tilly
9. okt 2008

sassi, to čo si písala s VUB, oni ako keby to robili naschvál, môjmu otcovi strhli 2 x 1600 Sk, hoci príkaz dával len raz... a vraj mu ešte raz niečo tak strhli, ja si teda výpisy nekontrolujem, ale aj keď mám inú banku, asi začnem...

ja som celkom spokojná s tatrabankou, žiadna banka nie je dokonalá, napr, tá VUB má najlepší a najlacnejší vinkulovaný účet... sporiteľňa je strašne liknavá, dlho všetko trvá...

ale v tatrabanke vedia pekne otravovať, keď vidia stav účtu a neznášam, keď mi potom volajú všelijakí tí finanční poradcovia, kurnik, odkiaľ môžu vedieť, či a že mám peniaze... najlepší bol jeden minule, volal mi, má pre mňa super investíciu, že stačí 10000 dolárov, že čo je to pre vás 10tis dolárov, tak som ho poslala niekam, že už si nedovolil zavolať 😀

sassi
9. okt 2008

no dnes mi tie penaize KONEČNE po mesiaci a 5 dnoch vrátili 🙂 Bola som tam dokopy 6x !!! 😠 A včera už aj s manželom, ma skoro 2 metre, som šla jak s bodyguardom 😀
No fakt si treba výpisy kontrolovať, lebo presne mne tiež viacerí povedali, že ako som na to prišla, e oni to ani nečítajú... No mne chodí presne rovnaka suma ked som na MD, takže som na to došla hned, keby že mi chodí vyplata, tiež na to asi len tak neprídem, až na konci mesiaca, potom si mesiac necahjú na vybavenie sťažnosti a pomaly 2 mesiace si gazdujú s peniazmi .... 😠 😠 😠

filipa
9. okt 2008

no, aspon to uz mas "doma"... tak gratulujem 😉

sassi
9. okt 2008

no dik, som rada 🙂 😵 🙂

kometa
16. feb 2009

môžem sa spýtať, či Vy ako majitelia účtov v M bank ste stále spokojní??? 😉 tiež mi už lezú na nervy všetky poplatky nad rámec balíka..... zvažujem účet v M bank, len by som ešte potrebovala "nakopnúť"...

bubinko83
28. feb 2009

ahojte,ake mate skusenosti s internet banking,lebo muž sa stale boji,že sa može niekto na nas napichnut a vybielit to tam .Aj ked tam toho neni moc 😉 A určite s tym pracuju aj ludia čo maju ine sumy na učtoch a stokrat vačšie

lante
28. feb 2009

Bubinko, tomu ver 😉
Že tí čo to vedia, sa nezaoberajú "obyčajnými" klientami ale takými čo majú na svojich účtoch sumy o ktorých sa nám len snívať môže 😉 Ja používam internet banking od r. 2000 a ani ako zamestnanec banky som sa nestretla s tým, že by niekto niekomu vybielil účet. Minimálne nie obyčajnému človeku, pokiaľ sa to náhodou stalo nejakému pracháčovi, tak ten to určite riešil na iných miestach.

bubinko83
28. feb 2009

lante dik 🙂

lante
28. feb 2009

Za nič 😉

zuzana581
28. feb 2009

Tatrabanku, ale asi ju zruším. Neskutočná drahota. 69 za vedenie účtu. 10 položiek je v tom zadarmo, ale keď chodíte peniaze vkladať často ako ja, tak sa to neoplatí. Ja mávam mesačne poplatky cca 300 sk. Výber na pobočke 40sk, výber s bankomatu 3 sk.... Všetko platíte ak presiahnete tých 10 položiek. Velmi to preháňajú, lebo si asi uvedomujú, že sú dobrí, ale neskutočne drahí.

lante
28. feb 2009

Zuzi si pozisťuje ešte ostatné banky.....či to nie je ešte horšie. 😖

tamia
28. feb 2009

dexia - som spokojná....
rovnaké poplatky ako maca793

zuzana581
28. feb 2009

Lante ja tam mám ale nahlásené všetky platby, inkasá atď, tak som taký malý rukojemník (dobrovolný), ale asi si ten účet nechám len na platby a na bežné užívanie si nájdem niečo lacnejšie. Na to, kolko rokov mám u nich účet a že sa mi tam premele dosť peňazí (nie nejaké státisice mesačne, ale aj tak) a že mám u nich aj úver a som im verná, tak už mi mohli dávno dať nejaké výhody, ale kašlú na mňa.

mikalove
28. feb 2009

my mame dva úšty v SLSP viacmenej z nutnosti,sú dosť drahy ale v našom dosť širšom okolí je iba ich banka a bankomat,takže či zaplatíme viac na poplatkoch alebo prejazdíme či zaplatíme za použitie ich bankomatu kartou inej babky mame za jedno...z kaluže do blata ☹

kejla
28. feb 2009

My mame Tatra banku (jeden ucet ja, jeden MM-asi 5 rokov)a sme obaja velmi spokojni. Obaja sme klienti, ktori minimalne navstevuju pobocky,vsetko robime cez internet banking a je ovela vyhodnejsie.Oplati sa naucit sa to,lebo kazda banka si za to,ze sa vam venuje jej zamestnanec v pobocke necha zaplatit a ak si to viete spravit cez internet,su to zbytocne vyhodenene peniaze.Ja dokonca aj takmer vsetko platim platobnou kartou,takze ani tie vybery z bankomatu nemam nad limit.

Predtym sme mali SLSP,VUB a CSOB a nikdy viac....Najviac ma sklamala VUB, bankomat MM nevydal 8000,-SK a nikdy mu ich nevratili..BOl to len kolotoc reklamacii...