V ktorej banke sa oplatí máť účet?

ankaa
28. mar 2008

V ktorej banke máte účet? Aké máte poplatky? (zriaďovacie poplatky, mesačné, pri prevodoch, internet banking, výber z účtu..) V Ktorej banke sa oplatí otvoriť účet najviac? Práve si prezerám ich webové stránky, ale budem rada, ak mi napíšete odpovede

denisocka
25. júl 2010

no zas som tu ja 😀
dnes som si všimla,že mi SLSP strhla 6,64€ za nejaky KARTOVY POPLATOK ..... teda poplatok za plat.kartu.čislo tej karty čo mi tam hodili nepoznam,neviem z akej riti to vytiaghli,ani žiadnu novu kartu nemám,tak nechápem čo si to dovoluju stahovať,už mam dosť tých 5€ za vedenie učtu . ja som sa vtedy na Mbank vykašlala , zrušila kuriera a nezaložila si ten učet,ale asi si ho založim,bo toto je nonsens!

labelo
25. júl 2010

denisocka

nie je to žiadnea zmena v sadzobníku,funguje to už velmi dlho, SLSP účtuje za kartu ročný poplatok vždy v mesiaci výročia karty,pozri aký mesiac máš uvedený na karte a v ten mesiac každý rok sa ti strhne poplatok 6.64 eur,týka sa to všetkých kariet aj funkčných, to sa netýka len novej karty...
a k tomu osobnému účtu, neviem kedy si si ho založila,ale osobný účet s poplatkom 4,9 eur platí iba chvilu tiež neviem presne,tusím od februára,takže ak si si založila účet po tomto datume, tak máš automaticky založený osobný účet s týmto poplatkom,predtým boli balíkové účty s poplatkami od 2.06 až po 7,28 a keby si mala založený účet balíkový musela by si ho svojím podpisom zmeniť na osobný inak to nie je možné...
ešte je možnosť preradiť osobný účet na klasický platí sa nejaké 2,06 eur ,ale potom platíš aj iné poplatky,je dobre si preratať kolko by ťa tie poplatky vyšli,na čo vlastne ten účet využívaš a zmeniť si ho a pokial más do 26 rokov tak si ho možeš zmeniť na EURO26 a tam platíš jediný poplatok 0.30 centiv za vedenie inak všetko zdarma aj karta

denisocka
7. júl 2011

možte mi niekto poradit ohladne SLSP a vlastnej karty ?

je možne ziadat vratit poplatok 5€ za jej vyhotovenie ? pred 3 rokmi som si dala urobit prvy krat vlastnu kartu s fotkou drobca, bolo to v akcii ZADARMO - a zrazu došiel poplatok tuším 300sk ! dali to na reklamaciu ... a odvtedy sa neozvali,čet ich ber . teraz mi končila kartička a už som sa tešila,že ta fotka tam nebude, ako mam dost híkania pri pokladniach a zrazu došla kartička zas s tou istou fotkou,skoro ma porazilo a navyše fotka je od tej prvej uplne prepalena,programom zdrbana, ina farba, -no deeees ! ešte ze mi ju bankomat pri aktivacii zožral,asi si ju ani nevydvihnem 😠

ale čo ma dozralo ked dnes vidim zas -5€ - poplatok za vlasnu kartu . no mam dost z celej SLSP , je to možne niekde žiadat vratit ,ten poplatok?nech si tu kartu sežeru

inac mi písali pred par dnami,že prevydanie novej karty s vlasnou fotkou je 5€, som aj myslela,že si dam fotku zmenit ale nie,že to budek platit na 2x ,fuj im

denisocka
7. júl 2011

vidim,že som nejaky casty stazovatel,alebo - nikoho už netrapia tie poplatky "za nič" ?

damiankad
3. aug 2011

@denisocka a ja som si tam chcela založiť účet-...no teda 😖

denisocka
3. aug 2011

no karta,co mi teraz zozralo mala chybny cip z vyroby,preto ju bankomat zozral.dnes dosla nova,s prepalenou fotko,ak zas stiahnu 5e tak sa budem stazovat ombudsmanke a odchadzam zo slsp

damiankad
4. aug 2011

a máte niekto skúsenosť so ZUNO?? ja som v TB ale nechcem odtial odist,som tam spokojna,potrebujem iny ucet...na iny ucet..preto ten najlacnejsí ..neviete poradiť?? a ZUNO podmienky vypadá celkom OK, baby máte tam niektorá účet a ste spokojná,??

denisocka
4. aug 2011

@damiankad a mBank? už niesu zadara?ja chcem tiež prejst a potom odist z slsp

liz_lemon
4. aug 2011

@damiankad ja mam ucet v zuno, a som velmi spokojna, jedina nevyhoda pri ucte zadarmo je poplatok za vyber z bankomatu 0,8 E, ale ja vobec nevyberam, takze mi je to jedno
a co sa mi paci, ze maju online chat, kde ti hned poriadia, ak potrebujes, aj embosovanu kartu maju zadarmo

andrejka1974
4. aug 2011

tatrabanku a som velmi spokojna

simsalabim
5. aug 2011

@denisocka ja mam aj Mbank aj zuno. Mbank pouzivam na bezne nakupy, prichadza mi tam vyplata, odchadzaju vsetky platby, platim nou v obchodoch, vyberam z bankomatu (podla obratu mas 1-3 vybery zdarma doma a 1-3 vybery v zahranici - byvame pri hranici, takze no problem 😎 ). Zuno pouzivam vylucne ako kreditku na nakup tovaru na internete, podla potreby si tam presuvam sumu, ktoru prave potrebujem (tymto sa snazim predist tomu, aby moju kartu niekto zneuzil a aby mi nezmizla cela vyplata). Spokojna som s obomi bankami. Mbank mi vyhovuje prave koli urcitemu poctu nespoplatnenych vyberov (lebo nejaku hotovost clovek predsa len potrebuje). AJ platby pripisuju rychlo. Jedine, co mi vadi, je pre mna trosku nezrozumitelny vypis. Napr. ked sa prihlasim do I bankingu, napise trebars - zostatok 231euro, disponibilny zostatok 187euro. A ja ani za svet neviem prist na to, preco - nijaka platba necaka na odidenie, vo vypise tiez nic nesvieti...2 mesiace som si dala tu namahu a odkladala ucty a prepocitava a vsetko sedelo, akurat toto tu nechapem (ale priznam sa, ze ja som ekonomicky dost negramotna 😝 )

denisocka
5. aug 2011

@simsalabim to je nejaky zostatok,ktorý tam na učte musi byť furt . tých 50e alebo neviem ..

a v Mbank je všetko zadara,učet,či už dačo spoplatnili?

simsalabim
5. aug 2011

@denisocka vsetko je na nete, staci par klikov 😉
Sadzobnik mas tu: http://www.mbank.sk/individualni/mkonto/#tabs=7

Ja som im este nikdy nic neplatila, vsetko mam zadara.

A povinny zostatok to veru nie je...oni to nejako neskoro zapocitaju ci co 😖

annie13
1. mar 2012

babenky prosim vas poradte mi kde zriadit ucet

mam vo vub presla som zo studenskeho konta na flexi a dnes som zistila ze za vedenie - 6,8 tak tak nemienim ostat

kde nie su take vysoke poplatky

ale rada by som aj s pobockou takze Zuno nie

tin007
1. mar 2012

@annie13 vsak si vo vub zmen pocet produktov vo flexiucte tak, aby si platila menej, ja som si tak bola konto pred par dnami upravovat

annie13
1. mar 2012

@tin007 ved mi ho upravovala pred mesiacom
platila som za vedenie 3,5 a zrazu 5 tak neviem ako ho upravila a tvrdila ze vyhodnejsie vsetko sme tam poskrtali ze nie a zrazu platim viac
mala som to studenske konto ale kedze mam viac ako 26 a skoncila som VS takto mi to zmenili

koncim s VUB zarucene

bodka13
1. mar 2012

@annie13 my máme tiež účet aj vo VUB a za flexiúčet platíme 5€/mesačne

sisaha
1. mar 2012

@annie13 ak urobis aspon 10 platieb kartou v mesiaci, tak v TB budes miesto 5 eur, platit 2,50 🙂. A ak nahodou by si tam mala v produktoch ulozenych 10 tis. eur, tak ho mas zadarmo. Za 2,50 by si ho mala, ak by mal v tej istej banke ucet aj tvoj muz.

annie13
1. mar 2012

@sisaha a prevody? mavam viac prevodov kedze predavam vecicky po malych za to sa neplatim
zajdem tam dakujem ti to by bolo super 2,5 a tych 10 platieb kartou iste mam

sisaha
1. mar 2012

@annie13 prevody su neobmedzene ak ich robis cez internetbanking.. Zajdi a popytaj sa.. Ja som napr. maximalne spokojna s internetbankingom. Ten maju naozaj vymakany.

sisaha
1. mar 2012

@annie13 ked sa budes na to pytat, vola sa to system odmeňovania - pozri aj tu: http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/fyzicke_os... tam trosku nizsie. 😉

denisocka
21. mar 2012

halo ha,konečne mam učet v mbank,trvalo mi to roky 😀

potrebujem sa ale opytat,doniesol mi zmluvu kurier,teraz mam cakat na visa kartu od mbank?

zuzkagu
22. mar 2012

@denisocka ano do 2 týždnov ju mate

denisocka
22. mar 2012

@zuzkagu aha,cize cakat,nemusim nikde volat,nic posielat ?staci im to,čo som podpisala kurierovi?

zuzkagu
22. mar 2012

@denisocka nie, ak si mala v žiadosti aj žiadosť o kartu tak ti ju do 2 týždnov pošlu

emogeon
16. apr 2012

baby mate niektora ucet v CSOB - Pohoda?.... platite za vedenie uctu..

silvia123
16. apr 2012

My sme dávnejšie mali ČSOB, ale ...nemám slov, teraz je asi naozaj najlepšia Tatra banka. V konečnom dôsledku už by som si účet v ČSOB nikdy nezaložila -hlavne pobočka v Topoľčanoch sa môže hanbiť. My sme od nich odišli z dôvodu, že sme si šli vybrať cez víkend peniaze, automat bol ale asi nejaký pokazený, nevydal nám peniaze a ešte nám aj navyše zožral kartu. Tak sme mali "ohromnú radosť", víkend pokazený, lebo ísť niekam bez peňazí sa nedalo, keď zašiel manžel na pobočku najbližší pracovný deň, tak si ho k sebe velice zobral na výsluch neviem či riaditeľ, alebo kto to vlastne bol a ešte ho aj obvinil, že im pokazil bankomat pretože naša karta v ňom bola zhorená! Čistokrvný debil 😀 😀 😀 , ešte v ten deň sme zrušili účet a nechceme o nich ani počuť. Akože toto bolo fakt neslýchané a neskutočne sme sa urazili! Takto obviniť z ničoho nič zákazníka...to môžu len primitívovia...veru nezabudneme im to...

slimstar
17. apr 2012

@simsalabim aj mne to tak ukazuje, napriklad som mala na ucte 235 eur, vytiahla som si 230 eur a ostalo 5 eur.

ale na ib stale ukazuje zostatok 235 euro a disponibilny zostatok 5 eur.
oni si nedrzia tu sumu ako kredit, len to ukazuje kolko tam je alebo bolo penazi.

@denisocka o tu kartu treba poziadat v ib zuno, ak nebolo poziadane uz v ziadosti o novy ucet, inak nepride. mne prisla do dvoch dni postov.

malinkaaninka
19. aug 2012

mám ttb,snažím sa tých desaťkrát zaplatiť kartou,aby som si znížila poplatok za balík na 2,50-. minulý mesiac som platila 27. poslednú platbu kartou.a už to "nestihli" zaučtovať,takže mesačný poplatok 5 e. kur kur kur y hnusné.máte tiež takú skúsenosť?

abab
26. nov 2012

Ahojte, ak sem niekto nazriete, zaujimalo by ma ako ste spokojne so spominanou Tatrabankou, dnes ma totalne dozrali v Ludovej, zvazujem zalozit ucet niekde inde. Maju tam aky pristup ku klientovi? Totalna arogancia ako v LB? Alebo su slusni? Momentalne kypim, takze idem studovat podmienky a poplatky inych bank. Pomohli by mi aj vase cerstve skusenosti. Na co si mam dat pozor? Dakujeeeem