V ktorej banke sa oplatí máť účet?

ankaa
28. mar 2008

V ktorej banke máte účet? Aké máte poplatky? (zriaďovacie poplatky, mesačné, pri prevodoch, internet banking, výber z účtu..) V Ktorej banke sa oplatí otvoriť účet najviac? Práve si prezerám ich webové stránky, ale budem rada, ak mi napíšete odpovede

moniq
3. apr 2008

Tak kockz tak ja mam prachz v UK = banke, je tu bezplatne vsetko - od vyberov po vypisi, prevody - prosto vse.
Ale ked pridem do banky s cudzim sekom - proste mi bez dokladov vyplatia peniaze, ziadne kontroly totoznosti.A tak je to aj pri vybere z uctu - moj kamos prisiel a vybral z mojho uctu peniaze bez akych kolvek problemov, podal len cislo uctu....
Tz radsej platte malo ako prist o vsetko....

zuzkaprofant
3. apr 2008

ja by som si do ziadnej banky nedala 😀 ponozka to isty ale srandujem na sk su velmi velke poplatky za vsetko mi mame v nemecku ucet a za nic neplatime , ja ked som chcela len na sk zrusit svoje ucty tak som zaplakala kolko odomna pytali za zrusenie uctu ale jasne ze niekam si tie peniazky musite dat 😉

zuzkagu
3. apr 2008

Ahoj aj ja mám TB ale ja robím všetky prevody cez net takže mám aj vela položiek za spracovanie, a minule ma stál poplatok za mesiac až 200 Sk 😠 , skoro som odpadla. Tak teraz som si založila m-bank kde je všetko zadara ešte mi daju aj plat. kartu a prvé tri výbery sú zadarmo čo je pre mna úplne super lebo ja všetko platím iba kartou a vyberám prašulky možno raz do mesiaca.
Zuzana

janina77
3. apr 2008

tak s mBank nema nikto skusenost?

Pozerala som tu ich stranku a vyzera to velmi lakavo...

ankaa
autor
3. apr 2008

Mbank je aj pre právnické osoby?

dankaa
4. apr 2008

ahoj ankaa,myslim si že je velmi doležite obehat si banky osobne,sice to stoji vela casu,ale cez net su uvedene len poplatky,ale co vnich vsetko je apod.Každý máme ine ocakavania a potreby.

Ja mam ucet vo VUBke a som velmi spokojna...

beke
4. apr 2008

ja mám účet v Poštovej banke a som nadmieru spokojná...za vedenie účtu 29sk, internet banking, gsm banking myslím 2sk za jednu sms...

ella1
4. apr 2008
maca793
5. apr 2008

beke
to nemyslíš vážne, keď si chce mama vybrať z iného bankomatu ako z domáceho, tak jej to zožerie aj 40,-sk a tie poplatky za príjem atď.

maca793
5. apr 2008

a ak by sme si chceli zmeniť banku tak už nemusíme behať po všetkých bankách, veď si ponuky môžeme preštudovať aj na nete a tak sa rozhodnúť. nie?
ale každý má na toto svoj názor a ja ho neberiem 😉

xixi7
27. aug 2008

V SLSP vladne fakt socik a su totalne neschopni. Po svadbe som si isla zmenit udaje (novy OP, nove priezvisko, trvaly pobyt). Chlapik mi oznamil, ze musim prist s disponentom, inak mi zmenu neurobi. Skoro ma prekotilo. Vsak ja som predsa majitel uctu! Nic s nim nepohlo. Tak som sa dozvedela, ze aj ked mam 30 rokov bez mojej mamy, ktora je mojou disponentkou si nemozem zmenit ani udaje v banke. Nemam cas a ani moja mama ho nema nazvys, tak mi ine nezostavalo nez za 50 SK zrusit disponenta a potom mi zmenili udaje.
O tom ako som zrusila trvaly prikaz a oni mi nadalej z uctu peniaze strhavali je dalsi pribeh. Najlepsie bolo, ze hned prisli s riesenim (nastastie som mala potvrdenie o zruseni a nevyhodila som ho). Ze mam ist hladat tu pani, ktora chybu urobila. Ja ze to nemyslia vazne. Ja mam po 3 mesiacoch patrat, ci ta pani u nich pracuje, kedy bude stat pri okienku a pod. Chlapik mi vsak odpovedal...ved ja som predsa chybu neurobil. Nadhera. Potom prisiel s uzasnym napadom, ze mi znovu zrusi trvaly prikaz. Ja ze dobre, ale bez poplatku. On ze to sa neda. A ja ze ja predsa dvakrat za zrusenie prikazu platit nebudem. Tak potom sa to zrazu dalo aj bez poplatku. Ked som sa spytala, aky bude dalsi postup, vygulil na mna oci, ze co este chcem. Ja ze ved 10 000SK predsa odislo na cudzi ucet, tak snad sa nejako dostanu naspat na moj ucet a ze teda by som rada vedela aky bude postup. Mne sa tam skoro vzdy podari natrafit na nejaky problem.

martina.d.
27. aug 2008

Ja odporúčam ČSOB. Zatiaľ som s nimi problém nemala. Mala som 10 rokov účet aj v Tatrabanke, SLSP - ale tie banky už teraz široko ďaleko obchádzam. Absolutná nespokojnosť.

bubba
27. aug 2008

ja mam TTbanku 10rokov a nemala som nikdy problem.len s tymi cakaniami v sorach lebo vacsina ludi ma ttb alebo vub co ja viem 😉 ale zevraj aj csob je dobra.do banky bez popratkov by som peniaze nedavala.tie banky nemaju ziadne meno,su slabe a potrebuju si nahrabat klientov....a to takymto sposobom 😝 ja radsej zaplatim a viem ze o moje prachy je postarane 😉

libka1
27. aug 2008

Máme VÚB a Tatrabanku, keď porovnám:
VÚB - neflexibilný, drahý, zamestnanci bez vedomostí
Tatrabanka - podstatne lacnejšia, flexibilnejšia, tiež som natrafila na trafenú hus už, ale som oveľa spokojnejšia ako s VUB

libka1
27. aug 2008

Ja platím za prevod v Tatrabanke 3 SK keď to robím cez Internetbanking... 150 SK????????????????????????????

bambusko
27. aug 2008

mam mbank a som maximalne spokojna 🙂 ziadne poplatky, rychle prevody, zadarmo embosovana visa karta a este nemusim ani nikde chodit 🙂

zuzana1979
27. aug 2008

aj ja mam asi 3 mesiace mbank, po 8 rokoch som zrusila TB a som spokojna, ziadne poplatky, karta pre mna aj manzela zadara, 3 vybery do mesiaca zadara, IB, akurat mi nechodia smsky, ale na to sa da zvyknut.

lefika
27. aug 2008

martina.d, ja som natrafila na lidkou spominanu "trafenu hus" aj v csob. aj ked je to podstatne lepsie ako vub: to uz nikdy v zivote, ani keby mi ponukali modre z neba! 😠 tam asi jedina poziadavka na zamestnancov je, aby boli gramotni a aj o tom som miestami pochybovala 🙄

inak tiez uvazujem nad mbank. mate tam niekto hypo?

libka1
27. aug 2008

Lefika trefné, tiež mám z Vubky ten pocit... 😉

eveen
27. aug 2008

ahoj ankaa, urcite si zaloz ucet v mbank, celkom bez poplatkov aj vysoky urok na e-maxe a karta zadarmo, taku banku nikde inde nenajdes, jedine co k tomu treba je internet a ten mas 😉

katja78
27. aug 2008

Kočky, ktoré máte mBank - máte účet aj v inej "kamennej" banke? Ak nie, ako riešite (alebo možno budete niekedy v budúcnosti riešiť) problém, že by ste chceli vybrať väčšiu hotovosť naraz (dajme tomu niekoľko sto-tisíc)?

eveen
27. aug 2008

neviem naco by som to potrebovala, teraz uz sa prevadza z uctu na ucet a tak ale neviem presne keby som chcela vyberat tusim bankomaty maju limit 50000, ci sa mylim opravte ma........ 😒

nitka
27. aug 2008

nikdysi nedavajte postovu banku,lebo sa k svojim peniazom nebudete mct dostat tak ako ja uz po druhykrat...

katja78
27. aug 2008

Eveen, veď práve - z účtu na účet, ale ten druhý účet musíš mať v nejakej kamennej banke (teda nie internetovej), keby si chcela v hotovosti naraz väčší obnos peňazí. Ja viem, že bežne to človek nepotrebuje, na mBanku sa dá dnes zriadiť trvalý príkaz, inkaso, hocijaký jednorázový prevod, to ide bez problémov. Ale niekedy v budúcnosti sa môže stať, že budeš súrne potrebovať viac ako čo Ti bankomat bez poplatkov cez mBank môže dať. A potom čo?

nikol_79
27. aug 2008

ahoj, aj ja mám mbank a som spokojná, peniaze mi tam pravidelne chodia, vybrať môžem kdekoľvek a keď chcem vedieť či mi došli peniaze nemusím čakať pol hodiny v banke ako môj manžel vo vub.. 😉

bubba
27. aug 2008

no hej teraz neplatite ale co tak renome banky?co bude v bubcnosti?co ak pojde do krachu a pridete o cele materske 😀 😀 ?

zuzla2
27. aug 2008

my mame tatrabanku (nejakyx 5-6 rokov) a vub (tu len kvoli hypo)..a sme spokojni..lenze mi vacsinou vsetko riesime,platime cez ib...
nedavno som vsak bola v TB osobne a znova som sa pobavila (nestalo sa mi to 1x)...staci im,ze vidia,ze mate na ucte vacsi obnos penazi a uz vam hned nukaju kadejaky novy produkt,aby ste tam peniaze vlozili... 😠

bambusko
27. aug 2008

bubba, normalna pobocka zahranicnej banky z commerzbank skupiny, urcite nic horsie ako s devin bankou sa nestane, to nie je ziadne bmg, agw ap.

danielala
27. aug 2008

M-konto, zatiaľ spokojná, ale: zakladanie účtu a čakanie na pl.kartu ma stálo kopu nervov a telefonátov, trvalo to štyri mesiace, lebo vraj neboli pripravení na taký nával klientov, takže nemali dostatok zaučených pracovníkov a kuriérov. Hádam teraz to už majú zorganizované. Internetbanking je prehľadný, bezpoplatkový účet a možnosť použiť akýkoľvek bankomat je super. Akurát, že na výpise z bankomatu neukáže zostatok a keď som raz mala jeden problém pri výbere z bankomatu a bežala sa informovať do toho ich klientského stánku, tak mi bolo oznámené, že oni tam nie sú na vybavovanie takýchto záležitostí, ale len na zakladanie účtov a že pri problémoch s účtom si musím zavolať na ich infolinku a tam sa dovolať je fakt zázrak (aspoň vtedy bol, linky preťažené 😒 )...

Predtým som mala ČSOB - absolútna spokojnosť, potom Tatra banku - vždy som mala poplatky nad rámec balíka hlavne kvôli vkladom na účet, dvakrát dokonca reklamovala za neoprávnene strhnutý stokorunový poplatok, chybu uznali a peniaze vrátili. Vadilo mi u nich aj vymenené poradie variabilného a špecifického symbolu na prevoďákoch (vo všetkých ostatných inštitúciách je VS prvý), lebo ma to stále mýlilo pri vypisovaní. Okrem toho ma prekvapilo, že pri internom prevode (teda z tatra účtu na tatra účet v rámci banky) sú peniaze pripísané až na druhý deň, v iných bankách to býva už v ten istý deň.

libka1
28. aug 2008

No horšie ako s Devín Bankou sa určite nestane, akurát jeden problém... za peniaze ti neručí naša NBS ale poľská centrálna banka... ja som taký strachopud, tak som sa trochu sekla.
My sme si tam tiež založili účet a potom ma napadlo napísať do NBSky pre istotu, a nakoniec som tam peniaze nevložila. Toto mi prišlo z NBS:
Dobry den
m bank podnika v SR na zaklade licencie polskej centralnej banky, kedze
nasim vstupom do EU sme umoznili podnikanie ktorejkolvek banky, ktora ma
povolenie clenskej krajiny EU, podnikat na aj na nasom uzemi. Na cinnost
banky nedohliada NBS, ale vydavatel povolenia, cize polska centralna banka a
taktiez jej vklady nechrani slovensky Fond ochrany vkladov, ale polsky,
ktory je na rovnakej urovni, co sa tyka vysky ochrany vkladov ako nas a
vlastne v celej EU. Vklady chrani Bankowy Fundusz Gwarancyjny ul. Ks.
Ignacego Jana Skorupki 4,00-546 Warszawa.

Banka je sucastou polskej BRE Bank, ktora je sucastou Commerzbank. V Polsku
ma mBank vyse 1,55 mil klientov.