V ktorej banke sa oplatí máť účet?

ankaa
28. mar 2008

V ktorej banke máte účet? Aké máte poplatky? (zriaďovacie poplatky, mesačné, pri prevodoch, internet banking, výber z účtu..) V Ktorej banke sa oplatí otvoriť účet najviac? Práve si prezerám ich webové stránky, ale budem rada, ak mi napíšete odpovede

456456
28. nov 2012

Ahoj,
ja už mám účet v TB nie.koľko rokov, platím poplatok 5 Eur, ak platím kartou mesačne 10 transakcií, tak mám 50% zľavu čiže 2,50Eur. Vždy si to ustriehnem a viac neriešim. Žiadne iné poplatky nemám.
Ale neplatím žiadne inkaso a ani nemám trvalý príkaz., to neviem. Za výbery z bankomatu sa určite neplatí.
Kartu mi automaticky posielajú.
Napr. v poštovke platíš za každú prijatú platbu na účet, to keď som videla tak som bola zhrozená. Tak isto platíš za inkaso aj platbu kartou. Keď si to zrátaš, tak Ťa poplatok vyjde aj 6 Eur a to nemáš žiadne úľavy pokiaľ nie si dôchodca. Robili aj nejaké akcie, ale všetko limitujú napr, 2x inkaso, 3 prijaté platby zadarmo.
Hlavne sa pozri koľko budeš platiť za vedenie účtu a ako sú limitované úkony. Koľko stojí vydanie kreditky a poprípade zablokovanie a vystavenie novej.

ankiki
29. nov 2012

Ahoj, jednoznačne ZUNO banku. Mám 0€ poplatky mesačne, 1 výber hotovosti za mesiac zadarmo, ak treba viac, poplatok 80centov, ale mne zatiaľ častejšie netrebalo. Budova mi nechýba, aspoň už konečne nepoznám vystávanie v radoch a ak niečo, tak v KE je. Všade už pomaly sa dá platiť platobnou kartou, takže niet o čom. Čo sa týka sporenia, majú tiež výhodný úrok. Určite ZUNO. To, že mesačne neplatím nič, sa nedá zaplatiť 😀 Už som skúsila Tatrabanku---katastrofa, SLSP---ešte väčšia, VÚB predražená do het 😉 Zatiaľ maximálna spokojnosť! 😵

janka257
29. apr 2013

Ahojte, mam otazku na tie z vas, ktore mate ucet v mbank. Potrebujem vediet, ze ci pri priamom vklade penazi na ucet vedeny v MBANK stahuje MBANK nejaky poplatok majitelovi uctu? Tak ako je to bezne v inych bankach..... Sand ma niekto pochopil 🙂 🙂 🙂

mokon
22. jún 2013

Nevie niekto poradiť? Podala som v banke sťažnosť na ich postup. V akej dobe mi príde odpoveď - alebo ma bude niekto kontaktovať, sú to skoro štyri týždne a nikto - nič 😠

tin007
22. jún 2013

@mokon banka je povinna odpovedat v lehote najneskor do 30 dni odo dna dorucenia staznosti. v pripade, ak ti odpoved nepride v danej lehote, resp. neskor, v zmysle zakona je tvoja staznost povazovana za opodstatnenu.

mokon
22. jún 2013

@tin007 Ďakujem za odpoveď. Neviete mi ešte povedať, či to vybavujú na ten 30. deň, alebo aj skôr a teda či sa vôbec ozvú, alebo ich opäť musím ja "bombardovať"?

tin007
22. jún 2013

@mokon Zalezi hlavne na co si sa stazovala a co si chcela staznostou dosiahnut (a ci si to tam napisala). Dalsia otazka je, ako (akym sposobom) si staznost podala - pisomne, mailom, osobne alebo telefonicky, ci mas nejako potvrdene, kedy si ju podvala, resp. kedy ju v banke pridali. Ak mas taketo potvrdenie, ze v ten den si staznost podala, tak pockaj, urcite sa im nepripominaj. Akonahle prejde tych 30 dni, tak by som im poslala doporuceny list, ze neodovedali v zakonnej lehote, preto treba na tvoju staznost potrebne nazerat ako na opodstatnenu a vyzyvas ich na napravu. Tazko sa mi pise konkretnejsie, kedze netusim, o co vlastne ide.

mokon
22. jún 2013

@tin007 Vzali sme si hypotéku, banka mala vybaviť doklady na katastri, teraz po 5 rokoch mi prišiel výpis, že sme uhradili 54 splátok, atď, ja hneď na to, že za 5 rokov je to 60 splátok, o čom mám samozrejme výpisy. Naťahovali ma, že to boli nejaké úroky, poplatky, čo samozrejme zmluvne uvedené nebolo, nakoniec som sa ja na katastri po mesiaci dopátrala, že v zmluve boli nejaké nedostatky zo strany banky, ktoré banka odstraňovala 6 mesiacov. Za túto dobu nám z pôžičky odchádzali len úroky, istina sa neodratávala - to mi bolo povedané až teraz. Na katastri povedali, že je to jednoznačne pochybenie zo strany banky. Ako náprava nebol doložený žiadny dodatok, len vymenená strana na zmluve, o čom je na katastri doklad. Vyjadrili sa, že je to maximálne neštandardný postup, takže som osobne v banke podala sťažnosť so žiadosťou o prepočet zostatku úveru, no a doposiaľ sa neozvali.

tin007
22. jún 2013

@mokon jasne, tak potom ak mas vsetky podklady k tomu, co si napisala, tak pockaj tych 30 dni (skontroluj si, ci mas naozaj doklad o tom, kedy bola staznost banke dorucena, resp. ty si ju poslala) a trvaj, aby vam skodu nahradili. Ak nie, pohroz im, ze sa obratis na bankoveho ombudsmana a aj na Narodnu banku Slovenska. NBSky sa banky zvyknu bat viac ako Evy Cernej ;) z toho, co pises, je to opodstatnene a mali by urobit prepocet splatok tak, aby cast zo zaplatenych urokov bola pouzita na znizenie istiny (uff, nezavidim tomu, kto to bude pocitat!). Len chcem upozornit, ze to nebude extra velka suma, lebo zo zaciatku splacania tvoria velku cast splatky uroky a len malu istina (ono to potom casom meni pomer a ku koncu splacas hlavne istinu a minimalne uroky)

buduca_maminka
22. jún 2013
mokon
22. jún 2013

@tin007 viem, že to nebude nič extra, ale predsa to tam mali tých 5 rokov, no a aj z toho mála istiny sa predsa platili úroky, tak som zvedavá, ako to dopadne. Mne viac ide o ten princíp, pôžičku automaticky sami bez nášho vedomia predĺžili o 6 mesiacov, potom sa čudujeme, že dôchodcom a pod. exekútori poberú domy. A to nebola žiadna nebankovka. Ešte raz ďakujem, posielam pozdrav 😉

tin007
22. jún 2013

@mokon napis potom, ako si dopadla, ak budu vymyslat tak ti poradim par trikov (ale to az potom)

mokon
22. jún 2013

@tin007 ok, ešte raz ďakujem.

mokon
1. júl 2013

@tin007 k hypoteke: na 30 deň sa nám ozvali, že je to v štádiu riešenia - bol to piatok, dnes som tam bola a vrátia nám 672 €, len to nebude znížením zostatku hypotéky, ale refundácia na účet, takže som spokojná. Ešte raz ďakujem za rady a želám pekný večer. 🙂

tin007
1. júl 2013

@mokon ked ich chces potrapit, tak povedz, ze z tych 672 eur chces, aby urobili mimoriadnu splatku istiny ;)

viki7546
29. júl 2016

Ahojte. Možno bude znieť moja otázka divne, ale budúci týždeň idem skúsiť veštenie z kariet, na kt.ma nahovorila kolegiňa. Ide o to, že sa pýtala na mňa a na isté veci a ja by som si to chcela overiť. Moja otázka teda znie, či sa môžem na tie isté otázky opýtať znova. Neprinesie mi to nešťastie?

beabelisova
29. júl 2016

@viki7546 co to ma s touto temou????

redic21
29. júl 2016

Mam Tatrabanku a 100% spokojnost.Ochotny personal.Nielen u nas v KK ale aj inde.Super internet banking v mobile.Mal som VUB,Zuno,Postovu Banku palec dole.

mirusssss
30. júl 2016

Mbank a som spokojná 😉

kostinko
19. júl 2017

V Tatrabanke určite nie