V ktorej banke sa oplatí máť účet?

ankaa
28. mar 2008

V ktorej banke máte účet? Aké máte poplatky? (zriaďovacie poplatky, mesačné, pri prevodoch, internet banking, výber z účtu..) V Ktorej banke sa oplatí otvoriť účet najviac? Práve si prezerám ich webové stránky, ale budem rada, ak mi napíšete odpovede

hasleerka
28. feb 2009

no ja mám SLSP a na to čo ja využívam som spokojná, deti tam majú aj vkladné knižky ... a nechodievam tam osobne, mám svoju poradkynu

kamarát nedávno odišiel s VUB radšej do CSOB

jonatanka
31. mar 2009

mohli by ste prosim zhrnut vyhody a nevyhody v m-bank, mojho tam strasne laka jeden "poradca", mame ucet v tatra banke a doteraz mu nic neprekazalo ale odkedy ho magori ten chalan, tak chce vsetko rusit a robit len to co povie poradca( mlady uzatvara zmluvy len kratko a hlavne pri pive), preto som nedoverciva

dadus
31. mar 2009

no ja mam mbanku a zatial som spokojna, lebo ked si predstavim, kolko som nechala v slsp na poplatkoch, tak uz ma to prestalo bavit a to nehovorim o tom kolko si strhli pri zruseni uctu. vyhodou mbanky je ze si vsetko robim z domu, ziadne cakanie nic, proste pohoda aj co sa platobnych kariet tyka. 3 vybery za mesiac z hociktoreho bankomatu a neobmedzene vybery v zahranici, co som si skusila v cechach a bola som milo prekvapena, nakolko za transakciu som zaplatila len nejakych 8 korun a aj to neviem, ci to nebolo tym ze sa prerataval kurz....v inej banke by to bolo urcite mnohokrat vysssie...ako nevyhodu som snad postrehla, ze si nemozem vkladat peniaze na ucet, tak to riesim tak, ze dam hotovost niekomu v rodine a ti mi to prevedu z ich uctu. 😉

angua27
31. mar 2009

mám mBank a TB. mBank iba krátko ako podnikateľka, ale som v podstate spokojná. žiadne poplatky, síce sa s nimi trošku teraz doťahujem o kartu, lebo mi ju ešte neposlali, ale to sa stane asi v každej banke. jediná nevýhoda u nich je, že nemajú kamené pobočky, ale keď má človek internet banking a je zvyknutý na kartu, tak to nie je problém, si myslím. 😉
TB - s nimi končím. naposledy ma dosť nahnevali, keď mi pri mojich príjmoch na účte (čo je iba materská a výživné) pridelili možnosť prečerpať účet o 300,- Eur. no a keď som to tam išla zrušiť, tak som sa dozvedela, že sa to nedá, lepšie povedané dá iba v prípade, že zruším celý balík služieb a budem platiť každú položku zvlášť. koniec, to bola posledná kvapka v pohári mojej trpezlivosti. asi pôjdem do ČSOB, nechcem mať v jednej banke súkromný aj podnikateľský účet. vo VUB som bola asi 13 rokov, podobne ako TB, vysoké poplatky, veľa, veľa prešlapov. naši sú v Unicredite, poplatky fajn, ale párkrát im dokašlali trvalé príkazy. takže jediná banka, čo pre mňa prichádza do úvahy momentálne je asi ČSOB. ešte čakám, ako sa vyjadrí moja finančná poradkyňa. 😀

bubinko83
3. jún 2009

baby neviete mi poradit? Prvy krat som minuly tyžden využila internet banking.Vo štvrtk večer som posielala peniaze zo Slovenskej Sporitelne do Tatra banky a tej dotyčnej ešte neprišli 😢 😲 Je to normalne ? Može takto dlho trvat bankovy prevod? ☹

bubinko83
3. jún 2009

Mne prišla aj sms o prevode penazi v ten den tak neviem. ☹

bubinko83
3. jún 2009

nikoho tu niet?

bubadlo27
3. jún 2009

ahoj bubinko 🙂
kedze si peniaze cez IB posielala vo stvrtok vecer, realne sa spracovali v banke v piatok a kedze bol vikend, a banke trva cca tri dni na prevod do inej banky je to normalne ☹ aj ked nenormalne 😠
tolko isto mi trva aj prevod do zahranicia 😠 😠

bubinko83
3. jún 2009

bubadlo to fakt? Ved to je otras 😠 A mysliš že tie peniaze jej vobec pridu? Už som naštvana ,ale nieje to velka suma a nechce sa tam ist preto hadat.

bubadlo27
3. jún 2009

jasne ze jej pridu , uz ich ma podla mna urcite dnes na ucte, mozno ani taku malu sumu nezbadala a ked nie dnes tak na 100 percent zajta 😉
a este jedno ma napadlo, aj si si skontrolovala ci si napisala spravne cislo uctu prijemncu 😉

inak mne to presne tka funguje co uz, SLSP na cudny pristup ku IB 😠

bubinko83
3. jún 2009

bubadlo maš IP 🙂

bubadlo27
3. jún 2009

aj ty 😀

maruschka
3. jún 2009

bubinko, presnééé toto sa stalo mne a jednej milej mamičke..Posielala mi peniaze na účet zo Slovens.sporit. a ja som za svet nevedela pochopiť, prečo to do Tatrabanky ide 8 dní...A tak som stále vyvlávala, otravovala ju a nakoniec je to pravda..Slovenská sporiteľňa je fakt zaostalá.. 🙄

andosa
10. júl 2009

Ahoj mBankárky, neviete mi povedať za ako dlho cca mi príde karta k mkontu? Díky.

bihan
10. júl 2009

asi za týždeň

andosa
10. júl 2009

bihan - díky 😉

ikke
2. nov 2009

alicka1113 • Včera o 21:12
Ahojte maminy, uvažujem o zmene banky, teraz mám učet v Tatrabanke, ale zdá sa mi, že tam platím veľa za nič. Chcem si popozerať ostatné možnosti, tak by mi pomohlo, keby ste mi povedali Váš názor a skúsenosti. Vďaka.

kisska • Včera o 21:53
My sme v UniCredite uz par rokov a mali sme u nich aj rozne uvery(spotrebny, hypo) a zatial sme velmi spokojni. Co sa tyka poplatkov, kamoska ma M*Bank a nevie si vynachvalit.

lekynka • Včera o 22:00
Sestra má Tatru a tiež ju chce zmeniť, kolega má Mbank a tiež len chváli, a vraj je veľa vecí bez poplatkov.

janette4 • Včera o 22:02
alicka, tvoja téma mi príde hrozne vhod.tiež mám tatrabanku a keďže som na materskej mám pocit,že mi stŕhajú viac ako mi tam vôbec príde a rozmýšľam nad zmenou.takže tiež by som sa potešila,keby sem ľudia písali svoje skúsenosti so svojimi bankami,službami,poplatkami a pod.,nech sa trochu zorientujem.

sofik • Dnes o 08:21
tak to som aj ja zvedavá ktorá je dobrá pretože ako tu píšete tak Tatrabanku nikto nechváli. Ja budem potrebovat účet neskor ale rady a skúsenost by mi pomohli

matidami • Dnes o 08:24
tiež som s tatra bankou nespokojná...

salonka77 • Dnes o 08:25
U nas sa osvedcila Slovenska sporitelna, ucet fajn a mame aj pozicku od nich, ktoru sme vybavili bez problemov a hlavne rychlo, bez nejakych opletaciek..... Mangel ma aj CSOB, ale nic moc, chysta sa ju zrusit a ostane iba Slovenska sporitelna

ikatarina • Dnes o 08:28
Ja mám ČSOB a som spokojná. Platím len asi 80 centov mesačne, ale je fakt, že všetko riešim cez Internet banking a do banky nechodím

renatkas • Dnes o 09:24
ja som mala VUB a bola som neskopojna. Vysoke poplatky, internet banking mi nevedeli aktivovat, museli sme tam osobne chodit asi 5x... raz mne odblokovali a hned nato to nefungovalo manzelovi, potom zase opacne. Poskytovali ine info ako bolo v podmienkach, napr. embosovana karta podla pracovnicky bola za taky isty poplatok ako klasicka, tak som si ju dala a rocne mi strhavali nejakych 800sk... proste nespokojnost.
teraz mame CSOB, poplatky nie tak vysoke ako vo VUB, ale tiez sme nespokojni. Mame spolocny ucet s manzelom a na IB sa vie dostat len on a to len tak ze mu pride sms-ka na mobil, nijak to inak nevedia urobit. Nechcu nam vyjst v ustrety preniest si zmluvu na hypoteku do BA, aj ked v BA byvame. A vybavovanie hypouveru, ani nechcem hovorit, nieco katastrofalne. Keby som nemala hypoteku v CSOB, tak ani nerozmyslam a menim banku.

krpito • Dnes o 09:28
ahojte, v Tatrabanke od 1.11. sú zmeny, čítala som to v sobotňajšom NČ

mirka1308
2. nov 2009

Ahojte, no my máme SLSP a ja som s ňou spokojná. 😵
Dnes som využila ich ponuku a prešla na nový druh účtu-osobný, je tam len jeden poplatok a pri platbe kartou ti ešte aj niečo vrátia 😉

elienka
2. nov 2009

My sme zrušili účet v SLSP (drahý mesačný poplatok - 110 Sk, embos karta 600 Sk ročne a ešte kopu ďalších poplatkov) a TB (teraz po novom 150 Sk mesačne je veľa) a otvorili sme si vo VÚB. Všetko platím cez internet banking (to je zadara), máme 2 embosované karty k účtu, 2 výbery z bankomatu a 3 inkasá/trvalé príkazy za 87 Sk mesačne. S internetbankingom som spokojná a mesačne šetríme min. 200 Sk na poplatkoch

zuzmag
11. jan 2010

Ahojte chcem sa opytat kto mate učet v postovej banke da sa vam zadavat domace platby napr.trvale prikazy....cez internet.Mne to nechce ist stale ma pyta za musim mat niejaky program nainstalovany vdaka 🙂

macka01
13. jan 2010

stalo sa nam,že muž ma účet v TB mal balik Tatra dinamic za za asi 59 sk /v prepočte/a od 1.11.mu to zmenili na Tatra personal za 75Sk,nie je to porušenie podmienok?z ich strany?môžme učet zrušiť,lebo porušili pravidla?a zmenili nam balik aj poplatky? ☹

tin007
13. jan 2010

macka01 banky si mozu zmenit cenniky a aj rozsah balika, musia vsak vopred o tom klientov infomovat (pozri si obchodne podmienky k zmluve, tam to bude uvedene) tusim aspon 14 dni pred. a viem, ze tb posielala info o zmene ceny balika, lebo manzel tam ma tiez ucet a dostal to (este v oktobri), aj mi to ukazoval. ucet moze zrusit kedykolvek a dovod udavat nemusi (pozor, je tam zvycajne vypovedna lehota, napr. ak vypovie v januari, tak ucet zrusia ku koncu februara)

majuska0
13. jan 2010

My mame ucet v Mbank a zatial spokojnost. Vsetko si vybavime sami cez internet banking. Mame dve embasovane karty na jeden ucet a kazdy ma po tri vybery (cize dokopy sest) z hociktoreho bankomatu na Slovensku. A to najdolezitejsie, vsetko co potrebujeme je bezplatne.

twinflame
13. jan 2010

Ja mám Tatrabanku ale už len preto, že firma, ktorá ma živí má účet v TB a € mi nabehnú takmer okamžite. Inak som nespokojná zákazníčka tejto banky. Či išlo o zasielanie výpisov od 1. k poslednému v mesiaci alebo u riešenie hypotéky, nikdy som nemala pocit, že tejto banke na mne záleží. Odkedy zaviedli skvelý balík Tatra Personal za 5 € v podstate sa takmer 0 protihodnotu, snažia sa byť k zákazníkom slušní až vtieraví. Inak povedané, pokiaľ platíte úvery načs všetko je ok, akonáhle chcete od banky niečo Vy, končíte. Je to len nutné zlo. Je mi ľúto.

macka01
14. jan 2010

tiež premýšľame nad inou bankou ako TB,nie sme až tak spokojní,ono je to o ľudoch,nikdy neboli ustretoví,ked sme chceli uver,problem sa s nimi dohovoriť,načo mi je banka,čo zo mňa len vyciciava a ja z toho nič nemám.A MBANK je tiež virtualna banka či má pobočky po mestách?

ankan
9. apr 2010

ja tiež uvažujem o zmene banky Tatrabanka stále zvyšuje ceny balíkov a na dnešnú dobu 5 E za balík je oproti minulému roku zdvojnásobená suma. Neviete ako je momentálne u iných bánk?

dadis
9. apr 2010

ankan, ja mam mbank a som spokojna...

denisocka
23. máj 2010

ak si dam kartu zaslať v mbank kurierom,je to bez poplatku??? nemame tu v blizkosti pobočku

majina.b
24. máj 2010
denisocka
24. máj 2010

dik,už som dala kuriera,bo zastupenia mame 50km od nas