Vadí vám fajčenie v reštauráciách?

jarka007
25. nov 2008

U nas, v Baden-Wuetenberg fajcenia v restauraciach zakazane, co nam ako rodine s malymi detmi uplne vyhovuje. Nie vsetky staty v Nemecku, ale prijali taketo opatrenie. Uz davnejsie som si vsimla, ze sa na Slovensku o tom tiez uvazovalo, ale uz som dlho nic necitala.
Ked chodime autom na Slovensko strasne ma stve, ked sa po ceste niekde zastavime najest a pri okolitych stoloch si vsetci veselo fajcia, aj ked vidia, ze mame male deti a je cas obeda. Nie som velky fanusik McDonald, ale bohuzial je to zatial jedina moznost na Slovensku najest sa bez toho, aby Vas otravoval cigaretovy dym.
Vadi aj vam cigaretovy dym v restauraciach ? Alebo do nich kvoli tomu nechodite ?

zuzu13
22. aug 2009

vadi...a to si sem tam zapalim...a z toho dovodu do restauracii s detmi nechodim....ak tak vecer bez deti a po prichode domov padam do vane a veci rovno do pracky...to by sa dalo prezut...ale co nenavidim???ked sme na prechazdzke a pred nami si niekto zapali a vsetok dym ide priamo do nas...resp. fajciar na autobusovej zastavke {aj ked je to zakazane} , ktory si da posledneho sluka priamo na schodiku pri vstupe do busu...uuuuzas.... 😝

teodorka
22. aug 2009

vadiiiii 🙄

bibinka
22. aug 2009

vadí 😠 😠 😠

dominka11
22. aug 2009

vadí, vadí a ešte raz vadí!!!

mamutka
22. aug 2009

vadi, hrozne!
pride mi nenormalne robit smrad pri jedle, je to nechutne rovnako ako vycapit na stol spinave ponozky ci plienku, dlabem to, ci ma dakto zvyk fajcit ci nie, do zariadenia kde sa je to nepatri, podporuje sa to len pre prachy, skoda reci 😠

macca5
23. aug 2009

áno,vadí! 😖

cessy
23. aug 2009

vadi velmi... 😠

roasha
23. aug 2009

ano,kedze sme vsetci nefajciari,vadi! 🙄

elitera
23. aug 2009

Vadí. A dost. A nejen v restauracích, ale kdekoliv, kde ten toxickej smrad musím čuchat (případně mě to nutí odcházet jinam, kde to nepáchne)

blumka
23. aug 2009

vadi...ak chce niekto fajcit moze vyjst na tu chvilku von, zafajcit si tam a vratit sa dnu...a mozme v kaviarni sediet aj fajciari aj nefajciari...
Myslim, ze keby bol zakaz fajcenia, tak by restiky, bary a vsetky tie kaviarne prilakali viac ludi, aj fajciarov aj nefajciarov...teraz zial lakaju len fajciarov, my ostatni radsej sedime vonku alebo doma...
podla mna je to disriminacia nefajciarov

ewelyne
23. aug 2009

aj mne to vadi a hlavne ak sa pozru na hodiny, zistia, ze uz asi 4 minuty sa moze fajcit, lebo cas obeda uz presiel a vobec neberu ohlad, ze su tam napr. deti. Samozrejme chodime do nefajciarskych zon, ale tie su niekedy velmi zle oddelene, pripadne su obsadene... 😠 😖 a vadi mi to aj na zastavkach... ale vzdy sa ozvem tak ako mi usta narastli... no a par krat mi uz aj vynadali... ale co uz. ked som bola 1.krat tehu, tak tam fajcila druha tehotna, tak som jej pekne povedala svoje... ja by som zakazala fajcenie na verejnosti.
Ale co, nech si fajcia, ked si nevazia zdravie, tak nech aspon uvolnia miesto a idu si.... a jasne potom budeme prispievat na ich liecebne pobyty a rozne chemoterapie... ved co... su to tupci-vsetci fajciari...

berni
23. aug 2009

nie nevadi

berni
23. aug 2009

nie sorry zle som sa vyjadrila jasne ze mi vadi ked pri jedle niekto fajci
ale normalne mi nevadi napr. v baroch a tak....

parvitas
23. aug 2009

ano, vadi.
fajciarske zony su casto (aj po tom novom zakone) zle odvetravane. vtedy zacnem kychat, lebo mi ten dym vadi. je to neprijemne, ked sa chce clovek najest. uz do takych restauracii nechodim. tym sa sice vyber zuzil len na 2-3 v meste, ale myslim, ze tie stoja za to.
😉

uci
23. aug 2009

vadi a nenormalne 😠
ja neviem - bola som toho nazoru, ze sa to teraz nejako malo sprisnit, ale - minimalne oddelit fajciarov tak aby nefajciari neprisli do styku s dymom (nieco take, ze nefajciari maju byt hned pri vchode aby nemuseli prechadzat cez "zonu ohrozenia") ale v nakupnych centrach napr su stale tie poulicne kaviarne kde vsetci hulia o106 😠 😠
tak akoze nechapem ... zle som to pochopila alebo co????
vysvetli mi to niekto ako to vlastne je?

raady
23. aug 2009

ano vadí. 😖

reisi
23. aug 2009

ano vadi. A tiez mi vadi ked fajcia rodica na detskych ihriskach a musime to vsetci dychat a ked sa ozvem ,tak som fajnova 😠

diddi
23. aug 2009

v restauraciach ano,v kaviarniach nie....nejdem predsa s detmi tam,kde sa fajci

uci
23. aug 2009

no a dospelaci v kaviarnach nemaju narok na vzduch bez nikotinu? ved to nie je len o detoch a o jedeni, je to hlavne o skodlivosti, potom o smrade no a nakoniec o tolerancii ci skor netolerancii

ewelyne
23. aug 2009

diddi, tehotna nemoze ist s kamaratkou do kaviarne? Alebo cez den s dietatom? Co? Porozmyslaj trochu...

vanja
23. aug 2009

vadíííííííííííííííííí
som bývalá fajčiarka a to je niekedy horšie ako nefajčiar.
A veľmi mi vadí smrad, ktorý ide z fajčiarov, z úst keď rozprávajú aj zo šiat.

zdenka26
23. aug 2009

vadí mi to jen v rastauracích,jinak mi to vůbec nevadí

bambi09
23. aug 2009

vanja,môj chlap fajčil 10 rokov a je teraz na fajčiarov horší,ako ja 😀 😀
a teda fajčiť na detskom ihrisku je už vrchol,aj to som zažila 😠 😠 😠

vanja
23. aug 2009

je to pravda bambi, ja keď niekomu poviem že si škodí a podporuje rakovinu, takmi stále kamošky povedia, no jasné tá čo dakedy bez cigarety nešla ani smetie vyniesť 😀 😀 😀

bambi09
23. aug 2009

😀 😀 😀 😝 ale si dostala rozum,to je chvályhodné a nech mi nikto nehovorí,že sa to nedá,prestať
mám tetu,fajčila 2 krabičky Marsiek denne,potom došla astma a skončila zo dňa na deň 😉

vanja
23. aug 2009

samozrejme, že sa to dá, len treba chcieť a mať pevnú vôľu. 🙂

dukie
23. aug 2009

vanja: Obrovsky pevnou vůli... když si to přirovnám k tomu, že bych měla zhunout takových 15 kilo... tak klobouk dolů před tím, kdo dokáže přestat kouřit...

dukie
23. aug 2009

Jinak kouření v restauracích mi vadí děsně... ale ještě víc mi vaděj lidi, kteří mají spoustu místa okolo - třeba na lavičce v parku nebo na zastávce (kde se mimochodem kouřit nesmí, že jo...) a stoupnou si hned vedle mě, nejlíp po větru, aby mi ani náhodou troška kouře neunikla... 😀 A od doby, co mám dítě, mě tihle lidi se*ou ještě víc, protože je ani nenapadne, že aspoň tomu mrněti by pod nos vyfukovat nemuseli... 😕

janina77
23. aug 2009

vadi, a strasne. Kvolli tomu napriklad nechodim celu zimu na kavu, lebo v nasom meste neexistuje nefajciarska kaviaren, tak chodim len v lete, ked su vonku terasy.

parvitas
23. aug 2009

v kaviarnach by sa tiez fajcit nemalo, ale nastastie existuju take podniky, kde je fajcenei zakazane, pretoze tam casto ponukaje take mnamkove kolace alebo jogurtove pohare 😅 a akm by sme my, tehotne, chodili mlsat, no nie?