Vadí vám fajčenie v reštauráciách?

jarka007
25. nov 2008

U nas, v Baden-Wuetenberg fajcenia v restauraciach zakazane, co nam ako rodine s malymi detmi uplne vyhovuje. Nie vsetky staty v Nemecku, ale prijali taketo opatrenie. Uz davnejsie som si vsimla, ze sa na Slovensku o tom tiez uvazovalo, ale uz som dlho nic necitala.
Ked chodime autom na Slovensko strasne ma stve, ked sa po ceste niekde zastavime najest a pri okolitych stoloch si vsetci veselo fajcia, aj ked vidia, ze mame male deti a je cas obeda. Nie som velky fanusik McDonald, ale bohuzial je to zatial jedina moznost na Slovensku najest sa bez toho, aby Vas otravoval cigaretovy dym.
Vadi aj vam cigaretovy dym v restauraciach ? Alebo do nich kvoli tomu nechodite ?

greta24
23. aug 2009

Vadi mi fajcenie kdekolvek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

diddi
23. aug 2009

ewelyn....porozmyslaj ty!.....predsa nepojdem tam, kde sa fajci....a v kaviarniach su predelene casti...a otazka je, ci mi vadi v restauraciach, nie?

bihan
23. aug 2009

haha..musím sa smiať.. oddelený priestor pre fajčiarov a nefajčarov.. a čím? jednou nejakou mriežkovanou mrežou.. to je zábrana ako má byť! 🙄

Vadí mi fajčenie v akomkoľvek priestore kde sa zdržuje viac než jeden človek.

saska73
23. aug 2009

áno vadí a veľmi 😠 To je niečo nechutné, keď máte jesť a ide vám cigaretový dym do úst, neznášam to a vždy mi slzia oči

ewelyne
23. aug 2009

no comment diddi.... nebudem sa s tebou bavit 😉
vdím, že si plná empatie...

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luise
23. aug 2009

Rešpektujem nefajčiarov, obzvlášť deti, 🙂 ale myslím si, že aj fajčiar ba mal mať svoje práva. Ozaj a viete, že je dokázané, že závislosť na nikotíne je horšia ako na heroíne? Z vlastnej skúsenosti viem, že je tisíc krát ľahšie schudnúť 😀 , ako prestať fajčiť...........

dmonikad
23. aug 2009

Však nech si fajčí kto chce, len nech to nevydychuje 😀

ewelyne
23. aug 2009

o tom či je ľahšie schudnúť alebo prestať fajčiť jedine to, že je to na každom jedincovi a je to o pevnej vôli a zdravom rozume 😉 a kde je tá štúdia o závislosti na heroíne a nikotíne- to vy som si rada pozrela 😀
práva fajčiarov nebudem komentovať , lebo sú to v podstate egoisti mysliaci len na seba a svoju cigaretku 😉

diddi
23. aug 2009

ewelyn,ked sa so mnou nebavis,tak ma ani nekomentuj....ja predsa nepisem,ze mi to nevadi,ale ze nepojdem tam,kde sa fajci...

ewelyne
23. aug 2009

😀 😉 jasne kazdy o svojom ved preco nie?

diddi
23. aug 2009

Nepochopila si....

ewelyne
23. aug 2009

🙄

markytkaaa
23. aug 2009

Pokud jdu sama, tak mi to nevadí, sama si zapálím ... před synem nekouřím (když už, tak až ho večer uložím a jdu na balkon, v bytě se prostě kouřit nesmí to je můj názor ... kouř je dost agresivní a stejně by se rozjel do celého bytu a nezůstal by např. jen v kuchyni 😉)

Když jdeme se synkem někam do restaurace vybíráme si vždy nekuřáckou 😉 🙂

luise
23. aug 2009

ewelyne, myslím, že o egoistoch by sa dalo polemizovať 😀

luise
23. aug 2009

A ešte niečo. Nie nadarmo sa vraví, že každý má svoju pravdu, a že ľudia sú od prírody sebeckí. A tým chcem povedať, že to platí pre obe strany!!!!! 😉

aponchie
23. aug 2009

teda a v kavarne je jakej rozdil?

halahalo
23. aug 2009

tak vidim ze tady jsou same nekuracky a kuracky se boji napsat svuj nazor.trapne fakt!baby kdyz jste v zivote nekourily ani nemuzete vedet o cem je rec.ja prosazuji to,at se v restauracich a kavarnach kouri ale urcite bude dobre,kdyz se zavedou primo restaurace a kavarny kde se kourit moci nebude,mohli by to rozdelit,to by me pak zajimalo kde bude vetsi naval 😀 a navic stejne na tomhle nas stat nejvic vydelava.a kdyz se zrusi koureni v restauracich atd,to teprve uvidi,jak se jim zmensi trzby 😀

martimarti
23. aug 2009

Halahalo...jediný trapný element v diskuzi jsi ty! 😝

A mimochodem, také mi kouření v restauracích a veřejných prostorách vadí 😉

vanja
23. aug 2009

halahalo, skús si prečítať ešte raz celú diskusiu a zistíš, že sem prispievali aj tie ktoré fajčia, a aj tie ktopré roky fajčili ako ja, takže vieme o čom je reč.

halahalo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andy80
23. aug 2009

mě taky vadí kouření v restauracích. Vadí mi, když někam jedeme, máme sebou děti a nemůžeme nikam na oběd, protože kam vlezeme, tam je zahuleno. A nejvíc mě dostávají dvě místní kavárny, kde se vesele kouří a jsou tam udělané dětské koutky 😖

soanpe
23. aug 2009

pokud jdu do putyky IV.cenové, tak s tím musím počítat,že se tam hulit bude,to samé ve sport barech při sport.utkáních.
ale vadí mi, když jdu do restaurace zaměřené na teplou kuchyni. tam si myslím,že kouření by mělo být aspon v denních hodinách zakázáno. když du jíst,tak k tomu nepotřebuju nasávat smarad z cigaret. a na tomto jsem se shodla i se zarytými kuřáky.
další , co mě štve, je pizzerie s dětským koutkem a popelníky na stole.
nebo soused, co chodí hulit přes celou zahradu až k našemu plotu, aby jim smrad nešel do baráku.a pravidelně vychytá zrovna naše prádlona sušáku 😠 😝

pancake
23. aug 2009

mne fajcenie v restauraciach nevadi, lebo tam nechodim. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
uz len koli tomu ze napachnem cela od cigariet a nechce sa mi komplet vsetko prat a hned si vlasy umyvat. 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

nemyslim si ze ked sa v restauraciach prestane fajcit, tak klesne pocet klientov alebo trzby.
zijem momentalne v Uk a tu sa nefajci v ziadnej krcme ani restauracii a vsetci to akceptuju. kto si chce zapalit ide von na vyhradene miesto a hotovo. je to super a dufam ze to coskoro bude aj u nas. 😵 😵 😵 😵

vanja
24. aug 2009

no u nás to asi ťažko bude tak skoro, pretože bežne neakceptujú fajčiari ceduľku pred nosom, že zákaz fajčenia, napr. na autobusovej stanici ☹

ginepra
24. aug 2009

mne fajčenie vadí

miroslava89
24. aug 2009

vadilo uz nevadi zvykla som si ale len na cigary nie na cigarety 😝

morenka
24. aug 2009

ja som niekedy fajcila a teraz uz nefajcim a vadi mi to lebo potom idem s reštauracie taka nasmradnuta ze az.....

vanja
24. aug 2009

morenka aj ja, a to je to, že fajčiari ten cigaretový smrad necítia 😠

bambi09
24. aug 2009

ja len by som chcela vedieť,čím sú nefajčiari sebeckí??ja tým,že nefajčím nikoho neobťažujem,fajčiar mňa dymom áno...a presne,ako baby píšu,keď sa ozvem,že na zastávke je zákaz,aj inde tak ma pošle do pi.. 😖 😖