Vadí vám fajčenie v reštauráciách?

jarka007
25. nov 2008

U nas, v Baden-Wuetenberg fajcenia v restauraciach zakazane, co nam ako rodine s malymi detmi uplne vyhovuje. Nie vsetky staty v Nemecku, ale prijali taketo opatrenie. Uz davnejsie som si vsimla, ze sa na Slovensku o tom tiez uvazovalo, ale uz som dlho nic necitala.
Ked chodime autom na Slovensko strasne ma stve, ked sa po ceste niekde zastavime najest a pri okolitych stoloch si vsetci veselo fajcia, aj ked vidia, ze mame male deti a je cas obeda. Nie som velky fanusik McDonald, ale bohuzial je to zatial jedina moznost na Slovensku najest sa bez toho, aby Vas otravoval cigaretovy dym.
Vadi aj vam cigaretovy dym v restauraciach ? Alebo do nich kvoli tomu nechodite ?

jabjunka
24. aug 2009

vanja:Ale to není pravda,jsem kuřák a to dost silný,ale cítím ten smrad taky.Pokud jdu do baru,musím se smířit s tím,že načichnu já i moje oblečení,ale pokud jdu do restaurace,tak pouze tam kde mají dobré odvětrávání.Vadí i i to když jdu z res a jsem načichlá kuchyní,přepáleným olejem a jinýmy čmoudy.
Když jdu s dětmi,vybírám nekuřácké res a nikdy by mě nenapadlo zapálit si někomu u jídla,ani když to není zakázané.Ono je to o lidech.Můj manžel je z těch méně ohleduplnějších kuřáků,je schopný si zapálit všude kde to není zakázané,alenaštěstí si s dětmi uvědomil,že ne všude je to vhodné.

vanja
24. aug 2009

jabjunka, no ja som už na ten smrad veľmi citlivá, pretože kým som fajčila tak mi to bolo jedno. Ale akonáhle som prestala a prišla ku mne kolegyňa, ktorá predtým fajčila, tak ma až zatiahlo, a jej nepomohol ani tic tac, ani žuvačka. Jednoducho ten smradtam bol. A vtedy som sa normálne čudovala, že či aj mne to tak smrdelo z úst. No určite áno ,len som si to neuvedomovala.

nnikka
24. aug 2009

no mne to vadi aj napriek tomu ze aj ja fajcim (resp. sa snazim prestat)... obdivujem ludi, ktori sa vedia najest v zafajcenej miestnosti... povacsinou kuraci, aj mm...

hej a je len malo ohladuplnych ludi, ktori si nezapalia ked vy jete, skor im je to jedno, len nech si zabafkaju...

pietra
24. aug 2009

mne fajcenie v restauraciach vadi a velmi. Som za uplny zakaz fajcenia v zariadeniach, kde sa podava strava a je jedno, ci tepla alebo studena. Najviac ma to hneva prave v lete, ked fajciari maju pocit na letnych terasach, ze ten smradlavy dym sa rozptyli a s kludom si zapalia hned vedla stolu, kde sedi male dieta 😠 😠

a rada, ze ma teda clovek chodit len do restauracii a podobnych podnikov, ktore su nefajciarske, je fakt uzasna 🙄 ano, v domacom meste uz clovek vie, kam radsej ani vliezt nema. Ale ked je na vylete alebo dovolenke a chce si dat obed, alebo len posediet na kavicke, tak si ma asi nosit svoj vlastny a kavu v termoske, lebo obcas najst podnik, kde mu nikto nebude smradit pri jedle, je ozaj umenie 🙄 ☹

jabjunka
24. aug 2009

Koukám,že kuřáci jsou asi radši zalezlí a sem nepřispívají. 😀
No,já jen za sebe........jsem ráda,že doby Tomáše Akvinského, Martina Luthera ,nebo Jana Kalvína jsou pryč.
Protože tohle téma mi přesně hon na čarodějnice připomíná. ☹

peppapig
24. aug 2009

jabjunka, teda to je docela silne porovnani, hon na carodejnice 😅
Ja myslim, ze je to hrozne nefer, ze nekurak si musi vybirat, kam pujde na kavu ci na pivo, jen proto, ze nechce dychat kour z druhe ruky. Urcite by to melo byt naopak, NEKOURIT je normalni, koureni je hloupy rozmar.

martimarti
24. aug 2009

Jablunko, opravdu ti ti připomíná hon na čarodějnice 😕 😕
Většina se vyjádřila, že jí vadí kouření ve veřejných prostorách. Což je celkem pochopitelné.
Mě kuřáci nevadí, každému jak je libo...vadí mi jen, když mi to foukají pod nos 😉 Nikdy bych nikoho nepranýřovala za to, že si ničí své zdraví. Tedy kromě vlastního otce: kouří moc a to mne štve, ničí si zdraví a nedá si říci, jeho závislost je bohužel moc silná. Je to fakt děsnej zlozvyk 😠

magimary
24. aug 2009

vadí a strašne prestrašne!!! 😝 😝 😝
mám alergiu na fajčiarsky dym a keď ho niekde zacítim (v reštaurácii), tak ma začne dusiť, v hrdle sa mi spraví hrča a nemôžem pokračovať v jedení...
a moje deti to vnímajú (podľa ich reakcií) tak isto...

nikoho "nanáhaňam", ale priamo odpovedám na otázku v názve témy... 😉

ikke
24. aug 2009

vadi, ale este horsie je mat spalnu nad fajciarom... nad fajciarom slaviacim ramadan 😔 "fajcime" do pol stvrtej rano 😝 😲

luise
24. aug 2009

Bambi09, chcela som tým len povedať, že bez ohľadu na to kto je z tejto témy za alebo proti fajčeniu, každý z nás si bude obhajovať len svoj názor a tým sme vlastne sebecký. 😅 Nebolo to myslené nijak zle, či nebodaj urážlivo. Ja som silný fajčiar a aj keď milujem - resp. potrebujem nikotín, osobne cigaretový dym nenávidím!!!!! A myslím to vážne. 😵

kristi
24. aug 2009

vadi, primo to nesnasim 😝

beruska2x
24. aug 2009

vadi mi koureni na vsech verejnych mistech 😝 restauracich, zastavkach, hristich, ulicich atd atd.. vadi mi lezici vajgly a nevim proc me kuraci bezohledne obtezuji kourenim kdyz ja je svym nekourenim neobtezuju 😝 🙄

pancake
24. aug 2009

ja neznasam ked ktosi chyti na ruky maleho a prave dofajcil. ide ma rozddrapit. vymylim si nieco a uz mu ho trham z ruk. 😠

janica..
24. aug 2009

Vadí a moc!!!!!!!!

laura73
27. aug 2009

a nam uz nevadi vobec nic 🙂 🙂 🙂 asi tak 3-4 roky. v taliansku zakazali fajcit vo verejnych priestoroch, co bolo fajn, ked sme chodili do restauracii a nemusela som si zakazdym umyvat vlasy a hadzat vsetko okamzite do pracky. no a teraz, ako sa mi narodila mala pred rokom a tak ako tak sme behali po restauraciah aj ked mala len 3 tyzdne, som to ocenila este viac 😉 dufajme, ze konecne budu zmeny aj na slovensku/v cechach... ked sa mohli naucit taliani, ktori musia mat cigaretu ku kave, myslim, ze sa to moze naucit vsetci... 😒

annie13
27. aug 2009

vadí a veľmi

peppapig
27. aug 2009

laura, kdyz je v Italii ten zakaz v restauracich atd, muze se kourit pri posezeni venku. To me vadi tady v UK, kdyz je teplo, clovek by si posedel pri kave venku, ale zahradky jsou plne kuraku, blee

matidami
27. aug 2009

aj mne to dosť vadí...

bambi09
27. aug 2009

jabjunka,ale toto nie je hon na fajčiarov,je to na každom z nás,ako nakladá so zdravím,ale nech ho neničí aj mne a mojim deťom,ja som v tehu dýchala smrad na WC a že som tam bola často,nemusím pripomínať 😀 😀 😀
luise,mám aj kamošky fajčiarky,ale vedia,že mi to vadí,ja ich však rešpektujem,aj keď im stále hovorí,aké je to nezdravé atď.,ten smrad je fakt nechutný,keď Ti nafajčí sused zospodu do bytu,keď máš v lete otvorené okno v noci aj cez deň a vie,že Ti to vadí a máš malé dieťa,ja mám hrozne citlivý nos ☹ ☹ nech sa fajčí tam,kde to nikomu nevadí,ale nie v obchodných centrách a reštauráciách,kde chodí kopec malých detí,tehotných žien a aj ľudí,čo majú na cigaretový dym alergiu ☹ ☹ ☹ keby boli fajčiari ohľaduplnejší,asi by sme na nich neboli takí "zlí" 😅 😅 😅
tým nehádžem všetkých do jedného vreca...
ale najhoršie bolo,keď mi v pôrodnici ofajčená sestra chytala malú 😠 😠 😠 mala som 100 chutí ju poslať preč 😝 😝 😝 fakt strašne smrdela 😖
takže nikoho neupaľujeme,vyjadrujeme svoj názor 🙂 😉

peppapig
27. aug 2009

bambi, popsala jsi to doslovne

tetes1
27. aug 2009

Než jsem měla děti a kouřila jsem, tak nevadilo. Mám děti a v těhotenství jsem přestala kouřit a od té doby mi vadí i když někdo kouří venku a já to cítím a mám strach,že to půjde k dětem do kočáru. A to že si k vám lidi přisednou ke stolu a přestože tam vidí kočár si zapálí je bohužel celkem obvyklé a něco takové bych já, byť dřív silná kuřačka neudělala....Tak doufám,že už nikdy znovu nezačnu, prokuřovat si pěknou dovolenou už se mi fakt nechce.

elana
27. aug 2009

Vadí mi to natolik, že do takových restaurací prostě nechodím.

Vadí mi že to dýchám a vadí mi, že potom smrdím jak když jsem se vyválela v popelu, vlasy, oblečení...všechno. Je to nechutný, obtěžuje mě to a holt když neni zbytí (zahrádka apod.) hledáme jiný podnik. Manžel je odnaučený kuřák, takže ještě víc militantní než já 😝

rajcina
18. sep 2009

ja nerozumiem preco sa nefajciari citia diskriminovani
a ja sa teda citim diskriminovana ze si nemozem zapalit kde ja chcem hlavne v kaviarni
podla mna ked niekomu vadia cigarety nech ide do cukrarne a nie do kaviarne kde sedi viac ako polovica fajciarov a potom sa bude oduvat ze to musi dychat a ze to smrdi
taketo debaty ma vedia strasne rozculit a najhorsi su byvali nefajciari

rajcina
18. sep 2009

prejdite sa teraz po niektrom nakupnom centre vecer po podnikoch mohli sme vyberat kde budeme sediet zo vsetkych ktore tam boli pretoze zivali prazdnotou - pretoze ja osobne nepojdem na kavu ani na vino tam kde sa nefajci a urcite nebudem jedina
a hovorim byvali fajciari su najhorsi - zaujimalo by ma kolko takych tu je

jasumat
18. sep 2009

Fajčenie ako také mi nevadí- každý je zodpovedný za seba. Ale fajčenie na verejnom priestranstve- zastávky, obchoďáky, reštaurácie... tak to mi vadí strašne. Minule som bola s kamoškou večer v meste, a chceli sme sa ísť navečerať. Kamoška je tehotná. Prešli sme 4 reštaurácie a v každej bolo brutálne nafajčené. Nakoniec okolo 21 sme našli jeden podnik, kde sa dalo sedieť, mali tam totiž absolútny zákaz fajčenia, ale o 21.30 zatvárali, tak nám stihli urobiť iba čaj.

A prečo sa nefajčiari cítia diskriminovaní?

To je trochu od veci otázka. Asi ako keď je paušálne dokázané, že užívanie hocijakých drog je škodlivé, nesúhlasíš s ich užívaním, a niekto Ti ich huli priamo do ksichtu.
Fajčenie je o tom istom. Podotýkam, že fakt, že fajčenie škodí zdraviu nie je nikoho subjektívny názor, ale je to už dokázané.

rajcina
18. sep 2009

a take ze ja si nezapalim na svojom balkone lebo susede to ide do bytu - prepacte ale toto ma ozaj netrapi
v tom pripade odporucam nechodit ani na ulicu - tam tie humusy v ovzdusi nikomu nevadia ?!
jaaaj ! ja som zabudla to tam vsetko vyfukli fajciari
a teraz davajte zozerte ma 😠

rimmel
18. sep 2009

ja som este pred vyse rokom zvykla fajcit a teraz neznesiem uz aj fajciarov na zastavnke ci pred barmi co vystavaju a ked idem okolo musim to dychat fuj!

rajcina ja ta zrat nebudem mne je jedno a na ulicu kde je citit trebars autovyfuky ci ine co mi vadi, nechodim ak nemusim..uz len koli babatku..

a ano, vadia mi tie humusy v ovzdusi, ale s tym asi nic nenarobime nuz..ale s fajciarmi by sa mozno aj dalo 😉 urcite v tych restikach..som rada ze tu v UK je to zakazane.......fakt rada.

macka01
18. sep 2009

vadí,a strašne,nech si fajčia koľko chcú ale nech tým neobmedzujú iných.To ako keby som si pri stole zapla rádio tak hlasno že by sa niekomu vlasy ježili a odôvodnila to tym,že ja to mam rada.keď neviem vydržať bez hudby nosím stale sluchatka na ušiach,keď nevydržíš bez fajčenia-zatvor sa v aute a fajči do zblaznenia ale mna smradom neotravuj.Takže jednoznačne súhlasí so zákazom a malo by sa to nedodržanie sankciovať inač to nemá efekt 😖

elana
18. sep 2009

Svatou pravdu má rajcina, všude je takovýho humusu co dejcháme, tak se trochu kouře v plicích pasivních kuřáků (dětí, chronicky nemocných, těhotných...) ztratí ne?

Co si přestat dávat ruku před pusu při kašli? Trocha těch virů je přece mnohem míň nebezpečná než výfukový plyny.

Ať žije ohleduplnost, jen víc takových lidí jako je rajcina. Bude nám na světě líp, až nás auta budou srážet hlava nehlava, kuřáci smrdět svoje puchy do obličeje, soused spustí se sbíječkou ve tři ráno a jeho pes nám bude s.át ráno na rohožku🙂

leniciatko
18. sep 2009

fajčenie v reštikách mi vadí úplne. inde fajčiarov znesiem,ale aby mi niekdo fúkal dym do huby,to teda nie. 😖