Vadí vám fajčenie v reštauráciách?

jarka007
25. nov 2008

U nas, v Baden-Wuetenberg fajcenia v restauraciach zakazane, co nam ako rodine s malymi detmi uplne vyhovuje. Nie vsetky staty v Nemecku, ale prijali taketo opatrenie. Uz davnejsie som si vsimla, ze sa na Slovensku o tom tiez uvazovalo, ale uz som dlho nic necitala.
Ked chodime autom na Slovensko strasne ma stve, ked sa po ceste niekde zastavime najest a pri okolitych stoloch si vsetci veselo fajcia, aj ked vidia, ze mame male deti a je cas obeda. Nie som velky fanusik McDonald, ale bohuzial je to zatial jedina moznost na Slovensku najest sa bez toho, aby Vas otravoval cigaretovy dym.
Vadi aj vam cigaretovy dym v restauraciach ? Alebo do nich kvoli tomu nechodite ?

roasha
26. nov 2008

bambusko,hej niektori susedovci su tiez vyhra. 😝

kili
26. nov 2008

to o taliansku bolo aj v správach, že za tie 2r sa znížili ochorenia spojené s fajčením o 11%, to je príšerne veľa keď si zoberiete, že fajčenie je škodlivé skôr dlhodobo. Bolo to vtedy v súvislosti s tým, že nad tým rozmýšľali uzákoniť aj u nás, ale pokiaľ budú fajčiť poslanci, tak tomu moc nádej nedávam, resp. žiadnu

livi
26. nov 2008

a môj manžel vtedy aj prestal fajčiť, lebo sa mu nechcelo stále chodiť do tej zimy vonku 🙂

kili
26. nov 2008

ja som pred pár dňami našla svoje tričko na zemi na balkóne (spadlo zo sušiaku) a na ňom popol 😠
raz sa k nám jedna suseda prišla sťažovať, či nefajčíme my, lebo na balkón jej furt niekto práši popol.
tiež by som zakázala fajčenie v domácnosti, kde sú deti, lebo rodičia sú v tomto bezohľadný a to chúďa dieťa si ani nemôže vybrať. to je fakt príšerné. Ale asi by sa to ťažko dokazovalo, ale keby sa chcelo, určite by sa dalo. Dieťa by sa aspoň mohlo brániť a niekam zavolať, síce by to nebolo moc zrealizovateľné, ale aspoň by tý rodičia mali výčitku, že robia niečo, čo sa nesmie a časom by sa to hádam zmenilo. Ale kôli vyššiemu dôvodu by som zakázala fajčenie na balkónoch, tak potom zostávajú len nejaké plynové komory 😀

marika80
26. nov 2008

No mne to vadi nenormalne. Byvam sice v Anglicku a tu je to zakazane, ale teraz vsetci fajcia vonku. Takze v lete nebola sanca si sadnut na lavicku lebo tam vsetci hulili. Takze neviem, ako by som to vyriesila. Zakaz predaja cigariet 😀 😉

kili
26. nov 2008

livi, vidíš, o tom to vlastne bolo, tiež nejak dosť klasol predaj cigariet, ale to už neviem o koľko. Ale to tiež by klesol príjem z dane.

kili
26. nov 2008

marika, tak toto bola asi výhoda v tom taliansku, že vonku v lete nikto nechcel byť 😀 , v anglicku sa to dá

monca301
26. nov 2008

mne to vadi strasne a nie len v restikach. Zakazala by som to uplne vsade na verejnosti. Nastastie nas sused chodi von fajcit,takze nemam zamoreny byt.

roasha
26. nov 2008

tak to mi zasa kili pripomenula,spodny nas chce zaudit cez stupacku,ale ked nad nami pride domov synacik,tak ten nam to zasa kyda na balkony. 🙄 -------no vyber si! 😝

veronikahel
26. nov 2008

ja som fajčila, ale určite nie pred deťmi a nie napr. pri ludoch na zastavke... da sa povedať, že som bola "tolerantný" fajčiar 😀 ale tiež mi to vadilo, ked niekto na verejnosti dymil priamo na mňa 😝
..už nefajčím a vadí mi to... napr. susedia pod nami, ti hulia asi jednu za druhou, pretože vždy, keď chcem vyvetrať, tak sa nedá, pretože to všetko ide k nám 😖

jarka007
autor
26. nov 2008

Miriam vacsina restauracii je uz nefajciarskych ? Uz som asi dlho nebola na Slovensku, ale keby to bola pravda, tak som potesena.
Ja si tiez vzdy najdem v kvetoch na balkone popol od cigarety. Cela familia susedov nad nami fajcia :(.
A neexistuje nejaky zakon, smernica atd. EU o zakaze fajcenia v restauraciach a vo verejnych budovach ? Uz sa nefajci v Anglicku, Taliansku a castiach Nemecka. Mozno sa aj Slovensko bude musiet prisposobit.

arimzv
26. nov 2008

vadi, vadi a este raz vadi ☹
mame susedu dochodcu, ktory ked fajci, tak otvori dvere na chodbu, takze smradek v celej bytovke. asi aby mu doma nesmradkalo, tak ked popri tych dverach idem, tak vzdy do nich buchnem, aby sa aspon privreli.
este aj ked dcera bola malinka a spavala mi vonka v kociku, tak ja uchodena z prechadzky som si sadla na vynimocne volnu lavicku, lebo v lete je tymto dochodcom kvoli fajceniu nonstop obsadena, ze aspon chvilu klidek a on zachvilku dosiel, ze si ku mne sadne, ihned si zapalil, este aj mna ponukol, tak som mu povedala, ci nevidi ze je tu dieta, zazrela a odisla prec. ☹

blovitc120
26. nov 2008

Mne vadí nielen v reštauráciách, ale všade. A hlavne susedia pod nami, ktorí húlia v každej izbe, ide to všetkými oknami aj balkónmi k nám dnu 😝 😝 , ide ma poraziť z toho, hlavne v lete, hoci my vetráme aj v zime. A teraz, keď máme malú, mi to vadí 1000000000000x viac. Neujdem pred tým, nech idem na prechádzku alebo kdekoľvek, všade ma obťažujú fajčiari. Mne to vadí aj na ulici, lebo húli polovica obyvateľov a vždy musím popri nich chodiť. Preto ani do reštaurácií, kde sa fajčí, nechodíme a už si ani sadnúť, lebo som na to čím ďalej tým viac alergickejšia 😠 😠 😠

sirinka
26. nov 2008

samozrejme

vivere
26. nov 2008

aj mne to prekaza.
raz sa nam stalo, ze nam susedia klopali, ci u nas nieco nehori, lebo na schodisku sa siril straaaasny zapach. po dokladnom patrani sme zistili, ze horeli ohorky v kvetinaci o "patro niz" ☹

sasiki
26. nov 2008

tiež mi vadí, nielen v reštauráciach. Najmä na prechádzkach, keď ide ,,hulič/ka" pred nami, alebo na zastávkach..........vlastne všade, pokiaľ mám pri sebe deti, bez nich to viem ,,pretrpieť".

cat
26. nov 2008

vadi je slabe slovo. strielala by som 😠 ze nam nicia zdravie, zasmradzuju oblecenie, nicia zivotne prostredie.. ale mozme len bezmocne nadavat,popripade nikam kvoli tymto chrapunom nechodit a s detmi uz vobec nie.

kili
26. nov 2008

a neznášam tie špaky. sú fakt všade po krajoch chodníkov, ciest, na tráve, je to nechutné, akoby to neboli smeti. Možno sa to rýchlo rozloží, ale prihadzujú ich rýchlejšie, je to fakt nechutné, také špinavé mesto sa tým robí. A samo, že to deti chcú zbierať 😖 😠

bibula
26. nov 2008

nie len tam,ale vsade. 😒

anouchka
26. nov 2008

Ja som bývalá fajčiarka a fajčenie kdekoľvek mi vadí.Vadí mi vo vchode do paneláka,na zástavke autobusu aj v reštaurácii.No musím sa priznať,že mi to začalo vadiť až keď som prestala fajčiť a narodili sa mi deti.Dovtedy bolo pre mňa dôležitejšie zapáliť si.Ja viem ,je to smutné.Dnes už cigaretu nestrpím nikde.

slaviq81
26. nov 2008

Pánecku, mne je na grc ked zacitim cigaretovy dym, a to som este pred rokom tahala ako turek aj ja. Ked som bola v spolocnosti kde bol iny fajciar tak som si zapalila, ak som bola medzi nefajciarmi tak nie, respekt. A teraz ako nefajciarke mi ten smog v restikach strasne vadi, niekde to maju ako v udiarni, mozem ten dym krajat. A vojdi tam s deckom... 😠

marorlinko
26. nov 2008

tuna v uk je zakazane fajcit vo vnutri nikde sa nesmie ani v baroch,restikach, obch domov, proste nikde, iba vonku, navyse je zakazane fajcit aj v kancelariach ci v taxikoch alebo vo firemnych autach.schvalujem to,lebo aj ked fajcim,tak iba vonku,doma vnuyti nie,preto som,rada za mozem s malym ist do restiky a nie je dym.

emjee
26. nov 2008

inak na svk je to este podla mna celkom ok na rozdiel od rakuska kde sa fajci snad uplne vsade 😝 😝 😝

maruschka
26. nov 2008

najradšej mám pohľad na oteckov s novorodencami v kočíku...Akože sa snažia kočíkovať svoje deti a popri tom fajčia..A vôbec ich neštve, že ten dym ide do kočíka...Ale už som tak videla kočíkovať aj mamičky..A to, že sa fajčí aj na detskom ihrisku-samozrejmosť,veď bez cigaretky by si rodičia neoddýchli predsa,nie??!!

🙄 🙄 😠 😠 😠 😠 😠

zuzana76
26. nov 2008

vadi

zuzkafuny
26. nov 2008

Aj mne vadí... a vadilo mi aj vtedy, keď som sama fajčila... a nie málo 😅

prasiatko30
26. nov 2008

ja som tiez byvala fajciarka - a pravdu povediac v restike mi to az tak moc nevadi - teda pokial ideme len dospelaci a zacne sa fajcit az pri kavicke a deserte. pokial ideme s detmi snazime sa vyberat restauracie ktore su nefajciarske alebo maju teda dobre oddelenych fajciarov a nefajciarov - minuel sme boli v jednej restike kde maju fajciarov zatvorenych v skleniku - oddelena miestnost sklenenou stenou a v tej fajciarskej casti maju dobru ventilaciu - takze nevypadaju ako na brannom cviceni v zamorenom uzemi 😀 . ale je vidno ze ludia uz menej fajcia - teda aspon tie vekove relacie okolo 30-40tky - maju uz odhulene svoje 😅

prasiatko30
26. nov 2008

samozrejme kapitola sama o sebe mamicky s bruskom a cigaretou v ruke pripadne s dietatom na prechadzke a huli mu do tvare - vsak nech sa nadycha cerstveho vzduchu 🙄 - to neznasam ani ja

dejna3
26. nov 2008

fajčenie mi vadííí a strašne ! 😖
mám pocit, že nefajčiari sú diskriminovaní tým, ako všade musia cítiť a dýchať cigaretové arómy 😠 😠
kedy už konečne zakážu fajčenie v reštikách ?

fejusa
26. nov 2008

aj mne fajcenie vadi!aj ked mi dojde mala od svokry nasmradena,vtedy by som vrazdila... .ja by som cigarety uplne zakazala vyrabat a bol by pokoj. 🙄 😠