Vadí vám fajčenie v reštauráciách?

jarka007
25. nov 2008

U nas, v Baden-Wuetenberg fajcenia v restauraciach zakazane, co nam ako rodine s malymi detmi uplne vyhovuje. Nie vsetky staty v Nemecku, ale prijali taketo opatrenie. Uz davnejsie som si vsimla, ze sa na Slovensku o tom tiez uvazovalo, ale uz som dlho nic necitala.
Ked chodime autom na Slovensko strasne ma stve, ked sa po ceste niekde zastavime najest a pri okolitych stoloch si vsetci veselo fajcia, aj ked vidia, ze mame male deti a je cas obeda. Nie som velky fanusik McDonald, ale bohuzial je to zatial jedina moznost na Slovensku najest sa bez toho, aby Vas otravoval cigaretovy dym.
Vadi aj vam cigaretovy dym v restauraciach ? Alebo do nich kvoli tomu nechodite ?

wali
28. nov 2008

tak mne fajcenie tiez vadi - v restikach to podla mna naozaj nema co hladat. nemam nic proti tomu, ked fajciari fajcia vonku, kde maju vyhradene na tento ucel miesto. ale vnutri, v miestnosti, v restike, alebo v dome, keby mi niekto fajcil - no to by som kazdeho hnala!! nastastie, my sme obaja nefajciari, takze s tym nemame problem. a ked pridu svokrovci alebo moj otec na navstevu, tak ked chcu fajcit, jedine vonku na dvore 😝

kvixa
28. nov 2008

No hadam to nebude až take tragicke.... mamička, ktora šla s dieťaťom na lavičku a zapalila si, no a? lepšie ako keby mala fajčiť niekde doma v byte. Ja som nefajčiar ale nevadi mi to- pokiaľ to nie je extrem.
Jedine čo mi pride nevkusne je keď ide mamička s kočikom a cigaretou- je to vulgarne. radšej nech si sadne na tu lavičku 😒

martina.d.
28. nov 2008

mne fajčenie vadí a veľmi. vadia mi zafajčené reštaurácie - zásadne do nich nechodím, zafajčené výťahy, dokonca mi vadí ak niekto fajčí na balkone a dym ide k nám.U nás sa nefajčí a zatiaľ to každý rešpektoval, ani na balkon nešli.takže ja len s veľkou náručou uvítam stavebné úpravy v reštauráciách, cukrárňach a baroch na ochranu nefajčiarov. ve´d aj nefajčiar prinesie zisk do podniku tak isto ako fajčiar, alebo nie? 😉 😀

3558
28. nov 2008

ja neznasam, ked soferuje matka, v ustach cigaretu a v zadu na detskych autosedackach deti.tomu sa hovori matka vrahyna vlastnych deti. a to nechcem vidiet ako to maju zariadne doma!!!!!! 😖

maca793
28. nov 2008

v reštauráciách by sa nemalo fajčiť. som proti a aj keď fajčím, tak mi to vadí v uzavretom priestore.

jarka007
autor
28. nov 2008

zuzana a nie je to nahodou zakazane ? Ja mam taky pocit, ze som o tom niekde pocula, ze za to mozu dat pokutu. Ale neviem, ci na Slovensku.

majcik
28. nov 2008

Mne to tiez vadi. S manzelom mame oblubenu jednu pizzerku (kvoli perfektnej pizze), no zial, v zadnej casti je dovolene fajcit a ten dym prechadza aj dopredu, takze odkedy sa nam syn narodil, ani sme tam neboli, pretoze kto zoberie dieta do taketo priestoru? Skoda ...

Nedavno som citala jeden clanok o tolerancii fajciarov a nefajciarov ... bol tam vysloveny taky nazor jedneho fajciara, ze od nas, nefajciarov, je to netolerantne, ked sa zakazuje fajcit na niektorych miestach ... zarazilo ma to, lebo to, ze si niekto dobrovolne kazi zdravie, je jeho vec, ale nemusi tym zatazovat aj druhych, ktori si zdravie vazia, no nie?

emogeon
29. nov 2008

vadi a jak...
my sme uz prestai chodit do restik lebo aj ked sedime v nefajciarskom
tak ten cigaretovy dym proste citit...

barbaraknm
29. nov 2008

ano vadi ☹

greta24
29. nov 2008

Velmimi to vadi a zakazala by som fajcenie uplne. Fajciari su podla mna totalni sebci, lebo nicia zdravie vsetkym naokolo a este sa urazaju, ak im to niekde nedovolia 😝 😝 😝 😝 😝

mikalove
29. nov 2008

pokiaľ ideme niekde s malou tak samozrejme vyhladavame miesta kde sa nefajčí,ked sme chodili sami tak sme z toho takú tragediu nerobili,človek vždy ide niekam dobrovolne a ak mam povedať pravdu už veľmi dlho som sa s fajčením v reštike nestretla,fajčí sa len po nejakych krčmach ale v poriadnej reštike určite nie.a aj ja si myslím že je to zakázané..je to všetko o tolerancii

livi
1. dec 2008

prečo máme byť my nefajčiari tolerantní voči fajčiarom, ak fajčiari nie sú tolerantní k nám??? 😝 😝
nikto ich nenúti prestať, ale prečo nás oni nútia dýchať ten smrad napr. pri jedle 😠 😠

digysa
19. jan 2009

no ja uz ten problem nemam.....tu v USA fajciari uz boj prehrali.....tu sa tusim neda fajcit uz ani v baroch.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 huraaaa

sassi
19. jan 2009

fajčenie mi vadí, a nielen v reštauráciách, ale celkovo
ale u nas už je aj nefajčiarsky bar - takže ked posedieť tak tam
reštaurácie detto - vyberáme nefajčierske
ani neviem, kto z našich priatelov fajčí ... asi skoro nikto (ale fajčí moja mama a nevieme jej to vyhovoriť 🙄 ☹ )
a v práci tiež nefajčí nikto 🙂 ...

njradšej mam tie reči, že ked zakažu fajčiť, tak bary a reštaurácie pridu o zákazníkov ... ale možno by skor zákazníkov získali 😉 Mne osobne vadí fajčenie nielen kvoli smradu, ale po chvílke ma v zafajčenej miestnosti bolí hrdlo 😒

nanyka
19. jan 2009

akurat ked som bola teraz za sestrou v NL,tak som sa vytesovala - bary i restauracie nefajciarske 🙂
a pre fajciarov boli namiesto terasy vykurovane plastove stany ..
bolo to prijemne, moct normalne dychat 😀

v praci mam stale nafajcene - hned vedla mojho pracoviska je bar plny ludi, kolkokrat ma az oci stipu..plet mam kazdu chvilu mastnu a aj vlasy - prve co spravim,ked pridem domov, cela sa povyzliekat a vydrhnut..lebo este aj spodna bielizen je napachnuta.. 😝

katrin21
19. jan 2009

mne aj mojmu partnerovi vadi fajcenie velmi..... nemame radost z toho ked prideme domov napachnuty a okrem toho, ked to dycham ma normalne boli hrdlo...

deina
19. jan 2009

Vadi a strasne a nerozumiem tomu. Uz som sa velakrat manzela pytala, preco dovoli, aby ho ovladala nejaka zavislost?

Ist tak raz do kaviarne a prist domov tak, ze nemusim hned letiet do vane umyvat sa, no to by bolo uzasne. 😅

zuzka1.
19. jan 2009

Vadi a to som fajciarka, ale byt fajciarom sa da byt aj bez toho, aby sme si fajcili do jedenia!!

jarka007
autor
19. jan 2009

Tak tento clanok je sice starsieho data, ale podla neho by sme mali mat od 1.1. 2009 nefajciarske restauracie 😅
http://www.zzz.sk/?clanok=3785

erosinka
19. jan 2009

Aj nám to fajčenie hrozne vadí. Do reštaurácií chodíme málo ale keď už ideme tak vyberáme kde sa fajčí čo najmenej, ale je to ťažké. ☹ Ale ešte viac mi vadí keď ideme von s malým a máme ísť výťahom kde práve niekto fajčil to sa viem hrozne nahnevať, teraz už nechodíme s kočíkom tak zbehneme po schodoch ale aj tak smrdí celý vchod. Alebo ked si niekto zapáli cigaretu vo vchode a všetko to ide do bytov lebo hrozne dlho trvá kým sa to vyvetrá. ☹ ☹ ☹ Nad nami na balkóne fajčí jedna ženská a tá nepozná popolníky. Vkuse máme popol na veciach a špaky zbieram v jednom kuse. Mám z toho strach ked vyhadzujú tie špaky neuhasené von lebo raz nám horel koberček na balkóne, chytil sa od špaku. Je to proste katastrofa. 😒

ikke
19. jan 2009

ano, v NL je zakazane fajcenie v restikach aj baroch, ale ta dymova clona, ktou clovek musi prerazit, kym sa dostane do samotnej restiky... 😝 😝 😝 nehovoriac o tom, ze v lete si nefajciar moze v klude posediet akurat tak vnutri... takze zas az take uzasne to nie je 😔

mne vadi fajcenie nielen v restauraciach a baroch, ale aj na ulici, na zastavkach MHD atd. nechapem, ako moze byt niekomu jedno, ze si dobrovolne nici a skracuje zivot takym humusom... 😝

livi
19. jan 2009

už aby tu ten zákon bol, neviem sa dočkať 😠

linddi
19. jan 2009

Mne vadí a neskutočne 😠 a hlavne teraz, keď sme v reštike s malou. No stretla som sa aj s uvedomelými ľudmi, ktorí keď vidia i v kaviarniach, že máte dieťa, tak nefajčia a počkajú až odídeme 😀 😀 😀
No malo by sa to riešiť zákonom.

kocurik16
19. jan 2009

ja patrím medzi bývalých fajčiarov,ked som fajčila,tak veľa a ked som povedala"dosť" tak som prestala.Po čase začala znova.Teraz nefajčím už 12. rok a veľmi mi vadí cigaretový dym všade. Som zato aby bolo zakázané fajčiť ako v reštauráciách tak aj na verejnosti. 😅

luciauk
26. jan 2009

mne to vadí aj keď nie som s deťmi. teraz mám od fajčenia fajront, nakoľko v anglicku je zakázané a tak môžem s deťmi ísť do hocktorej reštiky alebo pubu a nemusíme rozmýšľať, či tam majú stoly pre nefajčiarov. o tri týždne ideme na dovolenku na sk a už sa teším, ako vezmem rodičov do reštiky a tí si zapália a keď sa ozvem,t ak budem divná, netolerantná, nenormálna ☹

ssissi
26. jan 2009

Vadí a veľmi.
Luciak, my sme s mužom boli naposledy protivní, keď nám vadil cigaretový dym zo svokrovej cigarety.... Najhoršie na tom je, že z našej rodiny kto fajčí, ani s tým nezamýšľa prestať. Až taká silná závislosť..

Som za úplný zákaz fajčenia. Čo z toho, ak zakážu fajčiť v podnikoch, ak ľudia budú fajčiť pred dverami podniku? To sa ma bude týkať aj ak práve do toho podniku nepôjdem...

A nechodiť do podnikov kde sa fajčí? To by som musela nechodiť nikam - na kúpalisko s dieťaťom, kde fajčiar neváha zapáliť si na lehátku hneď vedľa... do parku, kde si fajčiar možno síce "ohľaduplne" sadne na lavičku vzdialenú 10 m, ale čo z toho, keď mi ničí ovzdušie aj tak... na zástavku mhd, na ulicu, dostihy, obchádzať vstupy do rôznych úradov (a vchádzať asi oknom..), aj do vlastného bytu ... skrátka treba asi sedieť doma, ak nám vadí cigaretový dym.

Fajčenie mi príde vrcholne sebecké. A rovnako primitívne ako prežúvanie tabaku v minulosti.
A inak, je zbytočné, ak babka, dedko, hocikto, fajčí vonku a až potom sa prihovára vnúčatku. Látky obsiahnuté vo fajčive má vo svojom dychu ešte pekne dlho. Vydychuje tak vlastne na dieťa to, čo fajčil...
😔 .

petrusk
26. jan 2009

mne to vadi fakt dost, radsej idem do nefajciarskej restauracie. neznasam, ked pridem domov a smrdim jak krcma. uz by to mohli zakazat. a uplne to neznasam, ked jem a niekto mi od vedlajsieho stola tam fajci.

egyptanka
26. jan 2009

Vadi a neznasam vyhovrky prevadzkovateloc, za by sa im zmensili trzby, lebo by do ich podniku nikto nechodil. Som opacneho nazoru, skor by sa im zvysili, lebo kooooopec ludi radsej sedi doma ako keby si mali ist niekam kazit zdravie a dychat cigaretovy dym.
Kolkokrat som radsej ozelela ist na nejaku diskoteku, lebo ked som si predstavila, ze pridem domov a budem napachnuta cigaretami. Fúj ten pach citim este asi tri dni v nose.

marse
26. jan 2009

jednoznacne Ano co sa tyka restaracii kde sa idem najest...co sa tyka barov tak Nie...

tina_
26. jan 2009

ja to totalne neznašam,...nielen v reštauraciach, ale hlavne na zastavkach mhd, kde je to vyslovene zakazane...ale este som nevidela, zeby niekto ozaj dostal tu pokutu 1000 sk...ine somariny pokutovat vedia, ked clovek zle zaparkuje a podobne...
Navyse tym fajciarom vobec nic nedochadza, alebo su taki arogantni, vidia tehotnu zenu- nevadi, zapalim si, vidia matku s kocikom, nevadi... naco by sa niekto obmedzoval,... hoc by sa presunul aspon na druhy koniec zastavky...