Vadia vám psíčkari?

majka35
10. mar 2009

Vadia aj vám? Mne už neskutočne! Hovorím o "psíčkaroch", ktorí s úplne čistým svedomím nechajú svojho miláčika "vykadiť" sa kdekoľvek a absolútne im nenapadne, že tým znepríjemňujú život ostatným. Nemám nič proti týmto zvieratkám, sama som tiež niekedy mala psíka, ale teraz mám pocit, že už ani neexistuje miesto, kde by som nenaďabila na psie exkrementy. Nechce sa mi veriť, že všetci títo milovníci zvierat nemajú deti a nevedia si predstaviť, akým hororom je prechádzka s dieťaťom, ktoré vám určite nebude pekne kráčať po chodníku, ako vy chcete, ale bude si pobehovať aj po tráve a vám neostáva nič iné, len striehnuť, aby vám dieťa nešľaplo do výkalu, alebo nedajbože do neho nespadlo. Mala som skúsenosť s dcérkou, keď ešte bola len v začiatkoch chodenia a celá od radosti, že sa jej to darí, utekala pred nami a spadla rovno rukami do výkalu. Určite si viete predstaviť, čo to boli za nervy, kým sme došli domov, aj keď sme jej ruky poriadne vyutierali, pretože v tomto období si veľmi rada dávala ruky do úst.
Neviem už naozaj pochopiť, prečo je to taký problém pre majiteľov psov tieto výkaly vziať do sáčku a cestou ich zahodiť do odpadkového koša. To im naozaj nieje trápne nechať to tam a vôbec sa nezaujímať o to, že aj iní ľudia tadiaľto prechádzajú? Príde mi to veľmi sebecké a pokrytecké, že na jednej strane zo seba robia citlivých milovníkov zvierat a na druhej strane ich absolútne nezaujímajú ostatní ľudia. Mohli by sa už konečne nad sebou zamyslieť!!! A čo ešte nechápem, keď ma žena s obrovským psiskom bez košíka ubezpečuje, keď sa jej pes blíži k mojej dcére, že nebojte sa, nič vám neurobí, on je milučký!! 😠

erika153
10. mar 2009

Mne vadia psickari neskutocne 🙂 zo 100% mozno 50% pozbiera po svojom milacikovi hovna a 50% to necha na zemi, na chodniku- vsade!! Preco aj my nechodime vykadit sa vonku pred blok do travy? to je presne to iste- a pripada to ludom nehorazne. Zato pes moze srat kade tade. Ten pes za to samozrejme nemoze, ale majitelia by si mali vstupit do svedomia...Ja by som za to dala taku pokutu, zeby si kazdy rozmyslel ci necha psa vyprazdnit sa niekde...Tu kde zijem,je uplne normalne, ze z prechadzky si donesieme par darcekov na topankach a pritom na travnik maleho nepustam- pytam sa ci tie travniky su pre psov alebo pre ludi, ze sa musim takto prisposobovat- a vsade visia sacky na psie vykaly, tak to je uz fakt lenivost odtrhnut ho a pozbierat po sebe. Keby sa moj syn vykadil na chodnik v meste urcite to tam nenecham, tak nechapem preco sa psie hovno nechat na chodniku moze.
A vobec, v dnesnej dobe je uz v meste pomaly viac psov ako ludi a mne osobne to prekaza, pes je zviera nie clovek a zit by mal nadedine v dome s vybehom a svojim kutom. 🙂 🙂 myslite si co chcete, ale za chvilu budu ludia nutit psov chodit po dvoch . 😖

denduska
10. mar 2009

no ja som si myslela ze je to bude taka optimisticka tema tak nic 😅

ja som skoro cely zivot prezila v kosiciach, v tom ze hovienka su vsade, ano je to pravda....ale aspon tu na Juhu, je vacsina detskych ihrisk ohradena a takto by to malo byt.
Na druhej strane, so psom tu clovek nema absolutne kam ist - vsetci idu na Anicku a podla toho to tam aj vyzera, milion ludi, milion psov a milion...... a akoze ten volny vybeh psov na Alejovej oproti blsaku, kde je 5 cm travy a priekopa kde su nejake plynove rury ci ci, kde spia ciganiska a bezdomovci, tak by som psa ani nepustila aby daco nechytil.. moj pes je urcite zdravsi a nie je zdrojom infekcie narozdiel od malych ciernych pobehujucich deti, ktore pluju na ostatnych, rozbijaju flase na chodniku (nielen oni, napriklad na Tahanovciach tie fetacke partie co sa tam zgrupuju aby sa tam clovek bal prejst) a robia bordel vsade, na chodniku na ceste, na toto moze dieta tak isto spadnut a toho by som sa bala viac ako vykalu mojho psa - hovorim mojho.
Ak sme teraz v kosiciach, chodime vencit do lesa, tam je kopa inych hovienok, a najcastejsie ludskych.

Ale kazdy by to mal pratat, no myslim si ze to je utopia...tak ako max.povolena rychlost....
😒

jasumat
10. mar 2009

My máme konečne domček a na dvore nám behá zlatý retríver- čiže pomerne veľký pes. Každý deň s ním však chodím na dlhé prechádzky ale s mikroténovým sáčkom na výkaly, ale priznám sa, dávam ich do obyčajnej kukanádoby. Tiež som si svoje absolvovala, keď som odkočíkovala všetkých štyroch po sídliskových chodníkoch☹(( A to bolo veľakrát na zaplakanie. Po prechádzke umyť kolesá kočíka a ešte 4 pára topánok od hov..nok. Ale čo už, u nás sú mestskí policajti asi takí, že to riešia DOHOVOROM!!

denduska
10. mar 2009

no aj my mame domcek a velky dvor a nam beha bernsky salasnik, cize tiez tela 😀 ono vobec velky pes nema co robit v meste a v bloku, to je tyranie ☹ tak ked je niekto schopny chovat takto takeho psa, tak sa ani necudujem ze sa neobtazuje popratat jeho kopku.

bashka
10. mar 2009

pes po prve aj posledne nepatri do cinziaku, to povazujem za tyranie zvierat...
moje dieta byva u nas byte, ked sa vykaka tak to po nej upracem, vysypem nocnik atd...takze ked pes byva u niekoho doma preco neserie tam? ved tam preboha byva...
este som kludna, ale akonahle mi mala zacne behat sama a ja pred nasim cnziakom uvidim psa bez voditka, alebo srat tam budu policajti non-stop. Baby preco nevolate policajtov? Ved na to su...

bashka
10. mar 2009

a nebojim sa dat ani trestne oznamenie, uz sa aj chystam a viem presne na koho...ved je na to zakon...len sa ma to este osobne nedotklo...teda mojho dietata

ina.b
10. mar 2009

Pejskaři mi nevadí, ale to co po nich majitelé nechávají na chodníku, to ano. O víkendu jsme vyrazili na procházku a poté jsme dceři vyškrabovali h...o z boty 😠

hasleerka
10. mar 2009

najhoršie na tom je že my tu nič nevyriešime, len sa aspoň navzájom vysťažujeme ... bashka ono je problém zavolať policajtov, pokial to nemáš natočené alebo odfotené, ťažko potom dokazovať, slovo proti slovu ... pred domom som povedal jednému dievčatku nech si to láskavo zdvihne, pozrela na mna krivým okom, ale išla domov pre sáčok a zdvihla to ... aj starú babku som už nenápadne upozornila, že neni schopná to po psovi upratať, tak sa ohla a zdvihla to

kubaka
10. mar 2009

je celkem fuk, kdo je zodpovědný a kdo ne - výsledek je očividně ten, že výkaly jsou prostě všude. Takže většina neuklízí. Nad tím se rozčilujeme - prostě trávníky jsou po..ané a to je holý fakt. Taky jsem viděla lidi uklízet - zajímajé je, že jen majitele těch malým plemen. Ale jsou - ovšem jsou v menšině, proto ty ulice takto vypadají. A když jdu do centra, je to horší, protože po podělaných úzkých chodníkách manévrovat s kočárem je fakt žůžo. Ovšem na sídliši je velká koncentrace lidí, tudíž i psů, takže i výkaly se hromadí mnohem víc. Pořád o tom píšou v místních časopise, košů tady přibyla spousta - po zimě to tu vypadá za zvracení. Aspoň aby se zase zazelenalo - tak si aspoň nebudeme připadat že žijeme v žumpě 😖

jevel
10. mar 2009

ahojte

práve téma nezodpovední psíckari a výtvory ich miláčikov je téma dnešných dní u nás doma.

Veľmi si cením majiteľov psíkov, ktorí sú zodpovední a odpratávajú ci po svojich psíkoch a venčia ich na vôdzkach 😵 . ale čo je smutné, je ich žalostne málo 😔

ja mám dve deti , bývame na sídlisku a viete si predstaviť ako to tu vyzerá. H.vno na ho.ne 😠 . deti nemôžu len tak behať po tráve, lebo si tam ulavili hafani a ich arogantní majitelia s kľudom odkráčajú bez toho , aby to odpratali.
ja sa navyše bojím psov. včera som jedného pána upozornila, prečo si nedá psa na vôdzku, že ja aj moje deti sa psov boja. Tak mi povedal, že mám sa prestať báť. a to jeho pes lietal s penou okolo papule po celom chodníku 😠 😠 😠
Doteraz som držala ústa a len s nevôlou pozerala na kadiaceho psa, ale odteraz sa zakaždým ako uvidím psa bez obojku a nedajbože kadiaceho určite si ústa otvorím. dúfam, že to bude aspoň s časti na úžitok.

no a reči , že nebojte sa ten pes nehryzie - tak to ma vytáča. mňa to nezaujíma, ja toho psa nepoznám a ani spoznávať netúžim. Pravepodobne budem nosiť so sebou kaser na psov a akonáhle sa ku mne ,alebo k mojim deťom priblíži nejaký pes bez vôdzky namierim na neho a som zvedavá ako bude majiteľ reagovať. ˇUrčite mu poviem, že "veď sa neplašte, ja mu nič nespravím, iba na neho mierim"

bashka
10. mar 2009

hasleerka, mam kamerku, beriem von a tociiiiim, akoze svoju dceru, no ved ja sa vynajdem 😉 a bez voditka mat psa tiez nie je dovolene pokial viem...to sa dokazuje lahsie

jevel
10. mar 2009

dobrý nápad, kameru beriem aj ja. ľahko ju šupnem do kočíka.

myslím si, že deti do 15 rokov by nemali venčiť (vodiť psov). ale nie som si teraz istá.

bashka
10. mar 2009

jevel, potom si budeme podavat spravy kolkych sme lapili 😀

jevel
10. mar 2009

bashka - ja musím mať práve dobré nervy, alebo strach , aby som sa odhodlala otvoriť si pusu. ale po včerajšku si ju otvorím. 😉
ja som schopná zobrať to ho.no po nich a strčiť im ho za golier. tak ku kamere pribalujem gumenné rukavice + sáčok. ale to by bola vysoko krajná situácia 😀 a nemohol by to byť chlap 😀 😀

saska.t
10. mar 2009

baby zachadzate do uplne inej temy tyranie v panelaku atd 😀 myslim ze su tu zase len nejake kocky ktore sa chcu pohadat a nie normalne sa o teme porozpravat skoda, len teraz neviem ci su horsi ty psickari alebo vy ☹

k teme vzdy su zodpovedni a nezodpovedni ludia a tak je to na celom svete ale to neznamena ze ich treba vsetkych hadzat do jedneho vreca a vy to tu dost casto robite 😠

jevel
10. mar 2009

saska - myslím si , že som dosť jasne napísala , že sa bavíme o nezodpovedných psíčkaroch 😉 .
Neviem prečo sa čuduješ tomu, že sa rozčulujeme nad aroganciou nezodpovedných psíčkarov. mňa teda neteší, keď po mne šteká neuviazaný pes, keď moje deti i ja šliapneme do psieho ho.na a to nemusím chodiť ani po tráve...

a vadiť sa určite nepotrebujem 🙂

bashka
10. mar 2009

co je zodpovedne na tom, ze ma niekto psa v byte? Ved to je zviera a zvierata patria do prirody 😕 no ok, jasne, ze to je uz ina tema 😉

jevel
10. mar 2009

ešte je tu jeden problém - veľa ľudí neplatí za svojho psa poplatky. a to je myslím vačšina 😒 . Veď u nás na mestskom úrade dávajú sáčky na zbieranie výkalov zadarmo a prišlo si ich vyzdvihnúť cca 20 majiteľov psov. 😨

amina
10. mar 2009

My nežijeme v poslední době ničím jiným 😒 Bydlíme v místě, kolem kterého chodí pejskaři do lesa, horší chodník snad ve městě není. Navíc máme před domem dva sloupy, takže děs, běs. Výkalům se skoro nejde vyhýbat.
Bohužel zatím jsem nikoho při činu nepřistihla, pokud se tak stane, za rámeček si to nedá.
Myslím, že to chce přímý střet s oním "milovníkem zvířat", petice nezaberou. Ztrapnit ho. Už mám nachystané igeliťáky u vrat a jen co se někdo chytne, podám mu pytlík a bude muset makat.
Vím, že není dobré házet všechny pejskaře do jednoho pytle, ale opravdu je výjimkou, že se někdo shýbne a uklidí si po chlupáči.
U nás se ani nedá jít do lesa, s prckem jsem to už vzdala a držíme se pouze v civilizaci, jinak to nejde. Bohužel 🙄

leva
10. mar 2009

Tak v prvom rade klobuk dolu pred psickarmi ktori si po svojom psovi odpracu,no bohuzial je ich straaaasne malo a preto to vyzera tak ako to vyzera,hovnove travniky ci chodniky su hnus,dost casto som si doniesla na kolese kocara domov psie hovno,ked sa maly prebehol,ani som sa nestihla otocit a samozrejme bolo na topanke a to nevravim o tom ze som bola ako jastrab aby ho nenapadlo to zodvihnut 😝 niektory psickari su bez chrbtovej kosti,strasne nezodpovedny ludia,preto by som im to najradcej napchala do vacku.Bohuzial ked na to policia dlabe my si nepomozeme.

jevel
10. mar 2009

alebo ako poštu do schránky 😅 (viem kde býva jedna nezodpovedná majiteľka psa, ktorá pravidelne venčí svojho nie najmenšieho psa pred našim vchodom) 😅 Myslíte , že by ju to trklo? 🤐

jevel
10. mar 2009

ale všetko je to o kultúrnosti človeka. ešte veľa vody pretečie, kým to bude pre ľudí samozrejmosť odpratať

leva
10. mar 2009

jevel,presne do schranky,vidis to je napad 😀 😀

jevel
10. mar 2009

a hneď je to veselšia téma 😀

bashka
10. mar 2009

u nas vo vchode mali psa, ktory sa sam motal po vchode hore dolu schodmi a raz sa vykadil pred nase dvere...supla som to na lopatku a prask na ich prah...no ale TOTO nech mi jeden psickar vysvetli, budem rada. Uz som to vyssie pisala. Ze ked pes byva v byte, preco si svoje potreby nevykonava v byte. Ja byvam v byte a cela moja rodina to robime v byte. Nechodime ani do pivnice, ani na pieskovisko, ani do parku. Takze nechapem. Ak je pes v zahrade rodinneho domu tak nech sa paci, ale ak niekto vrdi, ze ma bytoveho psa tak PRECO PRECO PRECO? Mozno ak mi niekto na tuto otazku odpovie nebude zo mna najvacsi antipesaktivista 😉

k.a.t.k.a.
10. mar 2009

tiez by ma zaujimalo preco pes nema v byte svoj kut na vykonavanie potrieb 😠

bashka
10. mar 2009

a este nieco...ked tak staaaaaaasne tych svojich milacikov miluju preco im robi taky problem pozbierat to co z nich vypadava? Ziadnej mamine sa myslim nebridi kakacka vlastneho dietata, ci hej? A o psovi vacsinou tvrdia, ze je to normalne clen rodiny, takze? 😕

bashka
10. mar 2009

no dobre, uz idem... 😉

pajmis
10. mar 2009

My máme dva pejsky v bytě 2+kk.... mají tady svůj "pokojík" o výměře 5m čtverečných, což je lepší, než kdyby byli v boudě někde na zahradě a ještě třepali kosu... nevím, proč by pes nemohl být v paneláku, v bytě... Je to o tom, kdo se o psa umí kvalitně postarat a zajistit mu hezký život... je to mnohem lepší, než pes na ulici, který žere odpadky... Taky si myslím, že horší jsou kočky... kočky smrdí, roznášejí nemoci... kočka je divoké zvíře a takové zvíře nepaří do bytu... kolik potkáte na ulici toulajících se koček?? a kolik psů... kočky shazují popelnice, dělají bordel na ulicích... ale to nikomu nevadí... mě taky vadí výkaly po psech, já sama je uklízím, ale raději šlápnu do psiho hovna než do blitek po nějakým ožralým pobudovi, kterých je taky víc jak dost... prostě, všeho špatného je všude dost... někomu vadí psi, někomu kočky, někomu to a to... ale nikdy nebude nikdo spokojený... nevím, co tady řešíte 😅 k čemu se chcete dobrat ve finále?? tím, že si tady o tom budete kecat, místo procházky s dítětem...raději se věnujte svým dětem, než globálnímu problému, který stejně přetrvává...(na to jsou tady jiní lidé...) nikoho nezlepšíte aby byl lepší pejskař... jen tím naserete... Já osobně, co tady čtu, tak mi je jasné, že tady píší ženy, které nemají co na práci a baví se o... díky této diskuzi nepřibude lepších lidí 😅 ale nasraných asi jo 😀

pajmis
10. mar 2009

k.a.t.k.a - možná protože, že pes není kočka 😅 kočky serou doma, což je nechutné... ale pes má asi 10x tak větší h... tak doma by to asi nebylo to nej... někdo tady píše o procházce v lese, kde je nasrané po psech ... a kolikrát jste narazili v lese na Hovno lidské?? 😅 Já teda častěji než na to psí 😀 Takže člověk se asi v dnešní době rovná zvířeti 😅 a to lidské teda páchne mnouhem více než to psí 😕 ... a když už se to tady furt tak řeší... tak takové konské výkaly na cestách a po lesních cestách - tohle taky nikdo neuklízí 😀 proč?? A to bývá hromada jako pr*se....