Vadia vám psíčkari?

majka35
10. mar 2009

Vadia aj vám? Mne už neskutočne! Hovorím o "psíčkaroch", ktorí s úplne čistým svedomím nechajú svojho miláčika "vykadiť" sa kdekoľvek a absolútne im nenapadne, že tým znepríjemňujú život ostatným. Nemám nič proti týmto zvieratkám, sama som tiež niekedy mala psíka, ale teraz mám pocit, že už ani neexistuje miesto, kde by som nenaďabila na psie exkrementy. Nechce sa mi veriť, že všetci títo milovníci zvierat nemajú deti a nevedia si predstaviť, akým hororom je prechádzka s dieťaťom, ktoré vám určite nebude pekne kráčať po chodníku, ako vy chcete, ale bude si pobehovať aj po tráve a vám neostáva nič iné, len striehnuť, aby vám dieťa nešľaplo do výkalu, alebo nedajbože do neho nespadlo. Mala som skúsenosť s dcérkou, keď ešte bola len v začiatkoch chodenia a celá od radosti, že sa jej to darí, utekala pred nami a spadla rovno rukami do výkalu. Určite si viete predstaviť, čo to boli za nervy, kým sme došli domov, aj keď sme jej ruky poriadne vyutierali, pretože v tomto období si veľmi rada dávala ruky do úst.
Neviem už naozaj pochopiť, prečo je to taký problém pre majiteľov psov tieto výkaly vziať do sáčku a cestou ich zahodiť do odpadkového koša. To im naozaj nieje trápne nechať to tam a vôbec sa nezaujímať o to, že aj iní ľudia tadiaľto prechádzajú? Príde mi to veľmi sebecké a pokrytecké, že na jednej strane zo seba robia citlivých milovníkov zvierat a na druhej strane ich absolútne nezaujímajú ostatní ľudia. Mohli by sa už konečne nad sebou zamyslieť!!! A čo ešte nechápem, keď ma žena s obrovským psiskom bez košíka ubezpečuje, keď sa jej pes blíži k mojej dcére, že nebojte sa, nič vám neurobí, on je milučký!! 😠

stavba
10. mar 2009

j.a.n.u.s.:vidíš, taky dobrá motivace, jak inspirovat lidi k uklízení po svých miláčcích. 😀 😀

sabuse1
10. mar 2009

janus: u nás to třeba policajti i hlídají, říkal manžel, že ho pozorovali když náš hafan kadil jestli to uklidí jenže to by tu fakt museli být ve dne v noci. Někdo se třeba nad sebou zamyslí když ho někdo napomene, ale bohužel stále je mezi námi dost ignorantů

sabuse1
10. mar 2009

ještě mám dotaz trochu mimo téma tak snad admini prominou - kdyžtak mi odpvězte do IP, holky pejskařky co máte hafany v bytě jak to zvládáte s malýma dětma? Myslím třeba skloubit režim miminka s režimem pejska, dá se to něják aby byla spokojenost na všech stranách?

jevel
10. mar 2009

pajmis - ale veď lístoček by si samozrejme dostala len v prípade , že si nezodpovedný psíčkar. takže ako píšeš by si nedostala. ale tým nezodpovedným by do smiechu nebolo - to mi ver, radšej by si to nabudúce pospratali ako by mali čistiť schránku od toho smradu 😅 . Inak to vhadzovanie hovienok do schránok bolo myslené ako sranda. myslím, že by stačilo slovne a hlavne slušne upozorňovať , aby sa chovali tak ako im káže zákon 😉 .

jevel
10. mar 2009

stavba - myslím , že si to zle pochopila. Myslím si, že sem neprispievajú LEN ľudia zaujatí voči psom ako takým. ale za seba môžem povedať a už som to aj písala , že prispievam k tejto téme , lebo ma rozčuľujú NEZODPOVEDNÍ psíčkari. Jasné, že každý pes nebude poslúchať na slovo , ale majiteľ je za neho zodpovedný a taktiež je zodpovedný za jeho výkaly. 😉

bashka
10. mar 2009

cafte, inac to, ze psie vykaly nemozu ist do normalneho kosa je kvoli comu? Detske vykaly nie su to iste? 😕 Lebo ja pokakane plienky hadzem do kontajnera 😉

danielitka26
10. mar 2009

ak by ste niektorá z vás mala záujem budem mať na ponuku šteniatka ARGENTÍNSKEJ DOGY viac info IP

jindri
10. mar 2009

sabuse1: mám pejska zavisláka a i když malou má ráda, děsně žárlí. Lísá se, vnucuje se, snad by dělala kotrmelce, jen aby upoutala pozornost a neňuchňlalo se jen miminko. S venčením mi pomáhá manžel, já chodím jen odpoledne s kočárem. A teď začala línat, ale stylem, který jsem ještě nezažila. Jdou z ní chomáče, vyčesávám, dáváme biotin, vysavač ani nevyndavám z elektriky. Takže s pejskem máme veselo, ale časem se to poddá 😉

leva
10. mar 2009

My mame chodnicek pre psov vyhradeny od baraku cca 50m,no bohuzial vecsine psickarov by bolo malo ho mat ledva 10m od vchodu,pri baraku kazdeho pol metra,mozno aj to je vela je nasr..e,neuveritelne,ale rok co rok to je horsie a horsie,oni na to kaslu ze sa im pes vys..re na strede chodnika kolko krat,clovek aby do dacoho narazil pretoze pozera kam slape aby si nedoniesol domov smradlavy "darcek".Neraz som ako blazon pri prichode domov v prvom rade obriadila deti a sup handricku s vedrom a cistit kolesa kocara,kedze si davam kocik dnu a to nehovorim o tom ako som uz pisala ze musim strazit syna co bere do ruk,kedze rad zbiera kamienkyAko ste tu pisali o neporiadku ako smeti,ano to je tiez nepekne,no lepsie sa mi utre ruka od napriklad odhodenej flase ako od ho.na ktore ma pomaly aj za nechtami,jednoznacne je to nezodpovedne od cloveka ktory to tam necha,pre pana krala,ved je to jeho pes preco by to mal niekto druhy po nom zbierat?Ale jedno je pravda,nepomozeme si,mozno keby odmienali tych co to zbieraju,vtedy by sa spamätali aj nezodpovedny a zbierali by az by ich krize boleli 😝

stavba
10. mar 2009

jevel: já netvrdím, že sem přispívají JEN lidé zaujatí proti psům(to jsi zle pochopila ty) a uznávám, že za psa je zodpovědný vždy jeho majitel, ale mám taky pocit, že sem přispívají také lidé, kteří nemají psy rádi ať už po nich majitel uklízí nebo ne, takže tak.

pajmis
10. mar 2009

stavba, přesně tak... mám dojem, že si tady mnou ruce spíš ti, kteří psi rádi nemají a nějakým způsobem je chtějí hanit... možná si tak něco kompenzují nebo si tak ulevují 😅 😉

martimarti
10. mar 2009

Jo, my psy žereme...a pak si tady notujeme 😀 😀 😀 Svatá prostoto!

leva
10. mar 2009

Chcela by som dodat,ak mozem,ja mam psov rada!!!pes za to nemoze akeho duteho majitela ma a nechcem "hanit"psov ale majitelia sa mozu hanbit.

stavba
10. mar 2009

Upřímně řečeno, když jsem uviděla název "psíčkári", tak jsem si myslela, že "lezu" do tématu, kde se budou bavit lidé, kteří chtějí např. poradit ohledně výchovy psa nebo jeho zdravotních problémech a tak vůbec, prostě jsem čekala, že to bude téma "milovníků" psů a ne těch, kteří je chtějí (a taky jejich majitele) jen hanit. 😒

leva
10. mar 2009

Ale ako sa vravi,aky pan,taky pes.

beruska2x
10. mar 2009

at s ma psa kazdy jak chce ale musi ho zabezpecit tak aby neobtezoval nikoho okolo - pokud mi steka 5 hodin a vic denne nad hlavou a budi mi dite, nemuzu jit ven, na hriste, na piskoviste bez obav aby ch neslapla do hov.. protoze jsou vsude tak to opravdu laska ke zviratum jde stranou...

leva
10. mar 2009

beruska,presne tak.

beruska2x
10. mar 2009

me by zajimalo kde se ty psi hovinka berou, koho se zeptas tak VSICHNI - ja ne ja uklizim.. tak asi padaji z nebe... je to nechutny

dadka212
10. mar 2009

Leva 😀 s tými hovienkami máš úplnú pravdu 😉 keby si ma niekedy počula vonku keď ja alebo Matúško stúpime do toho, hlavne keď je to na strede chodníka nadávam jak pohan 😝 ale to sú hlavne majitelia tých krpatých plemien, to sa vy.ere hocikde a oni to tam nechajú 😠 keby to aspoň odkopli na chodník, keď už nie sú schopní zobrať mikroténový sáček 😝

leva
10. mar 2009

dadi 🙂 no neuveritelne,strasne ich tu je vela,je to uplne nechutne,z balkona kolkokrat vidim ako ty majitelia pozeraju ako se.e,div ze mu ho nezmeraju aby vedeli kolko slo von,no zdvihnut ani za nic,vtedy mam tlak ze ma ide slak trafit.

stavba
10. mar 2009

Já vám do toho teda nechci mluvit, ale myslíte si, že když si tady budete stěžovat, tak že zítra už budou ulice bez hovínek? Tak když jste tak rozčilené, tak to říkejte těm lidem, které vidíte, že to nedělají. Normálně k nim běžte a vynadejte jim a když nic jiného, tak si alespoň ulevíte před tím správným člověkem. Tady se asi nedočkáte lidí, kteří po psech neuklízí a ještě to hrdě přiznají!

leva
10. mar 2009

Tak nemluv 😀 Ja som nejednemu povedala,no viem ze si to nezobrali ani trosku,kaslu na to,ale preco nezahanbit takych majitelov a panicky aspon takto medzi sebou,ved sa maju za co hanbit,ci nie.

jevel
10. mar 2009

stavba - veď my tu ani nečakáme na ľudí , čo si po svojich psoch neupracú 😉 . Nevidím na tom nič zlé keď tu o tomto probléme diskutujeme. Na tomto fóre je mnoho tém (niekomu sa zdajú o ničom) a ľudia tu diskutujú, sťažujú sa , potrebujú poradiť..... atď .

beruska2x
10. mar 2009

to ja taky a pekne nahlas jen at to slysi co nejvic lidi 😝 😝 😝 kdyz nemaji slusnost oni tak proc ja??? ani mestkou policii mi neni blbe volat ja taky nehazim pliny po malym po okoli.. 😝 😠

stavba
10. mar 2009

Jj, jasný, ale stejně si myslím, že kdyby bylo třeba kolem víc lidí, třeba i blízko dětského hřiště a někdo by se na takového člověka hlasitě ozval, tak že by to mohlo mít snad trochu účinek. Pokud by měl ten člověk jen trochu svědomí a rozumu, tak by si to pro příště rozmyslel a šel se svým pejskem s.át jinam. 😉 🤐

beruska2x
10. mar 2009

to by ses asi divila jak jsou lidi otrli

leva
10. mar 2009

No len to sa odsledovat neda,on nevie ze ja stojim na balkone na 11,poschodi a vidim ho,no a kricat odtial nebudem.

leva
10. mar 2009

stavba,vies kolko hov..n tu mame,naozaj neuveritelne vela,fakt snad kazdeho pol metra,kolko krat aj na chodniku,neda sa decko vypustit si len tak po trave pobehat,jednoducho sa neda,lezie mi to strasne na nervy aky su neohladuplny niektory ludia co maju psa.

leva
10. mar 2009

cest vynimkam,strasne malokedy vidim ze niekto zdvihne,lepsie povedane viem kto,2 ludia.

stavba
10. mar 2009

leva: já to naprosto chápu, tady kde bydlím já to je stejné, psů tady je hodně. Jen se snažím najít způsob, jak to řešit, ale je pravda, že s některými lidmi prostě nehnete ani kdyby jste se stavěli na hlavu.