Vadia vám psíčkari?

majka35
10. mar 2009

Vadia aj vám? Mne už neskutočne! Hovorím o "psíčkaroch", ktorí s úplne čistým svedomím nechajú svojho miláčika "vykadiť" sa kdekoľvek a absolútne im nenapadne, že tým znepríjemňujú život ostatným. Nemám nič proti týmto zvieratkám, sama som tiež niekedy mala psíka, ale teraz mám pocit, že už ani neexistuje miesto, kde by som nenaďabila na psie exkrementy. Nechce sa mi veriť, že všetci títo milovníci zvierat nemajú deti a nevedia si predstaviť, akým hororom je prechádzka s dieťaťom, ktoré vám určite nebude pekne kráčať po chodníku, ako vy chcete, ale bude si pobehovať aj po tráve a vám neostáva nič iné, len striehnuť, aby vám dieťa nešľaplo do výkalu, alebo nedajbože do neho nespadlo. Mala som skúsenosť s dcérkou, keď ešte bola len v začiatkoch chodenia a celá od radosti, že sa jej to darí, utekala pred nami a spadla rovno rukami do výkalu. Určite si viete predstaviť, čo to boli za nervy, kým sme došli domov, aj keď sme jej ruky poriadne vyutierali, pretože v tomto období si veľmi rada dávala ruky do úst.
Neviem už naozaj pochopiť, prečo je to taký problém pre majiteľov psov tieto výkaly vziať do sáčku a cestou ich zahodiť do odpadkového koša. To im naozaj nieje trápne nechať to tam a vôbec sa nezaujímať o to, že aj iní ľudia tadiaľto prechádzajú? Príde mi to veľmi sebecké a pokrytecké, že na jednej strane zo seba robia citlivých milovníkov zvierat a na druhej strane ich absolútne nezaujímajú ostatní ľudia. Mohli by sa už konečne nad sebou zamyslieť!!! A čo ešte nechápem, keď ma žena s obrovským psiskom bez košíka ubezpečuje, keď sa jej pes blíži k mojej dcére, že nebojte sa, nič vám neurobí, on je milučký!! 😠

hasleerka
10. mar 2009

tak majka na toto mám ja také nervy a si predstav, že ja stojím s dieťaťom a chlap nechá psa vykadiť a ked malej rozprávam je hrozný tak ho to ani nechce, ešte to hovno dal sneh, len aby to nemusel zdvihnúť ... vraj sa to má prísnejšie striehnuť, ale ako ked u nás vidíš v meste policajta len tak občas ... a už aj koše začínajú miznúť, proste katastrofa

skurinka
10. mar 2009

ahoj holky s tema pejskarama je to katastrofa.tipuju tak 2 krat v tydnu maji decka hovna na botecha kdyz to musim cistit tak se me chce zvracet hnus.a nejhoirsi je kdyz jeste hledi na vas a jako by nic ze.je to hnus.vim ze si ti psy taky musi ulevit ale uklizet to nikdo po nich nebude.jen by me zajimalo kdyz se stane nehoda doma jestli jim to taky doma zustava a nebo jestli to uklizi 😠

saska.t
10. mar 2009

majka,z velkej casti mas pravdu a suhlasim s tebou,som psickar a mam samozrejme aj male babatko ale na opacnu stranu to musis tiez zhodnotit, platia za psy dost vysoke dane (ja tiez) a z uradov im nie su schopny postavit volny vybeh pre psov, kose na exkrementy, ktore im uz slubuju dlhe roky a dokonca ak si majitel na vlastne naklady po svojom psikovy pozbiera tak ma prisny zakaz hodit exkrementy do kontajnera,za co moze byt pokutovany ale odpady na bio odpad nenajdes skoro nikde ☹ ....kazda minca ma 2 strany bohuzial 😠

cat
10. mar 2009

majka ak aj mas dieta ktore ide pekne po chodniku, zial, aj tam je to beh cez hovnove prekazky 😠 o trave nehovoriac. Kym nebude viac policajtov v terene a podstatne vyssie pokuty, myslim si,ze sa nezmeni nic. 😒

blovitc120
10. mar 2009

Saska, ale to, ze nie su kose na odpad psich exkrementov neznamena, ze tie psy mozu volne sr.t kde sa im zapaci a majitelia to tam nechaju. Ja ked idem s kocikom, tak su os..te cele chodniky, travniky, proste vsade, chce sa mi grcat. Jedine jednu kamosku poznam, co to odpratava, zoberie sacok a vezme ho so sebou a zahodi doma. A tie dane... podla mna to s exkrementami nesuvisi. Keby aj tych kosov bolo viac, predpokladam, ze by to aj tak nechavali mnohi na zemi. Pretoze medzi panelakmi na sidlisku nestriehne ziadny policajt, ci to hodis alebo nehodis do kontajnera a nikto to nehadze 😒

saska.t
10. mar 2009

blovitc - jasne mas pravdu je to hlavne o ludoch a zodpovednosti, ale viem ze dane sa platia na to aby mesto exkrementy bud odpratavalo alebo poskytlo kose na odpratavanie je to napisane na kazdom webe magistrate daneho mesta tak kde sa tie peniaze podeli??? Tym si nechcem zastavat nezodp. majitelov psov samozrejme ludia su svine a tak sa aj chovaju ale na druhu stranu psickarov mam tiez pravdu... 😅

majka35
autor
10. mar 2009

myslím si, že toto by malo byť v záujme každého človeka, ktorý venčí svojho psa, odstrániť výkaly a nečakať, že ho na to upozorní policajt, alebo, že mu za to vystaví pokutu ... prečo sa nájdu aj takí, ale je ich žalostne málo, ktorí so sebou majú aj vrecúško a výkal zdvihnú zo zeme a zahodia ho do koša ... rozpráva sa tu o biologických odpadoch, ktoré sú nebezpečné, ale na špinavé plienky tiež nemáme samostatné koše, ale hádžeme ich do odpadkových, veď v tých košoch sú také svinstvá, že až ... a nieje viac nebezpečné nosiť si tieto výkaly v topánkach, nehovoriac na rukách, oblečení, keď vám dieťa do nich spadne?
to, že je tu málo košov na biologický odpad, alebo žiadne, pokladám za hlúpu výhovorku každého majiteľa psa

k.a.t.k.a.
10. mar 2009

saska.t moj znamy si zobere na venčenie mikrotenovy sačok a ked sa jeho "milacik" vy.ere tak to tam zabali a ak to nema kde vyhodit tak to bere domov a tam to splachne 😉

k.a.t.k.a.
10. mar 2009

a ja by som kazdemu psičkarovi namocila nos do hovna jeho milačika 🙄

majka35
autor
10. mar 2009

katka, to som presne chcela napísať

pajmis
10. mar 2009

Ahojte 🙂 Já mám pejsky 2 a výkaly po nich uklízíme... Akorát tady taky nemáme koše na psí výkaly a házíme to do normálního koše u baráku... ještě si nikdo nestěžoval... horší jsou teda vietnamci co házejí do normálních malých košů podél chodníka pytle s odpadkama a karabice od pizzy - na to máme kontajnery kousek od vchodu 😠 Akorát mě vadí že policie je nespravedlivá a vidí jen, co chtějí!!!! Jde chlap z labradorem, který má ho*vno jak stodolu a on ho nechá vysrat a neuklidí to a prchá rychle pryč ☹ a tohle nikdo nevidí... Jednou přítel venčil psi a ten maličky měl průjem a vykadil se na rozhrabané pole, kde ted stojí náš barák 😅 Prostě tam začínala stavba a bylo tam plno bahna... Maxík se vykadil a měl jen vodnatý průjem ☹ Tak přítel to neodklidi - protože jak, že?? A přišli za ním policajti a napařili mu 1.000,- pokutu 😠 Je to nefér!!! Ale samozřejmě mě taky hodně vadí, když šlapnu do psiho hovna,... protože někdo se snaží a nic z toho... ale ne všichni pejskaři jsou špatní 🙂

pajmis
10. mar 2009

k.a.t.k.a , to co si napsala je hovadina.... ne každý psičkař je nezodpovědný... ne každý si zaslouží vymáchat hubu v psim hovně... Vy totiž vidíte jen ty špatné a automaticky tím odsoudíte všechny... ale, ti co si na to dávájí pozor, tak to nevidíte... aby ten tvůj nosánek náhodou nespadl do psiho hovna!!! Mě tohle neskutečně uráží a sere!!!! 🙄

majka35
autor
10. mar 2009

pajmis ... veď áno, nájdu sa aj takí, ktorí to odpratajú, ale tých je veľmi málo ... väčšina psíčkárov na to zvysoka s...e 😖

majka35
autor
10. mar 2009

pajmis, v tejto téme je snáď každému jasné, že sa bavíme o tých, ktorí tie výkaly nechajú tak a nie o tých, ktorí to po svojich miláčikoc odpratajú, takže neurážaj sa a zbytočne nerozčuľuj ... 😉

pajmis
10. mar 2009

majka, ano, najdou se i ti zodpovědní... a podle mě je jich v dnešní době mnohem více než v minulých letech... jako dítě sem ani neviděla, že by někdo měl v ruce sáček a posbíral TO... v dnešní době u sebe nosí sáček snad každý druhý a vidím dost často, když páníček sbírá po svém psikovi... takže si myslim, že je menší šance do toho ho.na šlapnout než v dřívějších letech... takže vlastně můžeme být jen rádi...ne? 🙂 Najdou se i tací co na to serou, ale myslím, že jich je méně než dřív...

pajmis
10. mar 2009

majka, já to chápu, ale pokud vím tak katka napsala, že by tam namočila noc KAŽDEMU!!! s čímž já nesouhlasím!!!! 🙂

kubaka
10. mar 2009

Teda majka35 -tos mi padla do noty - já bydlím na sídlišti v Řepích v Praze a zuřím jak ďábel - tady je podělaný každý metr čtverečný - chodníky i trávník slouží už jen psům, děti vůbec nemohu pustit - a ten náš malý tak rád lítá po trávě - je to přirozenost. Tady mohou běhat po trávě jen čoklové. Dítě jsem musela dát na vodítko - doslova - aby mi neutekl na trávu.
Já bych všechny ty h-vna nechala posbírat a vysypala je před byt těm, co to neuklízí po svých mazlíčkách. Je to teda chuťovka - nemám slov, jak jsem vzteklá. S dítětem se nedá prakticky být venku. Kontejnerů na psí h.vna je tu všude spousta - ne, že nejsou - a stejně je to tu podělané. Je to o lidech. Nevím, co si myslí majitel bernardýna nebo salašnického psa, který udělá hromadu jak Říp na obrubník. Kdo se na to mám koukat???? 😠 😠 😠 Fakt bych jim to nakydala před byt. Ať si pošlapou. Jak já nenávidím mytí botiček od s.aček . Zrovna jsem přišla z venku - to byl pohled - po zimě ulehlá tráva a trčí z ní jen ty hromady h.ven 😠

majka35
autor
10. mar 2009

no tak ja potom asi bývam v hovnovom ráji, sorry za výraz ... u nás asi sáčok nikto nepozná ... u nás je to posiate hovnami, ako v lese hubami po daždi ... ak by to bolo tak, ako píšeš, tak sa nad tým ani nepozastavím

jabber
10. mar 2009

Tak já si myslím, že naprostá většina lidí po psech uklízí, protože při počtu psů, jaký třeba v Praze je, by to vypadalo jinak 😉

majka35
autor
10. mar 2009

to bolo pre pajmis
kubaka, takto sa ja rozčuľujem každý deň

martimarti
10. mar 2009

Pajmis, ne každý pejskař je tak zodpovědný a čistotný jako ty. Já jezdím po rozlehlém parku a tam je tedy nasázeno, už to vidím, jak tam chodím s malou ven, až začne ťapat. Park je krásný, udržovaný, v létě je tam nádherně, kdyby každý uklízel po svvém milačkovi jako ty, nebylo by co řešit. Abych použila tvá slova 😉 : tohle mě neskutečně uřáží a sere, když nezodpovědní pejskaři znečisťují prostředí, kde se pohybují malé děti 😠 😠 a vždy, když vidím hromádku, mám sto chutí udělat to, co zamýšlí Katka.

martimarti
10. mar 2009

Kubaka, přesně, vysypat jim to na před dveře! 😠

martimarti
10. mar 2009

Taky kolečka od kočáru se výýýborně čistí 😠 😠

havka
10. mar 2009

katka a majka35 - ciastocne suhlasim s vasim nazorom, mozno by to pomohlo, ale myslim, ze si to zasluzia len ti nezodpovedni. lebo je to zhodnotene velmi jednostranne. ved napr. ked sa rodicia nestaraju o svoje deti a kolkokrat si myslime, ze by im ich mali radsej odobrat, neznamena to, ze treba odobrat deti vsetkym rodicom na svete. je to v ludoch - su bezohladni. tiez som psickarka a chovame doma dvoch psikov. na ziadnu prechadzku nejdeme bez dostatocnej zasoby igelitovych rukavic. uz sa nepozastavujem nad tym, ze je malo kosov na vykaly -u nas v meste viem len o jednom - ale dobre zabalene to hadzem do najblizsieho kontajnera, alebo smetneho kosa. podla mna je to vzdy lepsie, ako nechat to na chodniku, alebo travniku, prave z dovodov, ktore ste tu uz popisali. doma to tiez na dvore zbierame a zabalene v igelitovom vreci to v den odvozu smeti hadzeme do kosa. neviem co by pomohlo na tych nezodpovednych, ale myslim, ze urcite lepsie kontroly a tych nezodpovednych, by som nielen pokutovala, ale by som ich nechala take priestranstva vycistit od vsetkych vykalov, ktore sa tam nachadzaju. potom by si mozno dobre rozmysleli, ci zdvihnu ten jeden po svojom psikovi, alebo vycistia celu plochu po vsetkych.

majka35
autor
10. mar 2009

väčšina ľudí po sebe upratá? ... booože, potom odkiaľ sa berú tie hovná? ... všade, všade, všade ... na tráve, na chodníkoch a čo ma najviac štve, že sa najdú aj takí idioti, ktorí nechajú svojho psiska vykadiť na detské ihrisko ... čo si mám potom o takom človeku myslieť? najradšej by som aj ja vzala to hovno a potrela celú srsť jeho miláčika, nech pán psíčkar vie, čo to je ...

jabber
10. mar 2009

majka - většina neznamená všichni...

k.a.t.k.a.
10. mar 2009

pajmis nebez ma za slovicka, toto je tema o nezodpovednych psickaroch nie? nemusim ti to potom hadam vysvetlovať ako som to myslela

majka35
autor
10. mar 2009

havka - btw výstižný nick ... asi by som bola padnutá na hlavu, keby som tu odsudzovala psíčkárov, ktorí vedia, čo sa patrí ... kiežby vás takýchto zodpovedných bolo viac!!!!!!!!!!!

majka35
autor
10. mar 2009

jabber ... viem, čo znamená väčšina a znovu opakujem, že hoci len polovica by to po sebe upratala, tak tie výkaly niesú všade!!!

j.a.n.u.s.
10. mar 2009

Co kdybychom pro to neco udelaly? Ono je to fajn schladit si tady žáhu..ale nic z toho.
Myslite, ze je to marne? Ze by nejaka petice neco nezmohla? A nejlip hned ted po zime, co ty hovna lezou odevsad! Vsak zkusme, kazde ve svem meste....

Ja jsem taky pejskar a priznam se, ten zodpovedny, co kolikrat riskuje svoji vlastni hubu, kdyz nadava majiteli rotvajlera, ze je prase-ze to nesebere.

Jak jdem s malou na prochajdu, tak mam oci zaborene vzdy pul metru pred jejima kruckama, no vypadam jak bych neco hledala 😀 ....a ja vlastne hledam (i kdyz s tim prace zadna!) hovno 😀 .

Pravda s kosama, mely by byt kolem chodniku, ale z plastu, a hluboko v zemi zapusteny, aby je nikdo neukrad.
A vybehy by taky byly fajn, no jo no... ☹