Vadia vám psíčkari?

majka35
10. mar 2009

Vadia aj vám? Mne už neskutočne! Hovorím o "psíčkaroch", ktorí s úplne čistým svedomím nechajú svojho miláčika "vykadiť" sa kdekoľvek a absolútne im nenapadne, že tým znepríjemňujú život ostatným. Nemám nič proti týmto zvieratkám, sama som tiež niekedy mala psíka, ale teraz mám pocit, že už ani neexistuje miesto, kde by som nenaďabila na psie exkrementy. Nechce sa mi veriť, že všetci títo milovníci zvierat nemajú deti a nevedia si predstaviť, akým hororom je prechádzka s dieťaťom, ktoré vám určite nebude pekne kráčať po chodníku, ako vy chcete, ale bude si pobehovať aj po tráve a vám neostáva nič iné, len striehnuť, aby vám dieťa nešľaplo do výkalu, alebo nedajbože do neho nespadlo. Mala som skúsenosť s dcérkou, keď ešte bola len v začiatkoch chodenia a celá od radosti, že sa jej to darí, utekala pred nami a spadla rovno rukami do výkalu. Určite si viete predstaviť, čo to boli za nervy, kým sme došli domov, aj keď sme jej ruky poriadne vyutierali, pretože v tomto období si veľmi rada dávala ruky do úst.
Neviem už naozaj pochopiť, prečo je to taký problém pre majiteľov psov tieto výkaly vziať do sáčku a cestou ich zahodiť do odpadkového koša. To im naozaj nieje trápne nechať to tam a vôbec sa nezaujímať o to, že aj iní ľudia tadiaľto prechádzajú? Príde mi to veľmi sebecké a pokrytecké, že na jednej strane zo seba robia citlivých milovníkov zvierat a na druhej strane ich absolútne nezaujímajú ostatní ľudia. Mohli by sa už konečne nad sebou zamyslieť!!! A čo ešte nechápem, keď ma žena s obrovským psiskom bez košíka ubezpečuje, keď sa jej pes blíži k mojej dcére, že nebojte sa, nič vám neurobí, on je milučký!! 😠

beruska2x
10. mar 2009

pokud budou lidi prasata - pardon - tak reseni neni ☹ 😠

jevel
10. mar 2009

ale tu nejde o to , kto má rád psov a kto nemá. O psov tu nejde , ide o ich majiteľov.

jevel
10. mar 2009

a prečo je to možné napr. v Rakúsku? 😕

beruska2x
10. mar 2009

to je v mentalite lidi a v postihu, tam si to proste nikdo nedovoli,1. jsou tak vychovany 2. maj uctku k poradku a ostatnim lidem

tady kazdy jen kouka jak co osulit

pajmis
10. mar 2009

Já už žádné názory, ani komentáře přidávat nebudu ... je to stejně zbytečné... akorát, jak vás tak čtu, tak se musím honě nahlas smát 😀 😀 😀 😀 Kolikrát tady to slovo ho*no padlo a stejně s ebavíte furt dokola o tom samém 😀 stejně nakonec vždy skončíte u toho samého 😅 u h*vna 😀 . . . nechte ho*na ho*nama ... stejně by si to měli číst ti, kterých se to týká... tím, že to tady budete mlít dokola... hoven neubyde 😝

jevel
10. mar 2009

ja som optymista -verím, že časom to bude u nás lepšie. ale ešte sa načakáme. 😒 .

beruska2x
10. mar 2009

no hlavne ze ty reseni jiste mas 😎

jevel
10. mar 2009

pajmis - nechápem čo chceš od nás 😕 - už som písala, že je tu mnoho diskusií , ľudia sa tu radia, sťažujú, kecajú. nič na tom nie je čudné. a keď raz niekomu vadí, že sa pes vyšpiní a jeho majiteľ to neodprace tak sa to inak ako hov.om nazvať nedá. no veď napíš o čo ti ide - možno nájdeme spoločné riešenie. 😅

pajmis
10. mar 2009

jevel 🙂 mě nejde o nic 🙂 jen si povídejte 🙂 aspon je co číst 😝

jevel
10. mar 2009

pajmis - určite pochopíš moju podráždenosť ak ti začne tvoj synček chodiť. dovtedy kým som mala malú v kočíku som to tak nevnímala. až keď chcela behať po tráve.

jevel
10. mar 2009

aspoň sa zabavíš

stavba
10. mar 2009

Jo, to je pravda, že tady je spousta diskuzí, kde si lidé stěžují, radí se, kecají, ale já osobně nevidím smysl této diskuze, pokud si vzájemně neradíte, ale jen si stěžujete jak vás se.ou lidi, kteří se to vlastně ani nedozví. Je to tlachání doslova o hov.u a bohužel výsledek z toho žádný.

jevel
10. mar 2009

ale z tvojich príspevkov vidno, že máš hafanov veľmi rada. Len hľadáš v tejto diskusii niečo , čo tu nie je . nenávisť voči psom

pajmis
10. mar 2009

jevel a lepší to rozhodně nebude, když se o tom bude jen mluvit... a ne konat!!! Pokud máš dost volného času, tak zítra vem foták, vyfot lidi kteří nesbírají hovna a vylep je na sloupy nebo na nějaké přehledné místo... at se stydí.. nebo já fakt nevím... ale debatit se o tom dá donekonečna.... lepší jsou činy... zkus to a napiš, jak to dopadlo 😉 Nebo to zkus navrhnout městu, třeba uspěješ.... neber to jako výsměch či něco takového... prostě to ber jako můj názor...

pajmis
10. mar 2009

beruska - já řešení nepotřebuji 😉

jevel
10. mar 2009

no u nás sa posielala aj sťažnosť na mestský úrad, uvidíme čo z toho bude. ale moc veľké nádeje tomu nedávam.

martimarti
10. mar 2009

Pajmis, hele ale nedá ti to, co? 😀 😀 😀

beruska2x
10. mar 2009

to si rekneme az ti malej prinese hovno na dlani v parku 😀

stavba
10. mar 2009

Přesně tak, přece když mě něco hodně štve, tak se snažím s tím něco dělat, ale určitě nestačí o tom jenom mluvit, tak dejte hlavy dohromady a zkuste vymyslet něco, co na ty čuňata zabere.

j.a.n.u.s.
10. mar 2009

.....zatlacit na vyssi mista...

bashka
10. mar 2009

babule a fakt neviete kvoli comu sa tie kakacky psie nemozu hadzat do kosa? Straaaane ma to zaujima...

pajmis
10. mar 2009

Ted sem si vzpomněla, že mě dokáží nasrat lidi, kteří vás řadí do nějaké kategorie, do ktré nezapdáte... ještě před 1,5rokem sme bydleli v domku se zahradou... vedle nás bydleli 2staří důchodci... domky nebyly oddělené plotem, prostě, každý si musel hlídat to své... každý barák měl psa... akorát, když sme byli na zahradě se psama, tak sme po nich i tak uklízeli... ale pobíhalo tam spousta jiných psů a volně... jenže, soused dědek prostě všechno co se dělo sváděl na nás... domonce si posbíral hovna ze svoji zahrady (nebyly od nás, protože my to sbírali a naši psi na jejich zahradu nechodili) a házel nám je na práh od domu... to mě neskutečně sralo... tak sem ty hovna zase vzala já na lopatku a naskládala mu je na jeho prách ... a pak dědkovi nadala... no ale byl klid... a jak sme se stěhovali, tak dědek si pořidil štěně 😅 jaký paradox.... to já jen tak 😀 aby řeč nestála 😀

pajmis
10. mar 2009

bashka - proč by se nemohly házet do koše??? My je tam občas hodíme... komu to vadí??? Tady to nikomu nevadí... když je poblíž kontiš, tak to házíme tam,a le většinou je blíže odpadák 😝

bashka
10. mar 2009

pajmis, preto, lebo ked sa nejakeho psickara, ktoremu sa vykakal pes na chodnik spytam, preco to neuprace, povie mi, ze kose na psie kaky v okoli nie su a do komunalneho odpadu je to hadzat zakazane...

bashka
10. mar 2009

inac viete co akurat robim? Sijem malej psika z ponozky 😀 😀 😀

pajmis
10. mar 2009

bashka, tak to je kec 😝 protože raději to hodit do odpaďáku než to nechat ležet, ne?? 😉

bashka
10. mar 2009

no ved prave preto nechapem, preco je to az taky velky problem, ved kose su vsade...no ale niekto tu pisal, ze sa o tom hovorilo rano v telke, tak ze ci nehovorili aj preco

barborenka
11. mar 2009

ja sa musim tiez vyjadrit k tejto teme,mame maleho psika,nas milacik,patrime k ludom co hov....po svojej Mie zbierame poctivo a doma splachneme,mam aj malu dcerku a nerobi mi to absolutne ziadny problem...
Byvame v novopostavenej bytovke s krasnym travnikom.....no a na tom nasom travniku o ktory sa musime starat,zialbohu nachadzame vykali po cudzich psoch,samozrejme nam to vadi ale nepomozeme si,ide nam hlavne o zdravie nasich deti tak ich jednoducho pozbierame a vyhodime,mozno sa bude zdat niekomu divne ze preco by mal zbierat po cudzom psovi ale je to pre deti,tak ked nechcem aby do toho spadli tak to jednoducho upracem,nie?ale to je cisto len mo nazor...

bobicek5
11. mar 2009

ahojte, ja som pre vas asi na opacnej strane barikady 😀 . Vlastnim stredneho psika a tiez byvame na sidlisku. Snazime sa po nej hovienka zbierat, niekde v lese na luke ma ani nenapadne (tam je to prirodzene), avsak, akonahle si svoju potrebu urobi na mieste, kde sa hravaju deti, okamzite spratujeme. My deti zatial nemame (ale zakratko sa to zmeni), avsak vzdy sme dbali na to, aby sa deturence mohli hrat na cistej trave. Najma teraz, ked sa roztopil sneh je toho strasne moc, na chodnikoch, trave, vsade. Vytaca to aj nas - a to doslovne do nemoty. Musim sa trosku zastat nazoru co som tu citala, ze psie vykaly nepatria do komunalneho odpadu - ono to tak skutocne je uvedene v zakone a napriek drahym rocnym poplatkom za psa mam aj ja najblizsi kos na exkrementy asi 1 km od domu, takze aj keby som ako chcela, nemozem svojmu psovi vysvetlit, ze moze kakat iba pri kosi, kde to pohodlne pozbieram...

Na druhej strane ale musim uznat, ze bordel v trave (plechovky od piva, sklo, ci injekcne striekacky) su tiez dost problem, alebo aj volne zijuce macky. Po tych ich vykaly nikto neuprace a napriek tomu sem patria...

Myslim, ze problem s vykalmi nie je problem psov, skor majitelov psov a samozrejme celej spolocnosti, ktora bez mihnutia oka hadze smeti na zem, nerecykluje a pod. Vsetko je to o ludoch... 😖

leva
11. mar 2009

barborenka,chapem ta a nezda sa mi to divne,no ako pises je to vas travnik pri novostavbe,pestovany a urcite nieje niak obrovsky,nase sidlisko je dost velke,krasny travnik tu nemame,nie pestovany,z kazdej strany je trava a vsade je na....e.Ale iste chapes ze to je iny pripad.