Vadia vám psíčkari?

majka35
10. mar 2009

Vadia aj vám? Mne už neskutočne! Hovorím o "psíčkaroch", ktorí s úplne čistým svedomím nechajú svojho miláčika "vykadiť" sa kdekoľvek a absolútne im nenapadne, že tým znepríjemňujú život ostatným. Nemám nič proti týmto zvieratkám, sama som tiež niekedy mala psíka, ale teraz mám pocit, že už ani neexistuje miesto, kde by som nenaďabila na psie exkrementy. Nechce sa mi veriť, že všetci títo milovníci zvierat nemajú deti a nevedia si predstaviť, akým hororom je prechádzka s dieťaťom, ktoré vám určite nebude pekne kráčať po chodníku, ako vy chcete, ale bude si pobehovať aj po tráve a vám neostáva nič iné, len striehnuť, aby vám dieťa nešľaplo do výkalu, alebo nedajbože do neho nespadlo. Mala som skúsenosť s dcérkou, keď ešte bola len v začiatkoch chodenia a celá od radosti, že sa jej to darí, utekala pred nami a spadla rovno rukami do výkalu. Určite si viete predstaviť, čo to boli za nervy, kým sme došli domov, aj keď sme jej ruky poriadne vyutierali, pretože v tomto období si veľmi rada dávala ruky do úst.
Neviem už naozaj pochopiť, prečo je to taký problém pre majiteľov psov tieto výkaly vziať do sáčku a cestou ich zahodiť do odpadkového koša. To im naozaj nieje trápne nechať to tam a vôbec sa nezaujímať o to, že aj iní ľudia tadiaľto prechádzajú? Príde mi to veľmi sebecké a pokrytecké, že na jednej strane zo seba robia citlivých milovníkov zvierat a na druhej strane ich absolútne nezaujímajú ostatní ľudia. Mohli by sa už konečne nad sebou zamyslieť!!! A čo ešte nechápem, keď ma žena s obrovským psiskom bez košíka ubezpečuje, keď sa jej pes blíži k mojej dcére, že nebojte sa, nič vám neurobí, on je milučký!! 😠

sabuse1
11. mar 2009

jindri: obě holky jsou nádherný🙂 no asi pro každýho hafana je těžký smířit se s tím, že už není na prvním místě a pak vymýšlí kraviny🙂 Kamarádka byla dokonce se svým psem na veterině protože po narození mimča začal hrozně kulhat🙂)) Takže se to dá něják zvládnout s oběma, to je fajn, spíš asi jde i to to vytvořit si nějáký systém že? Nebo respektive, pejsek se bude muset podřídit potřebám miminka...Manžel hodně pracovně cestuje tak mám trochu strach až bude třeba mimčo nemocný nebo bude velká zima jak budem to venčení zvládat

sabuse1
11. mar 2009

jinak myslím, že fotit lidi co neuklidí po psovi a vylepit to není vůbec špatný nápad, pokud je ten člověk trochu soudnej měl by se chytit za hlavu a dát si příště pozor. Asi to nebude funguvat na všechny bordeláře, ale trochu zlepšit situace by se tím mohla.
Ovšem co mě ještě dostává - máme tady všude kolem baráků cedulky zákaz venčení psa, v žádným případě nemám šanci s ním doběhnout někam kde ta cedulka není aby nezvedl nohu a nevyčural se a všude kolem těch cedulek se válí pet lahve, zbytky jídla apod...podotýkám, že kontejnery stojí hned vedle tak tohle mě teda taky dost vytáčí. Navíc pokud nemám oči jak ostříž platím každou chvíli veterináři za injekce protože hafan si těch zbytků zobne, jasně, neměl by, ale kterej pes by odolal že jo, tak to je druhá stránka věci a takový bordel by neudělal někdo kdo po svém psovi uklízí

barborenka
11. mar 2009

leva sice nieje obrovsky ako na sidliskach ale je ho dost a je tiez niekedy posiati samymi......
tak si treba dat do poriadku aspon ten kusok na ktorom sa deti najcastejsie hraju,ine vychodisko nevidim lebo nikto pre to u nas robit nic nebude,mohli by aspon poriesit tie smetne kose pre psov lebo ani v nasom okoli sa nijaky nenachdza....asi sa bude treba ozvat.

ikke
13. okt 2009

esssi • Dnes o 16:11
Dnes jsem potkala pět psů, každý vykonával velkou potřebu a nikdo z majitelů to po nich neuklidil, já to nechápu, proč jsou někteří lidé taková čuňata? Děti vůbec nenechávám běhat po trávě ve městě, co krok, to šance na prémii....

macka01 • Dnes o 16:15
pretože sú prasatá

esssi • Dnes o 16:29
Macka já to nepochopím, copak chodím po světě a odhazuju hovínka nebo co? A oni můžou...je to hnusný!

esssi • Dnes o 16:31
Jako pochopím nějakou starou roztřesenou babičku, co si vede ratlíka, že kdyby se předklonila, tak ji klepne, ale tohle byli všechno lidi ve věku od 40 do 60 let kruci....

dea • Dnes o 16:34
ja by som vsetkych psov na sidlisku zrusila akoze mne to pride fakt blbe,mat v meste v bloku psa.......ved chudak ten pes, vzdy zatvoreny v tom byte a vonku veru......tam kde by mali deti behat, behaju psi a vsade se.ru........ a ich majitelia sa tvaria ze to nevidia ze co ich milacikovia robia
u nas na sidlisku je strasne vela psov(v nasej brane mame 4)a zo vsetkych ludi v nasej stvrti iba jedna pani zbiera za svojimi milackami !to je na zaplakanie.........kazdemu psickarovi by som dala zakazdym 100eurovu pokutu za znecistenie zelene.....

dai • Dnes o 16:38
esssi,
ja nepochopim nikoho - ak sa o to zviera nedokaze starat tak ho nema co mat...
predstav si zeby sme nechali nase deti pobehovat bez plienky ked boli male - ved nech sa vykakaju kde chcu ked to na nich pride a potom to tam nechame lezat...
nie , toto odmietam pochopit - by som im take pokuty naparila za taketo spravanie sa, nenormalne to aj mna vytaca, obycajne nato aj majitela upozornim - mnohokrat sa stretnem s reakciou ze co ma dotoho... tak vtedy im poviem ze zavolam na nich policajtov, potom sice stale na mna nadavaju ale po sebe si upracu... vies , ja len nechapem to rozmyslanie - akoze ich nechavaju na...t si aj v obyvacke a nechaju si to tam ako suvenyr alebo ako???
ja inak nerozumiem ani ludom ktori v parku kde je kazdych 5 krokov smetny kos, zahadzuju vsetko na zem moja dcera nema este 3 ale vie ze papieriky ma bud odlozit a zahodime doma alebo dat do kosa... a nie na zem

esssi • Dnes o 16:44
Dai lidi jsou prasata...

romankav • Dnes o 16:44
essis: ptáš se proč? Protože to jsou líný "prasátka". Já po svým psovi vždycky uklidím a to táhnu kočár, malýho a psa. A nejvíc mě naštve, když pak do "něčeho" šlápnu

esssi • Dnes o 16:44
Romanko hm to chápu...mně se nejvíc líbí, jak ty lidi dělaj, že nic neviděj, že ten pes srajdí..

womenne • Dnes o 16:56
Tak ja to priam nenavidim ked vidim že to nezbieraju,nemožem decka pustit ani na travu by som im palila take pokuty kretenom sp...

dai • Dnes o 16:59
no, my byvame kto pozna Bratislavu hned vedla sadu janka krala - cize najvacsieho parku v nej... teraz bola najvacsia svetova vystava psov v ba - pri sade jk... boli sme tam s malou pozriet kocikom - cez park... bolo to strasne, plny park psov a najmenej 5-tich som ich tam videla pri potrebe...
ja tomu nerozumiem - ludia pridu so psom na vystavu, cesu si ho tam, pomaly vonavkuju... a ked sa im vyserinka tak to nechaju tak lezat...v parku kde je vyslovene zakazane pustat psov... som si myslela ze aspon tyto akoze milovnici psov su trochu kulturnejsi... ale prdlajs
ach esssi, strasne ma tato tema rozculuje... ale aspon si trochu vypudim stres pred navratom domov z prace

esssi • Dnes o 17:01
Wom jenže holt to je beznadějný asi...

aponchie • Dnes o 17:11
nam serou pred ocima a nevadi jim,ze to vidime udela ts a jde sak oni na tom jednou sklouznou lenosi sou nic vic

siskatan • Dnes o 17:18
a mna stve, ze kym ja si po svojom psovi vsetko pozbieram, tak kym pridem domov, prinesieme si na kolesach kocara pripadne na detskych topanockach darcek od iných majiteľov psov

trixi • Dnes o 17:27
Na psickarov som alergicka . A to sme mali doma psa . Teda na tych, co nechaju svojich nevychovanych psov behat bez voditka, neodpratavaju psie vykaly a na vety: On je dobry, on nic neurobi, On ma rad deti - chytam hystericke zachvaty . Nie je nic prijemneho, ked taky 70 kg pes, ktory prave vybehol zo smradlaveho potoka na mna od radosti vyskoci, ja viem, ze sa tesi, ale majitel takeho psa by mal pochopit, ze vobec netuzim po objati ich maznacika a toboz netuzim aby olizoval mojho syna . Vonku na prechadze dieta nemoze stupit do travy, pretoze na kazdom kusku je nalozena obrovska kopa. A este z mojho pozorovania venciacich sa psov je, ze ludia zbieraju hlavne po malych psikoch ale majitelia velkych plemien sa vobec neunuvaju. Raz som videla dobru reklamu. Chlap cupel na chodniku, cital noviny a vykonaval velku potrebu. Bola to reklama na to, aby ludia odpratavali po svojich milackoch, pretoze ani im by sa nepacilo, keby im ti, co psov nemaju, kakali pred dvere.

aponchie • Dnes o 17:39
nemaji nahodou byt pejsci na voditku?tady vecne pobihaji po venku a panicek je buhvi kde za rohem domu ..to ej velmi neprijemne treba v podvecer nebo vecer ta potvora na tebe hledi bezi k tobe na parkaci bez nahubku

jalao
21. okt 2009

Majka, kde si sa ty stratila?? co skola?? zajdi do studentiek, ked budes mat chvilku...ja ju mam teraz, mam prestavku...ale najdem si ta aj neskor, ako sa ti dari? 😉 😉

ikke
3. feb 2010

bobulka34 • Dnes o 08:08
mna konkretne, že včera sa chceme hrať malou v snehu a v každom závejiku a na kazdom kroku je nejaka znacka od psa, do ktorej samozrejme asi 50 x v roku stupim. Uz mam dost vsetkych psickarov, psi zato samozrejme nemozu. A o skakani stvornohych milacikov po ludoch ani nehovorim. Ja by som im dala take pokuty a dane.

macka01 • 2d • Dnes o 08:49
jasne že to je vizitka tých psíčkaroch 😝 mnohokrát su horší ako ich 4nohý miláčikovia,možno keby ten pes vedel hovoriť by povedal,že by veru bral iného pána než má.Ale čo,hlavne že to nemajú pred vlastnými dverami a ostatní nech si dávajú pozor,kde stúpajú 😠 😝 Pokiaľ sa skutočne nezačne toto sankciovať,nebude poriadok

madi • 1d • Dnes o 09:09
aj mna to vytaca!!! a v lete (alebo teda kedykolvek ked neni sneh) ze by som dieta nepustila na travnik okolo bloku ani nikd, lebo vsade stupi do nejakeho ho.na ...fuj... a pritom maju vyhradene plochy na vencenie...ale neeee...seci hned pri bloku a pripadne aj na chodniku...fuj..na nervy!

sara2 • 1d, snž • Dnes o 09:15
áno,práve včera cestou do obchodiku som si to všimla.A dcérka sa vkuse hádzala do snehu lebo u nás ho nasnežilo kopec a tiež som musela najprv preskúmať terén.Snáď na každom metri bola "značka".

lafemme • 21tt • Dnes o 09:39
Máte pravdu, je to nechutné!!! Naši sousedi si zase loni k Vánocům pořídili ovčáka (mimochodem do bytu 2+1 🙄 ) a nejenže po něm venku neuklízí a venčí ho přímo pod našimi okny, ale zásadně nepoužívají vodítko ani náhubek. Psa pustí rovnou z bytu na volno, takže už se mi xkrát stalo, že jsem otevřela dveře a vyřítil se na mě 😖 Několikrát jsem je na to upozornila a efekt to má ten, že ho drží, než ho pustí ven, ale venčí na volno a divoký pes pak běží několik metrů před páničkou 🙄 Už mi to pěkně leze na nervy, protože se te´d samozřejmě bojím, když jsem těhotná, a´t na mě třeba neskočí ☹ . Stačí, že jsem měla už to "štěstí" a několikrát mě vyšlehal ocasem 😠 😠 😠

jalao • 3d • Dnes o 09:43
ahojte, pridam skusenost zo vcera...odhadzovala som pred vchodom sneh, lebo mame tento tyzden sluzbu a na niektorych miestach som odhrnala zlty sneh...fuuuj. Ti ludia idu "vencit" svojho psa tak, ze ho nechaju vymocit meter od vchodovych dveri, som na to alergicka, utrapeni takito sidliskovi psy...kedysi som aj kvetinky aktivne sadila pred vchod do malej predzahradky, ale ked som videla, ako suseda nekompromisne nechala psa mi to pohnojit, skoncila som! ☹ ☹ Tak teraz tam rastie bodliak...

jalao • 3d • Dnes o 09:46
baby, ale mam obavy, ze nas adminky hodia prec, lebo takato tema nieco ako Zastrelim psa, ulavi sa mi 😝 tu uz pred casom bola. (nazov znie dost kruto, ale tema bola vystizna... 😎 😎 )

jonatanka • 2d • Dnes o 09:49
jalao, ta tema je este stale tu 😉
inac co sa tych majitelov tyka, tiez by som ich poslala kamsi pod balkonom mame pekny kusok travy a hned vedla ihrisko pre deti a majitelia tam veselo vencia a nezbieraju, slak ma z toho ide trafit, hovno kam sa pozriete a z detmi tade ist radsej neriskujem 😠

veronkaj • Dnes o 09:51
my máme psa malého, a bývame v rod. dome ale nemôže byť na dvore, lebo je spoločný a chodia tam zákazníci, takže je viac menej vo vnútri, naučili sme ho že ak v noci potrebuje alebo cez deň a nikto ho nevidí že čaká pri dverách má otvorenú garáž a tam môže, je tam dlažba takže sa to lahko odstráni ale občas sa mu ešte raz za čas stane že nestihne dobehnúť ale to je ojedinelé a má len 6 mesiacov takže v pohode, a inak s ním chodíme von, nie vždy na prechádzku ale mám pri dome trávu a tam môže ale zase to po ňom aj odpraceme.
takže mi to riešime takto.
a na sídlisku bohužial to býva tak ked sme aj my ešte bývali, že po malých psoch ľudia odpratali a právem čím väčší pes tým arogantnejší majitel

jalao
3. feb 2010

Jonatanka... stalo sa... 😝 😝 😝

jonatanka
3. feb 2010

jalao, ja som to myslela v dobrom 😉 😉 😉 😉

olivova
3. feb 2010

baby - vy to vsetko riesite, ze byvate asi v bytoch - prip. bytovkach. Ale ja byvam v RD a neuverite, vecne mame "nakakane" rovno pred brankou. Minule som susedovi nadala - on necha pri nasej branke vyhusit psa a ide prec, akoby sa nic nestalo.Spokojne sa nanho diva a nic... Co si to dovoluje? Som mu surovo povedala, ci by sa mu pacilo, keby sa vtedy moje 1 rocne dieta vykakalo rovno im pred branku a oni do toho skocili. A pravidelne. Kukal na mna ako na nenormalu, ale nie je to to iste???
A to nehovorim, co mame na travniku, ked nahodou niekto pride na navstevu a zabudne zavriet branku. Ako je mozne, ze ti ludia si tie psy nezavru doma a potuluju sa len tak? Normalne som sa teraz vytocila 😅 . Kedysi som mala aj psika a chodila som poctivo s igelitovou taskou nehovoriac o tom, ze nieco take ako nechat ho vyhnusit sa pred nieciu branku som nepoznala...Tomu sa hovori max. drzost...

rajcina
3. feb 2010

vsetky by som vas rada stretla ked vase decko bude v lete cikat vonku a potom vam to pripomenut lebo som uz videla ja take matky co ich dieta robilo velku potrebu a ta p.... tam nechala aj servitku s ktorou utrela decku osratu rit
a ja po psovi nezbieram a ani nebudem mestkej casti platime za psov dost nato aby zabezpecili odpratavanie ako napr. v starom meste kde som videla ako chodili s niecim ako vysavac a bral vsetko z travy a chodnikov

rajcina
3. feb 2010

a este podte mi ukazat jednu vyhradenu cast na vencenie jedine tak 500 m od domu a tam nejsom ochotna chodit

jonatanka
3. feb 2010

rajcina, vsak nemusis zbierat, ked na to skocis donesies si domov 😀 😉

rajcina
3. feb 2010

nemysli si stava sa to aj psickarom ( ked som nemala psa aj ja som doslava brblala teraz uz neriesim )

mamutka
3. feb 2010

rajcina, to ze niekto necha bordel po dietati tebe dava pravo nechavat lajna vsade kde to na psa pride?
kolko ty mas rokov prosim ta? ked budes mat dieta, zrazu pochopis......
ked moze moj starnuci otec zbierat po svojom velkom psovi, tak moze kazdy mlady clovek sa zohnut!
matky ani ich deti nemozu zato ze sa dan za psa plati a peniaze idu do stratena!
mas fakt pubertacky pristup, keby kazdy toto robil, tak tento absurdistan idu uz totalne do paze!
ja som so psami vyrastala, v panelaku, ale neexistovalo aby sme nechali psa spinit kade tade a neodpratali to, a to boli psi vonku kazdu chvilu....

jonatanka
3. feb 2010

rajcina vsak neries, len sa brod sra...kami,ked ti to tak vyhovuje

rainee
3. feb 2010

my byvame na sidlisku kde minimalne v 1 vchode mame aj 5 psov, takze si viete predstavit ako vyzera to okolie. sama som psickarka, po svojom psovi si odpratavam asi jedina z celej ulice. myslim ze ludia si nebudu po psoch upratovat, tu by pomohli len vysoke pokuty a caste hliadky policie. ale bolo by dobre ohradit aspon detske ihriska pretoze psi veselo pobehuju a kadia aj tam. dalsi velky problem je ze väcsina psov beha navolno, mam pocit ze majitelia voditka asi nepoznaju. ked sa voci tomu ohradim nakolko moj maly pes /ktoreho mam na voditku/ bol uz par krat napadnuty prevazne "bojovymi plemenami", pozeraju na mna ako by som prisla z marsu. pritom je tu dost miest oznacenych ako "volny vybeh psov" kde sa ich milacikovia mozu vybehat a nemusia ohrozovat inych psov, deti atd. lebo ked pride k nestastiu tak uz je neskoro.

rajcina
3. feb 2010

ja neviem ale mam pocit ze vy mamicky s detmi ste snad svate a nie je nad vas ze na svete su len matky a ich deti ! omyl !
ved co tema to pindy od mamiciek co vsetko sa im nepaci co vsetko im vadi podla mna vam mozno z tej materskej zacina hrabat a len pevne dufam ze raz nebudem taka upindana ako vacsina na tychto strankach lebo som si vsimla ze mamicky sa velmi radi navazaju do kazdeho kto sa tu vyjadri
moj otec tiez nie je najmladsi a tiez si bordel po psovi odpratava dokonca si nosi ciste sacky domov a odtial si berie von ja to ale robit nebudem
a hlavne klud moj pes urcite neobsral celu bratislavu takze nestresuj lebo tu koziu bobku co vytlaci v trave ani nie je vidiet

jonatanka
3. feb 2010

rajcina vsak klud, ked to tebe nevadi, tak si ani doma nesplachuj zachod vsak to je to iste, smrad a bordel, len s tym rozdielom, ze neobtazujes okolie, len seba 😝

rajcina
3. feb 2010

zase netreba zvelicovat brodit srackami sa nebrodi nikto
co sa tyka detskych ihrisk su ohradene aspon u nas

jonatanka
3. feb 2010

u vas mozno su, u nas len niektore, mne staci ze sliapnem kusok do travy a uz mam "vonave topanky", humus, by som sa vykadila niekomu pred dvere, nech ma pozdrav odo mna 😒 , vsak co ze iny to nerobia, no nie?

ja som psa mala , coskoro budem mat a zbierala som po nom uz len preto, ze aj doma po sebe splachnem, nie som zaostala, ze neviem co sa patri, ked to nekto ignoruje je to len jeho vizitka a to hovori za vsetko

jonatanka
3. feb 2010

ono je to dost sebecke povedat, ze ten a ten nezbiera, tak nebudem ani ja 😖 , vsak sused odvedla nedycha, to mam aj ja prestat???

rajcina
3. feb 2010

samozrejme ved ja doma ani nemam zachod moja mila ja mam jamu a v kuchyni mam rozlezene ohnisko
a v ustach kost
to neznamena ze neviem co sa patri a co sa nepatri
vy ste vsetky uzasne dokonale mamicky co robia v zivote len to najlepsie
vy nemate ziadne chyby ani prehresky mozno jedine na tejto stranke a v skutocnosti je to mozno uplne inak
a ked ti to spravi radost vykad sa niekomu pred dvere - tak toto hovori za vsetko uz ked to len dokazes napisar co by si spravila
polovica z vas by urcite nezodvihla po svojim psovi nic len tu sa hrate na dokonale

mamutka
3. feb 2010

rajcina, ved ty si este spomenies na svoje slova, ked budes sama mat babatko...
vela mamiciek sa stazuje a maju vela dovodov, napr.aj ty budes tehotna, bude ti zle ale budes pri prednostnej pokladni cakat v rade za 12 ocividne neinvalidnymi a netehotnymi ludmi...
v mhd ta za 9 mesiacov pusti pri stasti sadnut par ludi, su aj take ktore nepustil nik, naucis sa vypytat si miesto, ked ti v horucave bude jasne ze odpadavas.
s kocikom ti malokto pomoze, aj ked budes mat po porode problem, panva sa ti nevrati poriadne naspat a bude to pekelne boliet, tak sama budes dvihat kocik a budes pocut ako ti pritom klby praskaju a citit ako sa panva znova rozsiruje...
ked pojdes s kocikom na prechadzku, tak aby si obysla auto zaparkovane na chodniku, vystrcis babatko v kociku aj seba na hodne frekventovanu cestu, to sa ti stane bezne, podla toho v ktorej casti mesta budes zit, aj viac krat za hodinu....
ak ti konecne na prechode da nejaky vodic prednost, tak ho obide a teba vytrubi nejaky hulvat - tiez sa ti to nestane raz...
no co, chapes uz ze matky maju dost dovodov byt nastvane?
potom co za noc su mnohe aj 8 krat hore koli malemu, tak nemozu mat klud ani tu hodku, dve co su vonku a dieta spi, ani potom, ked uz beha, lebo treba hovna strazit....
ja sa nestazujem, opisujem beznu realitu, ked uz nemas predstavivost a pochopenie, aspon si to precitaj a skus pochopit...

toto je forum o detoch a pre mamicky, ak sa ti nepaci, prispievaj do fora o leteckom modelarstve....

mamutka
3. feb 2010

...obisla....

jonatanka
3. feb 2010

rajcina sa fakt dobre bavim 😀 😀 😀 , vsak hovienko ako hovienko, pes kadi vonku, nik to po nom neuprace vsak na co, tak teda zburajme zachody, ved to nikomu nebude vadit, sa budeme brodit vo vykaloch

rainee
3. feb 2010

mamutka, presne si to vystihla 😀 ani som si nevedela predstavit co vsetko mi bude vadit odkedy som mamicka, predtym si kopec veci neuvedomime....

rainee
3. feb 2010

nie pes ale jeho majitel je zodpovedny za cely ten humus.
na oplatku mi ale este neda nenapisat, ze za tie poplatky za psa co sa vyberaju kazdy rok by sa fakt mohlo nieco spravit aj pre psickarov... a ze este väcsi bordel vedia narobit ludia a bezdomovci rozhadzovanim smeti a vykadenim sa kde to na nich pride, lebo aj to som uz live videla.

kubaka
3. feb 2010

na těch zasněžených pláních fakt pochoutka - právě jsme přišli s malým z bobování a ty hovna byla vidět všude. Do jednoho jsme nakonec stejně vjeli. Ještě že malý už chápe, že je to "hovínko a puj", takže do nich nešlápne. Ale je to hnus největší. Nakydala bych to majitelům psů před byt, aby do toho spadli frňákem. že si tak ulevuju... 😝 Košů a pytlíků je tady všude jak naseto a stejně jich to dobrá půlka po psech neuklízí. Při té koncentraci psů na sídlišti je ten rozdíl málo platný.

vinka
3. feb 2010

No ja som čítala zákon o psoch a tam je jasne napísané,že mesto alebo obec musí zabezpečiť odpratávanie výkalov ale je tam jedna veta ešte,že ak si to neurčí inak.A to je chyba.Lebo si myslím,že majitelia psov neplatia tak málo za psa,žeby nemuseli dostať sáčky na výkaly alebo nato určené miesto.Tým nechcem povedať,že si to nemajú za psom spratať to nie.Ale mestá by kludne mohly zabezpečiť nato koše a sáčky.Ale zas je tu problém slovensko.Lebo aj keby to zabezpečili tak do rána by ani sáčka nebolo.Ja som to videla v rakúsku.Koše a sáčky pri nich.Každý si odpratal a nebol problém. 😉